Najlepsze oprogramowanie antywirusowe w 2023 – 2024 r.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Jaki jest najlepszy antywirus 2023 – 2024 roku?

Najlepszym testowanym przez nas oprogramowaniem antywirusowym jest Bitdefender Antivirus. Jest to nasz najwyżej oceniony kawałek oprogramowania, który ma doskonałe recenzje od wielu ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa. Bitdefender ma doskonałą ochronę i jest łatwy w użyciu.

Jaki jest najlepszy antywirus dla Maca?

Najlepsze programy antywirusowe dla komputerów Mac to TotalAV, Norton i Intego. Wszystkie uzyskały najwyższe oceny w różnych testach, a dwa ostatnie oferują nawet ekskluzywną obsługę klienta dla użytkowników komputerów Mac. Oto nasza lista najlepszych programów antywirusowych dla komputerów Mac.

Czy oprogramowanie antywirusowe usuwa wirusy?

Tak, program antywirusowy może usunąć nawet istniejące wirusy. Wystarczy uruchomić pełne skanowanie na urządzeniu, a program powiadomi Cię w przypadku złośliwego oprogramowania. Następnie możesz wybrać usunięcie zainfekowanego pliku lub usunięcie samego wirusa.

Który antywirus jest najlepszy do ochrony przed ransomware?

Bitdefender, Norton i TotalAV wszystkie posiadają solidną ochronę przed ransomware dla wszystkich Twoich danych. Blokując ataki i automatycznie przywracając dane w przypadku ataku, pomagają chronić Twoje informacje i pieniądze.

Czy antywirusy ochronią Cię w 100%?

Dobre oprogramowanie antywirusowe zapewni Ci doskonałą ochronę przed złośliwym oprogramowaniem. Jednak żadne oprogramowanie nie może dać Ci 100% gwarancji ochrony. Upewnij się, że jesteś czujny na swoje działania online, aby chronić swoje dane osobowe.

Dlaczego na liście nie ma Kasperskiego?

W skrócie, Kaspersky nie jest na liście, ponieważ nie sugerujemy jego używania. Produkty bezpieczeństwa online to wrażliwy rynek, na którym nie można zaakceptować niczego poza pełną przejrzystością. Domniemane powiązania firmy Kaspersky z rosyjskim wywiadem narażają ją i Twoje dane osobowe na ryzyko i nie jest to ryzyko, które sugerujemy podjąć.

Jaki jest najbardziej godny zaufania antywirus?

Na rynku istnieją różne godne zaufania usługi antywirusowe. Naszą najlepszą rekomendacją jest Bitdefender. Niezależne wyniki testów laboratoryjnych pokazują, że może on zablokować 100% zagrożeń zero-day, a nasze wewnętrzne testy pokazują doskonałe wskaźniki wykrywania złośliwego oprogramowania.

Ile kosztują programy antywirusowe?

Średnio cena wyjściowa renomowanego antywirusa wynosi od 20 do 40 dolarów za rok. Na przykład, nasze najlepiej oceniane oprogramowanie antywirusowe – Bitdefender – kosztuje od 23,99 USD/rok. Jednak cena może również wzrosnąć lub spaść w zależności od wybranego planu subskrypcji, czy istnieją zniżki na antywirusy i inne aspekty.

Ponieważ każdego dnia pojawiają się nowe cyberzagrożenia, takie jak złośliwe oprogramowanie i wirusy, zapewnienie ochrony antywirusowej swojemu urządzeniu ma kluczowe znaczenie. Nawet coś tak prostego, jak pobranie aplikacji lub pliku przesłanego przez znajomych pocztą elektroniczną, może skończyć się zainfekowaniem urządzenia.

Nawet jeśli najnowsze systemy operacyjne, takie jak Windows czy macOS, mają wbudowane rozwiązania zabezpieczające komputer, nie są one na tyle kompleksowe, aby zapewnić wszechstronną ochronę przed wirusami.

Jakie są najskuteczniejsze programy antywirusowe?

Oprócz ochrony urządzeń przed zagrożeniami, wysokiej jakości program antywirusowy może zrobić znacznie więcej. Niezależnie od tego, czy chodzi o zachowanie anonimowości danych dzięki usłudze VPN, ochronę danych logowania za pomocą menedżera haseł, czy też ograniczenie niektórych stron internetowych za pomocą kontroli rodzicielskiej, wszystko to można uzyskać za pomocą jednego pakietu bezpieczeństwa.

W tym artykule pomożemy Ci wybrać najlepsze oprogramowanie antywirusowe 2023 – 2024 roku. Te picki są kombinacją zaleceń niezależnych laboratoriów, w tym AV-TEST, AV-Comparatives i SE Labs. Przeprowadziliśmy również wewnętrzne testy z tymi programami antywirusowymi, aby zapewnić Ci doświadczenie z pierwszej ręki.

Który program antywirusowy jest w tym roku numerem jeden?

Uwaga: Regularnie testujemy i badamy oprogramowanie antywirusowe, aby zaktualizować tę listę o produkty, które są najwyższej jakości.

Top 7 najlepszych programów antywirusowych w 2023 – 2024 r.

 1. Bitdefender Antivirus Plus – najlepsza ochrona antywirusowa w 2023 – 2024 r.
 2. Norton 360 Antivirus – bogaty w funkcje pakiet antywirusowy
 3. TotalAV Pro Antivirus – optymalny antywirus z dołączonym VPN i menedżerem haseł
 4. Surfshark Antivirus – doskonały antywirus do całkowicie prywatnego przeglądania stron internetowych
 5. NordVPN Threat Protection – świetny antywirus do automatycznej ochrony przed złośliwym oprogramowaniem w tle
 6. ESET NOD32 – świetna lekka ochrona antywirusowa
 7. McAfee Total Protection – narzędzie do usuwania wirusów dla wszystkich urządzeń
Który program jest lepszy McAfee czy Norton?

Jak wybrać najlepszy antywirus?

Wybór najlepszego antywirusa może na początku wydawać się wyzwaniem. Istnieje tak wiele opcji oferujących różnorodne funkcje. Jak więc zdecydować, który z nich odpowiada Twoim potrzebom?

Oto kilka prostych czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę przed wyborem antywirusa:

 • Poszukaj stale aktualizowanej bazy danych złośliwego oprogramowania. Nowe cyberzagrożenia są stale rozwijane, aby zapewnić, że programy antywirusowe nie będą w stanie ich wykryć. Z tego powodu uwzględniliśmy tylko dostawców, którzy są znani z regularnych aktualizacji bazy danych złośliwego oprogramowania.
 • Sprawdź funkcje bezpieczeństwa. Najlepsze rozwiązania antywirusowe powinny zawierać więcej niż tylko ochronę przed złośliwym oprogramowaniem. Powinno zapewnić Ci inne funkcje, których możesz potrzebować, na przykład VPN, menedżer haseł lub inne środki ochrony. O ile nie masz już takich narzędzi, możesz zdecydować się na usługi o większej liczbie funkcji.
 • Poszukaj wszechstronnej ochrony antywirusowej. Jeśli nie jesteś jedynym użytkownikiem komputera lub urządzenia mobilnego, powinieneś rozważyć zakup programu antywirusowego, który zapewni dodatkową ochronę. Niektórzy dostawcy mają solidne funkcje kontroli rodzicielskiej, podczas gdy inni chronią całą sieć domową i ostrzegają o możliwych zagrożeniach.
 • Rozważ swój budżet. Nie wszystkie programy antywirusowe oferują taki sam stosunek jakości do ceny. Dlatego też wydając mniej (lub więcej) można czasem uzyskać o wiele więcej funkcji.
 • Najpierw wypróbuj oprogramowanie. Zawsze możesz skorzystać z gwarancji zwrotu pieniędzy, którą oferują serwisy antywirusowe, aby wypróbować produkt. W ten sposób sam go przetestujesz i przekonasz się, czy jest wart zapłaconych pieniędzy.
Który z nich jest najskuteczniejszym darmowym oprogramowaniem antywirusowym?

Jak przetestowaliśmy najlepsze oprogramowanie antywirusowe

Aby wybrać tylko najlepszych dostawców antywirusów do naszej listy, przeprowadzamy wewnętrzne testy oprogramowania zabezpieczającego i bierzemy pod uwagę wyniki niezależnych testów laboratoryjnych. Główne punkty, na które należy zwrócić uwagę, to wydajność oprogramowania antywirusowego, współczynnik wykrywalności złośliwego oprogramowania w przypadku znanych już zagrożeń oraz zagrożeń zero-day, a także różne funkcje zabezpieczeń oferowane przez dostawców.

Który program antywirusowy jest najlepszy i najszybszy?

Dodatkowo szukaliśmy tych dostawców, którzy mają łatwe w użyciu aplikacje, kompatybilność z różnymi urządzeniami i stosunek wartości do ceny. Te kryteria są ważne dla użytkowników, dlatego zapewniamy, że dostawcy z naszej listy najlepszych programów antywirusowych w 2023 – 2024 roku oferują kompleksowe pakiety bezpieczeństwa.

Badani świadczeniodawcy:25
Używane systemy operacyjne:Windows, macOS, Android
Minimalny wskaźnik wykrywalności wirusów:80%
Sprawdzone cechy:Ochrona w czasie rzeczywistym, opcje skanowania, ochrona WWW, filtry spamu, zapora sieciowa, kontrola rodzicielska, funkcje dodatkowe

Nasze testy przeprowadziliśmy na maszynie wirtualnej Virtualbox z zainstalowanym systemem Windows 11 na urządzeniu Lenovo ThinkPad T14s Gen 2 z procesorem AMD Ryzen 5 PRO 5650U, 16 GB RAM, 256 GB SSD, z systemem operacyjnym Windows 11 Pro.

Podczas testów wewnętrznych wykorzystaliśmy różne popularne próbki złośliwego oprogramowania, w tym ransomware, keyloggery, spyware, adware i inne. Te zagrożenia online znajdują się w złośliwych plikach przygotowanych z wyprzedzeniem i ustawionych w kontrolowanym środowisku, które imituje światową sieć.

Które oprogramowanie antywirusowe jest numerem jeden w tym roku?

Aby przetestować antywirus, pobraliśmy dziesięć złośliwych plików i sprawdziliśmy, ile z nich udało się zidentyfikować i usunąć. Aby osiągnąć sukces, szukaliśmy minimum 80% wskaźnika wykrywalności.

Oprócz testów wewnętrznych, bierzemy również pod uwagę niezależne laboratoria testujące oprogramowanie antywirusowe, takie jak AV-Test Insititute, SE Labs i AV-Comparatives. Nieustannie poddają one oprogramowanie antywirusowe testom i monitorują jego wydajność, liczbę fałszywych alarmów oraz sposób wykrywania złośliwego oprogramowania i innych zagrożeń.

10 najlepszych programów antywirusowych w 2023 – 2024 r.

Wszyscy nasi wymienieni dostawcy mają niezbędne narzędzia, aby zapewnić maksymalną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i funkcje bonusowe, które możesz uznać za przydatne. Bez dalszych ceregieli, zanurkujmy w szczegółowe opisy wszystkich 10 najlepszych programów antywirusowych.

1. Bitdefender Antivirus Plus

Najlepsze ogólne oprogramowanie do ochrony antywirusowej w 2023 – 2024 r.

Czy Bitdefender jest dobry?
Max jednoczesne połączenia:5 urządzeń
Wersja bezpłatna:Tak
Platformy:Windows, macOS, Android, iOS
Aktualna oferta:🔥Zdobądź Bitdefendera za nawet 62% OFF!🔥

Bitdefender to najlepszy antywirus 2023 – 2024 roku, ponieważ oferuje wyjątkowe wskaźniki ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i bezpieczeństwo przed wszystkimi rodzajami złośliwego oprogramowania. W zależności od planu, który wybierzesz, Bitdefender może stać się Twoim pakietem cyberbezpieczeństwa all-in-one z VPN i menedżerem haseł.

Podczas niezależnych testów laboratoryjnych, Bitdefender zablokował 100% zarówno złośliwego oprogramowania 0-day, jak i tego sprzed 4 tygodni. Sami próbowaliśmy go przetestować i zablokował wszystkie 10 zagrożeń zero-day, z którymi rzuciliśmy mu wyzwanie. Szybkie skanowanie zajęło 2 minuty, natomiast pełne – 14 minut.

Możesz uzyskać Bitdefender na różnych OS, w tym na komputerach z systemem Windows i macOS lub iOS i Android. Każda aplikacja jest schludnie zorganizowana i przyjazna dla początkujących, co gwarantuje, że łatwo się do niej szybko dostosujesz.

Jakie są zalety Bitdefender Antivirus Plus?

Pełny pakiet bezpieczeństwa cybernetycznego Bitdefender zawiera zaawansowaną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, ransomware, kamerą internetową i mikrofonem. Otrzymasz również menedżera haseł, a nawet wirtualną sieć prywatną (VPN) z dziennym limitem danych 200 MB, aby zachować anonimowość w sieci.

Z cenami zaczynającymi się od $23.99/rok, Bitdefender ma przyjazne dla budżetu opcje subskrypcji dla każdego. Istnieje nawet darmowa edycja antywirusa Bitdefender i 30-dniowa darmowa próba dla usług premium, która może pomóc w podjęciu decyzji przed podjęciem decyzji.

Odwiedź naszą recenzję Bitdefender, aby przeczytać więcej o funkcjach.

Czy Bitdefender jest firmą rosyjską?

Pros

 • Najlepsza ochrona przed złośliwym oprogramowaniem
 • Doskonały rdzeń
 • Bogaty w funkcje
 • Świetna darmowa wersja
 • Doskonały stosunek jakości do ceny
 • Częste aktualizacje
 • Wyjątkowe wyniki w niezależnych testach

Cons

 • Pełny dostęp do VPN wymaga dodatkowej opłaty

2. Norton 360 Antivirus

Program antywirusowy klasy premium z najlepszymi funkcjami bezpieczeństwa dla wszystkich urządzeń

Czy Norton 360 jest dobrym oprogramowaniem antywirusowym?
Max jednoczesne połączenia:10 urządzeń
Wersja bezpłatna:Nie
Platformy:Windows, macOS, iOS, Android
Aktualna oferta:🔥Zdobądź do 66% OFF Norton Antivirus🔥

Innym optymalnym wyborem antywirusowym jest Norton 360 antivirus. Jego wskaźniki wykrywalności złośliwego oprogramowania są tak samo dobre jak Bitdefendera, a aplikacje są bardzo proste do opanowania. Norton 360 jest wygodny dla tych, którzy chcą mieć bezproblemowe doświadczenie z programem antywirusowym.

Wyniki niezależnych testów laboratoryjnych wykazały, że antywirus wyłapuje 100% złośliwego oprogramowania zero-day, ma minimalny wpływ na prędkości i nie wykrywa żadnych fałszywych pozytywów. Nasze własne testy wykazały podobne wyniki. Funkcja ochrony w czasie rzeczywistym natychmiast zablokowała wszystkie zagrożenia, gdy tylko je ujawniliśmy. Jednak pełne skanowanie było dość ciężkie dla zasobów systemowych.

Jeśli chodzi o funkcje, otrzymujemy takie dodatkowe zabezpieczenia jak inteligentny firewall, bezpieczne tworzenie kopii zapasowych w chmurze, VPN i menedżer haseł. Mocny konkurent dla Bitdefendera rzeczywiście.

Który jest lepszy Norton 360 czy Norton Antivirus?

Wypróbowaliśmy wszystkie dostępne aplikacje (Windows, macOS, Android i iOS) – interfejs jest zorganizowany i łatwy w nawigacji na wszystkich z nich. Jednak niektóre z dodatkowych funkcji otwierają się w różnych zakładkach. Niedogodność dla jednych, nic nie znacząca dla innych – to twoja decyzja.

Przy cenach zaczynających się od 19,99 USD/rok, ten antywirus jest doskonałym wyborem dla solidnej ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. Dodatkowo, nawet dla planów Norton 360 Deluxe i Premium dostępny jest bezpłatny 7-dniowy okres próbny.

Odwiedź naszą recenzję Norton 360 Antivirus, aby przeczytać więcej o funkcjach.

Który jest lepszy Norton 360 czy McAfee?

Pros

 • Doskonała ochrona
 • Mnóstwo dodatków
 • Zaawansowany pakiet do walki z kradzieżą tożsamości
 • Podstawowa wersja bezpłatna
 • Łatwa w użyciu strona
 • Narzędzia optymalizacyjne

Cons

 • Po droższej stronie

3. TotalAV

Podstawowy darmowy pakiet antywirusowy i doskonałe oprogramowanie premium dla wielu urządzeń

Czy mogę używać TotalAV z innym oprogramowaniem antywirusowym?
Max jednoczesne połączenia:6 urządzeń
Wersja bezpłatna:Tak
Platformy:Windows, Mac, iOS, Android, Linux
Aktualna oferta:🔥Zdobądź TotalAV, teraz 84% OFF!🔥

Dzięki doskonałym wskaźnikom wykrywania złośliwego oprogramowania, TotalAV zdobywa jedno z czołowych miejsc na naszej liście najlepszych antywirusów. Skutecznie blokuje 97% ataków zero-day i 100% 4-tygodniowych ataków malware, gwarantując wyjątkową ochronę przed różnymi cyberzagrożeniami.

Podczas testów wewnętrznych, TotalAV znalazł 7 z 10 złośliwych plików podczas pełnego skanowania. Był on dość ciężki dla zasobów, ale skanował tylko przez około 7 minut. Szybkie skanowanie było, cóż… szybkie. Zajęło 14 sekund i nie miało praktycznie żadnego widocznego wpływu na zasoby: to było naprawdę imponujące, aby zobaczyć.

Jak mogę zrezygnować z TotalAV?

Jeśli chodzi o aplikacje, to interfejs zarówno dedykowanych aplikacji mobilnych (Android i iOS), jak i desktopowych (Windows i macOS) jest dobrze zorganizowany i prosty, podobnie jak sam proces instalacji.

Antywirus posiada również przydatne funkcje bezpieczeństwa, które są dostarczane bezpłatnie. Nie wydając ani jednego dolara, otrzymujesz skaner złośliwego oprogramowania i ochronę antyphishingową.

Jeśli wykupisz płatną subskrypcję, zakres ochrony znacznie się poszerzy o ochronę w czasie rzeczywistym i osłony przed oprogramowaniem ransomware. Ponadto zawiera skaner do chmury, narzędzie do czyszczenia dysku i narzędzia do optymalizacji. Pomogą one zwolnić trochę miejsca na dysku twardym i sprawić, że uruchamianie komputera będzie bardziej wydajne.

TotalAV oferuje również VPN z nieograniczoną ilością danych, menedżera haseł i Ad Blocker, aby zapewnić bezpieczne przeglądanie Internetu.

TotalAV

Oprócz darmowego planu, istnieją również trzy inne plany, których ceny zaczynają się od 19,00 dolarów rocznie. Jesteś również uprawniony do pełnego zwrotu pieniędzy, ponieważ każdy plan pochodzi z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Odwiedź naszą recenzję TotalAV Antivirus, aby przeczytać więcej o funkcjach.

Pros

 • Solidny pakiet bezpieczeństwa internetowego
 • Intuicyjne aplikacje
 • Szybki czas reakcji wsparcia klienta
 • Ochrona w czasie rzeczywistym i w chmurze
 • Zawiera narzędzia optymalizacyjne

Cons

 • Obejmuje tylko sześć urządzeń
 • Rozszerzenie przeglądarki nie jest szczególnie przyjazne dla użytkownika
 • Bezpieczne wyszukiwanie nie zawsze działa

4. Surfshark Antivirus

Świetna, wszechstronna ochrona antywirusowa z najlepszym VPN w przyjaznej cenie

Czy Surfshark jest wystarczającym programem antywirusowym?
Max jednoczesne połączenia:5
Wersja bezpłatna:Nie
Platformy:Windows, macOS, Android
Aktualna oferta:🔥Get Surfshark Antivirus – 76% OFF!🔥

Surfshark jest znany przede wszystkim jako dostawca VPN – ale jego doskonały pakiet antywirusowy sprawia, że jest to o wiele więcej. To świetny zestaw funkcji bezpieczeństwa internetowego dla wszystkich Twoich potrzeb w zakresie bezpieczeństwa online.

W pełni certyfikowany przez niezależne laboratoria testujące antywirusy, Surfshark Antivirus potrafi zablokować 100% zagrożeń. W naszych testach pełne skanowanie było wyjątkowo szybkie, obejmując ponad 100 000 plików w zaledwie 90 sekund i znajdując 7 na 10 potencjalnie złośliwych plików.

Czy Surfshark zapobiega wirusom?

Jeśli chodzi o funkcje, jest ochrona w czasie rzeczywistym, która chroni twój system przez cały czas. Jest też Data Breach Protection, która sprawdza, czy Twoje dane osobowe nie wyciekły do różnych internetowych baz danych. Jest nawet bezpieczna wyszukiwarka, gdzie wszystko pozostaje ściśle prywatne i nie jest zbierana ani historia wyszukiwania, ani logi aktywności.

I, oczywiście, jest też wildcard: Surfshark ma jeden z najlepszych VPN w branży, utrzymując Twoją prywatność nienaruszoną podczas surfowania online, jednocześnie oferując jedne z najlepszych prędkości w branży.

Antywirus dostępny jest na Windows PC, macOS oraz urządzenia z systemem Android. Wszystkie aplikacje są bardzo schludnie zorganizowane i proste w obsłudze.

Możesz otrzymać antywirus Surfshark na 5 urządzeniach za jedyne 41,88$/rok. Dostępna jest również standardowa 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Odwiedź naszą recenzję Surfshark Antivirus, aby przeczytać więcej o funkcjach.

Czy potrzebuję Mcafee, jeśli mam Surfshark?

Pros

 • Przyjazny dla użytkownika
 • Top-notch VPN included
 • Prywatna wyszukiwarka
 • Ochrona w czasie rzeczywistym
 • Możliwość dostosowania skanów

Cons

 • Brak firewalla
 • Skanowanie trwa dłużej niż zwykle
 • Sprawdzanie tożsamości nie jest dostępne we wszystkich krajach

5. NordVPN Threat Protection

Najlepsza ochrona przed zagrożeniami w czasie rzeczywistym i doskonały VPN dla urządzeń mobilnych

Czy NordVPN jest rzeczywiście dobry?
Max jednoczesne połączenia:6 urządzeń
Wersja bezpłatna:Nie
Platformy:Windows, Mac, Linux, Android, iOS, Chrome, Firefox
Aktualna oferta:🔥 Pobierz NordVPN Threat Protection – 63% OFF + 3 miesiące GRATIS! 🔥

NordVPN jest jednym z najpopularniejszych na świecie dostawców VPN. Ale w ostatnich latach firma systematycznie zmierza w kierunku stania się rozwiązaniem typu all-in-one w zakresie prywatności danych. Teraz NordVPN to doskonały pakiet bezpieczeństwa. Nie tylko ukrywa Twój adres IP, ale także oferuje ochronę w czasie rzeczywistym przed różnymi zagrożeniami online.

Nowa funkcja NordVPN Threat Protection to dodatkowa warstwa obrony. Funkcja ta gwarantuje, że na Twoje przeglądanie stron internetowych nie będą miały wpływu różne zagrożenia występujące w sieci. Oznacza to ochronę Twoich urządzeń przed złośliwym oprogramowaniem, śledzeniem, złośliwymi reklamami i ogólnie pojętymi hakerami.

Funkcja Threat Protection identyfikuje pobierane przez użytkownika pliki dotknięte złośliwym oprogramowaniem i aktywnie powstrzymuje go przed lądowaniem na zainfekowanych stronach internetowych. Blokuje również irytujące reklamy i trackery znajdujące się na wielu stronach internetowych.

Jakie są zalety i wady NordVPN?

Wszystkie te funkcje nie wymagają aktywnego połączenia VPN do działania: tak długo, jak aplikacja NordVPN jest włączona, a Threat Protection jest włączona, będzie ona działać w tle, zapewniając dodatkową ochronę podczas przeglądania stron internetowych.

I oczywiście nie możemy zignorować faktu, że NordVPN to VPN: i najlepszy w swojej klasie, pozwalający na dostęp do ogólnoświatowych treści strumieniowych i pozostający w ochronie, gdy jest podłączony do niezabezpieczonych sieci wi-fi. Dzięki nowym funkcjom ochronnym jest to doskonałe, wszechstronne rozwiązanie, jeśli po prostu chcesz być bezpieczniejszy za każdym razem, gdy przeglądasz strony internetowe.

Threat Protection jest dostępny we wszystkich aplikacjach NordVPN i jest dołączany bezpłatnie do każdego planu NordVPN, co czyni ten antywirus wszechstronnym pakietem bezpieczeństwa internetowego. Ceny planów zaczynają się od 3,29$/miesiąc.

Odwiedź naszą recenzję NordVPN, aby dowiedzieć się więcej o tym produkcie.

Czy NordVPN jest w 100% bezpieczny?

Pros

 • Potężny bloker reklam
 • Skaner pobierania w czasie rzeczywistym
 • Włączony najwyższej klasy VPN
 • Solidna ochrona przed trackerami
 • Prosty w użyciu pakiet typu “wszystko w jednym

Cons

 • Brak skanowania systemu w czasie rzeczywistym
 • Brak zaawansowanych funkcji skanowania

6. ESET NOD32

Najlepsze lekkie oprogramowanie antywirusowe do ochrony wszystkich urządzeń

ESET NOD32
Max jednoczesne połączenia:10 urządzeń
Wersja bezpłatna:Nie
Platformy:Windows, Linux, Mac, Android
Aktualna oferta:🔥Zdobądź ESET, zaoszczędź do 33%🔥

ESET NOD32 to wiodący słowacki produkt z dziedziny cyberbezpieczeństwa, który oferuje bardzo solidny i niezawodny pakiet antywirusowy – wart miejsca na naszej liście najlepszych programów antywirusowych. Wyniki niezależnych laboratoriów testowych nie zawodzą – antywirus został skategoryzowany jako Top Produkt, który blokuje 100% prób ataków.

Aby się o tym przekonać, sami przeprowadziliśmy kilka testów. Podczas gdy opcje skanowania były początkowo mylące, skanowanie niestandardowe (które wydaje się być mieszanką szybkiego i pełnego) znalazło wszystkie zagrożenia, z którymi rzuciliśmy mu wyzwanie. Zasoby systemowe również zostały dobrze przydzielone: inne aplikacje, które były włączone, nie doświadczyły większych problemów z wydajnością podczas skanowania.

Najlepsze lekkie oprogramowanie antywirusowe do ochrony wszystkich Państwa urządzeń

Możesz uzyskać ESET na Windows, Linux, macOS i Android. Niestety, nie jest dostępny na iOS, ale inne aplikacje są czyste i przyjazne dla użytkownika. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo ekosystemu Apple, może to nie być duży problem.

Z jego podstawowym pakietem otrzymujesz ochronę w czasie rzeczywistym przed złośliwym oprogramowaniem i ransomware. Jeśli jednak obawiasz się, że NOD32 Essential Protection może nie wystarczyć, możesz zdecydować się na ESET Advanced Protection, który zawiera funkcję Safe Browsing zapobiegającą szkodliwym zastrzykom JavaScript oraz narzędzie do monitorowania sieci.

Dla tych, którzy chcą iść na całość, jest opcja wybrania pakietu ESET Ultimate Protection. Doda on menedżera haseł i szyfrowanie dla plików osobistych.

To co jest naprawdę wyjątkowe w ESET NOD32 to fakt, że jest on oparty na chmurze i odciąża większość ciężkiego przetwarzania na swoje serwery. Oznacza to znacznie mniej pracy dla Twojego urządzenia i lepszą wydajność.

Jeśli chodzi o ceny, podstawowy plan zaczyna się od 39,99$/rok. Cena każdego pakietu rośnie wraz z liczbą urządzeń, które trzeba chronić.

Odwiedź naszą recenzję ESET Antivirus, aby przeczytać więcej o funkcjach.

Przegląd antywirusów ESET

Pros

 • Oparte na chmurze
 • Nie wymaga dużej ilości zasobów systemowych
 • Wyniki testu Great Malware Labs
 • Opcja zdalnego sterowania urządzeniem
 • Szyfrowanie plików przed oprogramowaniem ransomware

Cons

 • Raczej drogie
 • Tylko ręczne aktualizacje
 • Brak dodatkowych funkcji

7. McAfee Total Protection

Wspaniała obsługa wielu platform z podstawowym planem zabezpieczającym przed zagrożeniami ze strony złośliwego oprogramowania

Czy McAfee jest w 100% niezawodny?
Max jednoczesne połączenia:10 urządzeń
Wersja bezpłatna:Tak
Platformy:Windows, Mac, Android, iOS
Aktualna oferta:🔥 Kup McAfee, zaoszczędź do 67%🔥

McAfee należy do kategorii naszych najlepszych pakietów oprogramowania antywirusowego, ponieważ oferuje nie tylko ochronę przed najnowszymi cyberzagrożeniami, ale także zapewnia dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, robiąc więcej niż podstawowa ochrona przed złośliwym oprogramowaniem.

Niezależne laboratoria testujące zbadały możliwości bezpieczeństwa tego antywirusa i wykazały, że wyłapuje on 100% zarówno 0-day, jak i 4-tygodniowych zagrożeń cybernetycznych. Ocenili jego wydajność, ochronę i użyteczność na 6 punktów na 6 możliwych.

Czy warto kupić McAfee Total Protection?

Sami przetestowaliśmy McAfee i wrzuciliśmy do niego 10 złośliwych plików do wykrycia. O ile szybkie skanowanie nie znalazło żadnego z nich, o tyle pełne zablokowało wszystkie zagrożenia nawet w połowie skanowania. To rzadki widok, nawet w przypadku najlepszych antywirusów. Tak więc, chociaż zasoby systemowe mogą zbierać żniwo na wydajności urządzenia, ostateczne wyniki są warte oczekiwania.

Co warto również wspomnieć, McAfee wspiera systemy operacyjne Windows, macOS, iOS oraz Android i oferuje całkiem łatwe w obsłudze aplikacje.

Podstawowy pakiet McAfee zawiera między innymi VPN, menedżera haseł, szyfrowanie plików i niszczarkę plików.

Dodatkowo antywirus zapewnia ochronę przed kradzieżą tożsamości i bezpieczeństwo również Twojej sieci. Home Network Security pozwala na zarządzanie wszystkimi urządzeniami podłączonymi do wifi i alarmuje o wszelkich próbach włamania.

Ceny McAfee zaczynają się od 39,99 USD/rok, przy czym dostępne są zarówno tańsze, jak i droższe opcje. Istnieje jednak 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy, dzięki której można przetestować wszystkie funkcje bez ryzyka związania się z niezadowalającą usługą.

Jaka jest różnica między McAfee a Total Protection?

Odwiedź naszą recenzję programu McAfee Antivirus, aby przeczytać więcej o jego funkcjach.

Pros

 • Wszystkie plany obsługują główne platformy
 • Obszerne limity urządzeń
 • Pakiet podstawowy jest bogaty w funkcje
 • Solidny firewall
 • Funkcja bezpieczeństwa sieci domowej to dar od Boga

Cons

 • Niektóre niezależne wyniki testów są słabe
 • Wydajność mogłaby być lepsza
 • Produkty Apple mają mniej funkcji

8. Avira Antivirus

Najlepszy antywirus z darmowym planem i solidnymi zabezpieczeniami

Czy Avira jest dobrym programem antywirusowym?
Max jednoczesne połączenia:25 urządzeń
Wersja bezpłatna:Tak
Platformy:Windows, Mac, Android, iOS
Aktualna oferta:🔥Zdobądź 1 rok Aviry w cenie 40% OFF!

Avira Antivirus to jeden z najlepszych pakietów oprogramowania antywirusowego dostępnych zarówno w segmencie darmowym, jak i premium, który oferuje również wyjątkową ochronę. Wykazał się imponującymi wynikami z niezależnych laboratoriów testowych, skutecznie blokując 99,2% cyberzagrożeń.

Jeśli chodzi o nasze rozpoczęte testy, Avira wyróżniła się super szybkim pełnym skanowaniem – zajęło ono zaledwie 3 minuty i 30 sekund. Ale łapcie to – udało się też zablokować wszystkie 10 złośliwych plików. Co prawda procesor przez cały czas był na wysokim poziomie, ale nie należy tego traktować jako wady, gdyż trwa to tylko kilka minut.

Antywirus Avira jest kompatybilny z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi (Windows, macOS, Android i iOS). Jednak nie wszystkie funkcje są dostępne dla macOS – ochrona poczty elektronicznej i skanowanie pobierania są przeznaczone tylko dla użytkowników Windows.

Czy Avira jest najlepszym darmowym antywirusem?

Jeśli chodzi o funkcje, bez otwierania portfela można uzyskać VPN, firewall i generator haseł, gdy przez większość czasu będziesz płacić dodatkowo, aby uzyskać niektóre lub wszystkie z nich.

Oprócz tego ten antywirus posiada zaawansowaną ochronę przed ransomware, ochronę internetową dla bezpiecznych zakupów online, ochronę poczty elektronicznej oraz niszczarkę plików. Istnieje również funkcja automatycznej aktualizacji oprogramowania, narzędzie do bezpieczeństwa przeglądarki i menedżer haseł wraz z regularnymi rozwiązaniami ochrony przed złośliwym oprogramowaniem.

Ponadto tym, co wyróżnia Avirę spośród innych antywirusów, są narzędzia do optymalizacji komputera. Można na przykład przyspieszyć uruchamianie urządzenia.

Ceny Aviry zaczynają się od 30,99$/rok, ale jeśli okaże się, że jesteś niezadowolony z usługi, jest też 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Odwiedź naszą recenzję Avira Antivirus, aby przeczytać więcej o funkcjach.

Jakie są wady Aviry?

Pros

 • Bogata w funkcje wersja darmowa
 • Kompatybilność z wszystkimi głównymi platformami
 • Ochrona w czasie rzeczywistym
 • Funkcje chroniące przeglądanie stron internetowych
 • Obejmuje usługi VPN

Cons

 • Niektóre funkcje są dostępne tylko w systemie Windows
 • Rozszerzenie przeglądarki jest potrzebne do korzystania z wszystkich jego funkcji
 • Opóźniona odpowiedź od obsługi klienta

9. Trend Micro

Prosty i bezpieczny program antywirusowy do ochrony przed zagrożeniami online w przyjaznej cenie

Jak niezawodny jest Trend Micro?
Max jednoczesne połączenia:10 urządzeń
Wersja bezpłatna:Tak (Android i iOS)
Platformy:Windows, Linux, Mac, Android, iOS
Aktualna oferta:🔥Zdobądź Trend Micro, teraz 54% OFF!🔥

Trend Micro to kolejne solidne oprogramowanie antywirusowe, które pomoże Ci chronić Twoje urządzenia przed cyberzagrożeniami. Podczas niezależnych testów laboratoryjnych, ten antywirus wykazał zdolność do złapania 100% najnowszego złośliwego oprogramowania podczas badania.

Nasze testy wykazały, że chociaż było kilka skoków, antywirus ogólnie nie obciążał zasobów systemowych. Skaner antywirusowy zdołał usunąć 8 z 10 zagrożeń w czasie poniżej 9 minut.

Czy lepszy jest McAfee czy Trend Micro?

Trend Micro jest kompatybilny ze wszystkimi głównymi systemami operacyjnymi (w tym Windows, macOS, Android i iOS), dzięki czemu można go używać zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych, i jest idealny dla początkujących. Jednak odinstalowanie aplikacji zajmuje wieki.

Jeśli chodzi o funkcje, ten antywirus wykorzystuje technologie AI do skanowania w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Oprócz tego Trend Micro oferuje PayGuard i Folder Shield dla bezpiecznych zakupów i ochrony dokumentów przed ransomware. Możesz także cieszyć się korzystaniem z funkcji Social Media Privacy Protection, Fraud Buster, Dark Web Monitoring i VPN, aby dodać dodatkową warstwę bezpieczeństwa podczas przeglądania online.

Te funkcje to jednak nie wszystko. Trend Micro daje również możliwość skorzystania z narzędzi do optymalizacji systemu oraz menedżera haseł, aby zwiększyć wydajność urządzenia i zapewnić bezpieczeństwo wszystkich swoich danych uwierzytelniających.

Czy Trend Micro pochodzi z Chin?

Z tego dostawcy, można sprawdzić ich bezpłatną wersję, aby zobaczyć, jak to jest. A jeśli chcesz przetestować Trend Micro Maximum Security lub inne plany premium (które zaczynają się od 19,95 USD/rok), obejmują one również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Odwiedź naszą recenzję Trend Micro, aby przeczytać więcej o funkcjach.

Pros

 • Silna ochrona przed zagrożeniami internetowymi
 • Ochrona w czasie rzeczywistym
 • 30-dniowy bezpłatny okres próbny
 • Świetna aplikacja na pulpit
 • Do 10 urządzeń w planach Premium

Cons

 • Brak ochrony kamery internetowej dla komputera z systemem Windows
 • Ograniczone opcje licencjonowania
 • Brak wbudowanego firewalla

10. Malwarebytes

Prosta i intuicyjna platforma antywirusowa dla wszystkich Twoich urządzeń

Jak wybrać najlepszy program antywirusowy?
Max jednoczesne połączenia:5 urządzeń
Wersja bezpłatna:Tak
Platformy:Windows, Android, macOS, ChromeOS, iOS
Aktualna oferta:🔥Zdobądź Malwarebytes, teraz 25% OFF🔥

Malwarebytes to kolejny solidny program anty-malware, który wykonuje swoją pracę naprawdę dobrze. W niezależnych testach laboratoryjnych wypada znakomicie, zwłaszcza jeśli chodzi o wykrywanie złośliwego oprogramowania. Niech to będzie zero-day-old niedawne zagrożenie lub jeden, który jest wokół więcej niż 4 tygodnie, zatrzymuje 100% z nich.

Malwarebytes miał dość duży wpływ na zasoby systemowe podczas naszego wewnętrznego testu. Nie zalecalibyśmy więc uruchamiania żadnych aplikacji podczas pełnego skanowania. Dodatkowo znalazł 7 na 10 zagrożeń podczas 6-minutowego skanowania.

Malwarebytes można zainstalować na platformach Windows, macOS, iOS i Android. Są bardzo proste i pozwalają ustawić różne skanowania, w tym codzienne skanowanie zagrożeń.

Czy można zaufać Malwarebytes?

Malwarebytes wykorzystuje ochronę przed złośliwym oprogramowaniem w czasie rzeczywistym, aby monitorować aktywność urządzenia i zatrzymać wszelkie potencjalne cyberzagrożenia, zanim dostaną się do systemu. Dodatkowo, istnieje funkcja zapobiegania ransomware, która pomoże Ci uniknąć wirusów szyfrujących pliki przed atakiem na Twoje urządzenie.

Co warto również wspomnieć, Malwarebytes zawiera ochronę przed exploitami, która przydaje się przy powstrzymywaniu złośliwego oprogramowania zarówno przed zainfekowaniem urządzenia, jak i dalszym rozprzestrzenianiem się.

Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje, Malwarebytes oferuje VPN, który pomoże Ci zaszyfrować ruch internetowy i chronić prywatne informacje podczas przeglądania stron online. Nie tylko Twoje urządzenia będą chronione przed wirusami, ale także przychodzącym i wychodzącym ruchem internetowym oraz innymi danymi.

Co warto wspomnieć, istnieje darmowa wersja Malwarebytes, ale oferuje ona jedynie skaner wirusów. Jeśli chcesz pełnej ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, plany premium zaczynają się od 33,74 USD/rok.

Odwiedź naszą recenzję Malwarebytes, aby przeczytać więcej o funkcjach.

Czy Malwarebytes rzeczywiście usuwa wirusy?

Pros

 • Dobre wskaźniki ochrony przed wirusami
 • Świetny interfejs użytkownika
 • Minimalne użycie CPU
 • Rozszerzenie bezpieczeństwa przeglądarki
 • Plan z dostępnym VPN

Cons

 • Brak wsparcia w postaci czatu na żywo
 • Dodanie dodatkowych urządzeń kosztuje więcej
 • Brak niektórych funkcji premium

Najlepsze oprogramowanie antywirusowe w porównaniu

BitdefenderNorton 360TotalAVSurfsharkAVNordVPN TPESET NOD32McAfeeAviraTrend MicroMalwarebytes
Marka
Ocena4.9★★★★★4.7★★★★★4.6★★★★★4.4★★★★☆4.3★★★★☆4.3★★★★☆4.2★★★★☆4.2★★★★☆4.2★★★★☆4.1★★★★☆
Wersja bezpłatnaTakNieTakNieNieNieTak (Android, iOS)TakTak (Android i iOS)Tak
CenaOd $23.99/rokOd $19.99/rokOd $19.00/rokOd $41.88/rokOd $3.29/miesiącOd $39.99/rokOd $39.99/rokOd $30.99/rokOd $19.95/rokOd $33.74/rok
Obsługa urządzeńWindows, macOS, Android, iOSWindows, macOS, iOS, AndroidWindows, Mac, iOS, Android, LinuxWindows, macOS, AndroidWindows, Mac, Linux, Android, iOS, Chrome, FirefoxWindows, Linux, Mac, AndroidWindows, Mac, Android, iOSWindows, Mac, Android, iOSWindows, Linux, Mac, Android, iOSWindows, Android, macOS, ChromeOS, iOS
CechyObrona przed zaawansowanymi zagrożeniamiProfileUsuwanie skutków działania oprogramowania RansomwareAntiSpamAnti-trackerNiszczarka plikówAnti-webcam hijackVPNMenedżer hasełOchrona przed zagrożeniami w czasie rzeczywistymVPNSmart FirewallMenedżer hasełKopia zapasowa w chmurzeSafeCamBezpieczne przeglądanie (VPN)Rozszerzenie WebShieldBezpieczny skarbiec hasełBlokada reklamTuning systemuCleanWebMonitorowanie naruszeń danychSurfshark VPN w zestawiePrywatna wyszukiwarkaOchrona w czasie rzeczywistymBlokada reklamAutomatyczny skaner pobierania plikówVPNOchrona trackeraNarzędzia antykradzieżoweMenedżer hasełTryb ochrony przełącznikaBezpieczna przeglądarkaOchrona przed oprogramowaniem ransomwareQuickCleanRozdrabniaczSkaner podatnościMcAfee WebAdvisorMcAfee Speed UpMenedżer hasełMenedżer hasełVPNBezpieczny pakiet zakupowyOchrona poczty elektronicznejFirewallOchrona przed oprogramowaniem ransomwareOchrona prywatności w mediach społecznościowychPogromca oszustwMonitoring ciemnej sieciVPNMenedżer hasełNarzędzia optymalizacyjneOchrona w czasie rzeczywistymOchrona przed exploitamiStrażnik przeglądarki
PrzeglądRecenzja BitdefenderRecenzja Norton 360Przegląd TotalAVSurfshark AV – recenzjaRecenzja NordVPNRecenzja ESET NOD32Przegląd McAfeeRecenzja AviryPrzegląd Trend MicroPrzegląd Malwarebytes

Zwycięzca

Czy istnieje lepszy program antywirusowy niż Malwarebytes?

Jak działa oprogramowanie antywirusowe?

Działanie programów antywirusowych polega na skanowaniu urządzenia, wykrywaniu znanych złośliwych zagrożeń i usuwaniu ich lub poddawaniu kwarantannie. Ponadto regularnie się aktualizują, dzięki czemu mogą wykrywać nowo powstałe zagrożenia. Tak zwane skanowanie heurystyczne próbuje wykryć nieznane złośliwe oprogramowanie, patrząc na sposób, w jaki zachowują się programy użytkownika.

Zazwyczaj dostępne są dwa rodzaje skanowania. Skanowanie w tle zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym poprzez aktywne sprawdzanie aktualnie otwartych programów.

Natomiast pełne skanowanie systemu sprawdza każdy plik na dysku twardym. Zaleca się uruchomienie go po zainstalowaniu programu antywirusowego i po znalezieniu infekcji przez skanowanie w czasie rzeczywistym.

Porównanie najlepszych programów antywirusowych

Wideo recenzja: Najlepszy antywirus 2023 – 2024 r.

Najlepszy antywirus na podstawie systemu operacyjnego

Różne programy antywirusowe obsługują różne systemy operacyjne (OS). Jednak każdy system operacyjny działa najlepiej z konkretnie dostosowanym oprogramowaniem antywirusowym. Tak więc, po różnych testach, wybraliśmy Bitdefender jako najlepszą opcję dla najpopularniejszego systemu operacyjnego. Jest on bogaty w funkcje i oferuje doskonałe wskaźniki wykrywania złośliwego oprogramowania w wersji darmowej.

Możesz znaleźć nasze pełne listy najlepszych usług antywirusowych dla różnych OS w dół poniżej:

Jak działa oprogramowanie antywirusowe?
 • Antywirus dla Windows. Wielu dostawców najbardziej skupia się na rozwoju aplikacji dla systemu Windows, ładując je funkcjami. Przetestowaliśmy różnych dostawców, aby pomóc Ci znaleźć najlepsze programy antywirusowe dla Windows 10 lub Windows 11 dla Ciebie.
 • Antywirus dla Maca. Wiele programów antywirusowych dla laptopów Mac zostało przeniesionych z programów ochrony antywirusowej Windows PC. Oczywiście, wielu z nich brakuje spersonalizowanych funkcji. Dlatego przetestowaliśmy i wybraliśmy najlepsze antywirusy w pełni dostosowane do komputerów Mac.
 • Antywirus dla Chrome’a. Mówi się, że Chromebooki są niesamowicie bezpieczne, ale nie są całkowicie odporne na złośliwe oprogramowanie. Dlatego zbadaliśmy najbardziej odpowiednie programy antywirusowe dla Chrome OS.
 • Antywirus dla Androida. Mimo że urządzenia z systemem Android mają wbudowane oprogramowanie zabezpieczające Google, nie są tak chronione, jak powinny. Aby jeszcze bardziej zabezpieczyć swoją komórkę, możesz wybrać najlepsze oprogramowanie antywirusowe działające dla Androida z naszej listy.
 • Antywirusy dla iOS. Szkoda, jak wielu dostawców antywirusów pomija rozwój aplikacji dla iOS. Aby pomóc Ci dokonać odpowiedniego wyboru, stworzyliśmy listę najlepszych opcji antywirusowych specjalnie dla urządzeń z systemem iOS.
Najlepsze oprogramowanie antywirusowe w 2023 roku

Czy naprawdę potrzebujesz oprogramowania antywirusowego?

Bez względu na poziom umiejętności informatycznych i nawyki związane z przeglądaniem stron internetowych, program antywirusowy jest niezbędnym dodatkiem do Twojego stanowiska w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego.

Oto kilka powodów, dla których warto zainwestować w antywirusa:

 • Często trafiasz na podejrzane strony internetowe. Niewiarygodne witryny są podstawowym źródłem różnych zagrożeń cybernetycznych, które mogą zainfekować Twoje urządzenia. Narzędzia antywirusowe klasy premium mogą blokować złośliwe witryny i natrętne reklamy, aby pomóc Ci uniknąć złośliwego oprogramowania.
 • Regularnie robisz zakupy online. Jeśli niemal codziennie wprowadzasz dane swojej karty kredytowej, rozsądnie byłoby skorzystać z antywirusa, który umieszcza Twoje transakcje w zaszyfrowanym, bezpiecznym ekranie przeglądarki.
Najlepsze oprogramowanie antywirusowe dla Państwa systemu operacyjnego
 • Twoje dzieci korzystają z Twojego urządzenia. Jeśli masz dzieci, zapewnienie im bezpieczeństwa jest jeszcze ważniejsze. Dzięki funkcjom kontroli rodzicielskiej, takim jak blokowanie kamer internetowych, możesz chronić swoje dzieci nawet wtedy, gdy nie ma ich w domu. Istnieje prawdopodobieństwo, że do Twojego domowego wifi podłączonych jest więcej niż kilka urządzeń. Domowy program antywirusowy może chronić wszystkie z nich jednocześnie, oszczędzając kłopotów z wyżywieniem każdego z nich osobno.
 • Nie masz wszechstronnej ochrony. Niezależnie od tego, czy korzystasz z menedżera haseł, usługi VPN lub bezpiecznej poczty elektronicznej jako oddzielnych produktów, czy nie, możesz skorzystać z wysokiej jakości pakietu antywirusowego. Obecnie zawierają one większość tych narzędzi cyberbezpieczeństwa, więc korzystanie z nich jest znacznie łatwiejsze i zapewnia wszechstronne bezpieczeństwo Twojego urządzenia.
Czy naprawdę potrzebują Państwo oprogramowania antywirusowego?

Z upływem lat mniej chodzi o wirusy i złośliwe oprogramowanie, ale o bezpieczeństwo cybernetyczne w ogóle. Należy pamiętać, że świetne rozwiązania antywirusowe są bogate w funkcje i są tańsze niż osobne zakupienie szyfratora plików lub sieci VPN.

Darmowy vs. płatny antywirus: czy powinieneś zapłacić?

Chociaż darmowe rozwiązania antywirusowe mogą zapewnić podstawową ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i spełnić proste potrzeby, należy zapłacić, jeśli chcesz niezawodnego i wszechstronnego bezpieczeństwa.

Należy pamiętać o jednej rzeczy – firmy antywirusowe muszą zarabiać: albo na planach premium, albo na Twoich danych osobowych. Oznacza to, że nierzetelna firma antywirusowa może sprzedać Twoje informacje hakerom lub innym osobom trzecim.

Nie wspominając o tym, że niektóre darmowe programy antywirusowe mogą zawierać wyskakujące reklamy lub nawet złośliwe programy, które mogą infiltrować Cię złośliwym oprogramowaniem (ostatnia rzecz, której chcesz od programu antywirusowego).

Darmowe i płatne oprogramowanie antywirusowe

Tak więc, jeśli nadal chcesz uzyskać darmową usługę, spójrz na poważne i legalne firmy, które oferują najlepsze i sprawdzone darmowe usługi antywirusowe, na przykład TotalAV. Nadal są zainteresowani tym, abyś ostatecznie zapłacił za plany premium, ale przynajmniej nie zrobią ci krzywdy.

Jednak spodziewaj się mniejszej ilości funkcji i poważnych ograniczeń. Często darmowe plany pozwalają na uruchomienie prostego skanowania systemu. Ale funkcje takie jak skanowanie niestandardowe, ochrona przed ransomware i zaawansowane zapory są zwykle dostępne tylko przy zakupie planu premium.

Wniosek

Najlepsze oprogramowanie antywirusowe

W obliczu stale rozwijających się zagrożeń w cyberprzestrzeni, istnieje pilna potrzeba skutecznej ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. Zaledwie kilka niewłaściwych kliknięć może prowadzić do infekcji komputera lub urządzenia, narażając nasze cenne dane na ryzyko. Dlatego korzystanie z zaawansowanego programu antywirusowego jest kluczowe, zwłaszcza jeśli oferuje funkcję ochrony w czasie rzeczywistym.

W drugiej połowie roku 2023, aż do teraz w 2024 roku, świadczymy o stabilności i skuteczności Bitdefender. Zdobył on zaufanie użytkowników dzięki 100% wskaźnikowi ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, oferując jednocześnie obszerny zestaw funkcji, takich jak ochrona w czasie rzeczywistym i VPN. Dla tych, którzy cenią sobie kompleksowe podejście do bezpieczeństwa online, Bitdefender pozostaje naszą najwyższą rekomendacją. Nieustannie aktualizowane sygnatury wirusów i inteligentne mechanizmy wykrywania sprawiają, że program ten utrzymuje się na czele rynku oprogramowania antywirusowego.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject