Najlepsze darmowe VPN-y dla iPhone’a i iPada w 2023 r.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Czy istnieją jakieś 100% darmowe VPN-y?

Tak, istnieje całkiem sporo godnych zaufania darmowych usług VPN. Należy do nich Atlas VPN, który jest wyposażony w limit 5GB i 3 lokalizacje serwerów. Tak więc, darmowa wersja jest wystarczająca dla podstawowej ochrony danych.

Jaki darmowy VPN dla iPhone’a ma najwięcej serwerów?

Windscribe to darmowy iPhone VPN, który ma najwięcej serwerów w 11 lokalizacjach. Z nim możesz połączyć się z serwerami, które są rozmieszczone w Niemczech, USA, Kanadzie, Francji, Holandii, Norwegii, Rumunii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Turcji i Hongkongu. Spośród tych krajów VPN zasugeruje najszybszy serwer, z którym można się połączyć.

Który darmowy VPN jest polecany przez Apple?

Apple nie poleca żadnych darmowych sieci VPN. W rzeczywistości to, co robi Apple, to tylko promowanie aplikacji po tym, jak kuratorzy App Store recenzują aplikację. Oznacza to, że promowane aplikacje są oparte na wskaźnikach pobrań i udanych technikach marketingowych.

Jaka jest najlepsza darmowa aplikacja VPN na iPhone’a?

Najlepszym darmowym VPN dla iPhone’a jest NordVPN. Chociaż ma tylko 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy dostępną zamiast darmowej wersji, oferuje najwyższej klasy bezpieczeństwo i ochronę danych. Wszystko to bez kompromisów w kwestii prędkości.

Powszechnie wiadomo, że system Apple iOS jest naprawdę bezpieczny. Jednak dane osobowe są jednym z najcenniejszych aktywów w dzisiejszych czasach i niestety – wysoce ukierunkowane przez cyberprzestępców, a nawet niektóre rządy. Dlatego umieszczenie dodatkowej warstwy bezpieczeństwa, takiej jak VPN, jest mądrą decyzją, jeśli chcesz zwiększyć swoją prywatność i zapobiec śledzeniu danych.

Dodatkowo, niezawodny VPN dla iPhone’a i iPada może zrobić znacznie więcej niż tylko zapewnić Ci ochronę. Otwiera drogi do osiągnięcia wolności w Internecie, gdzie możesz uzyskać dostęp do wszystkich ograniczonych i cenzurowanych treści, w tym stron internetowych, platform streamingowych i innych usług medialnych. Ale pytanie brzmi – czy darmowy VPN może zrobić to wszystko?

Zdecydowanie!!! Ale należy brać pod uwagę tylko godnych zaufania dostawców usług VPN, ponieważ większość darmowych VPN zarabia na sprzedaży danych użytkowników stronom trzecim. Albo po prostu spamują Cię uciążliwymi reklamami. Nie wspominając o ogromnej liście “darmowych VPN” oferowanych w App Store, które w końcu kosztują więcej niż regularne VPN.

Czy istnieje całkowicie darmowy VPN dla iPhone'a?

Wypróbuj usługę premium NordVPN za darmo

NordVPN to doskonała opcja premium, oferująca wszystkie najlepsze funkcje – i żadnych irytujących kompromisów. Pobierz go teraz za darmo: z niezawodną gwarancją zwrotu pieniędzy, możesz wypróbować go bez żadnego ryzyka!

To powiedziawszy, wykluliśmy listę najlepszych darmowych VPN dla urządzeń iPhone i iOS w 2023 roku, które są naprawdę bezpieczne, abyś mógł znaleźć najlepszego dostawcę bezstresowo. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, które z nich są dobre.

Top 5 best free VPNs for iPhone:

 1. NordVPN – najlepszy darmowy VPN dla iPhone’a
 2. Surfshark – top free iPhone VPN with unlimited connections
 3. Atlas VPN – godna zaufania darmowa usługa VPN
 4. ExpressVPN – kompleksowy pakiet bezpieczeństwa VPN za darmo
 5. CyberGhost – geograficznie zróżnicowany darmowy VPN na iOS
Jaki jest najlepszy darmowy VPN dla iPhone'a?

Czy warto mieć darmowy VPN na iPhone’a?

Wartość darmowego VPN zależy od Twoich potrzeb. Po pierwsze, darmowy VPN dla iOS może pokryć tylko podstawowe potrzeby, ponieważ większość darmowych dostawców ma bardzo ograniczone zestawy zabezpieczeń. Możesz stracić szansę na wybranie preferowanego serwera i lokalizacji lub mieć krótką i nudną listę funkcji, które nie pomogą Ci nawet w ominięciu ograniczeń geo.

Po drugie, darmowe VPN-y zawsze szukają sposobu, aby zmusić swoich użytkowników do subskrypcji płatnych usług. Zazwyczaj darmowa wersja jest tylko produktem komercyjnym, który ma na celu uwiedzenie Cię dla produktu premium. Dlatego wszystkie ograniczenia i ciągle widziane przypomnienia o konieczności aktualizacji planu mogą przynieść Ci więcej niepokoju niż bezpieczeństwa.

Czy istnieje w 100% darmowy VPN?

Podsumowując, darmowy VPN jest raczej krótkoterminowym rozwiązaniem dla dbania o Twoje bezpieczeństwo i anonimowość online. Z drugiej strony, usługi premium pozwalają Ci na nieograniczone, nieograniczone i bezpieczne przeglądanie stron internetowych. Dzięki nim możesz zabezpieczyć swoją tożsamość nawet wtedy, gdy połączenie VPN spadnie, pozbyć się irytujących reklam lub uzyskać dostęp do Netflixa i innych światowych serwisów streamingowych.

Pro tip

Szukasz dobrego darmowego VPN-u? Jeśli zależy Ci na godnych zaufania usługach i bogatym w funkcje pakiecie, sugerujemy skorzystanie z darmowych wersji próbnych lub 30-dniowych gwarancji zwrotu pieniędzy dostawców premium, takich jak NordVPN czy Surfshark.

Czy iPhone ma wbudowaną sieć VPN?

Best free VPNs for iPhone and iPad – nasza szczegółowa lista

Absolutnie widzieliśmy, jak wiele darmowych VPN-ów czeka na Twoją uwagę w Apple App Store. I zdezorientowanie się w tym momencie jest całkowicie zrozumiałe.

Aby ułatwić Ci drogę do uzyskania godnego zaufania darmowego VPN, przetestowaliśmy i wybraliśmy te 7 darmowych VPN dla Twojego urządzenia z systemem iOS. Aby dowiedzieć się, czy są one rzeczywiście najlepsze, oparliśmy się na kryteriach, które zaczynają się od personalizacji dla systemu iOS, kontynuują bezpieczeństwo, a kończą na funkcjach.

Zerknijcie więc i sprawdźcie, czy jest wśród nich Ten, którego szukaliście.

1. NordVPN – overall best free VPN choice for iPhone

Dlaczego potrzebuję darmowego VPN dla iPhone'a?
Z siedzibą w:Panama
Nieograniczona ilość danych:Tak
Odblokowuje Netflix:Tak
Aktualna oferta:🔥 Pobierz NordVPN z 63% OFF + 3 miesiące GRATIS! 🔥

NordVPN to najlepszy darmowy VPN dla iPhone’ów. Ma nowoczesną i przyjazną dla użytkownika aplikację na iOS. Możesz łatwo wybrać spośród 5500+ serwerów w 60 lokalizacjach z listy map/krajów na swoim urządzeniu Apple.

Sama aplikacja jest niezwykle prosta w nawigacji. Możesz połączyć się przez główne okno i znaleźć funkcje w innych dedykowanych zakładkach. Nowa wersja NordVPN na iOS pozwala nawet na połączenie lub rozłączenie poprzez widżet na ekranie głównym.

Poza tym, aplikacja NordVPN na iOS pozwala wybrać jeden z różnych protokołów tunelowania. Obejmuje to IKEv2 i OpenVPN (TCP/UDP), ale dla najlepszych prędkości polecamy rewolucyjny protokół NordLynx.

Ponadto ten VPN zawiera dodatkowe funkcje bezpieczeństwa i nie jest to coś, co zwykle dostajesz z aplikacjami na iOS. Na przykład możesz użyć kill switcha i funkcji monitorowania dark web, aby chronić swoje wrażliwe informacje.

Czy mogę używać NordVPN na moim iPhonie?

Sprawdź także: NordVPN działa z Netflixem i innymi platformami streamingowymi, takimi jak Hulu, BBC iPlayer itp. Możesz go używać do oglądania globalnych treści z dowolnego miejsca.

Mimo że płatne subskrypcje kosztują od 3,29 USD/miesiąc, możesz wypróbować je bez ryzyka dzięki 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy. W tym celu należy skorzystać z bezpłatnej wersji próbnej NordVPN. Jeśli zmienisz zdanie i będziesz chciał skorzystać z płatnego planu, sprawdź oferty NordVPN, aby uzyskać zniżki.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN, aby dowiedzieć się więcej o tym dostawcy.

Czy mogę używać NordVPN na moim iPhone?

Pros

 • Nieograniczona prędkość i szerokość pasma
 • Duży wybór serwerów
 • Kill switch
 • Monitorowanie ciemnej sieci
 • Przyjazna dla użytkownika aplikacja iOS
 • Odblokowuje Netflix i inne serwisy streamingowe

Cons

 • Darmowa próba wymaga podania danych karty kredytowej

2. Surfshark – darmowy VPN z nieograniczoną ilością połączeń dla iPhone’a

Dlaczego Surfshark nie działa na moim iPhone?
Z siedzibą w:Holandia
Nieograniczona ilość danych:Tak
Odblokowuje Netflix:Tak
Aktualna oferta:🔥 Get 82% OFF Surfshark + 2 miesiące FREE 🔥

Surfshark to kolejny topowy pretendent na naszej liście najlepszych darmowych VPN dla iPhone’a. Możesz cieszyć się intuicyjną aplikacją na iOS, która pozwala wybrać spośród ponad 3200 serwerów w 100 lokalizacjach. Dodatkowo otrzymujesz nieograniczoną liczbę jednoczesnych połączeń, więc Twoja rodzina może korzystać z niego również na swoich iPhone’ach.

Aplikacja Surfshark na iOS to definicja przyjazności dla użytkownika. Wszystko, czego potrzebujesz, jest dostępne na głównym ekranie, podczas gdy ustawienia i funkcje Surfshark One są rozmieszczone w osobnych zakładkach. VPN ma również aplikacje dla Windowsa, Androida, Linuksa i macOS.

Czy Surfshark działa na iPhone?

Co warto również wspomnieć, to fakt, że jego aplikacja na iOS jest bogata w funkcje dla aplikacji mobilnej. Otrzymujesz kill switch, który zatrzymuje cały ruch internetowy, jeśli połączenie VPN spadnie. Dodatkowo, istnieje wsparcie WireGuard, więc możesz cieszyć się szybkimi prędkościami i stabilnym połączeniem.

Jeśli chodzi o rozrywkę, również nie będziesz zawiedziony. Surfshark współpracuje z Netflix, Disney+, Amazon Prime Video i wieloma innymi platformami streamingowymi. Możesz więc oglądać dowolne globalne programy na swoim iPhonie, będąc w podróży.

Ceny płatnych subskrypcji zaczynają się od 2,30 USD / miesiąc, ale istnieją również niesamowite zniżki Surfshark. Alternatywnie istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej próby Sufshark przez 7 dni i skorzystania z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy na dłuższy okres próbny.

Dowiedz się więcej o tym dostawcy w naszej szczegółowej recenzji Surfshark VPN.

Jak dodać Surfshark do mojego iPhone'a?

Pros

 • Brak ograniczeń prędkości i szerokości pasma
 • Ogromna flota serwerów
 • Kill switch
 • Nieograniczona liczba jednoczesnych połączeń
 • Intuicyjna aplikacja na iOS
 • Działa z Netflixem i innymi serwisami streamingowymi

Cons

 • Prośba o podanie danych karty kredytowej w celu przeprowadzenia darmowej próby

3. Atlas VPN – godny zaufania towarzysz VPN dla iPhone’a

Atlas VPN
Z siedzibą w:Stany Zjednoczone
Nieograniczona ilość danych:Tak
Odblokowuje Netflix:Tak (tylko płatne)
Aktualna oferta:🔥 Get Atlas VPN, now 83% OFF + 3 miesiące GRATIS! 🔥

Jeszcze jeden darmowy VPN dla urządzeń Apple, na który byśmy głosowali, to Atlas VPN, który jest dostawcą skoncentrowanym na urządzeniach mobilnych. Oprócz tego, że jest to przyzwoicie spersonalizowany VPN dla iOS, ten dostawca używa również szyfrowania AES 256-bit i twierdzi, że nie zbiera danych użytkownika. Oznacza to, że Twoja prywatność pozostaje bezpieczna i solidna.

Aplikacje Atlas VPN na Androida i iOS są w zasadzie identyczne. Jednym z nieco niewygodnych aspektów jest to, że musisz przewijać lokalizacje, aby znaleźć te, które są wolne. Jeśli jednak nie zależy Ci na lokalizacji serwera, możesz po prostu kliknąć główny przycisk connect.

Przegląd Atlas VPN

Otrzymujesz również 5 GB danych z darmowym planem. Ale jeśli zdecydujesz się na plan premium z nieograniczoną ilością danych, nie będziesz musiał się martwić o wydanie zbyt dużej ilości pieniędzy. Cena Atlas VPN zaczyna się od 1,82$ miesięcznie.

Wskoczenie na pokład darmowego Atlas VPN zapewniłoby Ci takie funkcje jak kill switch, bezpieczne przeglądanie stron i udostępnianie plików P2P. So, you would stay protected from malicious websites and the danger of the VPN connection dropping off. Również torrenting mógłby wypełnić Twoje weekendy.

Ale prawdę mówiąc, to niewiele i więcej można by uzyskać, subskrybując płatną wersję. Na przykład, mógłbyś odblokować strony ze streamingiem i wykryć naruszenia danych.

Idąc dalej, oprócz IPSec/IKEv2, można wybrać szybki protokół WireGuard nawet w wersji darmowej. Cóż, tutaj nie natkniemy się na nic zaskakującego, ponieważ Atlas VPN oferuje tylko trzy lokalizacje do wyboru. Twierdzi jednak, że regularnie dodaje nowe lokalizacje, więc możemy mieć nadzieję, że nadejdą lepsze dni.

Aby uzyskać wszystkie potrzebne informacje, przeczytaj naszą szczegółową recenzję Atlas VPN.

Darmowe Atlas VPN

Pros

 • 5 GB danych
 • Brak ograniczeń prędkości
 • Funkcja “Kill Switch
 • Szyfrowanie AES-256
 • Obsługa torrentów

Cons

 • Tylko trzy lokalizacje
 • Średnie prędkości

4. ExpressVPN – all-around VPN app for iOS

Czy ExpressVPN działa na iPhone?
Z siedzibą w:Brytyjskie Wyspy Dziewicze
Nieograniczona ilość danych:Tak
Odblokowuje Netflix:Tak
Aktualna oferta:🔥 Pobierz ExpressVPN, teraz 49% OFF plan 1-letni! 🔥

ExpressVPN to rozwiązanie typu “wszystko w jednym” dla Twojego iPhone’a, które zapewnia niezłomną ochronę i doskonałą wydajność. Własny protokół tunelowania Lightway i solidna flota serwerów z serwerami w 94 krajach gwarantują doświadczenie bez lagów.

Aplikacja na iOS bardzo przyzwoicie odzwierciedla wersję desktopową. Jest intuicyjna i dobrze zaprojektowana. Możesz znaleźć wszystkie funkcje zabezpieczeń na jednej liście i łatwo dostosować poziom ochrony w oparciu o swoje potrzeby. Należy jednak pamiętać, że w aplikacji na iOS brakuje wyłącznika, dzielonego tunelu i skrótów.

Dlaczego ExpressVPN nie działa na iPhone?

Oprócz brakujących funkcji, nadal możesz cieszyć się zaawansowanym pakietem bezpieczeństwa. Obfuscated servers pozwalają ukryć połączenie VPN przed wścibskimi oczami i bezpiecznie kontynuować przeglądanie. A Threat Manager zapewnia, że unikniesz złośliwych stron internetowych i zablokujesz trackery po drodze.

Ponadto Twój ruch jest szyfrowany za pomocą szyfrowania AES-256, które jest najsilniejszym obecnie szyfrem. A firma przestrzega również ścisłej polityki no-logs, która doskonale pasuje do kraju jurysdykcji (Brytyjskie Wyspy Dziewicze), który nie wymaga zbierania dzienników użytkowników.

Odkładając na bok bezpieczeństwo, ExpressVPN jest również doskonałym wyborem do przesyłania strumieniowego. Odblokowuje wiele bibliotek Netflix, Amazon Prime Video, Hulu i wiele innych usług strumieniowych. Nie wspominając o jakości Full HD, którą możesz się cieszyć.

Jak mogę korzystać z ExpressVPN za darmo na moim iPhone?

Cena początkowa wynosi 6,67 USD/miesiąc, co zdecydowanie nie jest najbardziej przyjazną dla budżetu opcją. Możesz jednak skorzystać z 7-dniowej próby lub 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy, aby wypróbować usługę, a następnie wykorzystać specjalne zniżki ExpressVPN, aby cieszyć się bardziej przyjaznymi cenami.

Sprawdź naszą szczegółową recenzję ExpressVPN, aby dowiedzieć się więcej o funkcjach.

Pros

 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Intuicyjna aplikacja na iOS
 • Zaawansowany protokół tunelowania Lightway
 • Odblokowanie wszystkich głównych serwisów streamingowych
 • Obejmuje ochronę przed zagrożeniami
Ile kosztuje ExpressVPN na iPhone?

Cons

 • Brak wyłącznika dla użytkowników systemu iOS
 • Brak tunelowania Split w aplikacji na iOS
 • Dość drogie

5. CyberGhost – darmowy VPN dla iPhone’a z ogromną flotą serwerów

Czy CyberGhost działa na iPhone?
Z siedzibą w:Rumunia
Nieograniczona ilość danych:Tak
Odblokowuje Netflix:Tak
Aktualna oferta:🔥 Get CyberGhost VPN, now 83% OFF + 2 months FREE 🔥

CyberGhost to świetny VPN na iOS, który pomaga Ci pozostać niewidocznym online, korzystając z darmowej wersji próbnej. Z nim otrzymujesz jedną z największych flot serwerów na rynku 9700 serwerów w 91 krajach, co oznacza, że możesz cieszyć się różnymi bibliotekami Netflix bez wysiłku.

O dziwo, aplikacja CyberGhost na iOS przewyższa wersję desktopową pod względem interfejsu. Jest ładnie zaprojektowana i bardzo prosta w obsłudze, więc nawet początkujący użytkownicy bez problemu odnajdą się w niej.

Co więcej, aplikacja na iPhone’a zawiera niemal wszystkie dostępne funkcje z wyjątkiem Automatycznej ochrony sieci Wi-Fi.

Czy CyberGhost jest darmowy na iOS?

Chociaż ten VPN ma trzy protokoły tunelowania do wyboru ogólnie, użytkownicy iOS mogą wybrać tylko dwa (WireGuard i IKEv2). Jednak te dwie dostępne opcje zapewniają duże prędkości połączenia bez uszczerbku dla Twojego bezpieczeństwa.

Każdy użytkownik jest chroniony za pomocą wiodącego w branży szyfrowania AES-256, które jest twardym orzechem do zgryzienia, nawet dla hardcorowego hakera. Podczas naszych testów z przyjemnością dowiedzieliśmy się również, że funkcja kill switch skutecznie chroni Twoje IP, gdy połączenie VPN zostanie utracone. Nie tylko Twoje IP jest chronione, ale również dostawca poważnie traktuje Twoją prywatność i stosuje politykę “no-logs”.

Oprócz kluczowych funkcji, możesz skorzystać z wyspecjalizowanych serwerów, które są odpowiednie do przesyłania strumieniowego, gier i innych. Jest blokada reklam, która nie tylko blokuje reklamy czy pomaga uniknąć złośliwego oprogramowania, ale także pozwala oszczędzać dane. A żeby pozostać całkowicie anonimowym, możesz skorzystać z serwerów NoSPY, które są w pełni zarządzane przez CyberGhost i w ogóle nie tolerują ingerencji osób trzecich.

Wiemy już, że Netflix to łatwe zadanie dla tego VPN. Jednak pomaga on również ominąć geoblokady na Hulu, Disney+ i nie tylko!

Jak mogę korzystać z CyberGhost VPN na iOS?

Jeśli zarejestrujesz się w CyberGhost za pośrednictwem urządzenia z systemem iOS, otrzymasz 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Aby to przedłużyć, możesz skorzystać z 45-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy, która pojawia się po zapłaceniu już od 2,19$/miesiąc.

Dowiedz się więcej o funkcjach w naszej recenzji CyberGhost.

Pros

 • 7-dniowa bezpłatna próba za pośrednictwem urządzeń z systemem iOS
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Tanie plany abonamentowe
 • Świetnie nadaje się do streamingu
 • Doskonała flota serwerów

Cons

 • Brak automatycznej ochrony Wi-Fi w aplikacji na iOS
 • Brak tunelu OpenVPN w wersji na iOS

6. IPVanish – bardzo szybki VPN dla iPhone’a i iPada

IPVanish - bardzo szybki VPN dla iPhone'a
Z siedzibą w:Stany Zjednoczone
Nieograniczona ilość danych:Tak
Odblokowuje Netflix:Tak (tylko płatne)
Aktualna oferta:🔥 Zdobądź 72% OFF IPVanish!🔥

Inną opcją dla najlepszych VPN dla urządzeń z systemem iOS jest szybki i niezawodny IPVanish. Nie ma darmowej wersji tego dostawcy, ale możesz wypróbować go bez ryzyka z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Masz więc czas, aby wypróbować wszystkie wspaniałe funkcje, które ma IPVanish.

Aplikacja na iPhone’a ma bardzo wygodny i prosty w obsłudze interfejs. Wszystko jest starannie podzielone na dolnej części ekranu i nie będziesz miał problemów z ustaleniem, jak go używać.

IPVanish na iPhone'a i iPada

Nie musisz się martwić o swoje bezpieczeństwo z IPVanish, ponieważ szyfruje on Twoje dane za pomocą niezawodnego szyfrowania AES-256. Dodatkowo dostawca oferuje różne protokoły tunelowania, z których jednym jest najszybszy i najbezpieczniejszy WireGuard. A serwery IPVanish, choć nie są wyspecjalizowane w torrentach, wciąż je obsługują.

Jeśli interesuje Cię streaming – masz szczęście. IPVanish odblokowuje wszystkie najpopularniejsze serwisy streamingowe, jak Netflix czy Hulu. Dodatkowo możesz wybierać z ogromnej floty ponad 2000 serwerów w 50 krajach, więc globalne biblioteki treści są na wyciągnięcie ręki.

Teraz aplikacja na iOS jest przyjazna dla użytkownika, a ustawienia mają kilka opcji dostosowywania. Ponadto oferuje połączenia na żądanie, skróty Siri i funkcje alternatywnego trybu połączenia.

Możesz uzyskać IPVanish za przyjazną dla budżetu cenę $3.33/miesiąc i pokryć do Unlimited urządzeń.

Aby dowiedzieć się więcej, przejdź do naszej recenzji IPVanish.

IPVanish

Pros

 • Duże prędkości
 • Wiele serwerów
 • Odblokowanie serwisów streamingowych
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Różnorodność protokołów tunelowania

Cons

 • Brak wyłącznika bezpieczeństwa w systemie iOS
 • Bardzo mało funkcji w aplikacji na iOS
 • Brak wersji bezpłatnej

7. PureVPN – bezpieczny VPN dla urządzeń z systemem iOS

iOS - PureVPN
Z siedzibą w:Brytyjskie Wyspy Dziewicze
Nieograniczona ilość danych:Tak
Odblokowuje Netflix:Tak (tylko płatne)
Aktualna oferta:🔥 Pobierz PureVPN, teraz 81% OFF + 3 miesiące GRATIS!🔥

PureVPN to kolejna opcja dla użytkowników iOS, którą można pobrać za darmo. Ten dostawca ma obszerną listę serwerów – 6500+ w 78 krajach. I chociaż nie ma darmowej wersji lub próby, możesz wypróbować PureVPN bez ryzyka z 31-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Użytkownicy iPhone’a mogą uznać za przydatne to, że aplikacja wyświetla rekomendacje serwerów. Dodatkowo, można umieścić serwery w ulubionych. W ten sposób zawsze można uzyskać dostęp do potrzebnego serwera bez przewijania całej listy.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, PureVPN nie bawi się. Używają niezawodnego szyfrowania AES-256, aby zapewnić bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Więc twoje dane będą nie do zhakowania.

PureVPN Free VPN

Jeśli chodzi o ocenę wydajności, powinieneś być bardziej niż zadowolony. Możesz wybrać pomiędzy protokołami tunelowania WireGuard, OpenVPN i IKEv2, aby uzyskać szybką prędkość połączenia i płynną obsługę.

Streaming również nie będzie problemem, PureVPN z powodzeniem odblokowuje biblioteki wszystkich ulubionych serwisów streamingowych, jak Netflix, Hulu czy BBC iPlayer.

I to wszystko można dostać za stosunkowo tanio. Ceny abonamentu PureVPN zaczynają się od 2,08$/miesiąc, a możesz objąć nim do 10 urządzeń jednocześnie. Dodatkowo, dla wyższych środków bezpieczeństwa, możesz zapłacić nie tylko kartą kredytową, ale akceptują również płatności kryptowalutowe.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź pełną recenzję PureVPN.

Pros

 • Nieograniczona przepustowość
 • Szyfrowanie AES-256
 • 31-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Różnorodność protokołów tunelowania
 • Przyjazny dla użytkownika
VPN i proxy od PureVPN

Cons

 • Brak wersji bezpłatnej
 • Ograniczone funkcje systemu iOS
 • Problemy z połączeniem

8. Ivacy VPN – underdog VPN for iPhone and iPad

Ivacy VPN - gorszy VPN dla iPhone'a
Z siedzibą w:Singapur
Nieograniczona ilość danych:Tak
Odblokowuje Netflix:Tak (tylko płatne)
Aktualna oferta:🔥Get Ivacy VPN, teraz 90% OFF + gift!🔥

Ivacy VPN to świetna opcja dla VPN dla iPhone’a i iPada, ale nie jest zbyt dobrze znana. Ten dostawca oferuje imponujące 5700+ serwerów w 68 krajach, więc zawsze znajdziesz dobre połączenia. Nie ma jednak darmowej wersji. Ale możesz uzyskać jednodniową wersję próbną i wypróbować wszystkie funkcje premium.

Aplikacja na iOS jest bardzo podobna do wersji na Androida, jednak ta pierwsza ma mniej funkcji. Do tego można poruszać się po serwerach, które są zorganizowane według ich przeznaczenia, jak streaming czy torrenty. A ponieważ można podłączyć 10 urządzeń jednocześnie, można go zdobyć również na Windowsie lub macOS.

Teraz, jeśli chodzi o szybkość, nie jest to jedna z najszybszych sieci VPN. Nie ma protokołu WireGuard, ale można wybrać całkiem szybki i niezawodny protokół IKEv2 dla iOS. Dodatkowo Ivacy VPN ma serwery P2P, więc torrenty są również obsługiwane.

Ivacy VPN Review

Następnie są szczegóły dotyczące bezpieczeństwa, a Ivacy VPN chroni Twoje dane za pomocą szyfrowania AES-256. Niezawodna polityka no-logs jest wymaganym dodatkiem, więc możesz być pewien, że Ivacy VPN nie przechowuje Twoich danych do przyszłego użytku.

Jeśli interesuje Cię streaming, to podstawy są objęte – Ivacy VPN odblokowuje Netflix, BBC iPlayes i YouTube.

Aplikacja na iOS, choć łatwa w użyciu, nie może zaoferować dodatkowych funkcji. Należy więc mieć to na uwadze.

Możesz uzyskać Ivacy VPN za tak niskie jak $1.00/miesiąc na dodatek z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Sprawdź recenzję Ivacy VPN, aby uzyskać więcej informacji.

Ivacy VPN

Pros

 • Duża flota serwerów
 • Obsługa torrentów
 • Odblokowanie serwisów streamingowych
 • Jednodniowy bezpłatny okres próbny
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Cons

 • Brak wyłącznika bezpieczeństwa dla urządzeń z systemem iOS
 • Wolniejsze prędkości
 • Aplikacji na iOS brakuje funkcji

9. Proton VPN – szybki i bezpieczny darmowy VPN

Proton VPN dla iPhone'a
Z siedzibą w:Szwajcaria
Nieograniczona ilość danych:Tak
Odblokowuje Netflix:Tak (tylko płatne)
Aktualna oferta:🔥 Get up to 50% OFF Proton VPN! 🔥

Proton VPN to nasz najlepszy wybór jako darmowy VPN dla iPhone’ów i iPadów. To dlatego, że oferuje nieograniczoną ilość danych. Ale to nie wszystko, ponieważ wdrożył również szyfrowanie klasy wojskowej i ma politykę no-logs.

Zazwyczaj wersja aplikacji VPN na iOS jest dość mocno w tyle za tą na Androida. W tym przypadku tak nie jest. Dostaniecie możliwość korzystania z funkcji kill switch, akceleratora VPN oraz zapobiegania wyciekom DNS. Jedyne funkcje, które są wykluczone to split tunneling.

Plus, możesz nawet dodać widżet aplikacji Proton VPN do swojego ekranu. Dzięki temu możesz połączyć się z VPN bez konieczności szukania lub otwierania aplikacji.

ProtonVPN recenzja

Ponadto Proton VPN pozwala na wybór pomiędzy różnymi protokołami tunelowania, co jest rzadkim przypadkiem w darmowym VPN. Mowa tu o protokołach tunelowania WireGuard, OpenVPN (UDP i TCP), IKEv2/IPSec.

Jeśli zostaniesz z darmową wersją zamiast premium, dostaniesz do wyboru tylko 3 kraje i ich serwery. Ale jeśli martwisz się o przepełnione serwery, to możesz być szczęśliwszy wiedząc, że Proton VPN wdrożył narzędzie, które pokazuje aktualne obciążenie serwerów.

Jedynym minusem darmowej wersji Proton VPN jest to, że nie dostaniesz możliwości dostępu do Netflixa lub innej dużej platformy streamingowej. Aby uzyskać ten przywilej, musiałbyś uaktualnić swój plan do wersji premium. Jego ceny zaczynają się od 4,99$/miesiąc.

Jeśli nadal nie jesteś przekonany, zajrzyj do naszej dogłębnej recenzji ProtonVPN.

ProtonVPN

Pros

 • Nieograniczona ilość danych
 • Nieograniczona przepustowość
 • Szyfrowanie klasy wojskowej
 • Protokół OpenVPN
 • Przyjazny dla użytkownika
 • Polityka braku logów

Cons

 • Brak Netflixa dla darmowych użytkowników
 • Darmowe serwery nie obsługują torrentów
 • Możliwe jest tylko jedno urządzenie

10. Hotspot Shield – feature rich VPN for iPhone and iPad

Jak testowaliśmy te darmowe VPN dla iOS
Z siedzibą w:Stany Zjednoczone
Nieograniczona ilość danych:Nie
Odblokowuje Netflix:Tak (tylko płatne)
Aktualna oferta:🔥Oszczędzaj do 40% na Hotspot Shield!🔥

Hotspot Shield to darmowy VPN dla iPhone’a bez abonamentu, a dodatkowo jest to jeden z niewielu dostawców, którego aplikacja mobilna jest dość zbliżona do wersji desktopowych. Choć istnieje darmowa wersja, to jest ona naprawdę ograniczona.

Otrzymujesz aplikację iOS o ciemnej tematyce, która jest prosta w nawigacji. To dlatego, że wszystko, co dostajesz, to główne okno z możliwością wyboru serwerów o ograniczonej prędkości za darmo. Jeśli chcesz uwolnić pełny potencjał VPN, będziesz musiał uaktualnić.

Wydajność w planach premium nie zawiedzie Cię dzięki niezwykle szybkiemu protokołowi tunelowania Catapult Hydra. Dzięki temu prędkość połączenia nie spadnie zauważalnie, a transmisja strumieniowa będzie pozbawiona opóźnień. Dla ochrony, będziesz mógł również korzystać z niezwykle bezpiecznego szyfrowania AES-128.

Hotspot Shield dla iPhone'a

Jeśli chodzi o streaming, to odblokowanie treści jest możliwe tylko z subskrypcją Hotspot Shield Premium. Dzięki niej odblokujesz treści z Netflixa, BBC iPlayer i YouTube. A dzięki drogiej liście 3200+ serwerów w 80 lokalizacjach, geoblokowane treści będą na wyciągnięcie ręki.

Aplikacja na iOS w szczególności jest wyposażona w skanowanie tożsamości, menedżera haseł i blokadę połączeń spamowych, jednak trzeba wykupić subskrypcję premium. Ponieważ darmowa wersja jest raczej pozbawiona zabezpieczeń i funkcji.

Dowiedz się więcej w naszej recenzji Hotspot Shield.

Pros

 • Wersja bezpłatna
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Dobre prędkości
 • Bezpieczny szyfr
Hotspot Shield jest darmową siecią VPN

Cons

 • Polityka “No-log” nie podlega audytowi
 • Nie WireGuard
 • Ograniczona prędkość

11. Windscribe – solidna opcja VPN dla iOS

Windscribe
Z siedzibą w:Kanada
Nieograniczona ilość danych:Nie
Odblokowuje Netflix:Tak
Aktualna oferta:🔥 Zyskaj 55% OFF z planem 1-letnim! 🔥

Windscribe może sprawić, że będziecie skakać ze szczęścia, bo odblokowuje Netflix nawet dla darmowych użytkowników. Pamiętajcie tylko, że dostajecie do wykorzystania tylko do 10GB danych chronionych przez VPN, więc w miesiącu będzie dostępnych tylko kilka odcinków.

Ponadto, aby otrzymać 10GB, należy podać Windscribe swój adres e-mail. Jeśli jednak chcesz pozostać jak najbardziej anonimowy, będziesz miał do dyspozycji tylko 2GB.

Niemniej jednak, nawet podając swój adres e-mail, pozostaniesz całkiem bezpieczny, ponieważ Windscribe używa szyfru AES-256 i ma politykę “no-logs” (mimo że znajduje się w kraju należącym do sojuszu 5-Eyes).

Windscribe

Aplikacja na iPhone’a ma schludny wygląd, pozwalający łatwo znaleźć wszystko, czego potrzebujesz na głównym ekranie. Chociaż jest dość załadowany, wszystko jest bardzo zorganizowane, więc nie wydawało się, aby stać się problemem.

Rzeczą, którą uwielbiamy w Windscribe, jest szeroki zakres protokołów tunelowania, z których możesz wybierać: IKEv2, OpenVPN (zarówno UDP, jak i TCP), Stealth i WStunnel. To wielka zaleta w zakresie bezpieczeństwa, którą rzadko można spotkać w darmowych VPN-ach.

Windscribe jest również przyzwoicie wypełniony funkcjami. W swojej darmowej wersji otrzymujesz kill switch, SOCKS5 proxy, blokadę reklam i funkcję bezpiecznego hotspotu. Co więcej, torrenty są również możliwe i można wybrać jeden z 11 krajów, co jest znakomite jak na darmowy VPN.

Jeśli chcesz mieć jeszcze więcej niż to wszystko, to zapisanie się na płatny plan Windscribe będzie mądrym posunięciem. Nie wspominając o tym, że byłbyś również bezpieczniejszy.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, przeczytaj naszą dogłębną recenzję Windscribe VPN.

Windscribe

Pros

 • 10 GB darmowej transmisji danych
 • Polityka braku logów
 • Darmowa wersja odblokowuje amerykańskiego Netflixa
 • 11 krajów do wyboru
 • Wsparcie klienta dla użytkowników bezpłatnych

Cons

 • Z siedzibą w Kanadzie (sojusz 5-Eyes)
 • Użytkownicy bezpłatni nie otrzymują WireGuard
 • Średnie prędkości

How we tested these free VPNs for iOS

Wybór najlepszego darmowego VPN-u dla użytkowników iOS nie jest łatwy. Istnieje garść ważnych szczegółów, na które musisz zwrócić uwagę, aby go wybrać. Stąd poniżej znajdziecie listę, na której oparliśmy się przy poszukiwaniu najlepszego darmowego VPN na iPhone’a.

Jak testowaliśmy te darmowe VPN dla iOS
 • Bezpieczeństwo. Szukaj szyfrowania AES-256 i bezpiecznych protokołów tunelowania jak OpenVPN czy WireGuard. Nie damy się łatwo nabrać na VPN, który nie korzysta z tych narzędzi.
 • Nieograniczona ilość danych. Im większe jest ograniczenie, tym mniejszą ilość chronionej sieci będziesz miał.
 • Szybkość. Nikt nie lubi, gdy połączenie sieciowe zaczyna się buforować. Stąd im szybszy jest VPN, tym lepsze doświadczenie przeglądania otrzymasz.
 • Features. Darmowe VPN-y są już dość ubogie w funkcje, więc szukanie dostawcy bogatego w funkcje jest koniecznością.
 • Tolerancja dla iOS. Mnóstwo dostawców VPN pozostawia iOS za plecami Androida. Szukamy więc tych VPN-ów, które wciąż oferują wartościowe funkcje dla iOS.

Jak skonfigurować VPN na iPhonie za darmo?

Jak mogę za darmo skonfigurować VPN na moim iPhonie?

Zarejestrowanie się i ustawienie urządzenia iOS na darmowy VPN to łatwe i szybkie zadanie do wykonania. Poniżej znajdziecie krótki przewodnik, jak to zrobić z NordVPN. Chwyćcie więc swojego iPhone’a lub iPada i postępujcie zgodnie z instrukcją:

 1. Udaj się do Apple App Store, wyszukaj i pobierz aplikację NordVPN.
 2. Po zakończeniu instalacji otwórz ją i Zarejestruj się.
 3. Wybierz plan abonamentowy. Będziesz mógł skorzystać z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.
 4. Uruchom aplikację i kliknij ikonę Settings w sekcji Your account. Tam znajdziecie zakładkę Połączenie VPN, gdzie możecie wybrać jeden z protokołów tunelowania, w tym NordLynx, IKEv2 lub OpenVPN (wariant UDP lub TCP).
 5. Połącz się z serwerem i zacznij bezpiecznie przeglądać strony!

Darmowe aplikacje VPN na iPhone’a w porównaniu

Porównanie darmowych aplikacji VPN na iPhone'a

Aby dowiedzieć się, jak elastyczny będziesz z darmowym iPhone VPN, powinieneś zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Należą do nich limity przepustowości i danych, ocena, dodatkowe obsługiwane urządzenia, możliwości dotyczące usług strumieniowych i oczywiście polityka prywatności. I aby ułatwić Wam badania nad nimi, umieściliśmy te informacje w tabeli poniżej.

NordVPNSurfsharkAtlasVPNExpressVPNCyberGhostIPVanishPureVPNIvacy VPNProton VPNTarcza HotspotWindscribe
Marka
Limit danychNieograniczonaNieograniczona5GBNieograniczonaNieograniczonaNieograniczonaNieograniczonaNieograniczonaNieograniczona500MB dziennie10GB
Ocena w App Store4.74.94.84.74.14.23.953.94.24.6
Współpracuje z Apple TVTakTakNieTakTakTakTakTakTakNieTak
Odblokowuje NetflixTakTakTak (tylko płatne)TakTakTak (tylko płatne)Tak (tylko płatne)Tak (tylko płatne)Tak (tylko płatne)Tak (tylko płatne)Tak
RejestrowaniePolityka braku logówPolityka braku logówPolityka braku logówPolityka braku logówPolityka braku logówPolityka braku logówPolityka braku logówPolityka braku logówPolityka braku logówPolityka “No-logs” nie podlega audytowiPolityka braku logów

Zwycięzca

Dlaczego darmowe VPN mogą być niebezpieczne

Dlaczego darmowe sieci VPN mogą być niebezpieczne

Pomimo pewnych ograniczeń, które towarzyszą darmowemu VPN, istnieją dodatkowe wady. I to takie, które mogą być zagrożeniem dla Twojego Maca lub innego urządzenia z iOS.

 • Darmowe VPN mogą pozwolić rządowi na zbieranie danych użytkowników. Niektóre darmowe VPN pozwalają rządowi węszyć, aby VPN mógł działać w niektórych mocno ograniczonych krajach. Na przykład w Chinach. W rezultacie obiecana prywatność z VPN znika.
 • Darmowe VPN-y z bliżej nieokreślonych powodów zamierzają podłożyć trackera. Powody, które za tym stoją mogą być różne. Na przykład kierowanie do Was treści komercyjnych na podstawie Waszej lokalizacji i aktywności. Dodatkowo może to być dodatkowe źródło pieniędzy, ponieważ pozwala dostawcy śledzić każdy Twój krok podczas połączenia.
Bezpłatne aplikacje VPN na iPhone'a, których należy unikać
 • Darmowa sieć VPN może być źródłem infekcji malware. Ponieważ darmowe sieci VPN zarabiają na zawracaniu głowy swoim użytkownikom wyskakującymi reklamami od stron trzecich, malware dostaje się do Twojego Maca przez reklamę.
 • Darmowy VPN zaprasza niechciane reklamy. Ponieważ darmowe VPN nie zarabiają bezpośrednio na Tobie, wykonują diabelską robotę i pozwalają stronom trzecim ingerować w Twoje doświadczenie przeglądania. W rezultacie, łącząc się z darmowym VPN, możesz otrzymywać więcej pop-adów lub reklam wideo niż wcześniej.
 • Z darmowym VPN, możesz dostać porwaną przeglądarkę. Jak tylko Twoja przeglądarka zostanie porwana, możesz zostać przekierowany na strony internetowe, których nie zamierzałeś odwiedzić. A często wspomniane strony są złośliwe, o których wiecie, że nie są zdrowe dla Waszego urządzenia iOS i Waszej prywatności.
 • Freebies prawdopodobnie zaoferują Ci skompromitowane bezpieczeństwo. W przypadku darmowej sieci VPN bardziej prawdopodobne jest, że będziesz miał niezwykle ograniczoną listę protokołów tunelowania. Jednym z nich może być protokół PPTP, który jest przestarzały i nie szyfruje Twojego ruchu. Dlatego też natrafiasz na luki w zabezpieczeniach i zostawiasz swoją prywatność online za plecami.

Najlepsze programy do blokowania reklam na iPhone’a

Jak już możecie założyć, darmowe VPN-y muszą jakoś zarabiać by utrzymać swoje usługi (choć, są to rozwiązania chwilowe). Z tego miejsca stajecie się więc produktem, który gwarantuje dochód. Być może poświęcicie własne bezpieczeństwo zamiast pieniędzy, które zapłacilibyście za VPN premium. To powiedziawszy, płacenie za VPN sprawia Wam znacznie mniej problemów.

Darmowe sieci VPN dla iPhone'a

Przeczytaj nasz szczegółowy przewodnik, aby dowiedzieć się więcej o różnicach między darmowymi i płatnymi VPN.

Darmowe sieci VPN na iPhone’a, których należy unikać

Wszyscy zgodzimy się, że są pewne darmowe VPN-y, które są na tyle godne zaufania, że nie mają dostępu do Waszego prawdziwego adresu IP. Ale zgódźmy się co do jeszcze jednej rzeczy – nie dacie się nabrać na VPN, który znajduje się na czarnej liście, którą znajdziecie poniżej.

 1. Betternet – choć ten dostawca jest postrzegany jako jeden z najlepszych darmowych VPN dla iOS, to jego działania dotyczące Waszego bezpieczeństwa mówią co innego. Mamy na myśli to, że z Betternet może dojść do wycieku Waszego adresu IP lub zainfekowania złośliwym oprogramowaniem.
 2. Hotspot Shield – jeśli szukacie jak największej anonimowości, to po prostu omijajcie Hotspot Shield. Stwierdzono, że ten darmowy dostawca VPN wykorzystuje w swojej aplikacji trackery. Aha, wykryto też wyciek DNS-ów.
 3. Opera VPN – cóż, prawdopodobnie znacie Operę jako przeglądarkę. Ale twierdzi ona również, że ma darmowy VPN, który okazuje się być tylko proxy dla przeglądarki, które może pomóc w zachowaniu anonimowości, ale nic poza tym. Jednak Opera VPN nie jest w tym skuteczna, ponieważ szeroko zbiera dane użytkowników i jest własnością chińskiej firmy.
Najlepsze oferty VPN

Przegląd wideo: free VPNs for iPhone

Wniosek

Rzeczywiście, darmowy VPN może przyjść jako przydatne narzędzie bezpieczeństwa w takich przypadkach, jak ochrona prywatności podczas połączenia z publicznym wifi lub znalezienie funkcji, która pasuje do Twoich potrzeb. Ale czy te korzyści są warte sprzedaży swoich danych osobowych zamiast tego?

Podczas gdy jesteś podłączony do darmowego VPN, Twoja historia przeglądania i informacje osobiste mogą być w niebezpieczeństwie. I odwrotnie, subskrybowanie płatnego VPN dla iPhone’a wymaga od Was opróżnienia nieco portfela, ale oszczędza mnóstwo nerwów i gwarantuje silną ochronę.

Podsumowując, zawsze powinieneś zważyć dostawcę VPN przed zanurkowaniem w jego usługi all in.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject