Najlepsze darmowe oprogramowanie antywirusowe na rok 2024

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Czy korzystanie z darmowego antywirusa jest bezpieczne?

Tak, można bezpiecznie używać darmowego programu antywirusowego, jeśli trzymasz się szanowanych dostawców pakietów antywirusowych. Zazwyczaj będzie on po prostu nieco ograniczony w porównaniu do wersji płatnej, ale będziesz czuł się bezpiecznie używając go.

Jaki jest najlepszy darmowy antywirus w 2024 roku?

Na dzień dzisiejszy najlepszym darmowym antywirusem jest TotalAV. To oprogramowanie oferuje doskonałe współczynniki wykrywania złośliwego oprogramowania i kilka istotnych elementów w zestawie.

Czy mój komputer stanie się wolny, jeśli zainstaluję program antywirusowy?

Nie, twój komputer nie stanie się powolny, jeśli zainstalujesz szybki antywirus. W dzisiejszych czasach komputery mają o wiele więcej zasobów niż kiedyś, więc wpływ na wydajność powinien być minimalny. Oczywiście, jeśli używasz starszego urządzenia, może ono mieć trudniejszy czas, aby spełnić niektóre wymagania antywirusowe.

Czy darmowy antywirus wystarczy dla mojego komputera?

Darmowe oprogramowanie antywirusowe może wystarczyć tylko do podstawowej ochrony. To dlatego, że nie zawierają wielu dodatkowych lub zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa. Jeśli jednak chcesz po prostu usunąć złośliwe oprogramowanie, darmowe antywirusy zwykle mają takie same wyniki wykrywania złośliwego oprogramowania jak płatne.

Czy istnieje w 100% darmowy antywirus?

Tak, TotalAV to w 100% darmowy program antywirusowy zapewniający podstawowe bezpieczeństwo przed złośliwym oprogramowaniem. Oferuje doskonałe wskaźniki wykrywania złośliwego oprogramowania, a także rozszerzenie Safe Site, które blokuje szkodliwe adresy URL.

Zakup wysokiej jakości programu antywirusowego nie jest w zasięgu każdego budżetu, dlatego niektóre firmy oferują okrojone wersje swoich produktów premium. Darmowe antywirusy są lepsze niż brak jakiejkolwiek ochrony i nadal zapewniają najwyższej klasy bezpieczeństwo zatwierdzone przez niezależne laboratoria.

Czy istnieje w 100% darmowy program antywirusowy?

Najlepszy całkowicie darmowy antywirus

TotalAV jest najlepszym darmowym antywirusem na rynku ze względu na nieograniczony darmowy plan, doskonałe wskaźniki ochrony przed złośliwym oprogramowaniem oraz ochronę przed zagrożeniami w czasie rzeczywistym podczas przeglądania stron internetowych.

W przeciwieństwie do wbudowanych narzędzi ochronnych, takich jak Windows Defender, odpowiedni darmowy antywirus może chronić Cię przed wszystkimi rodzajami złośliwego oprogramowania. Może również zabezpieczyć Cię przed zagrożeniami podczas przeglądania w cyberprzestrzeni. Jeśli jednak chcesz czegoś więcej niż podstawy, będziesz musiał zamiast tego uaktualnić do usługi premium.

Ponieważ wiele darmowych antywirusów jest niewiarygodnych i może nawet sprzedawać twoje dane, zbadaliśmy i przetestowaliśmy wiele z nich, aby zobaczyć, które są warte twojego czasu. Sporządziliśmy listę najlepszych darmowych pakietów antywirusowych w oparciu o funkcje i poziomy ochrony, które oferują.

Jakie jest najskuteczniejsze darmowe oprogramowanie antywirusowe?

Top 5 darmowych zabezpieczeń antywirusowych w 2024 r.

 1. TotalAV – najlepszy darmowy antywirus w 2024 r.
 2. Norton Antivirus – świetny, bogaty w funkcje i darmowy antywirus
 3. Bitdefender – darmowy antywirus dla PC z doskonałymi wskaźnikami ochrony
 4. Surfshark Antivirus – darmowa ochrona przed wirusami i szyfrowanie danych
 5. NordVPN TP – darmowy VPN z funkcjami ochrony przed cyberzagrożeniami

Najlepszy darmowy antywirus 2024 – nasze szczegółowe zestawienie

Znalezienie wysokiej jakości antywirusa z doskonałymi wskaźnikami wykrywania złośliwego oprogramowania bez konieczności płacenia grosza jest dość trudne. Jednak zbadaliśmy i przetestowaliśmy różne darmowe usługi, które znaleźliśmy. Oto niektóre z najlepszych darmowych zabezpieczeń antywirusowych na rynku:

1. TotalAV – najbardziej rozbudowany darmowy skaner antywirusowy

TotalAV - najbardziej wszechstronny darmowy skaner antywirusowy
Firewall:Płatne
Ochrona w czasie rzeczywistym:Płatne
Platformy:Windows, Mac, iOS, Android
Aktualna oferta:🔥Zdobądź TotalAV, teraz 84% OFF!🔥

TotalAV to najlepszy darmowy program antywirusowy, ponieważ oferuje wszystkie właściwe esencje w jednym pakiecie. Ponadto otrzymujesz najwyższej klasy wskaźniki ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, a aplikacja jest bardzo prosta w użyciu.

Skanowanie: podczas gdy ochrona w czasie rzeczywistym jest dostępna tylko w wersji premium, bezpłatna wersja zapewnia kompleksowe skanowanie Smart Scan. Nie tylko sprawdza on różne typy złośliwego oprogramowania. Przechodzi również przez programy startowe, znajduje śmieci i duplikaty plików, które zapychają system, a nawet ocenia bezpieczeństwo przeglądarki.

Właściwości: Aby zrekompensować brak ochrony w czasie rzeczywistym, TotalAV oferuje rozszerzenie Safe Site dla przeglądarek Chrome, Firefox i Edge. Blokuje ono znane szkodliwe adresy URL, co powinno zapobiec pojawieniu się złośliwego oprogramowania nawet na Twoim urządzeniu – ograniczając całkowicie konieczność ochrony w czasie rzeczywistym!

Top 5 darmowych zabezpieczeń antywirusowych w 2023 r.

Niezależne testy laboratoryjne: TotalAV jest całkiem niezrównany – niezależne laboratoria zajmujące się złośliwym oprogramowaniem szeroko chwalą usługę. Podczas listopadowo-grudniowych testów z 2022 roku TotalAV zablokował 100% rozpowszechnionego złośliwego oprogramowania i 97% zagrożeń zero-day na AV-TEST.

Po pobraniu darmowej edycji, możesz nawet wypróbować wersję Pro za darmo. Odblokowuje to wszystkie funkcje, których potrzebujesz w antywirusie, w tym ochronę w czasie rzeczywistym, ochronę przed ransomware i wiele innych dodatków. A jeśli zdecydujesz się z nim trzymać, ceny zaczynają się od 19,00 USD/miesiąc.

Dowiedz się więcej o tym, co TotalAV ma do zaoferowania w naszej recenzji TotalAV.

TotalAV

Pros

 • Smart Scan
 • Bezpieczne rozszerzenie terenu
 • Wersja Pro bezpłatna próba
 • Świetne wyniki testów laboratoryjnych

Cons

 • Ochrona w czasie rzeczywistym dostępna w ramach płatnego planu

2. Norton Antivirus – najnowocześniejszy darmowy antywirus

Czy oprogramowanie antywirusowe Norton jest rzeczywiście dobre?
Firewall:Płatne
Ochrona w czasie rzeczywistym:Płatne
Platformy:Windows, macOS, Android, iOS
Aktualna oferta:🔥Zdobądź do 66% OFF Norton Antivirus🔥

Antywirus Norton 360 to kolejne świetne darmowe narzędzie do ochrony przed wirusami, zapewniające zaawansowane bezpieczeństwo. Chociaż nie ma nieograniczonej darmowej wersji, istnieje darmowa 14-dniowa próba, z której możesz skorzystać.

Skanowanie: Norton oferuje zasilaną przez sztuczną inteligencję ochronę w czasie rzeczywistym, która zapobiega uszkodzeniu gadżetów przez wirusy, złośliwe oprogramowanie, programy szpiegujące i ransomware. Jeśli chodzi o skanowanie, otrzymujesz skanowanie inteligentne, szybkie, pełne i niestandardowe. Dostępny jest nawet program Norton Insight do wykrywania podejrzanych plików.

Właściwości: Norton zawiera dwukierunkową zaporę ogniową, która monitoruje wysyłany i odbierany ruch sieciowy. Jest też kontrola rodzicielska, która pozwala ograniczyć dostęp online dla dzieci. Albo monitor ciemnej sieci dla własnego bezpieczeństwa – dzięki niemu dowiesz się, czy jakiekolwiek Twoje dane uwierzytelniające zostały naruszone na ciemnych stronach i forach.

Jakie są wady programu antywirusowego Norton?

Niezależne testy laboratoryjne: Podczas niezależnych testów AT-TEST, Norton zablokował 100% zarówno rozpowszechnionego jak i zero-day malware. Niezależnie od tego, co zainfekuje Twoje urządzenie, Norton zajmie się tym bez wysiłku.

W przeciwieństwie do darmowej wersji Bitdefendera, darmowa wersja próbna Nortona oferuje o wiele więcej funkcji. Jeśli więc potrzebujesz tymczasowo darmowej ochrony antywirusowej, Norton jest doskonałym rozwiązaniem. W razie czego zawsze możesz dokonać aktualizacji za 19,99$/miesiąc.

Więcej o zabezpieczeniach Norton można dowiedzieć się w naszej recenzji Norton Antivirus.

Który jest lepszy Norton czy McAfee?

Pros

 • Jeden z najbogatszych pakietów funkcji
 • Wbudowany VPN i menedżer haseł
 • 100% ochrona przed wszystkimi formami złośliwego oprogramowania
 • Doskonałe dla urządzeń mobilnych

Cons

 • Brak nieograniczonej wersji darmowej
 • Dość drogi

3. Bitdefender – super bezpieczny darmowy antywirus

Czy Bitdefender Antivirus jest dobrym programem antywirusowym?
Firewall:Płatne
Ochrona w czasie rzeczywistym:Bezpłatnie
Platformy:Windows, macOS, Android, iOS
Aktualna oferta:🔥Zdobądź Bitdefendera za nawet 62% OFF!🔥

Bitdefender to jeden z najlepszych antywirusów premium, nic więc dziwnego, że jego darmowe rozwiązanie jest dobrym darmowym antywirusem nawet dla użytkowników Reddita.

Skanowanie: Bitdefender oferuje darmową wersję z kompleksowymi opcjami skanowania, w tym szybkie, systemowe, podatności i skanowanie niestandardowe. Bitdefender oferuje ochronę w czasie rzeczywistym całkowicie za darmo. Zapewnia ochronę plików i poczty elektronicznej w czasie rzeczywistym przy minimalnym wpływie na wydajność systemu.

Co jest lepsze niż Bitdefender Antivirus?

Cechy: Advanced Threat Defense usługi wykorzystuje uczenie maszynowe do wykrywania behawioralnych wskazań podobnych do zagrożeń. Ponadto Bitdefender podejmuje działania przeciwko różnym witrynom phishingowym, zapewniając, że Twoje dane nie trafią na ciemne rynki internetowe. Jednym minusem jest to, że wersja dla komputerów Mac nie ma darmowej opcji, więc jeśli jesteś użytkownikiem Maca, lepiej zdecyduj się na TotalAV.

Który program antywirusowy jest najlepszy?

Niezależne testy laboratoryjne: Podczas niezależnych testów laboratoryjnych Bitdefender zablokował 100% zagrożeń, czy to zero-day, czy starsze złośliwe oprogramowanie. Ten dostawca jest znany z wyjątkowych wskaźników wykrywania złośliwego oprogramowania, więc wiesz, że jesteś w dobrych rękach.

Wersja podstawowa jest darmowa na zawsze, ale jeśli chciałbyś przetestować wersję premium, możesz wypróbować wszystkie wersje za darmo przez 30 dni bez podawania informacji o karcie.

Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą recenzję Bitdefendera.

Bitdefender

Pros

 • Doskonała ochrona przed złośliwym oprogramowaniem
 • Ochrona w czasie rzeczywistym jest dostępna w planie darmowym
 • 30-dniowy bezpłatny okres próbny wszystkich wersji premium
 • Wyrafinowane filtry phishingowe

Cons

 • Brak darmowego planu dla użytkowników macOS
 • Długie skanowanie wstępne

4. Surfshark AV – wszechstronne, darmowe oprogramowanie antywirusowe

Czy Surfshark wykrywa inne programy antywirusowe?
Firewall:Nie
Ochrona w czasie rzeczywistym:Bezpłatnie
Platformy:Windows, macOS, Android
Aktualna oferta:🔥Get Surfshark Antivirus – 76% OFF!🔥

Antywirus Surfshark to darmowe rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa internetowego, które zapewni Ci codzienne bezpieczeństwo w sieci. I chociaż nie ma nieograniczonej darmowej wersji, otrzymujesz 7-dniowy bezpłatny okres próbny z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Skanowanie: Sam antywirus to lekkie oprogramowanie oferujące pełne lub szybkie skanowanie urządzenia oraz w pełni funkcjonalną ochronę przed zagrożeniami w czasie rzeczywistym, która jest w stanie wychwycić 70% zagrożeń w czasie krótszym niż 2 minuty.

Cechy: Chociaż pakiet zabezpieczeń antywirusowych wydaje się niewielki w porównaniu z innymi, Surfshark oferuje znakomite funkcje dodatkowe. Należą do nich usługa VPN nowej generacji, która korzysta z niezłamanego szyfru. Ponadto możesz skorzystać z bezpiecznej i wolnej od reklam wyszukiwarki, która nie będzie gromadzić Twoich danych oraz z monitoringu naruszeń danych.

Czy program antywirusowy Surfshark jest wystarczający?

Niezależne testy laboratoryjne: Antywirus Surfshark jest naprawdę poważnie dobry, jeśli chodzi o ochronę – został niezależnie skontrolowany przez Virus Bulletin i wykazał doskonałe wyniki. Zablokował 100% wszystkich zagrożeń, z którymi był testowany.

Ogólnie rzecz biorąc, Surfshark antivirus mógłby używać niektórych funkcji specyficznych dla antywirusa, ale nadal oferuje dobrze zaokrąglony pakiet bezpieczeństwa. Jeśli więc zdecydujesz się na niego, będzie on kosztował od 3,98$/miesiąc.

Dowiedz się więcej w naszej recenzji antywirusa Surfshark.

Czy Surfshark jest wystarczający?

Pros

 • Dostarczany z VPN
 • Ochrona w czasie rzeczywistym
 • Prywatna wyszukiwarka
 • Pełne i szybkie skanowanie urządzeń

Cons

 • Brak nieograniczonej wersji darmowej
 • Słaby wybór funkcji antywirusowych

5. NordVPN Threat Protection – wypróbuj bez ryzyka top VPN z funkcjami antywirusowymi

Ochrona przed zagrożeniami ze strony NordVPN
Firewall:Nie
Ochrona w czasie rzeczywistym:Nie
Platformy:Windows, macOS, Android, iOS
Aktualna oferta:🔥 Pobierz NordVPN Threat Protection – 63% OFF + 3 miesiące GRATIS! 🔥

NordVPN Threat Protection to darmowe oprogramowanie zabezpieczające przed złośliwym oprogramowaniem, które jest dołączone do wiodącej na rynku usługi VPN. Jest dostarczany za darmo dla każdego użytkownika NordVPN i został zaprojektowany, aby zapewnić bezpieczeństwo Twoich urządzeń przed złośliwym oprogramowaniem, trackerami i złośliwymi reklamami. Dzięki bezpłatnej 7-dniowej próbie NordVPN Android i 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy, możesz korzystać z niego całkowicie za darmo.

Skanowanie: NordVPN Threat Protection nie posiada skanowania złośliwego oprogramowania jak Bitdefender czy inne tradycyjne programy antywirusowe. Zamiast tego działa w tle, podobnie jak ochrona w czasie rzeczywistym. Ponadto działa jako skaner pobierania, który sprawdza, czy pliki, które chcesz zainstalować na swoim komputerze, nie są zainfekowane wirusami.

Przegląd sieci NordVPN

Właściwości: Threat Protection pomaga użytkownikom uniknąć odwiedzania niebezpiecznych i złośliwych stron internetowych poprzez blokowanie dostępu do nich. Istnieją również solidne funkcje pomagające radzić sobie z irytującymi reklamami i trackerami, aby poprawić wrażenia z przeglądania stron internetowych i chronić przed potencjalnymi zagrożeniami, które mogą nieść reklamy.

Niezależne testy laboratoryjne: NordVPN nie został przetestowany przez niezależne laboratoria, ponieważ nie jest to tradycyjny program antywirusowy, a raczej narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest dołączone do pakietu VPN. Podczas naszych wewnętrznych testów zablokował jednak 8/10 zagrożeń przy skanowaniu podstawowym i 9/10 przy skanowaniu głębokim.

Jeśli zdecydujesz się na dalsze korzystanie z usług po darmowym okresie próbnym, ceny zaczynają się już od 3,29$/miesiąc.

Ochrona sieci NordVPN przed zagrożeniami do roku 2023

Przeczytaj więcej o tym produkcie w naszej recenzji NordVPN.

Pros

 • Potężny bloker reklam
 • Automatyczny skaner pobierania plików
 • Włączony najwyższej klasy VPN
 • Solidna ochrona przed trackerami

Cons

 • Brak skanowania systemu w czasie rzeczywistym
 • Brak zaawansowanych opcji skanowania

6. Avira Free Security – najlepszy antywirus dla użytkowników Apple

Czy możemy zaufać Avirze?
Firewall:Płatne
Ochrona w czasie rzeczywistym:Bezpłatnie
Platformy:Windows, macOS, Android, iOS
Aktualna oferta:🔥Zdobądź 1 rok Aviry w cenie 40% OFF!

Avira Free Security to darmowy program antywirusowy dla komputerów PC, Mac, Android i iOS, który ma mnóstwo funkcji, które inni oferują tylko w planach premium. Obejmuje wszystkie podstawy i zapewnia porównywalną wydajność w całym zakresie.

Skanowanie: Avira oferuje trzy rodzaje skanowania – szybkie, pełne i inteligentne. Niezależnie więc od tego, czy potrzebujesz prostego sprawdzenia, czy pełnej kontroli, będziesz w stanie zrobić to wszystko. Ponadto, mimo że nie ma ochrony WWW ani poczty elektronicznej, otrzymujesz za darmo również ochronę w czasie rzeczywistym.

Czy możemy zaufać Avirze?

Funkcje: Z Avirą możesz oczekiwać, że otrzymasz sporo przydatnych funkcji za darmo. Na przykład, choć tylko z 500MB/miesiąc, otrzymujesz usługę VPN. Możesz również skorzystać z niszczarki plików, kwarantanny plików optymalizacji urządzeń i ograniczonego menedżera haseł.

Niezależne testy laboratoryjne: W niezależnych testach Avira uzyskuje najwyższą ocenę zarówno za ochronę systemu Windows, jak i macOS, co robi duże wrażenie. Na macOS antywirus zablokował 99,3% zagrożeń w grudniowych testach, natomiast na Windows – 100%.

Jeśli więc potrzebujesz darmowego i bogatego w funkcje antywirusa, Avira to świetny wybór. Jeśli chcesz cieszyć się również takimi funkcjami jak ochrona WWW i poczty elektronicznej oraz aktualizacja oprogramowania i sterowników, będziesz musiał dokonać aktualizacji. Ceny zaczynają się od 30,99$/miesiąc.

Jakie są słabe strony programu antywirusowego Avira?

Możesz znaleźć wszystkie funkcje, które to oprogramowanie ma do zaoferowania w naszej recenzji Avira Antivirus.

Pros

 • Zawiera menedżera haseł
 • Obsługa wielu systemów operacyjnych
 • Bezpieczny pakiet zakupowy
 • Zwiększa ochronę przeglądarki

Cons

 • Brak ochrony sieci w wersji darmowej
 • Długie pełne skanowanie systemu

7. ESET NOD32 – wieloplatformowy darmowy antywirus

ESET NOD32
Firewall:Płatne
Ochrona w czasie rzeczywistym:Płatne
Platformy:Windows, Linux, macOS, Android
Aktualna oferta:🔥Zdobądź ESET, zaoszczędź do 33%🔥

Antywirus ESET to kolejne wspaniałe oprogramowanie, które pozwala aktywować wszystkie funkcje premium za darmo dzięki 30-dniowemu okresowi próbnemu. Jest to z pewnością jeden z najbardziej zaawansowanych pakietów dostępnych obecnie na rynku ze względu na świetne i kompleksowe wskaźniki ochrony.

Skanowanie: Dzięki ESET możesz przeskanować swój komputer za pomocą szybkiego, pełnego, niestandardowego lub skanowania dysków wymiennych. Możesz nawet zaplanować skanowanie na później lub zautomatyzować je, aby było wykonywane po podłączeniu urządzenia, więc nie będziesz musiał zajmować się antywirusem zakłócającym codzienne zadania. Dostępna jest również funkcja ochrony w czasie rzeczywistym.

Bezpłatny, wieloplatformowy program antywirusowy

Właściwości: ESET oddaje do dyspozycji użytkownika pakiet antykradzieżowy, który pozwala na sprawdzenie lokalizacji i adresu IP urządzenia w przypadku jego kradzieży lub zgubienia. Dodatkowo, możliwe jest włączenie filtrów internetowych, które pomagają unikać stron wyłudzających informacje i zawierających złośliwe oprogramowanie. Jest nawet osobna funkcja ochrony płatności, która włącza się, gdy korzystasz z aplikacji bankowych.

Niezależne testy laboratoryjne: Podczas niezależnych testów ESET uzyskał oszałamiający wynik 100% w zakresie współczynnika wykrywania złośliwego oprogramowania. To doskonałe rozwiązanie, jeśli szukasz antywirusa, który mógłby wykryć nawet najnowsze złośliwe zagrożenia.

Zmiana lokalizacji

Cennik antywirusa ESET zaczyna się od 39,99$/miesiąc. Na szczęście wszystkie funkcje premium można wypróbować za darmo przez 30 dni.

ESET oferuje Państwu pakiet zapobiegający kradzieży

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź naszą szczegółową recenzję ESET.

Pros

 • Ochrona w czasie rzeczywistym
 • Oparte na chmurze
 • Szyfrowanie plików przed oprogramowaniem ransomware
 • Świetne wyniki w niezależnych laboratoriach

Cons

 • Dość drogie plany premium
 • Brak dodatkowych funkcji
Jak wybraliśmy i przetestowaliśmy te darmowe usługi antywirusowe

Jak wybraliśmy i przetestowaliśmy te darmowe usługi antywirusowe

Nie każdy darmowy program antywirusowy jest godny zaufania – możesz skończyć otrzymując usługę, która zbiera i sprzedaje Twoje dane. Dlatego zbadaliśmy i przetestowaliśmy dziesiątki darmowych programów antywirusowych, aby sprawdzić, które z nich mogą dobrze wykonywać swoją pracę. Oto wszystkie czynniki, które wzięliśmy pod uwagę:

 • Niezależne testy laboratoryjne. Ponieważ darmowe antywirusy nie mają wiele do zaoferowania poza podstawową ochroną, najlepiej zdecydować się na usługi gwarantujące doskonałe wskaźniki wykrywania złośliwego oprogramowania. Dlatego też zbadaliśmy niezależne testy laboratoryjne, takie jak testy AV-TEST i Virus Bulletin.
 • Funkcje. Sprawdziliśmy, jakie funkcje zawierają darmowe antywirusy. Chociaż nie powinieneś oczekiwać dużego zestawu funkcji, powinieneś przynajmniej otrzymać kilka funkcji. Może to być rozszerzenie przeglądarki lub ochrona przed ransomware.
 • Kompatybilność. Zadbaliśmy o to, aby usługi, które zamieszczamy w zestawieniu były kompatybilne z wieloma różnymi systemami operacyjnymi.
 • Użyteczność. Uwzględniliśmy tylko aplikacje, które są łatwe do opanowania dla początkujących. Upewniliśmy się również, że zapewniają darmowe usługi, które nie zapychają aplikacji ciągłymi wyskakującymi okienkami nakłaniającymi do aktualizacji.
Jak testuje się program antywirusowy?

Darmowy antywirus a płatny antywirus

Jeśli chodzi o darmowe i płatne programy antywirusowe, ta druga opcja jest zazwyczaj lepsza. Na przykład, gdy otrzymujesz płatne narzędzie antywirusowe, możesz mieć pewność, że będzie ono chronić Twój komputer przed zagrożeniami online podczas przeglądania stron internetowych. Ponadto płatne aplikacje zawsze będą oferować wsparcie klienta, takie jak czat na żywo, podczas gdy ich darmowe wersje pozwolą Ci jedynie skorzystać z ich baz wiedzy.

Ponadto płatne narzędzia antywirusowe (jak te z naszej listy Najlepsze antywirusy w 2024 roku) pakują wiele przydatnych funkcji, które mogą poprawić twoje doświadczenie online. Wbudowane VPN, tryb rodzicielski i różne rozszerzenia przeglądarki mogą być bardzo przydatne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Na przykład darmowa wersja próbna antywirusa Norton pozwala cieszyć się wszystkimi jego funkcjami premium przez 7 dni.

Jak mogę otrzymać darmowy program antywirusowy?

Jednak przy starannym wyborze nawet darmowy program antywirusowy może być wystarczający. Weźmy za przykład darmową wersję programu TotalAV. Wykorzystuje ona te same zaawansowane technologie, co wersja płatna, aby chronić Cię przed złośliwym oprogramowaniem. Jedyne, czego brakuje darmowej opcji, to kilka dodatkowych funkcji.

Inną opcją jest Bitdefender – darmowa wersja zawiera skanowanie wirusów, ochronę w czasie rzeczywistym, a także blokuje ataki phishingowe i ransomware. Oczywiście wersja płatna jest bogatsza w funkcje oferujące ochronę przed zagrożeniami sieciowymi, profile użytkowania, VPN, menedżera haseł i wiele innych.

Kto testuje programy antywirusowe?

Jeśli więc potrzebujesz tylko podstawowej ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, darmowe oprogramowanie antywirusowe może wystarczyć – ale tylko wtedy, gdy zostanie wybrane mądrze.

Jak wybrać najlepszy darmowy antywirus

Nie ma zbyt wielu rzeczy do rozważenia przy wyborze darmowego narzędzia ochronnego, ponieważ zazwyczaj są one dość ograniczone. Oto jednak główne rzeczy, o których należy pamiętać, szukając najlepszego dostępnego darmowego antywirusa:

 • Wskaźniki ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. Upewnij się, że sprawdzasz, jak dobrze Twój antywirus wypada w niezależnych testach laboratoryjnych, takich jak AV-TEST lub AV-comparatives.
Darmowy program antywirusowy a płatny program antywirusowy
 • Ochrona w czasie rzeczywistym. W przypadku darmowych antywirusów ochrona w czasie rzeczywistym nie jest oczywistością. Jednak jest ona bardzo przydatna, ponieważ monitoruje złośliwe oprogramowanie przez całą dobę. Więc jeśli darmowy antywirus oferuje tę funkcję, uznaj to za ogromny plus.
 • Obsługa urządzeń. Upewnij się, że wybrany przez Ciebie antywirus obsługuje Twoje urządzenie lub system operacyjny.
 • Dodatkowe funkcje. Darmowe antywirusy nie są rozbudowane pod względem funkcji, ale powinny oferować przynajmniej kilka dodatkowych korzyści. Czy to rozszerzenie przeglądarki, czy menedżer haseł – zdobądź usługę, która oferuje to, czego potrzebujesz.
Jak wybrać najlepszy darmowy program antywirusowy?

Recenzja wideo: najlepszy darmowy antywirus w 2024 r.

Czy korzystanie z darmowego antywirusa jest bezpieczne?

Tak, korzystanie z darmowego antywirusa jest bezpieczne, jeśli otrzymujesz go od godnego zaufania dostawcy. Jednak darmowe rozwiązania mogą zapewnić Ci tylko minimum. Jednocześnie jest to lepsze niż brak ochrony w ogóle. W końcu darmowe antywirusy, takie jak TotalAV, mogą być nawet lepsze niż wbudowane aplikacje antywirusowe.

Należy jednak pamiętać, że darmowe narzędzia antywirusowe często nie zawierają istotnej funkcji zwanej ochroną w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że darmowa aplikacja wyeliminuje jedynie istniejące zagrożenia – nie powstrzyma nowego złośliwego oprogramowania przed przedostaniem się do Twojego systemu.

Czy warto płacić za program antywirusowy?

Czy warto płacić za antywirusa?

Tak, naprawdę powinieneś zapłacić za antywirusa, jeśli chcesz mieć jak najlepsze doświadczenie. To dlatego, że w zależności od usługi, którą wybierzesz, otrzymasz więcej funkcji i lepszą obsługę klienta.

Jeśli chodzi o funkcje, otrzymasz o wiele więcej, jeśli kupisz płatny program antywirusowy. Obejmuje to darmowe funkcje zapewniające dodatkowe bezpieczeństwo, takie jak ochrona kamery internetowej i ochrona przed kradzieżą tożsamości, menedżer haseł i VPN. Jeśli masz dzieci, płatny antywirus może nawet zabezpieczyć je przed nieodpowiednimi dla nich stronami internetowymi. Dla najbardziej płynnego doświadczenia z tymi wszystkimi funkcjami polecamy TotalAV.

Czy warto płacić za antywirusa?

Najlepszy całkowicie darmowy antywirus

TotalAV jest nadal jednym z najlepszych darmowych antywirusów na rynku ze względu na nieograniczony darmowy plan, doskonałe wskaźniki ochrony przed złośliwym oprogramowaniem oraz ochronę przed zagrożeniami w czasie rzeczywistym podczas przeglądania stron internetowych.

Nowa linijka na rok 2024: W ostatnim czasie TotalAV wprowadził aktualizacje, które jeszcze bardziej zwiększają efektywność oprogramowania, zapewniając użytkownikom jeszcze lepszą ochronę przed najnowszymi zagrożeniami.

Jeśli chodzi o obsługę klienta, w większości przypadków możesz zdecydowanie otrzymać lepszą obsługę w płatnym antywirusie. Widzisz, większość dostawców nie zawiera opcji pomocy ludzkiej dla darmowych użytkowników, takich jak czat na żywo lub e-mail. Wszystko, co możesz zrobić, to polegać na FAQ na ich stronie internetowej. Ale, jeśli zdecydujesz się zainwestować w antywirus, w zależności od tego, który wybierzesz, możesz otrzymać 24/7 czat na żywo, e-mail i wsparcie telefoniczne. W rzeczywistości, takie usługi jak Norton i Bitdefender zapewniają wszystkie te opcje.

 W międzyczasie wielu dostawców antywirusów wprowadziło dodatkowe udogodnienia dla swoich płatnych użytkowników, takie jak jeszcze szybsze czasy odpowiedzi na zapytania czy dodatkowe narzędzia diagnostyczne.

darmowych programów antywirusowych

Ogólnie rzecz biorąc, to, czy powinieneś uzyskać płatny antywirus, zależy od poziomu bezpieczeństwa i komfortu, który chcesz otrzymać. Darmowy plan jest świetny dla podstawowej ochrony. Ale jeśli chcesz zapewnić najwyższej klasy bezpieczeństwo, uzyskać dodatkowe gratisy i wysokiej jakości obsługę klienta, to powinieneś rozważyć przyjrzenie się naszym najlepszym usługom antywirusowym z 2024 roku.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject