Kryptowalutowa kopalnia złota w 2024 roku: Najgorętsze algorytmy dowodu pracy

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Od 2022 do 2024 roku: Dramatyczne zmiany w zyskach z wydobycia kryptowalut

Od stycznia 2024 r. ranking najbardziej dochodowych sieci kryptowalutowych pod względem wydobycia zmienił się w porównaniu z rokiem 2022. We wrześniu 2022 r. Kadena zajmowała wiodącą pozycję jako podstawowy algorytm proof-of-work (PoW), umożliwiający górnikom wydobywanie kadeny (KDA). Jednak obecnie pierwsze miejsce w najbardziej lukratywnej sieci PoW do wydobywania zajmuje kaspa (KAS), która wykorzystuje algorytm Kheavyhash.

W niedzielę, 21 stycznia, wydobycie z 9,2 terahash na sekundę (TH/s) mocy hashpower Kheavyhash przyniosło około 69 USD dziennie, w oparciu o aktualne dane z asicminervalue.com. Obliczenia te obejmują dzienny koszt energii elektrycznej w wysokości 0,12 USD za kilowatogodzinę (kWh). Obecnie SHA256 Bitcoina zajmuje drugie miejsce pod względem rentowności, ale niedawny wzrost wartości grin (GRIN) spowodował, że algorytm Cuckatoo32 osiągnął wyższe zyski.

Przy tym samym koszcie energii elektrycznej wynoszącym 0,12 USD za kWh, górnik o wydajności 36 wykresów na sekundę (GPS) może osiągnąć dzienny zysk w wysokości 12,29 USD wydobywając GRIN. Tuż za nim plasuje się algorytm SHA256 Bitcoina, gdzie maszyny o mocy hashpower od 335 do 390 terahash na sekundę (TH/s) mogą przynieść dzienne zyski w wysokości od 10,60 do 11,52 USD, przy założeniu stawki za energię elektryczną w wysokości 0,12 USD za kWh. Wiodącymi producentami tych urządzeń wytwarzających duże ilości hashratów są Bitmain i Microbt.

W 2024 r. kolejne dwa algorytmy wydobywcze o najwyższej rentowności to Ethash i Blake2B-Sia. Ethash jest powiązany z kryptowalutami takimi jak ethereum classic (ETC), podczas gdy górnicy biegli w zarządzaniu Blake2B-Sia mogą wydobywać siacoin (SC) i scprime (SCP). Przewiduje się, że hashrate Ethash na poziomie prawie 6 gigahashów na sekundę (GH/s) wygeneruje około 10,40 USD dziennie, podczas gdy 17 terahashów na sekundę (TH/s) mocy wydobywczej Blake2B-Sia może przynieść około 9,27 USD każdego dnia, biorąc pod uwagę koszty energii elektrycznej w wysokości 0,12 USD za kilowatogodzinę (kWh).

Za Blake2B-Sia w rankingu rentowności plasują się algorytmy X11 i Kadena. Waluty kopalne X11, w tym dash (DASH) i cannabiscoin (CANN), mogą zapewnić rozsądny zwrot przy odpowiednim hashrate. W szczególności, szacowany hashrate X11 na poziomie 2 terahashów na sekundę (TH/s) jest w stanie wygenerować około 7,57 USD dziennie. Jak wspomniano wcześniej, algorytm Kadena spadł w rankingu, ale znaczne 177 TH / s hashrate Kadena może nadal generować szacunkowo 7,47 USD dziennie.

Warto zauważyć, że rentowność wydobycia Scrypt spadła w porównaniu ze szczytem we wrześniu 2022 roku. Scrypt, odpowiedzialny za wydobywanie litecoina (LTC) i dogecoina (DOGE), zajmował wówczas drugą pozycję pod względem rentowności. Obecnie wydobywanie Scrypt zajmuje 12. miejsce wśród najbardziej dochodowych algorytmów, pozostając w tyle za innymi, takimi jak Handshake, 2, Randomx i Cryptonightr. Ethash cieszył się wcześniej dominującą pozycją w algorytmach wydobywczych przed aktualizacją Ethereum, znaną jako The Merge, która miała miejsce 15 września 2022 roku. Od tego kluczowego wydarzenia jego rentowność była stosunkowo słaba.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject