Dyrektor generalny BlackRock prognozuje hossę na Ethereum ETF

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Larry Fink, dyrektor generalny największego na świecie zarządzającego aktywami, BlackRock Inc (NYSE: BLK), zwiększa swoje zaangażowanie w kryptowaluty, początkowo koncentrując się na Bitcoinie (BTC), a teraz zwracając uwagę na Ethereum (ETH).

Podczas wystąpienia w CNBC, dyrektor generalny BlackRock omówił nacisk firmy na infrastrukturę, dostosowując się do tego, co nazwał “trendem makro”.

Larry Fink mówił w szczególności o inwestycjach na rynku kryptowalut i niedawno zatwierdzonym funduszu ETF Bitcoin spot z jego modelem wykupu. Jednak uwaga przeniosła się na oczekiwania Finka dotyczące zatwierdzenia ETF Ethereum spot, które postrzega jako prawdopodobny rozwój.

“Widzę wartość w posiadaniu ETF Ethereum. Jak powiedziałem, są to tylko kroki w kierunku tokenizacji. Wierzę, że właśnie w tym kierunku będziemy podążać. Mamy dziś technologię tokenizacji. (…) Eliminuje to wszelką korupcję dzięki systemowi tokenizacji”.

Larry Fink, dyrektor generalny BlackRock Inc.

Ocena ceny Ethereum (ETH) po wsparciu BlackRock

W tym kontekście Travis Kling skomentował niezwykłą zdolność BlackRock do kształtowania narracji wokół Bitcoin ETF. Kling przewiduje podobną dynamikę w kierunku ETF Ethereum, z Larrym Finkiem na czele.

Jak można się spodziewać, cena Ethereum już odzwierciedla te optymistyczne oczekiwania, wyrywając się z rocznego trendu spadkowego w stosunku do Bitcoina i wykazując 26% wzrost w ciągu zaledwie trzech dni. Obecnie ETH wyceniane jest na 0,0607 BTC lub 2 660 USD za token.

Reakcja ta rozszerzyła się na inne kryptowaluty, spychając dominację kapitalizacji rynkowej Bitcoina do rocznych minimów i napędzając rajdy dla trendowych projektów w przestrzeni altcoinów.

Warto zauważyć, że nowo odkryta koncentracja BlackRock na Ethereum i tokenizacji jest zgodna ze strategią firmy polegającą na inwestowaniu w infrastrukturę. W sferze kryptowalut ETH wyróżnia się jako wiodąca infrastruktura Web3, obejmująca wiele innych projektów i aplikacji.

Mimo to Larry Fink odmówił udzielenia dodatkowych komentarzy na temat potencjalnego zatwierdzenia ETF Ethereum przez Gary’ego Genslera i SEC.

Biorąc wszystko pod uwagę, rynek powinien spodziewać się dominującej narracji w nadchodzących miesiącach, jeśli powtórzą się historyczne wzorce. Zwiększone zainteresowanie Ethereum może potencjalnie pozytywnie wpłynąć na popyt i wartość natywnego tokena ETH oraz jego cenę.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject