Najlepsze VPN-y dla Androida: darmowe i płatne

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Który darmowy VPN na Androida jest najlepszy?

Atlas VPN jest obecnie najlepszym darmowym Android VPN. To dlatego, że ma darmową wersję, która używa protokołu WireGuard, oferuje serwery w 3 lokalizacjach i ma kill switch. Jednak jeśli szukasz bardziej zaawansowanego rozwiązania VPN, NordVPN oferuje darmową 7-dniową wersję próbną. Oferuje ogromną flotę serwerów, wspaniałe funkcje bezpieczeństwa, takie jak ochrona przed zagrożeniami, oraz niezrównaną wydajność.

Czy istnieje całkowicie darmowy VPN dla Androida?

Tak – Atlas VPN to całkowicie darmowy Android VPN, z którego możesz korzystać tak długo, jak chcesz. Chociaż ogranicza Twoje dane do 5GB, możesz połączyć się z serwerami w 3 lokalizacjach. Plus, jest kill switch, który działa jako ostatnia deska ratunku.

Jaki darmowy Android VPN ma najwięcej serwerów?

Większość darmowych Android VPN nie ujawnia liczby darmowych serwerów, które oferuje. Na przykład darmowa wersja ProtonVPN oferuje 24 serwery w trzech różnych krajach. Tymczasem Atlas VPN również oferuje serwery w tylu lokalizacjach, ale nie podaje dokładnej liczby dostępnych serwerów.

Urządzenia z systemem Android są obecnie jednymi z najczęściej używanych smartfonów. W związku z tym są one również silnie ukierunkowane przez złośliwych aktorów zagrożeń i wykazują wyższe wskaźniki prób ataków złośliwego oprogramowania. Na szczęście możesz chronić swoje dane, korzystając nawet z darmowej usługi VPN.

Renomowany dostawca VPN nie tylko pomaga zapobiegać śledzeniu danych, ale także pozwala dotrzeć do cenzurowanych lub ograniczonych treści w Internecie. Na przykład różne biblioteki Netflix, platformy gier wideo i inne. Jednak nie wszystkie darmowe usługi VPN są bezpieczne i skuteczne. Stąd zalecamy wybieranie tylko w 100% godnych zaufania VPN.

Jaki jest najlepszy VPN dla Androida?

Wypróbuj usługę premium NordVPN za darmo

NordVPN to najlepsza opcja premium, ze wszystkimi najlepszymi funkcjami VPN i bez kompromisów. Wypróbuj go za darmo teraz – i uzyskaj niezawodną 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Przetestowaliśmy dziesiątki narzędzi i wybraliśmy tylko te, które są godne zaufania i mają najlepszą reputację w branży. Przygotuj więc swojego Androida: oto lista najwyższej klasy Androidowych VPN-ów z darmową opcją, której możesz zaufać.

Top 5 najlepszych darmowych VPN-ów dla Androida

Jaki jest najlepszy VPN dla Androida za darmo?
 1. NordVPN – overall best free VPN for Android
 2. Surfshark – darmowy Android VPN dla nieograniczonych urządzeń
 3. Atlas VPN – przyjazny dla początkujących Android VPN za darmo
 4. ExpressVPN – bezpieczny i szybki darmowy VPN
 5. CyberGhost – darmowy VPN z ogromną flotą serwerów

Czy warto mieć darmowy VPN na Androida?

To, czy warto mieć darmowy VPN dla Androida w dużej mierze zależy od tego, czego potrzebujesz. Przede wszystkim musisz pamiętać, że darmowe VPN-y mają pewne ograniczenia związane z wykorzystaniem danych, szybkością, funkcjami i wyborem kraju. Co oznacza, że darmowy VPN najprawdopodobniej będzie odpowiedni tylko do okazjonalnego przeglądania stron internetowych.

Jeśli jednak planujesz zdwoić wysiłki i używać VPN do streamingu, torrentów lub odblokowania treści w bardzo konkretnych krajach, lepiej przyjrzeć się usługom płatnym.

Jaki jest najlepszy darmowy VPN dla Androida 2023?

W tym celu możesz zaktualizować dowolną z wymienionych poniżej sieci VPN, ponieważ wszystkie oferują płatne plany subskrypcji, które nie ograniczają danych, przepustowości, listy serwerów i innych funkcji. Alternatywnie możesz również zajrzeć do naszej listy najlepszych usług VPN i wybrać jedną z naszych najlepszych VPN.

Pro tip

Szukasz dobrego darmowego VPN-u? Jeśli chcesz niezawodnych i bogatych w funkcje usług, sugerujemy skorzystanie z bezpłatnych wersji próbnych lub 30-dniowych gwarancji zwrotu pieniędzy oferowanych przez dostawców premium, takich jak NordVPN lub Surfshark.

Najlepsze darmowe aplikacje VPN dla Androida – nasza szczegółowa lista

Jaki jest najszybszy VPN 2023?

Istnieje tak wiele darmowych VPN dla Androida w sklepie Google Play, że kuszące jest po prostu zainstalowanie pierwszego, który wpadnie Ci w oko. Jednak nie polecam tego robić, ponieważ możesz zainstalować niebezpieczną aplikację.

Instead, you’d be better off choosing a service from the list below. Przetestowaliśmy dla Ciebie dziesiątki mobilnych VPN-ów i wybraliśmy tylko te, które spełniają nasze rygorystyczne kryteria.

1. NordVPN – best free Android VPN overall

nordvpn review
Z siedzibą w:Panama
Nieograniczona ilość danych:Tak
Odblokowuje Netflix:Tak
Aktualna oferta:🔥 Pobierz NordVPN z 63% OFF + 3 miesiące GRATIS! 🔥

NordVPN to najlepszy darmowy Android VPN, który jest dostarczany z próbą i gwarancją zwrotu pieniędzy. Jest to rozwiązanie premium o doskonałej prędkości i funkcjonalności, dostosowane idealnie, jeśli chcesz mieć najlepszy VPN bez ryzykowania jakichkolwiek pieniędzy.

NordVPN działa bezproblemowo z platformami do streamingu i torrentów, dzięki czemu jest to doskonały wybór do oglądania filmów w podróży, gdziekolwiek jesteś. A podczas przeglądania stron NordVPN chroni Cię za pomocą najwyższej klasy zabezpieczeń.

Czy NordVPN jest rzeczywiście dobry?

Serwery oparte wyłącznie na pamięci RAM sprawiają, że przechowywanie jakichkolwiek danych przez dostawcę jest fizycznie niemożliwe, a 256-bitowe szyfrowanie gwarantuje, że absolutnie wszystko dotyczące Twoich połączeń jest całkowicie bezpieczne.

Potężna aplikacja na Androida zawiera wszystkie główne funkcje: w tym dzielone tunelowanie, wyłącznik i niezawodne opcje automatycznego połączenia.

A co jeszcze lepsze – możesz uzyskać darmową próbę NordVPN i korzystać z niej bezpłatnie przez 30 dni. To świetna, pozbawiona ryzyka alternatywa dla darmowych Android VPN, dająca Ci całkowicie darmowe usługi premium.

Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź naszą recenzję NordVPN.

Jakie są wady i zalety NordVPN?

Pros

 • Doskonała lista funkcji
 • Najwyższe prędkości serwerów
 • Dobrze współpracuje z platformami streamingowymi
 • Umożliwia korzystanie z torrentów
 • Nieograniczona ilość danych
 • Ad-blocker w zestawie
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Cons

 • Brak darmowego planu na zawsze

2. Surfshark – nieograniczony VPN na Androida za darmo

Czy można zaufać Surfshark?
Z siedzibą w:Holandia
Nieograniczona ilość danych:Tak
Odblokowuje Netflix:Tak
Aktualna oferta:🔥 Get 82% OFF Surfshark + 2 miesiące FREE 🔥

Surfshark to darmowa opcja VPN dla użytkowników Androida, która obejmuje tygodniową próbę i gwarancję zwrotu pieniędzy. Pozwala to wypróbować jedną z najwyższej jakości usług na rynku bez popełniania długoterminowych.

What else is there to see? Surfshark to świetny darmowy VPN dla Androida, oferujący szeroką gamę szybkich i bezpiecznych protokołów, szyfrowanie najwyższej klasy, a nawet spoofing GPS. Ostatnia funkcja jest szczególnie zabawna – pozwoli Ci przełączyć lokalizację GPS w telefonie z Androidem. To świetne rozwiązanie dla gier opartych na lokalizacji i dostępu do aplikacji, które wykorzystują sygnały GPS do identyfikacji.

Surfshark to także doskonała opcja do streamingu: nie mieliśmy problemów z wykorzystaniem go do odblokowania Netflixa i kilku innych popularnych platform streamingowych.

Czy Surfshark jest lepszy niż NordVPN?

I wreszcie, możesz używać Surfshark na nieograniczonej liczbie urządzeń. Twoi przyjaciele i rodzina mogą korzystać z jednego konta, aby chronić wszystkie swoje połączenia online.

Dzięki niezawodnej darmowej próbie Surfshark i doskonałej niskiej cenie, jest to jedna z najlepszych darmowych alternatyw VPN dla Androida.

Aby dowiedzieć się więcej o tym dostawcy, sprawdź naszą recenzję Surfshark.

Czy Surfshark działa dobrze z Netflixem?

Pros

 • Doskonała wydajność serwera
 • Dostępne są streaming i torrenting
 • Serwery wykorzystujące wyłącznie pamięć RAM
 • Działa na nieograniczonej liczbie urządzeń
 • GPS spoofing
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Cons

 • Brak darmowego planu na zawsze
 • Polityka prywatności nie jest poddawana niezależnemu audytowi

3. Atlas VPN – świetny darmowy VPN dla urządzeń z systemem Android

Czy Atlas VPN jest godny zaufania?
Z siedzibą w:Stany Zjednoczone
Nieograniczona ilość danych:Tak
Odblokowuje Netflix:Tak (tylko płatne)
Aktualna oferta:🔥 Get Atlas VPN, now 83% OFF + 3 miesiące GRATIS! 🔥

Atlas VPN to kolejny niesamowity darmowy VPN dla urządzeń z systemem Android. Pamiętaj jednak, że ustala on miesięczny limit 5GB, więc jeśli chcesz przesyłać strumieniowo lub pobierać wiele plików, możesz pomyśleć o płatnej wersji.

Poza tym, darmowa aplikacja na Androida pozwala na połączenie z trzema lokalizacjami: Holandia (Amsterdam), USA (Los Angeles) i USA (Nowy Jork). Będziesz miał także kill switch, który ochroni Twoją anonimowość w przypadku, gdy połączenie VPN ulegnie awarii. Twoje konto będzie jednak działać tylko z jednym urządzeniem.

Co jest lepsze NordVPN czy Atlas VPN?

Tymczasem pełna wersja Androida oferuje sprawdzanie naruszeń danych, blokadę trackerów i dostęp w 750+ serwerach w 38 regionach.

Atlas VPN jest również niesamowicie bezpieczny, ponieważ wykorzystuje szyfrowanie AES-256, wdraża bezpieczne protokoły tunelowania, takie jak WireGuard i IKEv2, oraz posiada godną zaufania politykę “no-logs”.

Jeśli nadal nie jesteście przekonani, zajrzyjcie do naszej dogłębnej recenzji Atlas VPN.

Czy Atlas VPN jest rzeczywiście darmowy?

Pros

 • 5 GB darmowej transmisji danych
 • Szyfrowanie klasy wojskowej
 • Sprawdzanie naruszeń danych
 • Blokada śledzenia
 • Polityka braku logów

Cons

 • Jedno połączenie
 • Średnie prędkości
 • Z siedzibą w USA

4. ExpressVPN – wszechstronny VPN z darmową próbą

Czy ExpressVPN jest rzeczywiście dobry?
Z siedzibą w:Brytyjskie Wyspy Dziewicze
Nieograniczona ilość danych:Tak
Odblokowuje Netflix:Tak
Aktualna oferta:🔥 Pobierz ExpressVPN, teraz 49% OFF plan 1-letni! 🔥

ExpressVPN pozwala cieszyć się solidnym bezpieczeństwem i szybkimi prędkościami na Androidzie za darmo przez ponad miesiąc. Skorzystaj z 7-dniowej bezpłatnej próby i połącz ją z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Dzięki ExpressVPN otrzymujesz w pełni rozwinięty pakiet zabezpieczeń. Szyfrowanie AES-256 sprawia, że Twój ruch online jest niedostępny, a funkcja kill switch chroni Twój adres IP nawet wtedy, gdy połączenie VPN zostanie przerwane. Korzystanie z funkcji dzielenia tunelu pozwala wykluczyć aplikacje lub witryny, które nie będą kierowane przez połączenie VPN. Tymczasem Threat Manager odpowiada za blokowanie trackerów i innych złośliwych aktywności.

Jakie są wady ExpressVPN?

Ten VPN sprawił, że streaming stał się przyjemniejszy na Twoim urządzeniu z systemem Android. Z powodzeniem odblokowuje wszystkie główne platformy streamingowe, takie jak Netflix, Hulu, BBC iPlayer, Disney+. Plus, liczne serwery w 94 krajach zapewniają Ci doświadczenie bez lagów i dostęp do różnych bibliotek strumieniowych.

Mówiąc o szybkości, ExpressVPN używa zbudowanego przez siebie protokołu tunelowania Lightway, który gwarantuje szybkie prędkości bez narażania Twojego bezpieczeństwa.

Jeśli masz jeszcze jakieś palące pytania, sprawdź naszą szczegółową recenzję ExpressVPN.

Pros

 • 7-dniowy bezpłatny okres próbny
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Doskonały do streamingu
 • Bogata w funkcje aplikacja na Androida
 • Zaawansowany protokół tunelowania
Czy NordVPN jest lepszy niż ExpressVPN?

Cons

5. CyberGhost – geograficznie zróżnicowany Android VPN z darmową próbą

Czy można zaufać CyberGhost?
Z siedzibą w:Rumunia
Nieograniczona ilość danych:Tak
Odblokowuje Netflix:Tak
Aktualna oferta:🔥 Get CyberGhost VPN, now 83% OFF + 2 months FREE 🔥

CyberGhost oferuje 3-dniowy darmowy okres próbny i 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy po zarejestrowaniu się w serwisie na Androida. Ten VPN przewyższa większość dostawców na rynku w zakresie floty serwerów i streamingu.

Dzięki niemu otrzymujesz ponad 9700 serwerów w 91 krajach, więc nie tylko możesz uniknąć przepełnionych serwerów, ale także możesz cieszyć się globalnym katalogiem Netflix lub innymi usługami streamingowymi z ograniczeniami geograficznymi, takimi jak Hulu.

Tunel WireGuard, który jest dostarczany z aplikacją na Androida, zapewnia szybkie prędkości połączenia bez wpływu na bezpieczeństwo. Tymczasem szyfrowanie AES-256 tworzy niezłomną warstwę ochronną dla Twojego ruchu online, a ścisła polityka “no-logs” gwarantuje całkowitą anonimowość.

Czy CyberGhost to rosyjska firma?

W aplikacji na Androida brakuje tylko jednej funkcji, którą jest Automatyczna ochrona Wi-Fi. Dlatego możesz skorzystać z blokera reklam i uniknąć adware lub innych złośliwych działań online. Lub nawet skorzystać z serwerów NoSPY należących do CyberGhost, aby uciec przed ingerencją osób trzecich.

Ciekawi Cię, czy chcesz dowiedzieć się więcej o tym VPN? Sprawdź naszą recenzję CyberGhost.

Pros

 • Bezpłatna wersja próbna dla użytkowników systemu Android
 • Przedłużona gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Tanie plany cenowe
 • Odblokowanie popularnych serwisów streamingowych
 • Zawiera dodatkowe zabezpieczenia
CyberGhost

Cons

 • W aplikacji na Androida brakuje automatycznej ochrony Wi-Fi
 • Brak całkowicie darmowej wersji
 • Brak tunelu IKEv2 w aplikacji dla systemu Android

6. IPVanish – premium Android VPN opcja bez ryzyka

Czy IPVanish jest dobry?
Z siedzibą w:Stany Zjednoczone
Nieograniczona ilość danych:Tak
Odblokowuje Netflix:Tak (tylko płatne)
Aktualna oferta:🔥Zdobądź 72% OFF IPVanish!🔥

IPVanish to bogaty w funkcje premium VPN, który pochodzi z polityką zwrotu pieniędzy, która działa jako świetna darmowa próba. Ma bardzo dobrze opracowaną aplikację dla systemu Android i zapewnia Ci nieograniczoną ilość danych.

Z IPVanish otrzymujesz najwyższy poziom ochrony danych dzięki szyfrowaniu AES-256 i imponujące prędkości, dzięki protokołowi WireGuard. Dodatkowo funkcja obfuscation zamaskuje Twoje korzystanie z VPN, a funkcja split tunneling zawarta w aplikacji na Androida da Ci swobodę wyboru, które aplikacje muszą przejść przez tunel VPN.

Czy IPVanish jest tak dobry jak ExpressVPN?

Ten dostawca może pochwalić się dużą flotą ponad 2000 serwerów w 50 lokalizacjach, więc nigdy nie będziesz miał do czynienia z przepełnionymi serwerami. Jest to również świetny VPN do streamingu, ponieważ nie mieliśmy żadnych problemów z odblokowaniem globalnych bibliotek Netflixa i innych popularnych serwisów streamingowych.

Co jeszcze może poprawić tę ofertę? Może to, że możesz uzyskać nieograniczoną liczbę jednoczesnych połączeń z jedną subskrypcją IPVanish. Widzicie więc, że jest to świetna, przyjazna budżetowi alternatywa dla darmowego Android VPN.

Aby dowiedzieć się więcej odwiedź naszą recenzję IPVanish.

Czy korzystanie z Ivacy VPN jest bezpieczne?

Pros

 • Duże prędkości
 • Dobrze współpracuje z platformami streamingowymi
 • Polityka braku logów
 • Nieograniczone połączenia
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Cons

 • Brak wersji bezpłatnej
 • Brak wyłącznika bezpieczeństwa w systemie Android
 • Ceny rosną po roku

7. Ivacy VPN – security-focused free trial VPN

Czy Ivacy VPN jest lepszy niż PureVPN?
Z siedzibą w:Singapur
Nieograniczona ilość danych:Tak
Odblokowuje Netflix:Tak (tylko płatne)
Aktualna oferta:🔥Get Ivacy VPN, teraz 90% OFF + gift!🔥

Ivacy VPN to darmowa i niezawodna opcja VPN z ogromną listą serwerów do wyboru. Gwarancja zwrotu pieniędzy zapewnia doświadczenie bez ryzyka, pozwalając Ci cieszyć się jego godną zaufania ochroną i bezpieczeństwem danych.

Ten dostawca oferuje Ci najlepsze szyfrowanie AES-256-bit, więc Twoje dane są bezpieczne i ukryte. Dodatkowo, aplikacja na Androida oferuje Ci funkcje dzielonego tunelowania, wieloportu i wyboru protokołu. Jest to naprawdę łatwe w użyciu i może to być spowodowane tym, że jest to dość podstawowa wersja, zwłaszcza w porównaniu do tej z Windows.

Kto jest właścicielem Ivacy?

Lekka aplikacja na Androida to nie jedyna rzecz do rozważenia – Ivacy VPN nie ma najbezpieczniejszego i najszybszego protokołu WireGuard, więc możesz zauważyć pewne spadki w wydajności prędkości. A jeśli chodzi o streaming, byliśmy w stanie odblokować amerykańską bibliotekę Netflix, ale inne lokalizacje miały pewne problemy.

A jednak, jako całkowicie niezbędna baza pokrywająca VPN, Ivacy VPN jest świetną opcją. Otrzymujesz masywną flotę 5700+ serwerów w 68 krajach za bardzo niską cenę i obejmujesz do 10 urządzeń jednocześnie. Nie ma darmowej wersji, ale możesz mieć próbne uruchomienie z tą aplikacją z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź naszą recenzję Ivacy VPN.

Czy Ivacy VPN jest lepszy

Pros

 • Doskonałe szyfrowanie danych
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Masywna flota serwerów
 • 10 jednoczesnych połączeń

Cons

 • Brak bezpłatnego okresu próbnego
 • Brak protokołu WireGuard
 • Zmagania z różnymi bibliotekami serwisów streamingowych

8. Hotspot Shield VPN – bezpieczny VPN z gwarancją zwrotu pieniędzy

Czy Hotspot Shield VPN jest godny zaufania?
Z siedzibą w:Stany Zjednoczone
Nieograniczona ilość danych:500MB dziennie
Odblokowuje Netflix:Tak (tylko płatne)
Aktualna oferta:🔥Oszczędzaj do 40% na Hotspot Shield!🔥

Choć nie jest to najbardziej znany dostawca VPN, Hotspot Shield ma swoje atuty, jeśli chodzi o darmowe Android VPN. Najlepiej jednak wybrać wersję premium zamiast darmowej, ponieważ wszystko, na co pozwala darmowa wersja, to pojedyncze połączenie i ograniczenie danych do 500 MB dziennie.

Jeśli chodzi o prędkość, Hotspot Shield zapewnia opcję między protokołami Catapult Hydra i IKEv2, więc prędkości są raczej miłe dla darmowego planu. Jednak limit danych nie pozwala w pełni cieszyć się możliwościami tych protokołów. Dodatkowo, żaden z serwerów nie jest zoptymalizowany pod kątem P2P, ale też nie zakazują one torrentów.

Czy Hotspot Shield VPN jest naprawdę darmowy?

Podobnie jak w przypadku innych darmowych planów, funkcje są tutaj bardziej ograniczone. Otrzymujesz jednak kill switch, split tunneling i funkcje zapobiegania wyciekom IP. Które pozwalają na dodatkowe zabezpieczenie Twoich danych osobowych. Ponadto do szyfrowania informacji używany jest szyfr AES-128-CBC, którego nie da się śledzić.

Największym problemem z darmową wersją Androida jest to, że rejestruje niektóre z twoich danych. Ten dostawca ma siedzibę w jednym z krajów sojuszu Five-Eyes, więc twoje dane mogą być zbierane i przechowywane do przyszłego użytku. Dodatkowo, z darmową wersją Androida, napotkasz reklamy, które mogą być złośliwe i ukierunkowane na wyciek Twoich danych.

Aby dowiedzieć się więcej odwiedź naszą pełną recenzję Hotspot Shield.

Czy można śledzić Hotspot Shield VPN?

Pros

 • Darmowa wersja na Androida
 • 7-dniowy bezpłatny okres próbny
 • Dobre prędkości połączeń
 • Szyfrowanie AES-256

Cons

 • Brak przejrzystości
 • Rejestruje niektóre dane użytkownika
 • Ograniczony wybór protokołów

9. Proton VPN – szybki i bezpieczny darmowy VPN

Czy NordVPN jest lepszy niż Hotspot Shield?
Z siedzibą w:Szwajcaria
Nieograniczona ilość danych:Tak
Odblokowuje Netflix:Tak (tylko płatne)
Aktualna oferta:🔥Get up to 50% OFF Proton VPN!🔥

Proton VPN ma doskonałą darmową aplikację na Androida, która oferuje nieograniczoną ilość danych. Oznacza to, że będziecie mogli przeglądać strony internetowe ile tylko chcecie, bez konieczności zastanawiania się co zrobić, gdy darmowe GB nieuchronnie się skończą.

Ale to nie jedyny apel darmowej wersji ProtonVPN na Androida. Nie pokazuje ona również żadnych reklam, w przeciwieństwie do wielu innych darmowych VPN-ów. To tak, jakby jego twórcy poczuli się super hojni i dali nam narzędzie, które pomoże nam pozostać bezpiecznym bez względu na wszystko, nie żądając niczego w zamian.

Czy Proton VPN jest godny zaufania?

Należy jednak pamiętać, że darmowa wersja nadal ma swoje ograniczenia. Będziesz mógł połączyć się tylko z 24 serwerami w trzech krajach. Masz też mniejsze szanse na odblokowanie Netflixa i innych platform streamingowych.

Dodatkowo, prędkości nie będą tak dobre jak w przypadku wersji płatnej. A szkoda, bo w pełnej krasie Proton VPN jest niesamowicie szybki z zaledwie 6,5% spadkiem prędkości w niektórych momentach.

Pełna wersja Androida ma również dzielone tunelowanie, alternatywny routing i duży wybór protokołów tunelowania, w tym WireGuard.

Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj naszą szczegółową recenzję Proton VPN.

Czy Proton VPN jest naprawdę darmowy?

Pros

 • Nieograniczona ilość danych
 • Szyfrowanie AES-256
 • Protokół OpenVPN
 • Przyzwoite prędkości

Cons

 • Średnie prędkości dla użytkowników bezpłatnych
 • Darmowa aplikacja może nie działać z Netflixem
 • Jedno połączenie

10. Hide.me VPN – audytowany darmowy VPN dla Androida

Czy hide.me VPN jest godny zaufania?
Z siedzibą w:Malezja
Nieograniczona ilość danych:Nie
Odblokowuje Netflix:Tak (tylko płatne)
Aktualna oferta:🔥 Get Hide Me VPN 75% OFF + 3 miesiące FREE! 🔥

Czy jesteś gotowy na kolejną dobrą opcję bezpieczeństwa dla Androida? Bo zaraz poznacie Hide.me, małego malezyjskiego dostawcę VPN z hojną darmową wersją dla tych, którzy nie chcą jeszcze płacić za VPN.

Pobierz darmową wersję Hide.me, a otrzymasz 10 GB danych miesięcznie, cztery lokalizacje do wyboru (Niemcy, Kanada, Holandia, USA) i brak dławienia prędkości, co zwykle jest jednym z największych problemów z darmowymi VPN-ami.

Czy hide.me VPN jest całkowicie darmowy?

Aha, i wszystkie darmowe lokalizacje obsługują połączenia P2P – funkcję, za którą zwykle trzeba zapłacić. Nie musisz również rejestrować konta, aby korzystać z narzędzia, co jest świetne dla anonimowości. I – dostajesz split tunneling i kill switch za darmo!

Jeśli jednak chcesz WireGuard na Androida, będziesz musiał zapłacić za subskrypcję. W przeciwnym razie będziesz korzystać z IKEv2 i OpenVPN.

Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj naszą pełną recenzję Hide.me VPN.

Czy hide.me VPN sprzedaje Państwa dane?

Pros

 • 10GB danych miesięcznie
 • 4 lokalizacje serwerów
 • Tunelowanie dzielone

Cons

 • Brak WireGuard w wersji darmowej
 • Podstawowy interfejs użytkownika
 • Darmowa wersja może nie działać z Netflixem

Jak przetestowaliśmy te darmowe VPN-y na Androida

Jak testowaliśmy te darmowe VPN dla Androida

Nie każdy darmowy VPN dla Androida zasługuje na to, by znaleźć się na tej liście. Poniżej napisałem kryteria, którymi kierowałem się przy wyborze najlepszych z najlepszych:

 • Bezpieczeństwo. Przede wszystkim, wysoki poziom bezpieczeństwa jest najważniejszym aspektem każdego VPN. Wysokiej jakości Android VPN powinien implementować szyfrowanie AES-256, aby dane, które wysyła, nie mogły zostać odszyfrowane. Ponadto, dobry VPN powinien implementować najnowsze i najbezpieczniejsze protokoły tunelowania, takie jak WireGuard (lub jego modyfikacja), OpenVPN, lub IKEv2.
 • Polityka logowania. Renomowany VPN będzie miał godną zaufania politykę logowania, która stwierdza, że nie zbiera żadnych danych osobowych. Idealnie, polityka powinna być audytowana przez stronę trzecią, abyś mógł wiedzieć, że jest prawdziwa.
 • Data cap. Jeśli zaopatrujesz się w VPN, prawdopodobnie będziesz z niego dużo korzystać. Dlatego przyzwoity limit danych w wysokości co najmniej 10 GB jest niezbędny. Jeszcze lepiej jest, gdy darmowy VPN dla Androida oferuje nieograniczoną ilość danych.
 • Speed. Testujemy prędkość każdego VPN i uwzględniamy tylko te narzędzia, które nie zakłócają zbytnio Twojego połączenia internetowego. Pamiętaj, że niektóre darmowe VPN-y ograniczają prędkość połączenia, więc ważne jest, aby znaleźć taki, który tego nie robi.
 • Funkcje. Nawet jeśli korzystasz z darmowej usługi, nadal możesz chcieć mieć pewne funkcje, które mogą być bardzo przydatne w codziennych działaniach. Na przykład split tunneling lub kill switch.

Jak skonfigurować darmowy Android VPN na moim telefonie?

Jak mogę skonfigurować darmowy Android VPN na moim telefonie?

Konfigurowanie VPN na Androidzie jest jeszcze prostsze niż robienie tego na urządzeniu stacjonarnym. Jeśli kiedykolwiek pobieraliście aplikację, będziecie również wiedzieć, jak zainstalować VPN. Jednak w przypadku, gdy nadal nie jesteś pewien, jak to zrobić, możesz wykonać poniższe kroki (użyłem NordVPN jako przykładu):

 1. Przejdź do Google Play, wyszukaj wybrany przez siebie VPN, kliknij Install, a następnie Open.
 2. Kliknij na Zarejestruj się lub Załóż nowe konto.
 3. Jeśli korzystacie z całkowicie darmowego VPN, to tyle. Jeśli decydujesz się na darmową próbę Premium VPN, to rozpocznij darmową próbę.
 4. Wybierz serwer, który chcesz i połącz się z nim.

Najlepsze darmowe VPN-y na Androida w porównaniu

Czy dobrze jest wyczyścić pamięć podręczną w systemie Android?

Jeśli nie jesteś w nastroju do czytania przez krótkie recenzje VPN dostarczone powyżej, spójrz na tę tabelę zamiast. Tutaj wymieniłem najważniejsze aspekty każdego darmowego VPN dla Androida, pozwalając Ci łatwiej wybrać idealne narzędzie.

NordVPNSurfsharkAtlasVPNExpressVPNCyberGhostIPVanishTarcza HotspotProton VPNHide.me VPN
Marka
Ocena4.9★★★★★4.7★★★★★4.6★★★★★4.3★★★★☆4.2★★★★☆4.5★★★★★3.5★★★★☆4.0★★★★☆3.5★★★★☆
PrzeglądRecenzja NordVPNSurfshark VPN reviewPrzegląd Atlas VPNPrzegląd ExpressVPNRecenzja CyberGhost VPNPrzegląd IPVanishHotspot Shield VPN reviewPrzegląd Proton VPNHide.me VPN review
Bezpłatna próbaTak, 7 dniTak, 7 dniTak, bez ograniczeńTak, 7 dniNieTak, 7 dniTak, 500MB/dzieńTak, bez ograniczeńTak, 10GB/miesiąc
Cena (najniższa cena za miesiąc)3,29$/miesiąc2,30$/miesiąc1,82$/miesiąc6,67$/miesiąc2,19$/miesiąc3,33$/miesiąc7,99$/miesiąc4,99$/miesiąc2,43$/miesiąc
StreamingNetflix, Hulu, BBC iPlayer, Disney+ i więcejNetflix, Disney+, Amazon Prime Video i więcejNetflix, BBC iPlayer, YouTubeNetflix, Hulu, BBC iPlayer, Disney+Netflix, Hulu, BBC iPlayer, Disney+Netflix, BBC iPlayer, YouTube, Disney+ i wiele więcejNetflix, BBC iPlayer, YouTubeNetflix, BBC iPlayer, YouTube, HBO Max, Disney+Netflix, BBC iPlayer, Youtube i inne
RejestrowanieBrak dzienników, niezależnie audytowany dwukrotnie przez PwCBrak logów, brak audytuBrak logów, brak audytuBrak logów, niezależnie kontrolowany przez Cure53Niezależny audytBrak logów, niezależnie kontrolowany przez LewiatanaProwadzi dziennikiBrak logów, audytowany niezależnie przez SecuritumNiezależny audyt
Serwery5500+ serwerów w 60 krajach3200+ serwerów w 100 krajach750+ serwerów w 38 krajach3000+ serwerów w 94 krajach9700+ serwerów w 91+ krajach2000+ serwerów w 50 krajach3200+ serwerów w 80+ krajach1800+ serwerów w 66 krajach2000+ serwerów w 46+ krajach
Jednoczesne połączenia6NieograniczonaNieograniczona57Nieograniczonado 51010
KrajPanamaNiderlandy (część 9-Eyes)Stany Zjednoczone (część 5-Eyes)Brytyjskie Wyspy DziewiczeRumuniaStany Zjednoczone (część 5-Eyes)Stany ZjednoczoneSzwajcariaMalezja
Najlepszy dlaStreaming, torrenting, bezpieczeństwoStreaming, torrenting, bezpieczeństwoStreaming, torrenting, bezpieczeństwoStrumieniowanie, przeglądanie, bezpieczeństwoStreaming, torrenting, bezpieczeństwoStreaming, torrenting, bezpieczeństwoStreaming, torrenting, bezpieczeństwoTorrenty, bezpieczeństwoStreaming, torrenting

Zwycięzca

Dlaczego darmowe VPN mogą być niebezpieczne

Dlaczego darmowe sieci VPN mogą być niebezpieczne

Mimo że naprawdę kuszące jest pobranie pierwszego darmowego VPN, na który natkniesz się w Google Play (zwłaszcza gdy na obejrzenie czeka serial Netflixa), nie jest to dobry pomysł. Oto dlaczego:

 • Złośliwe reklamy. Niektóre darmowe VPN-y wyświetlają mnóstwo reklam w celu zarabiania pieniędzy. Niestety, jest to nie tylko denerwujące, ale również niebezpieczne. To dlatego, że darmowe VPN-y i inne darmowe programy pozwalają na wyświetlanie złośliwych reklam i wyskakujących okienek bez troski o bezpieczeństwo użytkownika. Mogą one zainstalować na Twoim Androidzie wszelkiego rodzaju złośliwe oprogramowanie.
 • Trackery. Nawet jeśli VPN ma uczynić Cię anonimowym, niezaufany może zrobić coś przeciwnego. Darmowa aplikacja prawdopodobnie zainstaluje w Twoim systemie trackery, dzięki czemu będzie miała oko na Twoją lokalizację, zapytania do wyszukiwarki i inne dane osobowe.
 • Selling data. Podczas gdy renomowane sieci VPN nie sprzedadzą Twoich danych rządowi dzięki polityce no-log, przypadkowy darmowy VPN może nie być tak cnotliwy. Szczególnie niebezpieczne jest korzystanie z darmowych sieci VPN w krajach takich jak Chiny, gdzie wszelkie informacje na Twój temat mogą potencjalnie doprowadzić Cię do więzienia.
 • Przestarzałe oprogramowanie. W świecie cyberbezpieczeństwa korzystanie z najnowszych technologii jest kluczowe. Niestety, darmowe usługi VPN często wykorzystują przestarzałe (i niebezpieczne) protokoły tunelowania, które są podatne na cyberataki.
Darmowe VPN dla Androida, których należy unikać

Wypróbuj usługę Premium NordVPN za darmo

Premium VPN to rozwiązanie pozbawione ryzyka, które zapewni Ci pełne bezpieczeństwo i spokój ducha. Dzięki najwyższym gwarancjom bezpieczeństwa i doskonałym funkcjom dodatkowym, NordVPN jest najlepszą darmową alternatywą VPN.

Jeśli nadal chcesz korzystać z darmowego narzędzia, szukaj VPN-ów freemium, które oferują również płatną wersję. W ten sposób będziesz wiedział, że usługa zarabia na sprzedaży, a nie prowadzi jakieś szemrane interesy. Ponadto, będziesz mógł uaktualnić swoje narzędzie do lepszej wersji.

Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź nasz szczegółowy przewodnik o paid vs free VPNs.

Darmowe sieci VPN na Androida, których należy unikać

To nie tylko ważne, aby wiedzieć, które darmowe VPN dla Androida wybrać – powinieneś również wiedzieć, których unikać. Poniżej możesz zobaczyć kilka najbardziej znanych darmowych VPN, których nie powinieneś instalować na swoim mobilnym (lub jakimkolwiek innym) urządzeniu.

Darmowe VPN dla Androida
 • Opera VPN. Opera VPN jest dostarczana za darmo razem z przeglądarką Opera. Jednak mimo, że kusi, by z niej skorzystać, radzę tego nie robić. A to dlatego, że polityka prywatności Opery jest dość wątpliwa i tak naprawdę nie możecie wiedzieć, gdzie trafią wasze dane. Nie pozwala też wybrać konkretnego kraju, a jedynie jeden z trzech kontynentów.
 • Betternet VPN. Choć Betternet to jeden z bardziej popularnych darmowych VPN-ów dla Androida, lepiej go unikać. A to dlatego, że Twoje bezpieczeństwo może być zagrożone ze względu na brak kill switcha, wycieki DNS i dość kiepską politykę logowania.
 • iNinja VPN. Pomimo swojej nazwy, iNinja VPN nie pozwoli Ci poczuć się jak ninja w Internecie. Po prostu zbiera o wiele za dużo danych o swoich użytkownikach, w tym dzienniki aktywności, znaczniki czasu połączenia i inne informacje osobiste.

Recenzja wideo: free VPNs for Android

Wniosek

Recenzja wideo: free VPNs for Android

Nawet jeśli darmowy VPN ma swoje ograniczenia, wciąż lepiej jest go zdobyć, niż zostawić Androida bez żadnej ochrony. Darmowe narzędzie nadal zapewni Ci dużą ilość danych, kilka popularnych lokalizacji, z którymi możesz się połączyć, oraz kilka funkcji bezpieczeństwa, takich jak kill switch i szyfrowanie AES-256.

W przypadku jednak, gdy zależy Wam na większej wygodzie bez konieczności zastanawiania się ile danych już wykorzystaliście, proponuję zainwestować w płatny Android VPN. Taki VPN nie tylko nie będzie miał żadnych limitów – zaoferuje też kilka naprawdę zaawansowanych funkcji jak obfuskowane serwery czy ochrona przed złośliwym oprogramowaniem.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject