Stellar Blockchain: Wszystko, co musisz wiedzieć

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Czym zajmuje się kryptowaluta Stellar?

Stellar to rozproszona platforma peer-to-peer o otwartym kodzie źródłowym do konwersji waluty cyfrowej na prawdziwe pieniądze zarówno w kraju, jak i za granicą. Kryptowaluta blockchain Stellar nazywa się lumen, który handluje pod symbolem XLM.

⚡️ Na czym opiera się kryptowaluta Stellar?

Stellar to sieć płatności zbudowana na technologii blockchain. Umożliwia szybkie międzynarodowe transfery pieniężne pomiędzy dowolną parą walut. Pod wieloma względami jest porównywalna z innymi kryptowalutami opartymi na blockchainie.

⚡️ Jaka jest różnica między Stellar a Ethereum?

Stellar jest mniej elastyczny niż Ethereum
Ethereum jest platformą dla inteligentnych kontraktów, w dużym stopniu podobnie jak Stellar. W rzeczywistości może zrobić wszystko, co Stellar i więcej – ale nie tak szybko i tanio. Jednak Stellar został stworzony z wyraźnym celem, aby nie być w stanie osiągnąć wszystkiego, co może Ethereum.

⚡️ Stellar na blockchainie Ethereum?

Stellar to zdecentralizowana kryptowaluta, która wykorzystuje blockchain do synchronizacji sieci, ale doświadczenie użytkownika przypomina raczej gotówkę niż Bitcoin lub Ethereum.

Co to jest Stellar?

Protokół płatności Stellar oparty jest na technologii księgi rozproszonej i umożliwia szybkie płatności transgraniczne w dowolnej parze walutowej. Ma wiele cech z innymi kryptowalutami opartymi na blockchainie.

Stellar to blockchain, który ma na celu “umożliwienie bankom, systemom płatności i osobom fizycznym” interakcji za pośrednictwem swojej sieci. Według strony internetowej, blockchain Stellara jest platformą, która łączy banki, systemy płatności i ludzi “w celu szybkiego, bezpiecznego i prawie bezkosztowego przemieszczania pieniędzy.”

Co sprawia, że Stellar jest kryptowalutą?
Czy kryptowaluta Stellar to dobra inwestycja?

Stellar Lumen (XLM) to zasilana blockchainem platforma, która umożliwia realizację każdego rodzaju transakcji, jaką można sobie wyobrazić. XLM, natywna waluta cyfrowa Stellar, obsługuje wszystkie rodzaje transakcji w sieci blockchain. Podczas tworzenia sieci Stellar wygenerowano 100 miliardów XLM/Stellar Lumen.

Jedynym innym sposobem na wyprodukowanie XLM jest inflacja. Aby zrekompensować ekspansję ekonomiczną i utracone lumeny, wskaźnik tworzenia lumenów jest ograniczony do 1% rocznie. Nowe lumeny są generowane co tydzień i przyznawane przez bezpośrednie głosowanie.

Jak Stellar różni się od Bitcoina? stellar bitcoin
Czym jest blockchain gwiezdny?

sieć Stellar

Sieć Stellar to protokół blockchain, który pozwala na obsługę transakcji finansowych. Technologia ta jest open source, rozproszona i należąca do społeczności.

Z kolei Stellar Development Foundation to organizacja non-profit, która promuje integrację finansową, tworzenie narzędzi i inicjatywy społeczne wokół sieci Stellar. Kod dla sieci Stellar jest pisany przez pracowników Stellar, ale technologia jest od nich całkowicie autonomiczna.

Czym jest stellar blockchain? Kompletny przewodnik dla początkujących
Czym jest Stellar (XLM)?

Jakie są cechy charakterystyczne Stellar Blockchain?

Przyjrzyjmy się podstawom Stellar blockchain teraz, gdy mamy podstawowe pojęcie, co to jest. Przejdźmy przez niektóre z ważnych aspektów:

 • Baza danych Stellar to zdecentralizowany i open source blockchain – podstawowe cechy prawdziwego systemu blockchain.
 • Czas potwierdzenia transakcji wynosi 3-5 sekund, dzięki mechanizmowi konsensusu.
 • Jest to maksymalna liczba transakcji, którą może obsłużyć blok.
 • Umożliwia składanie wielu podpisów i zawieranie inteligentnych kontraktów.
 • Ma on stałą roczną stopę inflacji na poziomie 1%.
Stellar (sieć płatności)
Czym zajmuje się sieć Stellar?

Czym jest Stellar Blockchain i jak działa?

Transakcje w sieci Stellar, podobnie jak inne platformy blockchain, są zapisywane do publicznej księgi wspólnej i rozproszonej. Stellar Consensus Protocol (SCP) to algorytm konsensusu oparty na Federated Byzantine Agreement (FBA) stosowany przez Stellar (ang.)

Transakcje handlowe w sieci Stellar są zarówno szybsze, jak i mniej kosztowne, ponieważ każdy uczestnik sieci może osiągnąć porozumienie w sprawie ważności transakcji w ciągu kilku sekund. Każdy uczestnik (określany skrótem “node”), który wnosi dane do księgi globalnej, tworzy własną małą sieć zaufanych współpracowników. Quorum Slices to minisieci budowane przez każdy węzeł, które obejmują tylko tych uczestników, którym ufa.

Kto zarządza siecią Stellar?
Czy sieć Stellar jest dobra?

Skąd bierze się wartość Stellara?

Stellar to zdecentralizowana sieć, która umożliwia tysiące transferów walut i tokenów w każdej sekundzie. W związku z tym ma niepodważalną wartość i użyteczność.

Przekazywanie kryptowalut i/lub walut fiat jest czasochłonną, kosztowną procedurą. Stellar sprawia, że jest to szybkie i niedrogie. Opłaty za transakcje są płacone za pomocą XLM (portfel Stellar), podczas gdy konta są prowadzone za pomocą XLM (sieć Stellar).

Czym jest system płatności Stellar i jak działa?

Załóżmy pewną sytuację, aby mieć lepsze pojęcie o tym, jak działa system płatności Stellar.

W jaki sposób Stellar różni się od Bitcoina?
Jak wiele banków korzysta ze Stellara?

Janet i Keith oboje są mieszkańcami Stanów Zjednoczonych.

Janet chce wysłać Keithowi międzyregionalną transakcję o wartości 5000 funtów (GBP).

Jak dokonasz tego przejścia?

Rozważmy scenariusz, w którym Janet ma konto w Banku A w Stanach Zjednoczonych, a Keith ma konto w Banku B w Wielkiej Brytanii. Oba te banki są “kotwicami” w sieci Stellar, która jest podłączona do obu tych banków.

Jakie jest pięć najlepszych altcoinów?

Oto, co dzieje się dalej.

Janet wysyła Keithowi 5 000 dolarów. Cel transakcji jest natychmiast wysyłany do banku B, aby sprawdzić, czy kwalifikuje się, czy nie.

Dlaczego banki korzystają ze Stellara?
Czy Stellar ma przyszłość?

Bank A obciąża konto Janet, gdy tylko Bank B wyrazi na to zgodę.

Środki te są następnie przenoszone z konta puli Banku A na konto sieci Stellar Banku B, gdzie stają się XLM-ami.

Sieć monet gwiezdnych idzie w poszukiwaniu najlepszego kursu wymiany, aby przekonwertować XLM na GBP raz w środku. Środki są następnie wysyłane z konta podstawowego banku B na konto Keitha.

Jaka jest minimalna opłata transakcyjna w sieci Stellar?

Podstawowa opłata transakcyjna Stellar Network to niewielka kwota za każdą transakcję. Nie ma żadnych osobistych korzyści za tą opłatą. Działa ona jako środek odstraszający od szkodliwych zachowań (takich jak ataki DoS).

Czy warto kupić monetę stellar?
Czy gwiezdna moneta osiągnie 10 dolarów?

Obecnie opłata podstawowa wynosi 0,00001 XLM. Koszty ponosi nadawca transakcji. Opłata jest pobierana przez księgę, a następnie redystrybuowana poprzez inflację.

Jakie są koszty początkowe i opłaty za integrację dApp z Stellar Network?

Stellar Network jest całkowicie darmowy w użyciu. Całe niezbędne oprogramowanie do integracji jest objęte licencją Apache (wersja 2.0). Pozwala ona na komercyjne wykorzystanie, dostosowanie do potrzeb i/lub dystrybucję.

Integracja z perspektywy stellar coin odnosi się do technologicznej procedury łączenia się z siecią Stellar. Oznacza to ustanowienie systemów, które mogą wchodzić w interakcje z siecią Stellar.

Dlaczego moneta stellar spada?
Jaka jest następna wielka kryptowaluta?

Integracja z gwiezdną monetą będzie wymagała zasobów technicznych. Rozwój techniczny zajmuje od 120 do 200 godzin, w zależności od wielkości zespołu i ilości doświadczenia.

Jak kupić Amp (AMP)

Załóżmy więc, że korzystasz z usług zewnętrznego dostawcy usług blockchain (BaaS). Poniesiesz wszelkie opłaty poniesione w tym scenariuszu za porady ekspertów, konsultacje i koszty zespołu programistów.

Która moneta eksploduje w 2025 roku?
Jaki typ blockchaina posiada Stellar?

Czym są kotwice w Stellar Network?

Kotwica to obiekt, który może przechowywać pieniądze i udzielać pożyczek w sieci Stellar.

Potraktuj “kotwicę” jako łącznik między różnymi walutami a siecią Stellar. Wszystkie transakcje pieniężne dokonywane w sieci stellar coin, z wyjątkiem XLM, są przeprowadzane przy użyciu kredytów emitowanych przez Anchory.

Sieć Stellar opiera się na Anchorach. Musisz powierzyć depozyty i tworzenie kredytów w końcu Anchors.

Jakie są cechy charakterystyczne technologii blockchain?
Czym jest rdzeń Stellar w blockchainie?

Czym są rozproszone giełdy Stellar?

Aby lepiej zrozumieć ideę rozproszonych wymian, musimy najpierw zrozumieć, czym są “oferty”.

“Oferta” wymiany jednego rodzaju kredytu na inny po z góry ustalonym kursie jest tym, co Stellar uważa za “ofertę”. W ten sposób sieć Stellar staje się platformą handlową, która umożliwia wymianę wielu walut.

Zamówienia w rejestrze monet gwiezdnych są reprezentowane przez “oferty”. Istnieje “księga zamówień” dla każdej pary walutowej / emisji w sieci.

Co jest wyjątkowego w stellar coin?
Jak działa sieć Stellar?

Istnieje np. księga zamówień na przeniesienie RBS/GBP na Bitstamp/Bitcoin.

Czym jest kryptowaluta Helium (HNT)

Stellar to kryptowaluta, która może obsługiwać wiele różnych walut.

Transakcje wielowalutowe to kolejna z głównych cech Stellara. Na przykład możesz wysłać pieniądze ze swojego konta w Stanach Zjednoczonych do przyjaciela w Stanach Zjednoczonych. Ten unikalny aspekt monety stellar polega na jej zdolności do przeprowadzania transakcji w sposób zdecentralizowany. Aby ułatwić Ci sprawę, założymy, że w obrocie jest USD/EUR.

Jak stellar coin różni się od Bitcoina?
Jakiego algorytmu używa Stellar?

W jaki sposób protokół Stellar zapewnia bezpieczeństwo sieci finansowej?

Mechanizm konsensusu Stellar jest oparty na Federated Byzantine Agreement (FBA). FBA zapewnia wydajność systemu dzięki wykorzystaniu plastrów kworum generowanych przez każdy węzeł, które razem definiują kworum ogólnosystemowe. Plastry kworum wiążą sieć monet gwiezdnych w podobny sposób, jak poszczególne sieci, które łączą globalną sieć Internetu.

W systemie FBA.

Uczestnicy są pogrupowani w mniejsze sieci. Dzięki temu każdy węzeł w tych malutkich sieciach zna swoich kluczowych współuczestników.

Czy stellar coin to blockchain klasy Tier 1?
Dlaczego banki korzystają ze Stellara?

Po rozpoczęciu transakcji węzeł czeka na zgodę większości swoich małych członków sieci przed zgłoszeniem transakcji rozliczeniowej.

Transakcja zakupu nie jest zakończona, dopóki wszyscy niezbędni uczestnicy nie wyrażą na nią zgody.

Wreszcie wystarczająca liczba uczestników sieci akceptuje transakcję, uniemożliwiając hakerowi lub adwersarzowi jej odwrócenie.Dopiero po potwierdzeniu transakcji ktokolwiek uznaje ją za legalną.

7 najgorszych błędów inwestycyjnych w kryptowalutach, których należy unikać

Mechanizm konsensusu FBA chroni sieć finansową, która działa w sieci Stellar, zapewniając bezpieczeństwo i integralność. Zapewnia on SCP wolność od stanów zablokowanych (kiedy konsensus nie jest już możliwy do osiągnięcia), o ile awarie uczestników nie uniemożliwiają spełnienia zobowiązań dotyczących zaufania.

W jaki sposób działa blockchain stellar coin?
Czym jest Stellar i jak działa?

Aplikacje Blockchain do wykorzystania w biznesie Stellar Blockchain

W jakie kryptowaluty zainwestować w 2022 roku?

Stellar ma zastosowania, które obejmują wiele sektorów, od finansów po zapewnienie bezpiecznego wypełniania podstawowych funkcji przez przedsiębiorstwa. Biorąc pod uwagę liczne cechy blockchaina Stellar, można uznać go za rodzaj wielofunkcyjnej platformy.

Oto lista najlepszych pomysłów na aplikacje:

 • Kotwice w innych walutach.
 • Klienci mobilni i handlowi
 • Aplikacje internetowe dla urządzeń mobilnych
 • Plugin sprzedawcy
 • Konta założone na potrzeby szkoły, zdrowia i ubezpieczenia nazywane są nZUL-ami
 • Aby chronić swoją organizację, możesz wykupić ubezpieczenie, które obejmuje: naruszenie danych -> Możesz wykupić specjalistyczne ubezpieczenie, które zabezpieczy Twoją firmę przed szkodami spowodowanymi przez cyberataki.
Czy stellar coin jest dobrym blockchainem?
Czym Stellar różni się od Bitcoina?
 • Finansowanie peer-to-peer może pozwolić Ci zarobić na odsetkach, pożyczając swoje pieniądze innym.
 • Transfery pieniężne w zamian za zmianę zachowań.
 • Organizacje non-profit mogą skorzystać z oprogramowania do obsługi darowizn.
 • Programy lojalnościowe
 • Waluty lokalne
 • Bank czasu
 • Śledzenie godzin pracy wolontariuszy
 • Twoje konto może być powiązane z dowolnym urządzeniem.

Jeśli jesteś zainteresowany dowiedzeniem się więcej o blockchainie Stellar, sprawdź Stellar Blockchain Observer. Czy wiesz, co to jest blockchain observer? Rozważ przeglądarkę blockchain jako rodzaj przeglądarki, takiej jak Internet Explorer lub Google Chrome.

Jak wydobywać stellar coin za darmo?
Jak wiele banków korzysta ze Stellara?

Stellar Blockchain Observer to narzędzie, które informuje Cię o najnowszych blokach w blockchainie Stellar, a także o streamingu w czasie rzeczywistym wszystkich bloków dodanych do blockchaina. Zapewnia również kompleksowe statystyki, historię cen i szczegółowe raporty dotyczące wszystkich aktywów w sieci Stellar, aby pomóc Ci w dokonywaniu lepszych ocen.

Protokół 13

Stellar co roku opracowuje istotne zmiany w swoim rdzeniu. Wprowadzenie protokołu 13 w 2020 roku było najbardziej znaczącą zmianą od lat.

 • Podwyżka opłat.
 • W wielu ośrodkach i hotelach wzrastają opłaty za wędrówki. Te wędrówki pozwalają na:
 • Opłaty dla użytkowników muszą być pokryte z wniosków.
 • W razie potrzeby zwiększyć koszty transakcji dla transakcji z podpisem wstępnym.
 • Pozwól walidatorom podnieść opłaty w razie potrzeby.
 • Możesz precyzyjnie kontrolować autoryzację aktywów.
Jaka jest najbardziej opłacalna kryptowaluta do wydobycia?
Czy blockchain oddaje Stellar?

Ze względu na Protokół 13, możliwość anulowania autoryzacji przy jednoczesnym zachowaniu zleceń w pliku, upraszcza identyfikację aktywów regulowanych, takich jak papiery wartościowe. Posiadacze aktywów regulowanych mogą dokonać trzech transakcji w ramach jednej transakcji:

 • Zezwolenie na dostęp do aktywów (podpisane przez wystawcę)
 • Zapłać lub złóż ofertę (podpisaną przez użytkownika)
 • Odmowa dostępu do zasobu (podpisana przez użytkownika)
 • Konta multipleksów premium

Aby poprawnie zaktualizować konta użytkowników, będziesz potrzebował notatek do nawigacji płatności. Jest to konieczne w przypadku giełd i innych usług powierniczych, które utrzymują jeden adres depozytu gwiaździstego.

Jak zostać węzłem stellar?
Czy Stellar obsługuje inteligentne kontrakty?

Wraz z wydaniem protokołu 13, Stellar zaoferuje nowy typ konta, który umożliwia śledzenie zróżnicowanych typów płatności. Poprzez dopuszczenie wielu walut na konto i subkonta dla konkretnych przypadków użycia, ta innowacja pozwala na większą elastyczność.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject