Najlepsze darmowe VPN-y z 2023 r.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Jaki jest najlepszy darmowy VPN na rok 2023?

Jeśli chodzi o darmowe VPN, Atlas VPN jest ostatecznym zwycięzcą w 2023 roku. Nie tylko oferuje nieograniczoną prędkość połączenia, ale także daje Ci szyfrowanie klasy wojskowej, działa na niezliczonej ilości różnych urządzeń i jest łatwy w użyciu.

Czy korzystanie z darmowego VPN jest bezpieczne?

It depends. Niektóre darmowe VPN mogą zbierać Twoje dane i sprzedawać je osobom trzecim, a nawet wykradać Twoje dane osobowe i infekować Cię wirusami. Ważne jest, aby wybrać renomowaną usługę sprawdzoną przez specjalistów ds. prywatności.

Czy istnieje darmowy, nielimitowany VPN?

Tak. ProtonVPN i Atlas VPN oferują nieograniczoną ilość danych i przepustowość dla swoich darmowych użytkowników.

Czy darmowe sieci VPN są legalne?

Tak. Te same zasady dotyczą zarówno darmowych, jak i płatnych usług VPN, czyli jeśli korzystanie z VPN jest legalne w Twoim kraju, to korzystanie z darmowego VPN też jest całkowicie legalne.

Czy mogę oglądać Netflix za pomocą darmowego VPN?

Tak, ponieważ niektóre darmowe VPN-y są w stanie odblokować Netflixa. Na przykład, darmowa wersja Windscribe pozwoli Ci uzyskać dostęp do amerykańskiego Netflixa. Pamiętaj jednak, że większość darmowych VPN-ów nie odblokuje żadnych platform streamingowych.

Jaki jest najlepszy darmowy VPN do streamingu?

Najlepszy darmowy VPN do streamingu to Windscribe. Udało mu się odblokować tylko Netflix, ale to więcej niż większość darmowych VPN-ów jest w stanie uzyskać dostęp. Pamiętaj jednak, że dostajesz tylko do 10 GB darmowych danych. Więc jeśli chcesz uzyskać dostęp do większej liczby platform bez limitów danych i buforowania, będziesz musiał zainwestować w VPN do streamingu.

Czy istnieje w 100% darmowy VPN?

Tak, istnieje kilka całkowicie darmowych sieci VPN. Naszym najlepszym wyborem w tym zakresie jest Atlas VPN, który nie ma limitów prędkości, używa zaawansowanego szyfrowania i przestrzega ścisłej polityki no-logs. Ale są też inne niezawodne darmowe VPN, takie jak Proton VPN, który nie nakłada limitów danych i odblokowuje Netflix.

Czy istnieje darmowy VPN dla Firestick?

Tak, istnieje darmowy VPN dla Firestick. W rzeczywistości istnieje kilka solidnych, darmowych VPN dla Amazon Firestick. Jednak najlepszy jest Atlas VPN, ponieważ oferuje darmowy protokół tunelowania WireGuard, szyfruje Twój ruch za pomocą AES-256 i jest bardzo łatwy w użyciu.

Darmowy VPN jest kuszący na kilka sposobów. Na początek jest to sposób, aby poczuć usługę przed pełnym zaangażowaniem w nią. Może to być również szybkie rozwiązanie dla chwilowej potrzeby posiadania VPN: podczas podróży, korzystania z publicznego wifi i nie tylko. Nie wspominając o ulepszonym poziomie bezpieczeństwa online, który otrzymujesz.

Niestety, zasady biznesu są prawdziwe dla wszystkiego: i dotyczy to również VPN. That said, premium VPNs are capable of offering more advanced security features, larger server fleets, better connection speeds, and more unblocked streaming services.

Który menedżer haseł jest najbezpieczniejszy?

Wypróbuj usługę Premium NordVPN za darmo

Premium VPN to rozwiązanie wolne od ryzyka, które zapewni Ci pełne bezpieczeństwo i spokój ducha. Dzięki najwyższym gwarancjom bezpieczeństwa i doskonałym funkcjom dodatkowym, NordVPN jest najlepszą darmową alternatywą VPN.

Ale jeśli nie chcesz ryzykować swoich ciężko zarobionych pieniędzy na produkt, który może nie spełniać Twoich potrzeb, mamy dla Ciebie rozwiązanie – darmowe VPN-y, którym możesz zaufać. Moreso, nie musisz kopać dla VPN bez kosztów indywidualnie, ponieważ zrobiliśmy wszystkie badania dla Ciebie i zapewniliśmy wszystkie najlepsze darmowe VPNy tuż poniżej.

Top 7 najlepszych darmowych VPN w 2023 r.

Najlepsze menedżery haseł w 2023 r.
 1. Atlas VPN – najlepszy darmowy VPN w 2023 r.
 2. Hotspot Shield VPN – darmowy VPN z polityką no-logs
 3. Proton VPN – darmowy VPN dla Netflixa i gier komputerowych
 4. Windscribe VPN – najlepszy darmowy VPN do streamingu
 5. Hide.me VPN – darmowy i bogaty w funkcje VPN
 6. ZoogVPN – darmowe rozwiązanie VPN skoncentrowane na prywatności
 7. TunnelBear – intuicyjna, darmowa usługa VPN

Problemy z darmowymi sieciami VPN

Zanim przejdziemy do szczegółowej listy najlepszych darmowych VPN, koniecznie trzeba ostrzec Cię przed potencjalnymi problemami. Chociaż uzyskanie darmowej aplikacji jest zawsze miłe, może przyjść z jakimś haczykiem, a VPN-y nie są wyjątkiem:

 • Data restrictions. Frustrujący limit danych prawdopodobnie zważy Twoje darmowe doświadczenie VPN. Zazwyczaj dostaniesz tylko stałą miesięczną ilość MB, co ostatecznie doprowadzi do zakupu płatnej wersji VPN.
 • Ograniczenia prędkości. Darmowe wersje usług VPN, częściej niż nie, ograniczają prędkości połączenia. Oznacza to, że nie uzyskasz wydajności, której najprawdopodobniej potrzebujesz.
Które menedżery haseł nigdy nie zostały zhakowane?
 • Mała flota serwerów. Będziesz miał słaby wybór lokalizacji serwerów. Większość darmowych usług VPN pozwala na wybór pomiędzy trzema lokalizacjami, co nie jest wystarczające, jeśli potrzebujesz odblokować wiele różnych typów treści, a także może oznaczać niższe prędkości.
 • Lack of features. Jeśli używasz darmowego VPN, nie otrzymasz żadnej z reklamowanych funkcji. Tylko wersje premium usług VPN oferują obfuskowane serwery, dzielone tunelowanie lub blokowanie reklam.
 • Nieczyste zachowanie. Istnieje również ryzyko, że Twoje dane zostaną zebrane i sprzedane stronom trzecim. Inwazyjne reklamy, naruszenia prywatności online i wiele innych zagrożeń wiąże się z całkowicie darmowymi usługami VPN, dlatego wszystkie wymienione przez nas VPN-y są “freemium” – dotowane przez płacących klientów tej samej usługi.

W skrócie, trzeba być naprawdę ostrożnym przy wyborze darmowej aplikacji – nie ufaj ślepo wszystkiemu, co reklamuje strona VPN.

Który menedżer haseł jest najbezpieczniejszy i najbardziej prywatny?

Pro tip

Looking to go for a premium VPN? Proponujemy wybrać takie opcje jak NordVPN. Dzięki niemu otrzymujesz rozbudowaną flotę serwerów, zaawansowane funkcje bezpieczeństwa i świetnie sprawdza się w odblokowywaniu treści z ograniczeniami geograficznymi.

Najlepsze darmowe sieci VPN w porównaniu

Aby przyspieszyć rzeczy dla Ciebie w odniesieniu do procesu wyboru darmowego VPN, porównaliśmy każde wymienione wzloty i upadki VPN i umieściliśmy wszystko w jednym miejscu:

Atlas VPNHotspot Shield VPNProton VPNWindscribeHide.me VPNZoogVPNTunnelBear
Marka
Ocena4.6★★★★★3.5★★★★☆4.0★★★★☆3.7★★★★☆3.5★★★★☆3.5★★★★☆3.3★★★☆☆
RejestrowanieNie ma dziennikówNie ma dziennikówNie ma dziennikówNie ma dziennikówNie ma dziennikówNie ma dziennikówRejestrowanie światła
Kraj jurysdykcjiStany ZjednoczoneStany ZjednoczoneSzwajcariaKanadaMalezjaGrecjaKanada
Limit bezpłatnych danych (na miesiąc)5GB500MBBrak2GB (bez poczty elektronicznej) lub 10GB (z pocztą elektroniczną)10GB10GB500MB
Ograniczenie prędkości połączeniaNieTakNieNieNieNieNie
CechyKill switch, VPN na starcie, obsługuje ruch P2POchrona przed wyciekiem IPOchrona przed wyciekiem DNS, kill switchKill switch, darmowe proxy SOCKS5, ad-blocker, bezpieczny hotspot, funkcja multi-hopKill switch, split tunneling, custom DNS, Stealth Mode, P2P file sharingKill switch, ZoogShadowingFunkcja Kill Switch
Odblokowuje NetflixNieNieNieTakNieNieTak
PrzeglądPrzegląd Atlas VPNHotspot Shield VPN reviewPrzegląd Proton VPNPrzegląd WindscribeHide.me VPN reviewRecenzja TunnelBear

Zwycięzca

Najlepsze darmowe VPN-y na rok 2023 – nasza curated lista:

Wiemy jak trudno jest znaleźć dobry darmowy VPN. Dlatego wykonaliśmy całą ciężką pracę, aby ułatwić Ci to zadanie.

Poniżej widzisz naszą ostateczną listę najlepszych darmowych usług VPN dla Windows, Mac, Android, iOS, Linux i innych platform. Pobierz dowolną z tych aplikacji i ciesz się przywilejami, takimi jak nieograniczona przepustowość i dobry wybór protokołów szyfrowania.

1. Atlas VPN – najlepszy darmowy VPN w 2023 r.

Atlas VPN - nasza lista na rok 2023
Z siedzibą w:Stany Zjednoczone
Połączenia równoległe:Nieograniczona
Bezpłatny limit danych:5GB miesięcznie
Chcesz wypróbować wersję premium?🔥 Get Atlas VPN, now 83% OFF + 3 miesiące GRATIS! 🔥

Atlas VPN to nasz obecny top pick dla najlepszego darmowego dostawcy VPN. Z darmowym planem otrzymujesz 5GB danych miesięcznie. A jeśli chcesz usunąć wszystkie ograniczenia, płatna wersja Atlas VPN kosztuje tylko 1,82 USD/miesiąc.

Bezpieczeństwo i prywatność: zarówno płatna, jak i darmowa wersja Atlas VPN oferuje przyzwoity poziom bezpieczeństwa. Podobnie jak zdecydowana większość innych najlepszych VPN, Atlas VPN używa szyfrowania AES-256, które cieszy się sławą zaufanych rządów i organizacji wojskowych. Jeśli chodzi o politykę prywatności, Atlas VPN stwierdza, że nie zbiera żadnych logów, które pomogłyby Cię namierzyć, w tym Twojego prawdziwego adresu IP. Ponadto, VPN nie przechowuje żadnych danych dotyczących aktywności internetowej.

Odwiedź Atlas VPN

Wydajność: Atlas VPN wykorzystuje protokół tunelowania WireGuard, który oferuje połączenie wielkich prędkości i bezpieczeństwa. Darmowa wersja Atlas VPN nie ogranicza nawet prędkości połączenia. A nasze testy wykazały niezwykły wskaźnik zachowania prędkości na poziomie średnio 90%.

Cechy: oprócz kill switcha i silnego szyfrowania, Atlas VPN pozwala na torrenty (lub rodzaje ruchu P2P) na każdym ze swoich serwerów. Możesz również włączyć opcję, aby VPN uruchamiał się przy starcie dla szybszego dostępu i dodatkowej warstwy bezpieczeństwa.

Streaming: warto zauważyć, że Atlas free VPN nie pomaga w dostępie do geoblokowanych treści na Netflixie (chociaż pozwala na dostęp do YouTube just fine). Podczas naszych testów strumieniowych, większość serwerów płatnej wersji Atlas VPN odblokuje większość serwisów streamingowych, takich jak Netflix, Disney+, Hulu, HBO itp.

Mimo że Atlas VPN stoi jako najlepsza darmowa usługa VPN, nadal ma kilka szorstkich zagięć. Otrzymujesz tylko 5 GB danych miesięcznie, więc jeśli planujesz cieszyć się streamingiem, możesz chcieć spojrzeć na Proton VPN. Flota serwerów to kolejna rzecz, którą warto wziąć pod uwagę przed użyciem tego darmowego VPN.

Dowiedz się więcej o tym dostawcy w naszej pełnej recenzji Atlas VPN.

Dowiedz się więcej o tym dostawcy w naszej pełnej recenzji Atlas VPN

Pros

 • 5 GB danych miesięcznie
 • Obsługa torrentów
 • Intuicyjne aplikacje
 • Funkcja “Kill Switch
 • Polityka braku logów
 • Szyfrowanie AES-256
 • Intuicyjny interfejs użytkownika
 • Brak ograniczeń prędkości

Cons

 • Brak czatu na żywo dla użytkowników bezpłatnych
 • Średnie prędkości
 • Z siedzibą w USA (kraj 5-Eyes)

2. Hotspot Shield VPN – darmowy VPN, który nie rejestruje aktywności online

Hotspot Shield VPN
Z siedzibą w:Stany Zjednoczone
Połączenia równoległe:do 5
Bezpłatny limit danych:500MB
Chcesz wypróbować wersję premium?🔥 Zaoszczędź do 40% OFF Hotspot Shield! 🔥

Innym solidnym VPN, który ma darmową wersję ze wszystkimi podstawami, jest Hotspot Shield VPN. Podczas gdy ich strona internetowa stwierdza, że dają Ci 500MB, nam udało się wykorzystać do 4,5GB, co wystarcza nie tylko na codzienne swobodne przeglądanie stron, ale także na pobranie kilku plików.

Bezpieczeństwo i prywatność: Hotspot Shield VPN nie rejestruje Twojej aktywności online, nawet jeśli znajduje się ona w kraju, który należy do sojuszu inwigilacyjnego (The US). Plus, otrzymujesz ponad 160 serwerów w 1 lokalizacji (USA).

Wydajność: Hotspot Shield VPN wykorzystuje protokół tunelowania Catapult Hydra, co zapewnia niewielkie lub żadne spadki prędkości w przypadku wersji premium. Niestety, dla darmowych użytkowników prędkość jest ograniczona do 2Mbps. Nasze testy wykazały jednak średnio 28% wskaźnik zachowania prędkości. Jeśli jednak chcesz mieć darmowy VPN bez ograniczeń prędkości, Atlas VPN będzie lepszym wyborem.

Odwiedź Hotspot Shield VPN

Cechy: Darmowa wersja Hotspot Shield VPN ma wszystkie najważniejsze elementy w zestawie. Podczas gdy otrzymujesz takie funkcje jak antywirus i menedżer haseł z płatnym planem, otrzymujesz silne szyfrowanie i ochronę przed wyciekiem IP z darmową wersją.

Streaming: Kiedy testowaliśmy streaming z darmową wersją, podczas otwierania Netflixa wyskoczyło powiadomienie informujące, że odblokowanie globalnych treści jest dostępne tylko z planem premium. Poza tym, plan premium Hotspot Shield VPN był również w stanie odblokować YouTube TV i BBC iPlayer.

Użytkownicy darmowego Hotspot Shield VPN muszą jednak liczyć się z ograniczeniami prędkości połączenia do 2Mbps. Limit danych też jest na granicy wystarczalności, oficjalnie dostajemy zaledwie 500MB, ale możliwe jest też uzyskanie dodatkowych 4GB miesięcznie. Choć liczba serwerów jest tu przyzwoita, to mają one siedziby tylko w USA.

Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą dogłębną recenzję Hotspot Shield VPN.

Darmowy Hotspot

Pros

 • Ponad 160 serwerów
 • Polityka braku logów
 • Prosta konfiguracja
 • 500MB darmowej transmisji danych
 • Ponad 160 serwerów
 • Ochrona przed wyciekiem IP
 • Doskonały interfejs

Cons

 • Ograniczenie prędkości do 2Mbps
 • Brak wyłącznika bezpieczeństwa
 • Z siedzibą w USA (kraj 5-Eyes)
 • Brak Netflixa dla darmowych użytkowników

3. Proton VPN – najlepszy darmowy VPN dla fanów Netflixa i gier komputerowych

Proton VPN
Z siedzibą w:Szwajcaria
Połączenia równoległe:10
Bezpłatny limit danych:Brak
Chcesz wypróbować wersję premium?🔥 Get up to 50% OFF Proton VPN! 🔥

Proton VPN to świetny wybór dla najlepszych darmowych usług VPN z dużą prędkością połączenia. Jest to open-source’owa Wirtualna Sieć Prywatna, która ma nieograniczoną darmową wersję dla Windows, Mac, Android i innych urządzeń.

Bezpieczeństwo i prywatność: jego siła leży w pełnym bezpieczeństwie, oferując Ci szyfrowanie klasy wojskowej i bezpieczeństwo protokołu WireGuard. Dodatkowo, dostawca ma ścisłą politykę “no-logs”, co oznacza, że nie zbiera żadnych prywatnych danych użytkowników.

Wydajność: darmowa wersja Proton VPN oferuje serwery w Japonii, Holandii i USA. Nasze testy wykazały średni wskaźnik zachowania prędkości na poziomie 72%, mimo to, serwery mogą stać się przepełnione. Jeśli więc chcesz uzyskać dostęp do wszystkich swoich 1800 serwerów w 66 lokalizacjach, plany premium zaczynają się od 4,99 USD/miesiąc.

Odwiedź ProtonVPN

Cechy: większość funkcji Proton VPN jest zarezerwowana dla płatnych użytkowników, takich jak udostępnianie plików P2P, NetShield, Secure Core VPN, Tor over VPN i możliwość dostępu do geoblokowanych serwisów streamingowych. Jednak, jak większość darmowych VPN, darmowa wersja Proton VPN oferuje kill switch, aby chronić Cię, jeśli Twoje połączenie spadnie, a także ochronę przed wyciekiem DNS.

Streaming: ponieważ darmowa wersja VPN Proton daje tylko 3 lokalizacje, musisz uaktualnić do wersji premium, aby uzyskać dostęp do platform streamingowych z ograniczeniami geograficznymi. Wersja premium zdołała uzyskać dostęp do Netflix, Hulu, HBO Max, Disney Plus i innych platform streamingowych podczas naszych testów.

W przypadku Proton VPN pakiet funkcji bezpieczeństwa jest ograniczony tylko do tych najbardziej kluczowych. Tutaj otrzymujesz bezpłatną funkcję kill switch i ochronę przed wyciekiem DNS. Nawet jeśli nie ma limitu prędkości, maleńka flota serwerów może mieć zauważalny wpływ na szybkość połączenia, ponieważ serwery szybko się przepełniają.

Dowiedz się więcej o tym dostawcy w naszej szczegółowej recenzji Proton VPN.

Odwiedź ProtonVPN 2023

Pros

 • Brak limitu danych
 • 3 różne kraje serwerów
 • Szyfrowanie klasy wojskowej
 • Protokół WireGuard
 • 7-dniowy okres próbny premium
 • Zapobieganie wyciekom DNS
 • Z siedzibą w Szwajcarii (poza 14-Eyes)

Cons

 • Brak Netflixa dla darmowych użytkowników
 • Darmowe serwery nie obsługują torrentów
 • Brak opcji czatu na żywo
 • Dozwolone jest tylko jedno urządzenie

4. Windscribe VPN – darmowy VPN do streamingu z serwerami w 11 różnych lokalizacjach

Windscribe VPN
Z siedzibą w:Kanada
Połączenia równoległe:Nieograniczona
Bezpłatny limit danych:2GB (bez poczty elektronicznej) lub 10GB (z pocztą elektroniczną) na miesiąc
Chcesz wypróbować wersję premium?🔥 Zyskaj 55% OFF z planem 1-letnim! 🔥

Windscribe VPN to zdecydowanie kolejny top free vpn provider, który zasługuje na miejsce na liście. Jest szczelnie wypełniony funkcjami i daje 10GB darmowych danych miesięcznie, biorąc pod uwagę, że podasz swój adres e-mail. Możesz również otrzymać dodatkowe 5GB poprzez tweetowanie o Windscribe.

Bezpieczeństwo i prywatność: mimo że Windscribe VPN ma siedzibę w jednym z krajów Five Eyes (Kanada), przysięga na swoją politykę no-logs. Innymi słowy, nie przechowuje i nie może zidentyfikować Twojego prawdziwego adresu IP i znaczników czasu połączenia.

Więcej o usługach VPN w naszym przeglądzie usług Windscribe

Wydajność: ten VPN obsługuje protokół WireGuard, a nasze testy wykazały średnio 43% wskaźnik zachowania prędkości. Plus, łącznie 11 krajów serwerów jest dostępnych dla tych, którzy używają Windscribe za darmo. To obejmuje Niemcy, USA, Kanadę, Francję, Holandię, Norwegię, Rumunię, Szwajcarię, Wielką Brytanię, Turcję i Hongkong.

Cechy: Windscribe free VPN oferuje skuteczny kill switch, darmowe proxy SOCKS5, ad-blocking, możliwość ustawienia bezpiecznego hotspotu oraz funkcję multi-hop. Oprócz tego wszystkiego daje dużą swobodę w ustawianiu preferencji, jak np. uruchamianie aplikacji przy starcie, automatyczne łączenie z najnowszą lokalizacją czy zezwalanie na ruch LAN przy włączonej zaporze. Ponadto, istnieje 25+ języków dostępnych.

Jaka jest przyszłość zarządzania hasłami?

Streaming: podczas gdy darmowe VPN-y zazwyczaj nie odblokowują platform streamingowych, nasze testy z Windscribe wykazały, że może on czasami pomóc w dostępie do Netflixa. Aby uzyskać dostęp do innych usług, takich jak BBC iPlayer i YouTube, będziesz musiał uaktualnić do planu premium.

W przeciwieństwie do Proton VPN, Windscribe umieszcza limity danych. Jeśli zdecydujesz się zapisać do tego VPN za pomocą swojego e-maila, wtedy dostajesz do wykorzystania do 10GB miesięcznych danych. W przeciwnym razie spada on do 5GB danych miesięcznych. Darmowi użytkownicy mogą również korzystać z prawie 6 razy mniejszej liczby lokalizacji serwerów niż użytkownicy premium.

Przeczytaj więcej o tym VPN w naszej recenzji Windscribe.

Windscribe

Pros

 • 10 GB darmowych danych
 • 11 lokalizacji serwerów
 • Szyfrowanie AES-256
 • Polityka braku logów
 • Darmowa wersja może odblokować amerykańskiego Netflixa
 • Umożliwia korzystanie z torrentów
 • Intuicyjne aplikacje

Cons

 • Z siedzibą w Kanadzie (Five Eyes)
 • Niektórym aplikacjom brakuje funkcji
 • 2 GB limitu danych, jeśli nie podasz adresu e-mail

5. Hide.me VPN – darmowy VPN z zabezpieczeniami premium

Hide.me VPN
Z siedzibą w:Malezja
Połączenia równoległe:10
Bezpłatny limit danych:10GB miesięcznie
Chcesz wypróbować wersję premium?🔥 Get Hide Me VPN 75% OFF + 3 miesiące FREE! 🔥

Hide.me to darmowy VPN, który daje Ci 10 GB darmowych danych miesięcznie wraz z serwerami w czterech krajach, w tym w USA. Jest to jeden z najbardziej wyposażonych w funkcje darmowych VPN-ów.

Bezpieczeństwo i prywatność: ponieważ Hide.me ma siedzibę w Malezji, nie jest zobowiązany do przechowywania żadnych dzienników użytkownika lub aktywności, w tym Twojego zachowania podczas przeglądania. Ponadto, VPN jest audytowany przez DefenseCode Ltd., który certyfikował go jako jednego z najbardziej anonimowych dostawców VPN. Na dodatek Twoje dane są szyfrowane przy użyciu szyfrowania AES-256 klasy wojskowej.

Wydajność: użytkownicy Hide.me free VPN mogą korzystać z protokołu WireGuard i serwerów w Kanadzie, Niemczech, Holandii czy USA. Jednak darmowy VPN zachowuje około 1% początkowych prędkości internetowych, co jest poniżej średniej. Wersja premium oferuje solidniejsze prędkości (około 73% średniego wskaźnika zachowania prędkości).

Darmowy VPN z najlepszymi zabezpieczeniami

Funkcje: to naprawdę miłe, że darmowa wersja Hide.me VPN oferuje te same funkcje, co płatna. Oznacza to, że możesz doświadczyć radości z dzielonego tunelowania, niestandardowego DNS i Stealth Mode bez wydawania ani jednego centa. Aplikacje dla Windows i Mac mają również kill switch, a także prawie wszystkie serwery Hide.me VPN obsługują udostępnianie plików P2P, co oznacza, że możesz używać tego VPN do bezpiecznego torrentowania.

Streaming: pomimo obietnic na swojej oficjalnej stronie, Hide.me free VPN nie zdołał odblokować Netflixa bez względu na to, który serwer próbowaliśmy. Niestety, to samo stało się z BBC iPlayer i Disney+.

Oprócz tego, że dostajemy tylko 10GB danych miesięcznie, mamy też mały wybór tylko 4 krajów, z których możemy wybrać serwery. Co więcej, ze wszystkich przetestowanych przez nas platform streamingowych, darmowy Hide.me VPN nie zdołał odblokować ani jednej. Tak więc, jeśli jesteś fanem Netflixa, to najwyższy czas rozważyć płatny VPN.

Sprawdź naszą pełną recenzję Hide.me VPN, aby dowiedzieć się więcej.

Odwiedź Hide me VPN

Pros

 • Z siedzibą w Malezji (poza 14 oczami)
 • Szyfrowanie AES-256
 • Dobry wybór protokołów
 • Bezpłatne 10GB miesięcznie
 • Obsługa torrentów
 • Darmowa aplikacja VPN zawiera niezbędne funkcje
 • Własny DNS

Cons

 • Aplikacje mobilne nie mają wyłącznika bezpieczeństwa
 • Darmowe konto obsługuje tylko jedno połączenie
 • Tylko cztery kraje do wyboru

6. ZoogVPN – dobre rozwiązanie do prywatnego przeglądania stron internetowych

ZoogVPN
Z siedzibą w:Grecja
Połączenia równoległe:Do 5
Bezpłatny limit danych:10GB
Chcesz wypróbować wersję premium?🔥 Get up to 85% OFF Zoog VPN! 🔥

ZoogVPN to kolejny dobry darmowy VPN, który pozwala na korzystanie z 5 serwerów w 3 różnych lokalizacjach, w tym w USA, Wielkiej Brytanii i Holandii. Rejestracja nie wymaga żadnych płatności ani danych karty kredytowej i daje 10 GB danych. Możesz używać tego VPN przez 7 dni za darmo.

Bezpieczeństwo i prywatność: darmowy ZoogVPN używa szyfrowania AES-128 do ochrony danych i nie przechowuje żadnych dzienników. Jedyną rzeczą, którą ZoogVPN przechowuje, jest Twój adres e-mail. Możesz jednak użyć jednorazowego e-maila do utworzenia konta, co sprawi, że cały proces będzie całkowicie anonimowy.

Wydajność: podczas korzystania z darmowego ZoogVPN, będziesz mógł wybrać spośród protokołów tunelowania PPTP, OpenVPN, L2TP/IPSEC i najnowszego IKEv2. Aby uzyskać najlepszą wydajność, zalecamy wybranie OpenVPN. Po poddaniu go testowi, zachował on około 16% prędkości bazowych.

ZoogVPN 2023

Funkcje: Darmowa wersja ZoogVPN nie zapewnia zaawansowanych funkcji, takich jak dzielone tunelowanie, które jest dostępne w płatnym planie. Z drugiej strony, istnieje doskonale działający kill switch i funkcja ZoogShadowing, która pomaga ominąć ograniczenia w mocno cenzurowanych krajach. Ponadto holenderski serwer obsługuje torrenty nawet w wersji darmowej.

Streaming: nasze testy wykazały, że ZoogVPN nie może uzyskać dostępu do Netflixa ani żadnej innej witryny strumieniowej w wersji darmowej. Jeśli streaming jest tym, czego szukasz, powinieneś zdecydować się na plan premium (od 1,87 USD/miesiąc).

Podsumowując, ten VPN jest dostępny za darmo tylko przez tydzień. Nie jest wyjątkiem, jeśli chodzi o limit danych, jak również dostajesz do wykorzystania do 10GB danych miesięcznie. W darmowej flocie serwerów brakuje sporo funkcji, ale możesz skorzystać z funkcji kill switch i Zoog Shadowing.

Odwiedź ZoogVPN

Pros

 • Bezpłatnie 10GB
 • Polityka braku logów
 • Z siedzibą w Grecji (poza 14 oczkami)
 • Umożliwia korzystanie z torrentów
 • Brak ograniczeń prędkości
 • Dostępne na wielu urządzeniach
 • Funkcja ZoogShadowing

Cons

 • Nie odblokowuje Netflixa
 • Bezpłatnie tylko przez 7 dni
 • Brak funkcji
 • Tylko trzy lokalizacje
 • Nie obsługuje funkcji WireGuard

7. TunnelBear – darmowy, przyjazny dla użytkownika VPN

Darmowy, przyjazny dla użytkownika VPN
Z siedzibą w:Kanada
Połączenia równoległe:Nieograniczona
Bezpłatny limit danych:500MB miesięcznie
Chcesz wypróbować wersję premium?🔥 Pobierz TunnelBear, teraz do 67% OFF! 🔥

TunnelBear to kolejny VPN, który ma akceptowalną darmową wersję z dostępem do wszystkich swoich 3000 serwerów w 48 krajach.

Bezpieczeństwo i prywatność: Twoje dane są chronione za pomocą szyfrowania AES-256 klasy wojskowej, a jeśli chodzi o logowanie, TunnelBear nie rejestruje Twoich działań związanych z przeglądaniem stron. Może jednak zbierać pewne dane identyfikacyjne, takie jak nazwisko posiadacza karty, adres e-mail, a w niektórych przypadkach nawet numer Twojego konta na Twitterze.

Wydajność: Darmowa wersja TunnelBear oferuje teraz WireGuard, co wyjaśnia jego średni wskaźnik zachowania prędkości na poziomie 50%. Ponadto otrzymujesz dostęp do serwerów w Singapurze, Kanadzie, Niemczech, Holandii, USA i Francji.

TunnelBear to kolejna sieć VPN

Features: TunnelBear ma do zaoferowania coś, czego inne darmowe VPN-y prawdopodobnie nie mają. Obowiązkowy kill switch zostaje przeniesiony na nowy poziom z Vigilant Bear nie tylko zabija Twój internet, jeśli połączenie z bezpiecznym serwerem zostanie utracone, ale także wstrzymuje go, gdy czekasz na odpowiedź serwera.

Streaming: Testowaliśmy TunnelBear z usługami streamingowymi i w darmowej wersji udało się odblokować Netflix i YouTube. Jednak limit 500 MB danych zdecydowanie nie wystarczy, aby obejrzeć nawet pół odcinka ulubionego serialu. Możesz oglądać popularne programy tylko jeśli uaktualnisz do planu premium zaczynającego się od 3,33$/miesiąc.

W sumie dostajesz tylko 500MB danych miesięcznie, co jest w porządku, jeśli planujesz używać VPN tylko w określonych miejscach, takich jak centra handlowe. Nie wolno Ci też korzystać z całego pakietu funkcji poza funkcją kill switch. Tymczasem płacąc kilka dolców miesięcznie można zdziałać cuda.

Przeczytaj więcej o tym dostawcy w naszej recenzji TunnelBear.

Porównanie najlepszych darmowych VPN

Pros

 • Wiele serwerów i lokalizacji
 • Łatwa konfiguracja
 • Szyfrowanie AES-256
 • Funkcja Kill Switch

Cons

 • 500 MB limitu danych
 • Niezbyt szybko
 • Niestabilne połączenia
 • Brak wsparcia w postaci czatu na żywo

Jak testowaliśmy i ocenialiśmy te darmowe VPN-y

Jak wybrać darmową usługę VPN

Przed sporządzeniem rankingu darmowych VPN-ów, przechodzimy przez ich aplikacje i oceniamy funkcje, które oferują. Przyglądamy się również ich funkcjonalności, a także przeprowadzamy testy prędkości i strumieniowania. W oparciu o nasze znalezisko i wyniki testów, klasyfikujemy darmowe VPN po takich kryteriach:

 • Bezpieczeństwo. Po pierwsze, większość VPN-ów na naszej liście używa szyfrowania AES-256, które jest aktualnym standardem szyfrowania używanym przez rząd federalny i inne instytucje, które mają do czynienia z danymi ściśle tajnymi. Śledzimy również protokoły tunelowania zaimplementowane przez sieci VPN, nadając priorytet najbardziej zaawansowanym, takim jak OpenVPN i WireGuard.
 • Speed. Prędkość to kolejna ważna rzecz do rozważenia przy wyborze darmowego VPN. Ponieważ różne czynniki mogą powodować problemy z szybkością podczas korzystania z VPN, ważne jest, aby trzymać się usługi, która nie spowalnia zbytnio. To powiedziawszy, większość naszych najlepszych wyborów wypadła dobrze w różnych testach prędkości. Jednak płatny VPN prawie na pewno będzie miał szybsze prędkości niż darmowy, zwykle ze względu na oferowanie większej puli serwerów.
 • Features. Wybór funkcji również nie powinien być pominięty przy wyborze najlepszych darmowych usług VPN. Torrenting, dzielone tunelowanie i zintegrowany kill switch to tylko kilka funkcji, których szukaliśmy w testowanych przez nas VPN-ach.
 • Streaming. Teraz o słoniu w pokoju – usługach streamingowych. Nie jest tajemnicą, że większość osób przypomina sobie o istnieniu VPN dopiero w potrzebie uzyskania dostępu do geoblokowanych treści. Chociaż znalezienie darmowej usługi, która nie jest blokowana przez Netflixa jest prawie niemożliwe, udało nam się odkryć jedną darmową aplikację VPN (Windscribe), która może pomóc w uzyskaniu dostępu do niektórych jego bibliotek.
Jak uzyskać najlepszą usługę VPN za darmo

Jak wybrać darmowy VPN

Wybierając darmowy VPN, pierwszą i najważniejszą rzeczą, którą powinieneś ocenić, jest jego reputacja. Całkowicie darmowe VPN mogą skończyć się zbieraniem i sprzedawaniem Twoich danych stronom trzecim. Niektóre mogą nawet być złośliwym oprogramowaniem w przebraniu, pokonując cel VPN w pierwszej kolejności.

Najlepszym rozwiązaniem jest przyjrzenie się usługom freemium – darmowym wersjom płatnych VPN. Jednym z najbardziej znanych dostawców freemium VPN jest Atlas VPN, który zapewnia doskonałą wydajność, dobre zabezpieczenia i ma limit danych 5 GB. Dzięki usługom freemium wiesz, że są one niezawodne i zapewnią Ci bezpieczeństwo i prywatność w cyberprzestrzeni.

Tak czy inaczej, oto czynniki, które powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze darmowego VPN:

Najlepsze darmowe usługi VPN dla komputerów stacjonarnych
 • Polityka prywatności. Zobacz jakie dane VPN przechowuje i do jakich celów je wykorzystuje. Free VPNs with strict no-logs policies may be hard to come by, but you can find something that’s close.
 • User reviews. Zobacz, co inni ludzie mówią o darmowych VPN-ach. Odwiedzenie Reddita może być dobrym pomysłem, jeśli chcesz uzyskać szczere opinie na temat konkretnych dostawców.
 • Features. Poszukaj jednego darmowego VPN, który oferuje najwięcej za darmo. Jeśli potrzebujesz VPN do konkretnego celu, sprawdź, czy ma on wyspecjalizowane serwery i funkcje.
 • Limity przepustowości. Większość darmowych VPN ma limity na to, ile danych możesz wykorzystać miesięcznie. Jeśli chcesz dużo korzystać z VPN, poszukaj tego, który oferuje najwięcej danych.
 • Speed. Im szybszy VPN, tym lepsze doświadczenie. Większość darmowych VPN nie będzie miała tak dobrych prędkości jak płatni dostawcy, ale nadal możesz znaleźć sobie całkiem szybki.

Pamiętaj, że jeśli strona reklamuje darmowy VPN, nie zawsze oznacza to, że program będzie faktycznie darmowy. Może po prostu oferować 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, co oznacza, że i tak będziesz musiał najpierw zapłacić za usługę. Jeśli jesteś bardziej zainteresowany płatnymi usługami, oto nasza lista najlepszych VPN.

Przegląd wideo: najlepsze darmowe VPN-y w 2023 r.

Najlepsze darmowe usługi VPN dla urządzeń mobilnych

Jak zdobyć premium VPN za darmo

Wierzcie lub nie, ale możliwe jest korzystanie z usługi VPN premium za darmo – przynajmniej przez krótki czas. Można to zrobić na dwa sposoby:

 • Okresy próbne. Niektóre usługi VPN oferują okres próbny, podczas którego możesz korzystać z narzędzia całkowicie za darmo. Na przykład NordVPN oferuje 7-dniowy okres próbny dla użytkowników mobilnych.
 • Gwarancje zwrotu pieniędzy. Wszystkie VPN-y na tej liście oferują gwarancję zwrotu pieniędzy, która zwykle trwa co najmniej 30 dni. Jest to świetny sposób na przetestowanie wszystkich funkcji premium VPN, ponieważ pieniądze są zwykle zwracane bez żadnych pytań. Tylko upewnij się, że skontaktujesz się z obsługą klienta w odpowiednim czasie!
Darmowe usługi VPN bez limitu transferu danych
Premium VPNBezpłatna próbaGwarancja zwrotu pieniędzy
NordVPNTak, 7 dni (tylko Android)Tak, 30 dniWypróbuj NordVPN
SurfsharkTak, 7 dni (Mac, iOS i Android)Tak, 30 dniSpróbuj Surfshark
Atlas VPNTak, darmowa wersjaTak, 30 dniWypróbuj Atlas VPN
PureVPNTak, 7 dniTak, 31 dniWypróbuj PureVPN
PrivateVPNTak, 7 dniTak, 30 dniSpróbuj PrivateVPN

Darmowe aplikacje VPN dla Twojego urządzenia

W zależności od wybranego przez Ciebie urządzenia, najlepszy darmowy VPN może zależeć od Twojego systemu operacyjnego. Niektóre darmowe opcje mogą być nieco lepsze na konkretnych platformach i gorsze na innych. Aby dowiedzieć się, który jest który, będziesz musiał przeczytać, jak różnią się od siebie w różnych wersjach.

Darmowe usługi VPN z szybkimi prędkościami

Najlepszy darmowy VPN dla komputerów stacjonarnych

Jeśli chodzi o urządzenia z systemem Windows, najlepsze darmowe VPN to ProtonVPN i Atlas VPN. Z oboma, będziesz dostawać nieograniczone dane i przepustowość, co jest więcej niż większość darmowych VPN daje. Na dodatek dostaniecie trzy lokalizacje do wyboru. Biorąc pod uwagę, że jest to za darmo, jest to znakomita oferta.

A jeśli zastanawiacie się, jaki jest najlepszy darmowy VPN na Maca, to możecie przeczytać listę na Windowsa, bo tu obowiązuje to samo. Różnice w liczbie funkcji również nie będą miały znaczenia. W segmencie darmowym zarówno ProtonVPN jak i Atlas VPN sprawdzą się niemal identycznie.

Najlepszy darmowy VPN dla urządzeń mobilnych

Niezależnie od sposobu, w jaki korzystasz z dostępu do Internetu, VPN-y działają z danymi mobilnymi tak samo, jak z wifi. Możesz wybrać klasyczny Atlas VPN i ProtonVPN, ponieważ są to najlepsze darmowe VPN dla Androida. Chociaż istnieje kilka innych opcji. Na przykład Windscribe i Hide.me są również warte strzału. Jednak oba są dość restrykcyjne. Każdy z nich ma limit danych 10 GB, ale pozwoli Ci wybrać więcej lokalizacji.

Czy darmowy VPN jest dobry i warto z niego korzystać?

Najlepsze darmowe VPN dla iOS nie różnią się tak bardzo od Androida. Atlas VPN i ProtonVPN to jedyne prawdziwe wybory, jeśli potrzebujesz bezpiecznego VPN z nieograniczoną ilością danych i przepustowością. W zależności od lokalizacji, których potrzebujesz, możliwymi pickami mogą być również Windscribe lub Hide.me VPN.

Darmowe sieci VPN bez limitu danych

Zaraz po tym, jak zaczniesz używać darmowego VPN do streamingu lub torrentów, natkniesz się na limity danych i potencjalnie – speed caps. Wybraliśmy kilka darmowych VPN bez limitu danych dla płynniejszego doświadczenia online:

 1. Proton VPN. Darmowy plan tego dostawcy ma nieograniczoną przepustowość i dane. W rezultacie Twoje połączenie może skończyć się wolniej. Wiele czynników może wpłynąć na ogólną prędkość darmowego VPN, jak np. duże obciążenie serwerów, z którymi jesteś połączony, odległość między serwerem, z którym jesteś połączony, a Twoim urządzeniem. Szybkość Twojego połączenia internetowego może również wpłynąć na szybkość VPN. Ogólnie rzecz biorąc, Proton VPN to dobry wybór, jeśli szukasz darmowego VPN bez limitu danych.
 2. Ivacy VPN. Ten dostawca VPN nie ogranicza również przepustowości ani zużycia danych na użytkownika. Podlega on jednak zasadom fair usage. Oznacza to, że sesja z nadmiernym obciążeniem sieci może być uznana za nieuczciwe wykorzystanie sieci. Poza tym, Ivacy VPN to kolejny świetny darmowy wybór VPN bez limitu danych.
Najlepsze darmowe VPN na rok 2023 - nasza lista

Tymczasem, dla lepszego porównania, oto limity danych sugerowanych przez nas top 5 darmowych VPN-ów:

DostawcaLimit danych
Atlas VPN5GB miesięcznie
Hotspot Shield VPN500MB dziennie
Proton VPNNieograniczona
Windscribe VPN2GB (bez poczty elektronicznej) lub 10GB (z pocztą elektroniczną) na miesiąc
Hide.me VPN10GB miesięcznie

Limit danych to nie wszystko – podczas gdy jeden VPN może dać Ci mniej danych, może zapewnić Ci dodatkowe funkcje. Na przykład, podczas gdy Proton VPN daje Ci nieograniczoną ilość danych, Atlas VPN będzie lepszym wyborem dla tych, którzy potrzebują wsparcia dla udostępniania P2P i szybszych prędkości. Upewnij się więc, że dokonujesz wyboru zgodnie ze swoimi potrzebami.

Darmowe sieci VPN bez abonamentu

 1. Hide.me Free VPN. Ten darmowy VPN może być używany bez subskrypcji – ma politykę no-logs i nie wymaga rejestracji przed użyciem. Ponadto oferuje przyzwoite prędkości i zapewnia Twoją prywatność dzięki wysokiej jakości technologiom szyfrowania.
 2. TunnelBear. To kolejny darmowy VPN bez abonamentu – możecie go używać na takich przeglądarkach jak Chrome, Firefox, Edge i innych bez rejestracji. TunnelBear implementuje również szyfrowanie AES-256 bit, które zapewni Ci jedyną w swoim rodzaju prywatność.
Darmowe sieci VPN bez abonamentu

Darmowe sieci VPN z szybkimi prędkościami

Podczas gdy darmowe VPN są zwykle wolniejsze niż ich płatne wersje, można znaleźć całkiem szybkie usługi. Oto najszybsi dostawcy na naszej liście darmowych VPN:

 1. Atlas VPN. Jest to najszybszy darmowy VPN, który wykorzystuje protokół WireGuard. Podczas naszych testów udało mu się zachować około 90% początkowej prędkości połączenia. To doskonały wynik jak na darmową usługę.
 2. Proton VPN. To kolejny darmowy VPN, który wykorzystuje protokół WireGuard i obiecuje solidne prędkości. Po poddaniu go testowi, zachował około 72% bazowych prędkości internetowych, gwarantując świetną wydajność dla zwykłego przeglądania.

Czy darmowy VPN jest dobry i warto się w niego zaopatrzyć?

Getting a free VPN is worth it when all you need is staying anonymous when using public wifi or when you find a VPN that fits your specific needs. Twoje dane będą zabezpieczone równie silnym szyfrowaniem. Dodatkowo, jeśli wybierzesz renomowaną usługę, Twoje dane nie będą zbierane ani sprzedawane.

Czy darmowy VPN jest dobry i warto się w niego zaopatrzyć?

Jednak subskrybowanie płatnej usługi będzie zazwyczaj lepszym wyborem. Da Ci ona znacznie szerszą gamę serwerów do wyboru, lepsze prędkości (ponieważ niektóre darmowe VPN-y nie obsługują WireGuard) oraz możliwość odblokowania Netflixa i innych serwisów streamingowych.

Będziesz mógł również korzystać z jednego konta na wielu urządzeniach i używać VPN bez obaw o przekroczenie miesięcznego limitu danych.

Sprawdź nasz szczegółowy przewodnik o darmowych vs płatnych VPN, aby dowiedzieć się więcej o różnicach w funkcjach, prędkości i bezpieczeństwie,

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject