Najlepsze darmowe oprogramowanie antywirusowe dla komputerów Mac w 2023 roku

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Czy komputery Mac mogą być zainfekowane wirusami?

Tak, macOS jest uważany za jeden z bezpieczniejszych systemów operacyjnych, ponieważ zapewnia pełną kontrolę nad oprogramowaniem i sprzętem. Nie są one jednak odporne na zagrożenia. Dlatego właśnie najlepszy program antywirusowy dla komputerów Mac ma kluczowe znaczenie.

Jaka jest najlepsza darmowa ochrona antywirusowa dla komputerów Mac?

Najlepszym darmowym oprogramowaniem antywirusowym dla komputerów Mac jest TotalAV. To dlatego, że jest bogato wyposażony w funkcje, oferuje bardzo intuicyjną aplikację i ma świetne wyniki w niezależnych testach laboratoryjnych.

Czy istnieje całkowicie darmowy program antywirusowy dla komputerów Mac?

Tak, TotalAV, Bitdefender i Avira to całkowicie darmowe programy antywirusowe dla komputerów Mac. Wszystkie uzyskały najlepsze wyniki w niezależnych testach laboratoryjnych i zapewniają podstawowe funkcje ochrony.

Wirusy i złośliwe oprogramowanie mogą niespodziewanie zakraść się na każde urządzenie, a macOS nie jest wyjątkiem. Chociaż jest uważany za jeden z bezpieczniejszych systemów operacyjnych, nie jest odporny na zagrożenia.

Właśnie dlatego potrzebujesz programu antywirusowego – lepiej być bezpiecznym niż żałować i chronić się online. Na rynku pełnym rozwiązań antywirusowych już teraz trudno jest wybrać ten właściwy dla komputerów Mac, a jeszcze trudniej wybrać darmowy.

Przetestowaliśmy wiele darmowych produktów antywirusowych, które są godne zaufania. Naszą najlepszą rekomendacją jest TotalAV, ponieważ ma naprawdę darmową wersję ze wszystkimi niezbędnymi funkcjami i świetnymi wskaźnikami wykrywania złośliwego oprogramowania.

Czy istnieje w 100% darmowy program antywirusowy dla komputerów Mac?

Najlepszy całkowicie darmowy program antywirusowy

TotalAV to najlepszy darmowy program antywirusowy na rynku ze względu na nieograniczony bezpłatny plan, doskonałe wskaźniki ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i ochronę w czasie rzeczywistym przed zagrożeniami podczas przeglądania.

4.6 /5

 • Darmowa wersja
 • 100% wykrywalności złośliwego oprogramowania
 • Blokowanie reklam

TotalAV nie jest jednak jedynym silnym konkurentem – przyjrzyjmy się naszym propozycjom najlepszego darmowego oprogramowania antywirusowego dla komputerów Mac.

Top 5 najlepszych darmowych programów antywirusowych dla komputerów Mac:

Czy Apple ma darmowy program antywirusowy?
 1. TotalAV – najlepszy darmowy program antywirusowy dla komputerów Mac
 2. Norton – program antywirusowy dla komputerów Mac zapewniający wszechstronną ochronę
 3. Bitdefender – niezawodne darmowe oprogramowanie antywirusowe
 4. Surfshark AV – bezpieczny program antywirusowy dla komputerów Mac z bezpłatną wersją próbną
 5. NordVPN TP – darmowa sieć VPN z funkcjami antywirusowymi

Czy warto mieć darmowy program antywirusowy na Macu?

Mówiąc prościej – lepiej mieć darmowy program antywirusowy na Maca niż nie mieć go wcale. Darmowe antywirusy zapewniają jedynie podstawową ochronę, co oznacza, że najprawdopodobniej nie będą one chronione w czasie rzeczywistym. Wszystko, co zrobi, to usunie złośliwe oprogramowanie znajdujące się w systemie, ale nie powstrzyma zagrożeń przed przedostaniem się na urządzenie.

Ponadto płatne programy antywirusowe zawierają o wiele więcej przydatnych funkcji, w tym VPN lub menedżer haseł. Oznacza to, że płacąc, możesz uzyskać kompleksowy pakiet cyberbezpieczeństwa, który ochroni cię przed całym tym cyfrowym złem.

Jaki jest najnowszy darmowy program antywirusowy?

Najlepsze darmowe antywirusy dla komputerów Mac – nasza szczegółowa lista:

Istnieje mnóstwo darmowych usług antywirusowych, ale tylko kilka z nich zasługuje na to, by znaleźć się na liście. Oto wszyscy najlepsi rywale i ich szczegółowe opisy, które pomogą ci wybrać najlepsze darmowe oprogramowanie antywirusowe dla komputerów Mac:

1. TotalAV – najlepszy prawdziwie darmowy program antywirusowy dla komputerów Mac

TotalAV - najlepszy prawdziwie darmowy program antywirusowy dla komputerów Mac
Zapora sieciowa:Płatne
Ochrona w czasie rzeczywistym:Płatne
Wersja bezpłatna:Tak
Aktualna oferta:Pobierz TotalAV, teraz 84% taniej!

Odwiedź TotalAV

Jeśli szukasz darmowego programu antywirusowego dla komputerów Mac, TotalAV jest najlepszym rozwiązaniem. Jest tak, ponieważ otrzymujesz całkowicie darmową wersję, która zapewnia wszystkie najważniejsze funkcje.

Niezależne testy laboratoryjne: Podczas niezależnych testów laboratoryjnych antywirus uzyskał najlepsze wyniki, blokując 100% zagrożeń. Ponadto nie wykrył żadnych fałszywych alarmów, co jest rzadkim widokiem.

Testy wewnętrzne: Nawet podczas naszych własnych testów, zarówno szybkie, jak i systemowe skanowanie antywirusa zdołało zablokować 10 na 10 zagrożeń. A biorąc pod uwagę, że był łagodny dla zasobów systemowych, wyniki są fenomenalne.

TotalAV to najlepsze rozwiązanie

Interfejs użytkownika: Interfejs TotalAV jest świetny – jest łatwy w nawigacji i zrozumiały nawet dla początkujących. A najlepsze jest to, że nie jesteś ciągle denerwowany sugestiami aktualizacji.

Funkcje: Chociaż w darmowej wersji nie otrzymujesz ochrony w czasie rzeczywistym, otrzymujesz WebShield dla Safari, Chrome i Firefox. Jest to funkcja, która wyszukuje zagrożenia w czasie rzeczywistym, w tym blokuje szkodliwe linki.

Dodatkowo, Inteligentne Skanowanie TotalAV wykracza poza zakres wykrywania zagrożeń. Obejmuje to programy startowe, śmieci i zduplikowane pliki. A jeśli jesteś zwolennikiem korzystania z komputera bez reklam, TotalAV Adblock będzie bardzo pomocny. Usuwa wyskakujące okienka, banery i reklamy wideo, a także chroni przed trackerami innych firm. Podsumowując, jest to doskonały darmowy pakiet ochronny dla komputerów Mac.

Ceny: Jeśli zdecydujesz, że chcesz odblokować wszystkie możliwe funkcje, ceny TotalAV zaczynają się od 19,00 USD rocznie. Możesz skorzystać z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy, aby wypróbować produkt.

Aby poznać wszystkie funkcje tego produktu, odwiedź naszą recenzję TotalAV.

Czy TotalAV free jest bezpieczny?

Plusy

 • Darmowa wersja
 • Doskonałe wyniki niezależnych testów laboratoryjnych
 • Doskonałe wyniki testów wewnętrznych
 • Funkcja WebShield
 • Blokada reklam

Wady

 • Brak ochrony w czasie rzeczywistym

2. Norton Antivirus – darmowy program antywirusowy dla komputerów Mac zapewniający podstawową ochronę

Norton Antivirus - darmowy program antywirusowy dla komputerów Mac zapewniający podstawową ochronę
Zapora sieciowa:Płatne
Ochrona w czasie rzeczywistym:Płatne
Wersja bezpłatna:Bezpłatny okres próbny
Aktualna oferta:Zyskaj do 66% zniżki na Norton Antivirus🔥

Odwiedź Norton Antivirus

Norton Antivirus nie ma całkowicie darmowego planu, ale oferuje bezpłatną wersję próbną wersji pro i 60-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, z której można skorzystać. Pozwoli to zabezpieczyć urządzenia za pomocą wiodącego na rynku oprogramowania antywirusowego bez żadnych kompromisów.

Niezależne testy laboratoryjne: Norton to weteran rynku antywirusowego, więc nic dziwnego, że udało mu się zablokować 100% zagrożeń podczas testów laboratoryjnych. Jakby tego było mało, wykrył również zero fałszywych alarmów.

Testy wewnętrzne: nasze skanowanie wykazało, że funkcja szybkiego skanowania zajmuje 8-9 sekund, ale nie znajduje dobrze ukrytego złośliwego oprogramowania. Jednak skanowanie systemu znalazło wszystkie złośliwe pliki.

Norton Antivirus nie ma całkowicie darmowego planu

Interfejs użytkownika: Konfiguracja programu Norton Antivirus zajmuje trochę czasu, z ponownym uruchomieniem urządzenia i wielokrotnym logowaniem. Ale kiedy już to zrobimy, wszystko jest idealne. Funkcje są uporządkowane i łatwe do znalezienia.

Funkcje: Ponieważ otrzymujesz bezpłatną wersję próbną płatnej wersji, jesteś obciążony zaawansowanymi środkami bezpieczeństwa. Oprócz ochrony w czasie rzeczywistym, która chroni przed różnymi złośliwymi zagrożeniami, otrzymujesz także monitor dark web. Sprawdza on, czy jakiekolwiek dane zostały naruszone. Dołączona usługa VPN pozwoli ci pozostać anonimowym online. Ponadto, dzięki menedżerowi haseł, nie będziesz musiał pamiętać żadnego hasła oprócz jednego. Jest to najwyższej klasy pakiet ochronny z wieloma funkcjami.

Ceny: Jeśli uważasz, że Norton to idealna usługa dla Ciebie i zdecydujesz się na aktualizację, jej ceny zaczynają się od 19,99 USD rocznie.

Aby poznać wszystkie funkcje tego produktu, odwiedź naszą recenzję Norton Antivirus.

Czy Norton jest lepszy od darmowego AVG?

Plusy

 • 60-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Doskonałe wyniki niezależnych testów laboratoryjnych
 • Doskonałe wyniki testów wewnętrznych
 • Mnóstwo funkcji bezpieczeństwa
 • Ochrona w czasie rzeczywistym

Wady

 • Brak nieograniczonej wersji darmowej

3. Bitdefender – niezawodne i całkowicie darmowe oprogramowanie antywirusowe

Bitdefender - niezawodne i całkowicie darmowe oprogramowanie antywirusowe
Zapora sieciowa:Płatne
Ochrona w czasie rzeczywistym:Płatne
Wersja bezpłatna:Tak
Aktualna oferta:Kup Bitdefender nawet za 62% ZNIŻKI!🔥

Odwiedź Bitdefender

Bitdefender to kolejny darmowy program antywirusowy dla komputerów Mac, oferujący solidną ochronę przed różnymi zagrożeniami internetowymi.

Niezależne testy laboratoryjne: Blokując 100% zagrożeń, Bitdefender jest jednym z najlepszych antywirusów w niezależnych testach laboratoryjnych. Nie wspominając o tym, że nie odnotował on również żadnych fałszywych alarmów.

Testy wewnętrzne: Jeśli chodzi o nasze własne testy, szybkie skanowanie znalazło wszystkie 10 zagrożeń w 20 sekund. Skanowanie systemowe znalazło 9 złośliwych plików, ale jednocześnie zajęło tylko kilka sekund. Bitdefender był również łagodny dla zasobów systemowych.

Czy darmowa wersja Bitdefender jest wystarczająco dobra?

Interfejs użytkownika: Pobieranie i konfigurowanie programu antywirusowego jest łatwym zadaniem, ale skanowanie nie jest natychmiastowe: ponieważ oprogramowanie potrzebuje około 5 minut na pobranie bazy danych wirusów.

Funkcje: Wszystko, co darmowa wersja ma do zaoferowania użytkownikom komputerów Mac, to skaner antywirusowy. Nie ma żadnych dodatkowych funkcji ani ochrony w czasie rzeczywistym. Chociaż Bitdefender mógłby być bardziej hojny pod względem funkcji, to przynajmniej zapewnia podstawową ochronę przed cyberprzestępcami.

Ceny: Jeśli nadal skłaniasz się ku Bitdefender, sprawdź, czy twój budżet pozwala ci zapłacić 23,99 USD rocznie za wersję premium. Jest ona znacznie bardziej bogata w funkcje, w tym ochronę w czasie rzeczywistym, przed atakami internetowymi, ransomware i Wi-Fi. Nie wspominając o tym, że otrzymujesz także Bitdefender VPN, menedżer haseł, niszczarkę plików i wiele więcej! Możesz wypróbować go bez ryzyka dzięki 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.

Aby znaleźć wszystkie funkcje tego produktu, odwiedź naszą recenzję Bitdefender.

Czy Bitdefender Antivirus jest naprawdę darmowy?

Plusy

 • Darmowa wersja
 • Doskonałe wyniki niezależnych testów laboratoryjnych
 • Doskonałe wyniki testów wewnętrznych
 • Łatwa konfiguracja

Wady

 • Darmowa wersja na Maca ma tylko skaner antywirusowy

4. Surfshark AV – bezpieczny program antywirusowy dla komputerów Mac z bezpłatną wersją próbną

Surfshark AV - bezpieczny program antywirusowy dla komputerów Mac z bezpłatną wersją próbną
Zapora sieciowa:Nie
Ochrona w czasie rzeczywistym:Płatne
Wersja bezpłatna:Bezpłatny okres próbny
Aktualna oferta:Pobierz Surfshark Antivirus – 76% OFF!🔥

Odwiedź Surfshark Antivirus

Dzięki bezpłatnej 7-dniowej wersji próbnej i 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy, Surfshark Antivirus jest bezpieczną opcją antywirusową premium dla komputerów Mac, z której można korzystać bezpłatnie przez ponad miesiąc!

Niezależne testy laboratoryjne: Surfshark Antivirus został pozytywnie oceniony w niezależnych testach laboratoryjnych. Podobnie jak większość oprogramowania na tej liście, uzyskał on 100% wynik w zakresie wykrywalności złośliwego oprogramowania.

Testy wewnętrzne: Podczas naszych testów Surfshark znalazł 8 na 10 złośliwych zagrożeń. Osiągnięcie takich wyników zajęło tylko 4 sekundy. Jeśli chodzi o zasoby, Surfshark jest bardzo łagodny dla komputera Mac, a skanowanie nie wpływa w widoczny sposób na ogólną wydajność urządzenia.

Czy potrzebuję Mcafee, jeśli mam Surfshark?

Interfejs użytkownika: Konfiguracja jest łatwa – nie zajmuje dużo czasu, a instrukcje są jasne. Interfejs również nie zawodzi. Dzieje się tak, ponieważ główne funkcje są podzielone na sekcje po lewej stronie, więc praktycznie niemożliwe jest zgubienie się.

Cechy: Surfshark Antivirus zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym i VPN nowej generacji. Biorąc pod uwagę, że VPN Surfshark jest jedną z najlepszych sieci VPN na rynku, masz gwarancję anonimowości i bezpieczeństwa online. Ponadto Surfshark Search to prywatna wyszukiwarka, która chroni przed gromadzeniem danych.

Za dodatkową subskrypcją Surfshark oferuje również Incogni. Platforma ta kontaktuje się z brokerami danych i upewnia się, że usunęli oni informacje o użytkowniku ze swoich baz danych, zapewniając mu pełną anonimowość w cyfrowym życiu.

Ceny: Możesz skorzystać z gwarancji zwrotu pieniędzy, gdy okres próbny zbliża się do końca. Możesz jednak kupić Surfshark One już od 41,88 USD rocznie, jeśli chcesz nadal cieszyć się wszechstronnym pakietem cyberbezpieczeństwa.

Aby poznać wszystkie funkcje tego produktu, odwiedź naszą recenzję Surfshark Antivirus.

Czy Surfshark posiada ochronę przed złośliwym oprogramowaniem?

Plusy

 • 7-dniowy bezpłatny okres próbny
 • Doskonałe wyniki niezależnych testów laboratoryjnych
 • Mnóstwo funkcji bezpieczeństwa
 • Ochrona w czasie rzeczywistym

Wady

 • Brak nieograniczonej wersji darmowej

5. NordVPN Threat Protection – najlepsza sieć VPN z bezpłatnymi funkcjami antywirusowymi dla komputerów Mac

NordVPN Threat Protection - najlepsza sieć VPN z bezpłatnymi funkcjami antywirusowymi dla komputerów Mac
Zapora sieciowa:Nie
Ochrona w czasie rzeczywistym:Nie
Wersja bezpłatna:Bezpłatny okres próbny
Aktualna oferta:Ochrona przed zagrożeniami NordVPN – 63% ZNIŻKI + 3 miesiące GRATIS! 🔥

Odwiedź NordVPN

Ochrona przed zagrożeniami to jedna z funkcji NordVPN, która jest dostępna bezpłatnie wraz z aplikacją. Chroni ona komputer Mac przed złośliwym oprogramowaniem, modułami śledzącymi i złośliwymi reklamami. Można z niej korzystać bez ryzyka dzięki 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.

Testy wewnętrzne: Podczas naszych testów funkcja ta skutecznie zablokowała 90% dostępu do stron internetowych zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem, które mogłyby spowodować uszkodzenie urządzenia. Powstrzymała nas również przed pobraniem złośliwych plików – 8/10 razy przy skanowaniu podstawowym i 9/10 razy przy skanowaniu głębokim. I wreszcie, z łatwością blokowała reklamy i elementy śledzące, które stanowiły zagrożenie dla bezpieczeństwa naszego Maca.

Interfejs użytkownika: Ponieważ jest dostarczany wraz z aplikacją NordVPN, interfejs jest niezwykle przyjazny dla użytkownika i intuicyjny. Wystarczy tylko włączyć funkcję Threat Protection, a będzie ona po cichu działać w tle, chroniąc urządzenie przed różnymi zagrożeniami.

Czy NordVPN AntiVirus jest dobrym rozwiązaniem?

Funkcje: Otrzymujesz również najwyższej klasy usługi VPN, które oferują zaawansowane szyfrowanie, superszybkie protokoły tunelowania i możliwość odblokowania dowolnej biblioteki treści na ulubionej platformie streamingowej.

Cennik: Ochrona przed zagrożeniami jest bezpłatna w ramach usług NordVPN. Mimo że możesz korzystać z bezpłatnych usług przez maksymalnie miesiąc, zalecamy wykupienie subskrypcji, która kosztuje zaledwie 3,29 USD miesięcznie za 6 urządzeń.

Więcej informacji na temat tego produktu można znaleźć w naszej recenzji NordVPN.

Czy darmowy NordVPN jest bezpieczny?

Plusy

 • Potężny bloker reklam
 • Automatyczny skaner pobierania
 • Najwyższej klasy VPN w zestawie
 • Solidna ochrona przed trackerami

Wady

 • Brak ochrony antywirusowej w czasie rzeczywistym
 • Brak zaawansowanych opcji skanowania

6. Avira – darmowy program antywirusowy dla komputerów Mac z wszechstronnymi funkcjami

Avira - darmowy program antywirusowy dla komputerów Mac z wieloma funkcjami
Zapora sieciowa:Płatne
Ochrona w czasie rzeczywistym:Darmowy
Wersja bezpłatna:Tak
Aktualna oferta:Zyskaj 1 rok Aviry z 40% zniżką!

Odwiedź Avira

Całkowicie darmowy program antywirusowy dla komputerów Mac z szerokim zakresem funkcji – to jest właśnie to, co oferuje Avira.

Niezależne testy laboratoryjne: Podczas gdy testy AV-Comparatives pokazują, że antywirus blokuje 99,6% zagrożeń, wyniki AV-TEST pokazują 100% wynik. Jeśli chodzi o fałszywe alarmy, antywirus nie znalazł ani jednego.

Testy wewnętrzne: Nasi badacze przetestowali również program antywirusowy. Podczas gdy ochrona w czasie rzeczywistym znalazła 9 złośliwych plików natychmiast po ich rozpakowaniu, zarówno szybkie, jak i systemowe skanowanie znalazło wszystkie 10 zagrożeń. Warto jednak zauważyć, że skanowanie systemowe było bardziej obciążające zasoby.

Interfejs użytkownika: W przypadku Aviry wystarczy pobrać aplikację i gotowe – nie trzeba się rejestrować. Ponadto aplikacja jest bardzo uporządkowana i łatwa w nawigacji, co zawsze jest ogromnym plusem, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym.

Czy Avira jest całkowicie darmowa?

Funkcje: Darmowa wersja Aviry jest bardzo bogata pod względem funkcji. Otrzymujesz nawet ograniczoną, ale bezpłatną Avira Phantom VPN i menedżera haseł do bezpiecznego i łatwego zarządzania danymi logowania. Oprócz tych udogodnień można również zaplanować skanowanie, włączyć ochronę w czasie rzeczywistym lub skanować w poszukiwaniu śmieci.

Ceny: Płatne plany Aviry są znacznie lepsze niż darmowe, więc jeśli pewnego dnia zdecydujesz się na aktualizację, ceny zaczynają się od 30,99 USD rocznie. A jeśli kiedykolwiek chciałbyś przetestować wersję premium, jest ona objęta 2-miesięczną gwarancją zwrotu pieniędzy.

Aby poznać wszystkie funkcje tego produktu, odwiedź naszą recenzję Avira.

Czy Avira to dobry darmowy program antywirusowy?

Plusy

 • Darmowa wersja
 • Doskonałe wyniki niezależnych testów laboratoryjnych
 • Doskonałe wyniki testów wewnętrznych
 • Łatwa konfiguracja

Wady

 • Może obciążać zasoby systemowe
 • VPN jest ograniczony do 500 MB miesięcznie

Jak przetestowaliśmy te darmowe programy antywirusowe dla komputerów Mac?

Jak przetestowaliśmy te bezpłatne programy antywirusowe dla komputerów Mac?

Nawet jeśli wybierasz darmowy program antywirusowy, powinieneś być świadomy tego, co zawiera pakiet i szukać najlepszego zestawu funkcji. Oto niektóre z kryteriów, których użyliśmy, aby wybrać najlepsze darmowe oprogramowanie antywirusowe dla komputerów Mac:

 • Wskaźniki wykrywania złośliwego oprogramowania. Darmowy czy nie, antywirus powinien być w stanie wykryć 98%, jeśli nie 100% zagrożeń. Dlatego też przyjrzeliśmy się wynikom niezależnych testów laboratoryjnych, takich jak AV-test i Virus Bulletin.
 • Testy wewnętrzne. Nasi badacze wzięli sprawy w swoje ręce i sami przetestowali programy antywirusowe. Testy wewnętrzne pozwoliły nam sprawdzić, jak te programy bezpieczeństwa radzą sobie z zagrożeniami w prawdziwym świecie.
 • Dodatkowe funkcje. Nic dziwnego, że darmowe programy antywirusowe nie są tak bogate w funkcje, jak te płatne. Jednak im bardziej hojny, tym lepiej. Poszukaj antywirusów, które zawierają różne opcje skanowania i dodatkowe funkcje ochrony, na przykład ochronę w czasie rzeczywistym.
Jak zainstalować darmowy program antywirusowy na komputerze Mac?
 • Doświadczenie użytkownika. Nikt nie chce trudnego procesu konfiguracji lub aplikacji, która jest trudna w nawigacji. Upewniliśmy się, że wybrane przez nas programy antywirusowe nie są zbyt zagmatwane i są odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Nie są to jednak jedyne czynniki, które wzięliśmy pod uwagę. Upewniliśmy się również, że wybraliśmy dostawców, którzy są godni zaufania i mają dobrą reputację.

Pro tip

TotalAV przeszedł nasze testy z najlepszymi wynikami ze względu na doskonałe wskaźniki wykrywania złośliwego oprogramowania, przydatne bezpłatne funkcje i intuicyjne aplikacje.

Pobierz TotalAV

Porównanie bezpłatnych narzędzi antywirusowych dla komputerów Mac

Jak zainstalować darmowy program antywirusowy na komputerze Mac?

Instalacja darmowego programu antywirusowego na dowolnym urządzeniu to bułka z masłem. Wszystko, co musisz zrobić, to:

 1. Przejdź na oficjalną stronę wybranego programu antywirusowego. Zalecamy TotalAV, który jest teraz 84% OFF
 2. Znajdź i kliknij przycisk “Pobierz za darmo” lub podobny.
 1. Postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji i to wszystko! Możesz teraz uruchomić pierwsze skanowanie.
Dlaczego darmowe programy antywirusowe mogą być niebezpieczne

Porównanie darmowych narzędzi antywirusowych dla komputerów Mac

TotalAVNortonBitdefenderSurfsharkAVNordVPN TPAvira
Marka
Ocena4.6★★★★★4.7★★★★★4.9★★★★★4.4★★★★☆4.3★★★★☆4.2★★★★☆
Darmowa wersjaTakBezpłatny okres próbnyTakBezpłatny okres próbnyBezpłatny okres próbnyTak
FirewallPłatneDostępne w ramach bezpłatnej wersji próbnejPłatneNieNiePłatne
Ochrona w czasie rzeczywistymPłatneDostępne w ramach bezpłatnej wersji próbnejPłatneDostępne w ramach bezpłatnej wersji próbnejNieDarmowy
CechyBiała listaAdblockWebShieldStrojenie systemuSkaner naruszeń danychWyszukiwarka duplikatówDuże i stare plikiWykorzystanie dyskuŚrodek do czyszczenia przeglądarkiUninstallerBezpieczna sieć VPNMenedżer hasełBezpieczna siećTryb cichyAutomatyczne aktualizacjeSkaner antywirusowyNiestandardowe skanowanie lokalizacjiVPNSurfshark SearchOstrzeżenie o rekinach surfingowychIncogniPrzykładowy tekstDoskonały bloker reklamVPN najwyższej klasyAutomatyczny skaner pobieraniaOchrona przed trackeramiPlanowanie skanowaniaVPN z limitem 500 MB/miesiącMenedżer hasełŚrodek do czyszczenia śmieciZarządzanie kwarantanną
RecenzjaRecenzja TotalAVRecenzja NortonRecenzja BitdefenderRecenzja Surfshark AVRecenzja NordVPNRecenzja Avira

Zwycięzca

Dlaczego darmowe programy antywirusowe mogą być niebezpieczne

Darmowe programy antywirusowe, które nie zapewniają usług premium, mogą być niebezpieczne, ponieważ… są darmowe. Oznacza to, że dostawcy nie otrzymują pieniędzy i muszą je skądś wykopać. Oto, jakie niebezpieczeństwa może to przynieść:

Darmowe programy antywirusowe dla komputerów Mac, których nie polecamy
 • Mogą sprzedawać dane użytkowników. Czy jest lepszy sposób na zarobienie pieniędzy niż stworzenie produktu i sprzedaż danych?
 • Brak aktualizacji oprogramowania. Aktualizacje baz danych i oprogramowania wymagają pieniędzy, więc dostawcy darmowych programów antywirusowych nie są w stanie za nie zapłacić. Biorąc pod uwagę, że każdego dnia opracowywane są nowe rodzaje złośliwego oprogramowania, produkt nie będzie w stanie wykryć zagrożeń typu zero-day.
 • Świetny sposób na rozprzestrzenianie złośliwego oprogramowania. Darmowe produkty są zawsze kuszące dla użytkowników, więc przebranie się za darmowy produkt antywirusowy może być skutecznym sposobem dla cyberprzestępców na zainfekowanie urządzeń.

Jeśli jednak darmowy program antywirusowy jest jedyną opcją, której potrzebujesz, wybierz darmowy program antywirusowy dla komputerów Mac. Dostawcy darmowych programów antywirusowych, którzy oferują również plany premium, są znacznie bardziej niezawodni i bezpieczni. Wynika to z faktu, że oferują oni bezpłatne usługi z zamiarem sprzedania ci tych premium w przyszłości. Z tego powodu nie otrzymujesz wielu funkcji za darmo, ale usługi są godne zaufania.

Najlepsze darmowe oprogramowanie antywirusowe dla komputerów Mac w 2023 roku

Darmowe programy antywirusowe dla komputerów Mac, których nie polecamy

Istnieje kilka programów antywirusowych, których nie zalecamy używać wyłącznie ze względów bezpieczeństwa. Jednym z nich jest Hola VPN. Zyskała ona złą reputację po tym, jak grupa badaczy odkryła, że jest wykorzystywana do dystrybucji złośliwego oprogramowania i spamu bez wiedzy użytkownika.

Jeśli chodzi o opcje freemium, unikalibyśmy takich narzędzi do usuwania wirusów jak Avast. W 2019 roku ich rozszerzenie przeglądarki zostało usunięte z różnych rynków, ponieważ rzekomo zbierało podejrzaną ilość informacji o użytkownikach. Obejmowało to lokalizację, wiek, płeć i tak dalej.

Program antywirusowy dla komputerów Mac: jaki ma wpływ na wydajność?

Wnioski

Każdego dnia pojawiają się różne rodzaje zagrożeń i chociaż urządzenia Mac są uważane za bezpieczniejszy system operacyjny, nie jest on odporny na zagrożenia. Z tego powodu zakup programu antywirusowego jest koniecznością.

Chociaż płatne produkty antywirusowe oferują znacznie większe bezpieczeństwo dzięki dodatkowym funkcjom, które zawierają, lepiej jest mieć darmowe oprogramowanie do usuwania wirusów niż żadne.

Czy Mac ma darmowy program antywirusowy?

Podczas gdy większość darmowych programów antywirusowych nie oferuje wielu funkcji, obejmują one podstawy. Przetestowaliśmy dziesiątki programów, a najlepszym darmowym oprogramowaniem antywirusowym dla komputerów Mac okazał się TotalAV. To dlatego, że oferuje on wszystkie niezbędne funkcje zapewniające dodatkowe bezpieczeństwo i demonstruje fenomenalne wyniki niezależnych testów laboratoryjnych i wewnętrznych.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject