Top 5 Najlepsze projekty DeFi i monety do kupienia w marcu 2024 r.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Czym jest DeFi?

DeFi to termin związany z kryptowalutami, który odnosi się do zdecentralizowanych finansów. Jest to ogólne określenie dla tej części świata kryptowalut, która chce zastąpić tradycyjnych pośredników i mechanizmy zaufania przez blockchains.

⚡️ Dlaczego Bitcoin nie jest DeFi?

Bitcoin to rodzaj pieniądza, który działa na własnym blockchainie, podobnie jak waluta fiat. DeFi natomiast umożliwia udzielanie kredytów, pożyczek i handel kryptowalutami, takimi jak Bitcoin, tak jak robią to banki.

⚡️ Czy istnieje DeFi na Ethereum?

Ethereum był pierwszym blockchainem, który umożliwił użytkownikom tworzenie inteligentnych kontraktów, co jest czymś, czego Bitcoin nie mógł zrobić. To pomogło Ethereum osiągnąć obecną pozycję lidera w DeFi.

⚡️ Ile warta jest moneta DeFi?

Cena rynkowa Defi Coin wynosi 0,539106$ za DEFC. Najwyższy poziom wszech czasów dla Defi Coin to $0,567323, który osiągnął 11 stycznia 2018 roku. Obecna krążąca podaż Defi Coin wynosi 0 DEFC.

⚡️ Czy DeFi jest bezpieczne?

W przypadku DeFi jesteś zdany na siebie. Chociaż blockchain jest uznawany za bezpieczny, nie jest odporny na ataki. W rzeczywistości, badanie Elliptic przewiduje, że oszustwa i kradzieże związane z DeFi spowodują ponad 10 miliardów dolarów strat w przyszłym roku, prawie 600 procent więcej niż w zeszłym roku.

Czas umożliwia rozwój, możliwości, a co najważniejsze – zmiany. Widzieliśmy to w przypadku odtwarzaczy DVD wymienianych na aplikacje strumieniowe, książek zastępowanych przez tablety, a teraz, gdy kryptowaluty zastępują zwykłe pieniądze. Kryptowaluty są obecnie zamiatane w sektorze finansowym, a branża blockchain eksploduje. W rezultacie przed entuzjastami kryptowalut otwiera się wiele perspektywicznych możliwości.

DeFi pojawiło się w wyniku rosnącego zapotrzebowania na alternatywy finansowe. W rezultacie zdecentralizowana technologia wejdzie w nowy obszar usług finansowych w sposób niewiarygodny i przejrzysty. Przewidywana decentralizacja technologii blockchain wywróci sektor finansowy na głowę w porównaniu z tym, do czego jesteśmy przyzwyczajeni w przypadku scentralizowanych banków.

Top 5 projektów i monet DeFi
Jakie są najlepsze monety DeFi do kupienia teraz?

Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą kryptowalut, czy jesteś nowy w technologii blockchain, możesz być zainteresowany dowiedzeniem się więcej o DeFi i jak to wpłynie na przyszłość. Ten artykuł dzieli się pięcioma znaczącymi nowymi najlepszymi projektami defi, które zrewolucjonizują finanse zarówno w tradycyjnych, jak i globalnych horyzontach.

w 2024 roku, poniżej przedstawiamy 5 najlepszych projektów/tokenów kryptowalutowych, na które należy zwracać uwagę

Najlepszym projektem De-Fi na blockchainie Avalanche jest Colony Lab.

Nowe projekty defi
Jakie są największe nowe projekty defi?

Project Colony znajduje się na szczycie naszej listy projektów DeFi. Project Colony to pierwszy, kierowany przez społeczność, przyszłościowy fundusz. Fundacja Avalanche już zadeklarowała wsparcie i pieniądze dla tej inicjatywy, czyniąc ją w zasadzie projektem Avalanche.

Najprościej rzecz ujmując, Colony to zbiór inteligentnych kontraktów, które budują szkielet podstawowych operacji organizacji. Projekt ten dotyczy również własności biznesu online, struktury i władzy.

Jakie są najbardziej obiecujące projekty kryptowalutowe?
Jaka kryptowaluta przeżyje boom w 2024 roku?

Więc, od czego zacząć? Aby zacząć, będziesz potrzebował tokenów. Aplikacje kolonialne, na przykład, działają w sieciach, które używają własnych tokenów. Te tokeny są identyfikowane przez symbole ticker używane na platformach handlowych.

Będziesz musiał przenieść tokeny z portfela wspieranego przez Colony do portfela, który kontrolujesz po ich zakupie. Monety będą wykorzystywane do wymiany pieniędzy. Ponieważ jednak istnieje opłata za transfer środków, powinieneś wybrać sieć z najniższą stawką. Sprawdź również dwukrotnie, z której sieci korzystasz, ponieważ w każdej sieci jest opłata za transakcję.

Jaką kryptowalutę kupić w 2024 roku?
Przeglądy projektów DeFi

Najpopularniejszym typem usług dostępnych online jest zdecentralizowana giełda (DEX), którą możesz znaleźć googlując “Decentralized Exchanges” lub podobne terminy. Możesz również zapewnić płynność w zamian za odsetki lub pożyczyć fundusze i naliczyć odsetki. Możliwości są nieograniczone. Wszystko, co musisz zrobić teraz jest podłączenie portfela, i jesteś dobry, aby przejść.

Protokół Aave to projekt open-source, który ma na celu zapewnienie najlepszego możliwego doświadczenia użytkownika, zapewniając jednocześnie funkcje bezpieczeństwa, prywatności i zgodności. Protokół Aave to zdecentralizowana platforma finansowa z protokołem płynności, która pozwala użytkownikom pożyczać i pożyczać cyfrowe aktywa.

Najlepsze monety DeFi do kupienia w 2024 r.
Protokół Aave został stworzony w celu

Funkcje

Token Colony CLY wspiera sieć Colony, która jest napędzanym przez społeczność pedałem benzynowym dla ekosystemu Avalanche. Inicjatywa ta zamierza zapewnić finansowanie na wczesnym etapie dla projektów opartych na Avalanche. Zapewni również płynność istniejącym systemom Avalanche DeFi. AVAX (AVAX) i przyszłe monety podsieci są nabywane w ramach tej transakcji

Celem jest uruchomienie pierwszej oferty monet (ICO) w celu uzyskania finansowania. Firma planuje współpracować z Avalanche i może udostępnić strumień transakcji, aby ustawić etap finansowania projektu na platformie. Głównym punktem sprzedaży tego projektu jest to, że jest on napędzany przez społeczność.

Czym jest kryptowaluta kolonialna?
Jak mogę zainwestować w Colony Crypto?

Zawiera również regulowane ramy, które pozwalają inwestorom poznać ekosystem Avalanche, co pomoże zwiększyć jego kapitalizację rynkową w wyniku ich ciekawości. Od samego początku projekt ma ustaloną społeczność. Będzie ona współpracować z innymi kluczowymi graczami w ekosystemie, a także z Avalanche.

Warto zaznaczyć, że ekosystem Avalanche ma wspierać DeFi. Inicjatywa Colony pomoże w realizacji celu Avalanche poprzez w pełni zdecentralizowaną wymianę i zdemokratyzowany system finansowy. Jednym z powodów jest to, że Colony oferuje solidną infrastrukturę dla nowych zdecentralizowanych aplikacji w sieci Avalanche.

W jaki sposób mogę kupić kryptowalutę Colony?
Co to jest Colony Io?

Sukces Colony zależy od marketingu, rozmachu, wiedzy technicznej i sieci. Ponadto, Colony zapewnia, że jej inwestycja jest właściwie wykorzystana i doceniona poprzez zastosowanie zrzutów, nagród w postaci stosów oraz mechanizmu wykupu.

Model biznesowy został dostosowany. Teraz są dwa elementy, które idą ze sobą w parze. Pierwszym jest dostęp do transakcji na wczesnym etapie, do których wcześniej dostęp miały tylko instytucje i ich inwestorzy. Kompleksowy proces inwestycyjny projektu będzie prowadzony przez główny zespół, który obejmuje profesjonalistów w przestrzeni kryptowalutowej. W rezultacie ci eksperci kapitałowi będą mieli lepsze zrozumienie projektów. Drugim elementem jest ulepszony sposób otrzymywania wypłat.

Jak zdobyć token kolonii?
Jak zdobyć żeton kolonii?

Sieć firm inwestycyjnych w Colony zwiększy efektywność finansowania poprzez nauczanie deweloperów na rynku Avalanche Protocol. W rezultacie, gdy projekt zakończy pierwszy etap, nie będzie musiał martwić się o pozyskiwanie pieniędzy; zamiast tego będzie mógł skupić się wyłącznie na rozwoju.

DAO (Decentralized Autonomous Organization) jest drugim filarem. Jego podstawowe cele to zwiększenie płynności w ekosystemie Avalanche oraz wykorzystanie stawek do poprawy bezpieczeństwa sieci. Komponent ten ma również za zadanie gromadzić rosnące aktywa DeFi Avalanche za pomocą specjalistycznego indeksu.

Czym jest kryptowaluta kolonia?
Co to jest Colonilab?

Ogólnie rzecz biorąc, Colony łączy DeFi i konwencjonalne finansowanie, aby stworzyć wartość w sieci Avalanche poprzez swoją społeczność. Wstępna oferta indeksowa (IDO) planowana jest na czwarty kwartał 2022 roku.

Założyciel Cryptominati Capital, prywatny inwestor Mark Karpeles, połączył się z Colony Lab jako partner korporacyjny. Na Twitterze napisali oni co następuje: “Colony Lab zapewnia finansowanie i płynność dla ekosystemu The Avalanche, co jest game-changerem”.

protokół płynności dla zdecentralizowanej platformy finansowej o nazwie Aave

Czym jest Aave DeFi?
Czy Aave to dobra inwestycja?

Projekt XIAVE to kolejny zdecentralizowany system finansowy, w którym użytkownicy mogą pożyczać i pożyczać różne kryptowaluty. Poprzez inteligentne kontrakty, platforma pozwala ludziom angażować się w pożyczki peer-to-peer za pośrednictwem kryptopool. Ludzie chcą pożyczyć kryptowalutę, aby zarobić odsetki lub pożyczyć pieniądze w zamian za płatności odsetkowe.

Aave jest zasilany przez blockchain Ethereum. Użytkownicy polegają na szeregu algorytmów i sieci komputerów działających w Aave, aby wykonać transakcje, ponieważ Smart Contracts obsługują wszystkie jego aktywa. Nie musisz już oddawać swoich pieniędzy w ręce dużych banków lub instytucji finansowych; teraz możesz je trzymać sam!

Do czego służy token Aave?
Co jest szczególnego w Aave?

Funkcje

Celem Aave jest zwiększenie dostępności prostych usług finansowych, co oznacza, że możesz udzielać kredytów i pożyczek bez pomocy banków, brokerów i pośredników. Jednym słowem, inwestujesz w technologię, jednocześnie wpływając na jej rozwój.

Obecnie istnieje 26 odrębnych kryptowalut dostępnych do depozytów, a 25 z nich jest dostępnych do pożyczania. ETH, LINK i LEND są najbardziej popularnymi aktywami na Aave. Możesz znaleźć listę wszystkich dostępnych aktywów i ich oprocentowanie tutaj.

Na stronie internetowej Aave można zobaczyć stopę pożyczkową i kredytową każdej kryptowaluty. Aave stosuje algorytm do generowania aktualnych stawek w oparciu o wskaźnik wykorzystania, jak pokazano na powyższym przykładzie. Jeśli na przykład w puli nie pozostało zbyt wiele kryptowalut, stopy procentowe będą wyższe, aby więcej osób mogło dołączyć. W przeciwieństwie do tego, jeśli jest obfitość, stawki będą niższe, aby stymulować większą aktywność.

Jak zarabiać na AAVE?
Czy Aave to dobra inwestycja w 2024 roku?

Aave oferuje dwa odrębne tokeny DeFi: AAVE i AAVL. Pierwszym z nich jest AAVE, który jest tokenem zarządzającym protokołem firmy. Możesz kupić udziały w Aave, kupując tokeny AAVE, które działają podobnie jak akcje firmy. W ten sposób możesz głosować za zmianami, które mogą zmienić kurs protokołu.

Drugim tokenem Aave jest AToken, czyli tokeny odsetkowe przekazywane pożyczkodawcom w celu uzyskania odsetek od depozytów. Odsetki są natychmiast dopisywane do Twojego portfela, a tokeny są powiązane z wartością 1:1 złożonego przez Ciebie aktywa bazowego.

Kredyt błyskawiczny to jeden z najpopularniejszych kredytów na Aave, który możesz wykorzystać do skorzystania z możliwości arbitrażu w świecie kryptowalut. Kredyty błyskawiczne nie wymagają żadnych zabezpieczeń. Musisz zwrócić pieniądze w tej samej transakcji, zwykle w ciągu kilku sekund.

Kto stoi za Aave?
Kto korzysta z kryptowalut Aave?

Jeśli płatność nie zostanie zakończona w ramach tej samej transakcji, zostanie ona cofnięta. W obiegu jest tylko 16 milionów tokenów z protokołem Aave. Kontrakt rezerwowy ekosystemu DeFi zawiera trzy miliony tych tokenów na potrzeby tworzenia programu.

Kolejną cechą protokołu Aave jest stackowalność, czyli moduł bezpieczeństwa, w którym można przechowywać tokeny Aave jako ubezpieczenie przed pułapkami rynkowymi. Na przykład, jeśli jeden z najbardziej popularnych stackcoinów na Aave miałby stracić swój dolarowy peg, można wykorzystać do 30% modułu bezpieczeństwa, aby zrekompensować stratę.

Od momentu debiutu Aave w 2020 roku, na platformie można już pożyczać i pożyczać rzeczywiste pieniądze.

Czy możliwe jest wydobycie Aave?
Czym jest Aave? Wewnątrz protokołu pożyczkowego DeFi

Fantom : Firma wykorzystuje blockchain jako sposób na budowanie, posiadanie, handel i administrowanie aktywami cyfrowymi. Zdecentralizowane aplikacje i inteligentne kontrakty to wszystko przykłady tej technologii.

Etherium było pierwszą kryptowalutą, która wspierała inteligentne kontrakty. Jednak ze względu na zatory i wysokie koszty transakcji, w ostatnich latach miała trudności. W rezultacie pojawiło się kilka alternatyw, które pozwalają na szybsze przetwarzanie transakcji przy niższych kosztach.

Inną opcją jest Fantom, platforma open-source smart contract dla dApps i aktywów cyfrowych. Proces pożyczania, kredytowania i handlu aktywami syntetycznymi jest uproszczony na tej platformie. Wystarczy zalogować się do swojego cyfrowego portfela i zdeponować tokeny, aby zacząć zarabiać.

Czy Fantom to dobra inwestycja?
Fantom staje się trzecim co do wielkości protokołem DeFi

Funkcje

Fantom zyskuje na popularności, ponieważ stanowi realną odpowiedź na dylemat blockchain. Dąży do zrównoważenia bezpieczeństwa, stabilności i decentralizacji, która jest zrównoważona. Platforma jest szybka, ponieważ wykorzystuje specjalny mechanizm konsensusu o nazwie Lachesis. Transakcje są więc dzięki temu niezwykle szybkie. Jako blockchain z obsługą inteligentnych kontraktów, Fantom jest również bardzo wszechstronny.

Szybkie przetwarzanie transakcji Fantom zapewnia przetwarzanie transakcji w ciągu jednej do dwóch sekund. Może obsłużyć tysiące transakcji na sekundę, przy czym koszt każdej transakcji jest wyjątkowo niski. Liczba transakcji na platformie Fantom wzrosła w maju do ponad trzech milionów, co nie dziwi.

Czy Fantom ma przyszłość kryptowalutową?
Czym zajmuje się kryptowaluta Fantom?

Fantom jest zdecentralizowanym protokołem finansowym (De-Fi), który nie wymaga ciała zarządzającego. Jego infrastruktura jest połączona za pomocą metody konsensusu POS aBFT (Asynchronous Byzantine Fault Tolerance). W rezultacie może zapewnić, że cała sieć pozostanie wydajna.

Mechanizm konsensusu Fantom aBFT waliduje dane i transakcje w całej sieci. W konsekwencji może dojść do porozumienia w sposób godny zaufania i przejrzysty. Osiągnięcie konsensusu jest podstawowym wymogiem dla każdej zdecentralizowanej aplikacji.

Ile będzie warta Fantom?
Czy Fantom jest niedowartościowany?

Fantomy są korzystne dla płatności, ponieważ mają dużą przepustowość i szybkość. Jest to również świetne rozwiązanie do zarządzania i kontroli sieci. Oznacza to, że możesz użyć zarządzania siecią do głosowania nad pomysłami ulepszeń, sugerowania modyfikacji i dokonywania ocen, jeśli posiadasz tokeny w sieci FTM. Twój wpływ będzie oparty na tym, ile FTM posiadasz.

Fantom jest idealny do obstawiania nagród. Możesz tu zarobić na minimalnej rocznej stopie procentowej (APR) od 3,79% do maksymalnej 11,59%. Roczna stopa procentowa jest zależna od całkowitego okresu blokady i ilości wpłaconych przez Ciebie FTM.

Czy Fantom ma przyszłość?
Czy Fantom jest zdecentralizowany?

Fantom to kolejna kryptowaluta, która została opracowana w oparciu o protokół EOS. Oferuje zarówno prywatne, jak i publiczne transakcje, które są przydatne dla osób, które chcą zachować swoją tożsamość w ukryciu. Podobnie jak inne waluty, takie jak Stellar, może być również wykorzystywany do zakupu opłat sieciowych i płacenia walidatorów. Fantom może być również wykorzystywany do uiszczania opłat transakcyjnych i obciążania innych użytkowników za usługi.

Wbudowany stos DeFi firmy Fantom umożliwia użytkownikom tworzenie fUSB z tokenami FTM. fUSB to własny Stablecoin firmy Fantom, który jest powiązany z dolarem amerykańskim w stosunku 1:1. Może być używany do handlu, pożyczania i pożyczania 176 różnych kryptowalut i aktywów syntetycznych, takich jak fETH i fBTC

Fantom staje się trzecim największym protokołem DeFi
Czym jest Fantom? Szybki blockchain bije na głowę Ethereum

Cena Fantom wzrosła o ponad 9% w ciągu ostatniego tygodnia, a kapitalizacja rynkowa wynosiła około 2,03 miliarda dolarów na dzień 17 listopada 2021 roku. Jego dzienny wolumen obrotu na giełdach wynosił w tym momencie około 748 milionów dolarów.

Najpopularniejszą zdecentralizowaną siecią jest PancakeSwap.

Kolejną nową technologią zdecentralizowanych finansów jest PancakeSwap. Ten projekt DeFi został stworzony zaledwie w zeszłym roku i jest zbudowany na Binance Smart Chain, maszynowym animatorze rynku kryptowalut. PancakeSwap, podobnie jak Aave, zapewnia płynność handlową jako usługę.

Czym jest DeFi? Przyszłość handlu kryptowalutami
PancakeSwap: klejnot DeFi

Użytkownicy postawili ponad 5 miliardów dolarów na zdecentralizowanej giełdzie PancakeSwap do końca października (DEX). PancakeSwap jest okazją w porównaniu z rywalami takimi jak Uniswap, którego wartość rynkowa wynosi zaledwie 4 miliardy dolarów.

Funkcje

PancakeSwap to świetna opcja dla właścicieli kryptowalut z następujących powodów. PancakeSwap wykorzystuje platformę Binance Chain BEP-2, która została opracowana przez Binance, największą na świecie giełdę kryptowalut z dziennym wolumenem transakcji wynoszącym 27 miliardów dolarów. Po drugie, CertiK, główna firma zajmująca się bezpieczeństwem inteligentnych kontraktów, zweryfikowała inteligentne kontrakty PancakeSwap.

3 funkcje PancakeSwap, które pozwolą Ci rozpocząć pracę z DeFi
Pierwszy projekt DeFi na Binance: PancakeSwap

PancakeSwap to zdecentralizowana giełda kryptowalut, która umożliwia użytkownikom wymianę, przechowywanie i handel kryptowalutami. PancakeSwap nie polega na stronach trzecich w zakresie rozliczeń lub handlu i pozwala zachować swoje tokeny. Chociaż PancakeSwap jest zasilany przez Binance, nie jest kontrolowany ani zarządzany przez Binance. Usługa jest dość porównywalna do Uniswap i Sushiswap, ale z kilkoma godnymi uwagi różnicami.

PancakeSwap jest jedną z najpopularniejszych zdecentralizowanych giełd dostępnych obecnie. Tylko w miesiącu październiku platforma przetworzyła ponad 12 miliardów dolarów w wolumenie handlowym. To więcej niż wszystkie inne zdecentralizowane giełdy razem wzięte!

PancakeSwap staje się pierwszym projektem DeFi
Co to jest PancakeSwap?

PancakeSwap jest przeznaczony dla tokenów BEP-20, które działają na Binance Smart Chain. Możesz jednak wykorzystać Binance Bridge do transferu tokenów z innych platform. Możesz “zawinąć” je jako tokeny BEP-20 i użyć ich na PancakeSwap DEX po ich “zawinięciu”.

Pierwszą nagrodą, którą otrzymujesz po wpłaceniu tokenów LP do puli płynności jest NOMMIA. Możesz teraz przekazać tokeny CAKE w celu uzyskania SYRUPÓW. Możesz użyć SYRUPów, aby nabyć WIĘCEJ funkcjonalności, takich jak tokeny kontroli lub bilety loteryjne z

Aby korzystać z PancakeSwap, będziesz potrzebował portfela kryptowalutowego. Math Wallet, Trust Wallet, Binance Chain Wallet, a nawet MetaMask są kompatybilne ze zdecentralizowaną platformą ubezpieczeniową. Chociaż MetaMask to portfel Ethereum, który może być używany z pomocą Binance Smart Chain, można go również skonfigurować do tego celu.

Graph przedstawia przyszłość zdecentralizowanych API.

Czy Graph może reprezentować przyszłość przestrzeni DeFi?
Kompletny przewodnik po przeglądaniu wykresów

Graph (GRT) to zdecentralizowany protokół do odpytywania i indeksowania danych z blockchainów. Poprawia dostęp do informacji w taki sam sposób, w jaki Google indeksuje informacje w Internecie. The Graph indeksuje również dane z blockchainów takich jak Ethereum i Filecoin, podobnie jak Google robi to z internetem.

Graph wcześniej indeksował tylko Ethereum. Blokchain NEAR, który go testował, ujawnił, że może teraz indeksować blockchainy, które nie są kompatybilne z blockchainem Ethereum.

Czym zajmuje się Graph Crypto?
Ile będzie warta kryptowaluta Graph?

Funkcje

Graf organizuje dane w podgrafy, które są znane jako otwarte API. Graph QI API ułatwia programistom wyszukiwanie i pobieranie danych za pośrednictwem Graph QI API. Ponieważ dostarcza on wymaganych informacji do prawidłowego działania aplikacji typu DEX, pozwala im na szybki dostęp do danych.

Po dotacji The Graph Foundation dla StreamingFast, firmy zajmującej się danymi blockchain, protokół ten był w stanie wspierać blockchainy inne niż Ethereum. Deweloperzy wykorzystują The Graph, aby uzyskać dostęp do danych takich jak ceny i informacje o użytkownikach. Od listopada 2021 roku protokół działa w 25 różnych sieciach blockchain. Od tego czasu StreamingFast wniósł kilka cennych wkładów w rozwój The Graph.

Czy Graph jest DeFi? najlepsze projekty defi
Czy Graph Crypto jest dobre?

Graf posiada dwa rodzaje węzłów: węzły pełne i węzły indeksujące. Węzły indeksujące uruchamiają oprogramowanie GraphQL, które pomaga utrzymać sieć w porządku, podczas gdy pełne węzły hostują i dostarczają dane do sieci. Sieć jest obecnie uruchomiona na trzech sieciach testowych: mainnet, ropsten i kovan.

Popularność Fintech wciąż rośnie, a obecna cena rynkowa wynosi 0,65 USD przy 24-godzinnym wolumenie obrotu 136 511 855 USD. Przewiduje się, że do 2026 roku przychody wzrosną o 212,52 procent.

Podsumowanie: zestawienie najciekawszych projektów DeFi, na które warto zwrócić uwagę

Najlepsze monety DeFi do kupienia
DeFi & Future

Możesz zapytać: “Jaka jest przyszłość DeFi?”. Dzięki przedsiębiorcom miliarderom i inwestorom takim jak Mark Cuban, DeFi jest teraz w modzie. W konsekwencji miesięczny wolumen w maju 2021 roku wyniósł 173 miliardy dolarów, co oznacza wzrost z 39,5 miliona dolarów w styczniu 2019 roku.

Istnieje kilka zalet korzystania z sieci zdecentralizowanej zamiast tradycyjnego dostawcy usług internetowych, w tym fakt, że eliminuje pośredników i brokerów. Jest również uważany za jedno z największych narzędzi pieniężnych w narodach, w których systemy finansowe są słabe, a każdy z komputerem może skutecznie prowadzić swoje fundusze dzięki dApps.

Jak zarabiać na DeFi?
Która kryptowaluta eksploduje?

Pomimo tego, nie zyskały one jeszcze popularności. Możliwe, że większość osób nie wie o takich platformach, ponieważ nie ma do nich tradycyjnego dostępu. Ponadto konwencjonalny system finansowy, w tym przedsiębiorstwa i władze finansowe, wciąż wahają się przed włączeniem nowej technologii. Każdy projekt, który chce być częścią przyszłości, musi nauczyć się, jak działać w tym środowisku.

Co będzie dalej z DeFi?
Jakie są najlepsze monety DeFi na 2024 rok?

Nie powinniśmy jeszcze odrzucać tych platform, nawet jeśli nie rozwinęły się one w pełni w bezpieczną sieć. Nadal napotyka te same przeszkody, z którymi środowisko kryptowalutowe borykało się w swoich początkach.

Jakie są najbardziej obiecujące projekty DeFi?
Czy DeFi ma przyszłość?

Możesz nadal cieszyć się pełną kontrolą i własnością swoich aktywów kryptowalutowych, korzystając z zdecentralizowanych aplikacji finansowych (DeFi). Te aplikacje umożliwiają nie tylko bezpośrednią komunikację z systemem finansowym jako sieci peer-to-peer, ale także oferują szereg innowacyjnych rozwiązań na szczycie różnych sieci blockchain, w tym Ethereum.

W ramach naszej aktualizacji na rok 2024, z pewnością zauważamy, że projekty DeFi nadal rozwijają się dynamicznie. W ostatnich latach pojawiło się kilka nowych inicjatyw, które zyskały uznanie społeczności kryptowalutowej. Protokoły kierowane przez społeczność, platformy z pulą płynności i narzędzia ułatwiające branżowe operacje wciąż przyciągają uwagę inwestorów.

Warto jednak pamiętać, że rynek DeFi podlega szybkim zmianom, a więc nasza lista top 5 projektów DeFi do kupienia w marcu 2022 roku może wymagać aktualizacji. Zalecamy śledzenie najnowszych trendów i ostrożność przy inwestowaniu w każdy projekt DeFi, aby dostosować się do zmieniającego się krajobrazu kryptowalut na drugą połowę roku 2023 lub 2024.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject