Jak bezpiecznie torrentować w 2023 roku

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Czy torrenty są legalne?

Tak, torrenty są całkowicie legalne – to po prostu metoda przesyłania i udostępniania plików online. Jeśli jednak pobierzesz plik chroniony prawami autorskimi, Twój dostawca usług internetowych może Cię ostrzec, ograniczyć połączenie lub zaalarmować władze. Dzięki VPN możesz ukryć swoją aktywność online przed dostawcą usług internetowych, aby nikt nie mógł zobaczyć, co pobierasz. NordVPN to najbezpieczniejsza sieć VPN do P2P, która nie wpływa negatywnie na szybkość pobierania torrentów.

Czy muszę ukrywać swój adres IP podczas pobierania torrentów?

Ukrycie adresu IP podczas pobierania torrentów jest wysoce zalecane. W ten sposób inni użytkownicy nie zobaczą twojej lokalizacji ani nie będą mogli przeprowadzać ataków DDoS. Ponadto, ukrycie adresu IP uniemożliwi dostawcy usług internetowych wgląd w aktywność użytkownika w sieci, w tym w torrenty. Najlepszym sposobem na ukrycie adresu IP jest skorzystanie z sieci VPN.

Czy VPN ochroni mnie podczas korzystania z torrentów?

Sieci VPN nie tylko całkowicie ukrywają lokalizację użytkownika, jego adres IP i szyfrują dane, ale naprawdę dobre usługi oferują również szereg funkcji bezpieczeństwa. Sieci VPN można używać do ochrony przed atakami DDoS, irytującymi wyskakującymi okienkami i złośliwymi witrynami torrentowymi, więc jest to najlepszy sposób na zachowanie bezpieczeństwa podczas torrentowania.

Czy korzystając z VPN można zostać przyłapanym na torrentowaniu?

Jeśli korzystasz z VPN podczas torrentowania, praktycznie niemożliwe jest złapanie cię. Wynika to z faktu, że adres IP użytkownika jest całkowicie ukryty. Dane osobowe użytkownika są szyfrowane i nawet dostawca usług internetowych nie jest w stanie stwierdzić, że użytkownik korzysta z torrentów.

Korzystanie z sieci torrent peer-to-peer (P2P) może być ryzykowne. Od nieświadomego pobrania złośliwego oprogramowania po przypadkowe pobranie materiałów chronionych prawem autorskim, można narazić się na zainfekowanie komputera wirusami, ograniczenie połączenia przez dostawcę usług internetowych, a nawet grzywny.

Kluczem do bezpiecznego torrentowania jest anonimowość i bezpieczeństwo, a na szczęście mamy rozwiązanie, które obejmuje oba te elementy – korzystanie z niezawodnej sieci VPN. Dobre narzędzie zapewni bezpieczeństwo danych i ukryje aktywność online, a także zaoferuje inne świetne funkcje, które pomogą w torrentowaniu.

W tym przewodniku wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak chronić swoje dane i zachować anonimowość podczas korzystania z torrentów.

Czy potrzebujesz VPN do bezpiecznego torrentowania?

Pobieranie torrentów jest tak proste, jak kilka kliknięć. Aby jednak mieć pewność, że pobieranie jest bezpieczne, warto korzystać z sieci VPN. Oto jak bezpiecznie pobierać torrenty w kilku prostych krokach.

Jak bezpiecznie pobierać torrenty – szczegółowy przewodnik

Pokazaliśmy, jak w kilku prostych krokach połączyć się z usługą VPN i bezpiecznie rozpocząć torrentowanie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o różnych czynnikach, które mogą zapewnić bezpieczne i ukryte pobieranie torrentów. Oto bardziej szczegółowe spojrzenie na niektóre czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas pobierania torrentów online.

1. Korzystaj z dobrej sieci VPN

Przy tak wielu usługach do wyboru może być trudno zdecydować, którą z nich wybrać. W celu bezpiecznego torrentowania należy wybrać najlepszą sieć VPN, która jest przygotowana do torrentowania i jest niezawodna, szybka i bezpieczna.

Gdzie mogę bezpiecznie torrentować?

Korzystając z premium VPN, będziesz mógł łączyć się z szybkimi serwerami na całym świecie. W ten sposób możesz całkowicie ukryć swój adres IP, a nawet sprawiać wrażenie, jakbyś był w zupełnie innym kraju.

Znajdziesz również serwery zoptymalizowane specjalnie pod kątem torrentów, dzięki czemu będą one szybkie i bezpieczne, aby zapewnić jak najszybsze pobieranie torrentów. Tak więc, dopiero po przeprowadzeniu badań i wybraniu najbardziej odpowiedniego narzędzia, można skonfigurować i zainstalować VPN.

Niestety, torrentowanie może być ryzykowne z wielu powodów, a mianowicie z powodu wykrycia i podjęcia działań przez dostawcę usług internetowych, wykorzystania adresu IP użytkownika do ataków doxxingowych i wielu innych.

Na szczęście dobre sieci VPN mają również silne funkcje bezpieczeństwa, które zapewniają bezpieczeństwo. Na przykład NordVPN zawiera narzędzie o nazwie CyberSec, które blokuje złośliwe oprogramowanie, próby phishingu, cyberataki, takie jak DDoS, a nawet irytujące wyskakujące reklamy.

Czy można być śledzonym podczas korzystania z torrentów?

Należy pamiętać, że sieci VPN ukrywają prawdziwy adres IP użytkownika, dzięki czemu można uzyskać dostęp do dowolnej witryny z torrentami, nawet tej, która została zakazana w danym kraju.

2. Wybierz odpowiednią stronę z torrentami

W Internecie istnieje wiele stron oferujących torrenty do pobrania. Od wyspecjalizowanych stron z listami torrentów po fora i blogi – linki do torrentów można znaleźć w całej sieci.

Jednak za każdym razem, gdy pobierasz cokolwiek na swój komputer, powinieneś mieć pewność, że źródło jest autentyczne, w przeciwnym razie ryzykujesz pobranie fałszywego pliku, czegoś innego niż chciałeś, a nawet niebezpiecznego złośliwego oprogramowania.

Jaki jest najbezpieczniejszy program do pobierania torrentów?

Z tych powodów ważne jest, aby pobierać torrenty z renomowanych witryn. Najlepsze strony z torrentami często posiadają przejrzyste systemy, które pokazują, że torrent został zweryfikowany jako autentyczny. Oznacza to, że będzie to dokładnie to, za co się podaje i będzie wolne od podstępnych niespodzianek.

The Pirate Bay to jedna z najbardziej znanych stron z torrentami na świecie, która oferuje ogromny wybór torrentów dostępnych do pobrania. The Pirate Bay posiada również przydatne symbole obok każdego torrenta, dzięki czemu można sprawdzić, czy zostały one zweryfikowane jako oryginalne.

Strony z torrentami, które wymagają członkostwa poprzez rejestrację, takie jak TorrentLeech, są również doskonałym wyborem. Zazwyczaj weryfikują one każdy torrent w witrynie, dzięki czemu można mieć pewność, że pobierane pliki są bezpieczne.

Jak ryzykowne jest torrentowanie z VPN?

Irytujące jest to, że wiele najlepszych witryn torrentowych z najbardziej zweryfikowanymi torrentami jest blokowanych przez dostawców usług internetowych na całym świecie. Łatwym rozwiązaniem jest jednak skorzystanie z sieci VPN. Wówczas można ukryć swój adres IP i odwiedzać dowolne witryny z dowolnego miejsca.

3. Wybór odpowiedniego klienta torrent

Do pobierania torrentów niezbędna jest również specjalna aplikacja znana jako klient torrent. Pliki torrent nie mogą być pobierane bezpośrednio na komputer, gdyż w rzeczywistości są one wysyłane w wielu małych częściach z różnych lokalizacji. Klient torrent zarządza wszystkimi tymi “fragmentami” i łączy je w całość, dzięki czemu użytkownik otrzymuje kompletny plik po zakończeniu pobierania.

Czy VPN może ukryć torrenty?

Istnieje wiele klientów torrent do wyboru, a wszystkie mają różne cechy, łatwość obsługi i funkcje. Idealnym rozwiązaniem jest klient torrent, który nie zajmuje dużo miejsca na urządzeniu, jest łatwy w obsłudze i ma dobre funkcje, w tym zabezpieczenia, które pomogą ci bezpiecznie pobierać torrenty.

Polecamy następujące klienty torrent:

 • Vuze – Vuze to zgrabny klient torrent z najlepiej wyglądającym interfejsem spośród wszystkich klientów P2P. Jest łatwy w użyciu, intuicyjny i posiada takie funkcje, jak czat, forum, zdalne sterowanie i obsługa linków magnetycznych. Jeśli zdecydujesz się na płatną wersję, otrzymasz nawet ochronę przed wirusami i brak reklam.
 • qBittorrent – qBittorrent to doskonała, wszechstronna aplikacja. Jest łatwy w użyciu i całkowicie darmowy, bez reklam w aplikacji. Posiada również kilka świetnych funkcji, w tym wyszukiwarkę torrentów wbudowaną w aplikację i bezpieczne, szyfrowane transfery.
 • BitTorrent – BitTorrent jest idealny dla osób, które dopiero zaczynają korzystać z torrentów. Jest bardzo prosty w użyciu i posiada kilka przydatnych funkcji, takich jak komentowanie, dzięki czemu można zobaczyć, jak poprzedni użytkownicy radzili sobie z określonymi torrentami.
Jak bezpiecznie pobierać torrenty w 5 prostych krokach
 • uTorrent – jeden z najbardziej znanych i popularnych klientów torrent, uTorrent jest szybki, lekki i łatwy w użyciu z czystym i prostym układem. Trzeba jednak liczyć się z wyświetlaniem reklam w kliencie.

4. Wybierz odpowiednie torrenty

Masz już skonfigurowaną sieć VPN, pobrałeś klienta torrent i znalazłeś wiarygodną witrynę z torrentami – nadszedł czas, aby pobrać kilka torrentów. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, zawsze należy zachować ostrożność podczas pobierania jakichkolwiek plików z Internetu. Dotyczy to zwłaszcza torrentów, ponieważ istnieje wielu cyberprzestępców i hakerów, którzy próbują wykorzystać ludzi, nakłaniając ich do pobierania złych torrentów.

Trzeba więc mieć pewność, że wybrany torrent jest legalny i wolny od złośliwego oprogramowania. Jednym ze sposobów jest pobieranie tylko zweryfikowanych torrentów z dużych, dobrze znanych stron z torrentami, którym można zaufać.

Jak bezpiecznie pobierać torrenty za pomocą VPN

Należy również zwracać uwagę na torrenty i pliki do pobrania, które wydają się podejrzane. Na przykład, jeśli znajdziesz torrent dla programu lub filmu, o którym wiesz, że nie został jeszcze wydany, prawdopodobnie jest to podróbka.

Podobnie, być może torrent twierdzi, że jest wysokiej jakości plikiem HD, ale rzeczywisty rozmiar torrenta jest bardzo mały – jest to prawdopodobnie fałszywe.

Zdrowy rozsądek to podstawa przy pobieraniu plików z Internetu. Jeśli witryna, z której pobierasz pliki, nie wydaje się być legalna lub torrent jest zbyt dobry, by mógł być prawdziwy, najlepiej jej unikać, gdyż w przeciwnym razie może się okazać, że zamiast żądanego pliku masz folder pełen złośliwego oprogramowania.

Dobrym sposobem na weryfikację torrentów jest korzystanie z sieci VPN, która ma wbudowane blokery złośliwego oprogramowania. Natychmiast powiadomi to użytkownika o przypadkowym pobraniu złośliwego oprogramowania z torrenta.

Jak bezpiecznie pobierać torrenty - szczegółowy przewodnik

5. Uzyskaj dobre oprogramowanie antywirusowe

Aby chronić się przed złośliwym oprogramowaniem, włamaniami i cyberatakami, na komputerze zawsze powinno znajdować się wysokiej jakości oprogramowanie antywirusowe. Jest to jeszcze ważniejsze, jeśli zamierzasz pobierać torrenty, ponieważ otwierasz swoje urządzenie na inne połączenia – a niektóre z nich mogą mieć złe intencje.

8 najpopularniejszych technik łamania haseł

Marki takie jak Norton i McAfee od lat tworzą najwyższej klasy rozwiązania antywirusowe. Jeśli posiadasz dobry produkt antywirusowy na swoim urządzeniu, będzie on monitorował i skanował wszystkie pobierane pliki i natychmiast poinformuje cię, jeśli jest w nich złośliwe oprogramowanie. Dobre oprogramowanie antywirusowe zazwyczaj usuwa lub izoluje złośliwe oprogramowanie, zanim zdąży ono wyrządzić jakiekolwiek szkody, dzięki czemu można bezpiecznie torrentować.

zoptymalizowany specjalnie pod kątem torrentów

Jednak niektóre rodzaje wirusów i złośliwego oprogramowania znajdują sposób na przedostanie się, więc dobrym pomysłem może być podwojenie ochrony poprzez zainstalowanie VPN, który ma również solidne funkcje bezpieczeństwa. Jeśli masz takie narzędzie, które blokuje złośliwe oprogramowanie, a także skonfigurowany program antywirusowy, powinieneś być dobrze chroniony przed złymi torrentami.

Najlepsze sieci VPN do bezpiecznego torrentowania

 1. NordVPN – najlepsza sieć VPN do bezpiecznego pobierania torrentów
 2. Surfshark – wszechstronna sieć VPN do bezpiecznego torrentowania
 3. IPVanish – jedna z najbezpieczniejszych sieci VPN do torrentowania
Jak wybrać dobry plik torrent?

Dlaczego VPN jest niezbędny do bezpiecznego torrentowania?

Ważne jest, aby wiedzieć, jak bezpiecznie torrentować, ponieważ ta aktywność może być naprawdę ryzykowna. Na szczęście, po zainstalowaniu i skonfigurowaniu VPN na swoim urządzeniu, będziesz chroniony przed większością, jeśli nie wszystkimi zagrożeniami związanymi z torrentowaniem plików online.

Jak odblokować YouTube

Oto niektóre z głównych zalet torrentowania z VPN:

1. Unikanie dławienia przez dostawców usług internetowych

Jaka jest najlepsza sieć VPN do torrentów w 2023 roku?

W przypadku niezabezpieczonego połączenia internetowego wszystko, co robisz online, będzie widoczne dla twojego dostawcy usług internetowych. Jeśli torrentowanie dużych plików jest źle widziane przez dostawcę usług internetowych (jak ma to miejsce w przypadku wielu dostawców usług internetowych), może on ograniczyć przepustowość połączenia. Oznacza to, że prędkość i przepustowość łącza zostaną drastycznie ograniczone.

Podczas korzystania z VPN cała aktywność online, dane i ruch są całkowicie ukryte przed dostawcą usług internetowych. Nie będzie on więc miał powodu do ograniczania połączenia, nawet w przypadku pobierania torrentów. VPN to sposób na pobieranie torrentów bez wiedzy dostawcy usług internetowych.

Jak wysłać anonimową wiadomość e-mail

2. Dostęp do treści o ograniczonym dostępie

Wielu dostawców usług internetowych blokuje dostęp do znanych stron z torrentami, podobnie jak wielu pracodawców, szkół i uczelni. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do witryny z torrentami, ale zostaniesz zablokowany, prostym sposobem na obejście wszelkiego rodzaju ograniczeń treści jest po prostu użycie VPN.

Czy torrentowanie jest bezpieczne z VPN?

Sieci VPN zmieniają adres IP użytkownika i ukrywają całą jego aktywność, dzięki czemu nikt nie może zobaczyć, co robi online. Możesz także połączyć się z zupełnie nowym serwerem w nowym kraju – takim, który nie ma żadnych ograniczeń.

3. Dbaj o bezpieczeństwo swojego adresu IP

Jeśli pobierasz torrenty na swój komputer za pomocą klienta torrent, twoja lokalizacja i adres IP będą widoczne dla każdego, kto połączy się z plikiem torrent. Otwiera nas to na potencjalne ataki hakerskie, cyberataki i złośliwe oprogramowanie.

Bezpieczni dostawcy poczty e-mail chroniący

Korzystanie z sieci VPN pozwala zachować całkowitą anonimowość podczas pobierania torrentów. Ukryje ona wszystkie dane osobowe, zamaskuje adres IP i zaszyfruje dane, dzięki czemu będziesz bezpieczny.

Najlepsze sieci VPN do torrentowania w 2023 roku

Czy mogę bezpiecznie torrentować za pomocą darmowej sieci VPN?

Nie, nie można bezpiecznie torrentować za pomocą darmowej sieci VPN. Darmowe sieci VPN są dość ograniczone nie tylko pod względem opcji serwerów, ale także funkcji bezpieczeństwa. Darmowy dostawca nie zapewnia najlepszego szyfrowania danych, najbezpieczniejszych protokołów tunelowania ani dodatkowych środków bezpieczeństwa, takich jak niezawodny wyłącznik awaryjny.

Dodatkowo, nie otrzymasz wyspecjalizowanych serwerów do połączenia P2P lub dostępne serwery nie będą obsługiwać torrentów.

Inną kwestią jest to, że darmowi dostawcy VPN mogą gromadzić i sprzedawać dane użytkowników stronom trzecim lub kierować do nich złośliwe reklamy, co przysparza jeszcze więcej kłopotów podczas próby bezpiecznego torrentowania.

Czy wszystkie sieci VPN pozwalają na torrentowanie?

Alternatywą jest freemium VPN – ograniczona bezpłatna wersja dostawcy płatnej subskrypcji. Niektóre z naszych wypróbowanych i przetestowanych wysokiej jakości opcji freemium to Atlas VPN i Proton VPN. Darmowe wersje obu tych dostawców oferują funkcje bezpieczeństwa obejmujące podstawy, ograniczone funkcje i wybór serwerów. Można jednak bezpiecznie pobierać torrenty za ich pomocą, nawet jeśli prędkość połączenia z bezpłatnym planem będzie rozczarowująca.

Z drugiej strony, jeśli szukasz naprawdę bezpiecznego i przyjemnego korzystania z torrentów, powinieneś przyjrzeć się naszym ulubionym sieciom VPN premium z bezpłatnymi wersjami próbnymi:

Jaka jest najlepsza sieć VPN do torrentów dla początkujących?
 • NordVPN – to najlepsza i najbezpieczniejsza sieć VPN do torrentów. Dostawca ten oferuje 7-dniowy bezpłatny okres próbny dla nowych użytkowników Androida, a także okres próbny bez ryzyka z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy, dzięki czemu można przetestować tę sieć VPN na maksymalnie 6 urządzeniach jednocześnie.
 • Surfshark – wszechstronna i bezpieczna opcja do torrentowania, ta sieć VPN pozwala na nieograniczoną liczbę jednoczesnych połączeń. Ponadto oferuje 7-dniowy bezpłatny okres próbny i 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, dzięki czemu można bezpiecznie przetestować tego dostawcę przez okres do 37 dni.
 • IPVanish – kolejna bezpieczna sieć VPN do torrentowania, która obsługuje nieograniczoną liczbę jednoczesnych połączeń. Wybierając roczny lub dwuletni plan subskrypcji, można uzyskać 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy bez ryzyka.

Jak skonfigurować VPN do bezpiecznego torrentowania?

Aby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo podczas korzystania z torrentów, należy nie tylko pobrać sieć VPN, ale także upewnić się, że jest ona odpowiednio skonfigurowana, aby chronić nas przed zagrożeniami internetowymi.

Jaka jest najlepsza darmowa sieć VPN do torrentów?

Można to zrobić, najpierw instalując VPN, a następnie przechodząc do sekcji ustawień, aby upewnić się, że wszystkie ważne ustawienia zabezpieczeń są aktywowane.

Oto ustawienia, na które należy zwrócić uwagę:

 • Włącz wyłącznik awaryjny – czasami jest on wyłączony w ustawieniach domyślnych, więc należy go włączyć.
 • Ustaw najwyższe szyfrowanie – upewnij się, że narzędzie jest ustawione na 256-bitowe szyfrowanie AES, aby wszystkie dane były tak bezpieczne, jak to tylko możliwe.
 • Używaj bezpiecznego protokołu – najlepiej używać protokołu WireGuard, jeśli chcesz bezpiecznie torrentować, a nie PPTP, który jest starszy i nie tak bezpieczny.
 • Włącz ochronę przed wyciekami – włącz ochronę przed wyciekami IP i DNS.
 • Korzystaj z dzielonego tunelowania – dzięki temu część ruchu internetowego, np. torrenty, jest szyfrowana przez VPN, a inne witryny pozostają na zwykłym adresie IP. Jest to przydatne, gdy trzeba zachować niektóre witryny na normalnym adresie IP, takie jak usługi dostawy i bankowość internetowa.

Jakie są zagrożenia związane z torrentami?

Torrentowanie to świetny sposób na pobieranie potrzebnych plików, ale nie jest pozbawione ryzyka. Od nieświadomego pobierania złośliwego oprogramowania po narażanie się na ataki hakerów, istnieje szereg niebezpieczeństw związanych z torrentami.

Czy istnieje darmowa sieć VPN do torrentów?

Przyjrzyjmy się niektórym z głównych zagrożeń związanych z pobieraniem torrentów.

 • Złośliwe oprogramowanie – niestety pliki torrent są pełne złośliwego oprogramowania. Cyberprzestępcy często wykorzystują kuszące torrenty jako konie trojańskie ze złośliwym oprogramowaniem załadowanym do pobrania. Wystarczy jedno niewłaściwe pobranie, a urządzenie może zostać zainfekowane wszelkiego rodzaju niebezpiecznym złośliwym oprogramowaniem, w tym oprogramowaniem szpiegującym, wirusami i oprogramowaniem ransomware.
 • Problemy z prawami autorskimi – niektórzy ludzie używają torrentów do przesyłania materiałów chronionych prawem autorskim. Czasami torrent może być błędnie oznaczony, a jeśli przypadkowo pobierzesz coś, co zostało technicznie skradzione, możesz napotkać pewne problemy. Twój dostawca usług internetowych może ujawnić Twoje dane właścicielowi praw autorskich, co może prowadzić do grzywien, a nawet gorzej, jeśli zostaniesz uznany za winnego łamania praw autorskich.
 • Ograniczanie przepustowości – mniej dotkliwą, ale niezwykle frustrującą konsekwencją korzystania z torrentów jest ograniczanie przepustowości połączenia internetowego przez dostawcę usług internetowych. Torrenty to często pliki o dużych rozmiarach, których pobieranie wymaga dużej przepustowości. Jeśli dostawca usług internetowych zauważy, że użytkownik korzysta z torrentów, może drastycznie spowolnić prędkość łącza internetowego i ograniczyć przepustowość. Oznacza to, że pobieranie i przeglądanie stron będzie bardzo powolne.
 • Hakerzy – podczas pobierania plików torrent, adres IP użytkownika jest udostępniany różnym źródłom udostępniającym pliki. Oznacza to, że użytkownik jest narażony na ataki hakerów, którzy mogą wykorzystać wszelkie widoczne informacje do przeprowadzenia ataków ddos i nie tylko.
 • Ochrona danych – ponieważ urządzenie jest odsłonięte podczas udostępniania plików i pobierania torrentów, oznacza to, że informacje osobiste i dane są łatwo dostępne dla dostawcy usług internetowych i innych użytkowników.

Jeśli padniesz ofiarą któregokolwiek z powyższych problemów, może to mieć poważny wpływ na twoje życie, dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jak bezpiecznie torrentować. Na szczęście VPN może rozwiązać wiele z tych problemów związanych z bezpieczeństwem.

Czy istnieje w 100% darmowa sieć VPN?

Ostatnie słowo

Torrenty to świetny sposób na szybkie i wydajne pobieranie plików z Internetu, ale trzeba tylko upewnić się, że robi się to bezpiecznie. Pobieraj torrenty tylko z renomowanych witryn, upewnij się, że używane torrenty są legalne, korzystaj z dobrego klienta P2P, unikaj pobierania materiałów chronionych prawem autorskim i, co najważniejsze, korzystaj z VPN.

Dzięki zalecanej sieci VPN na urządzeniu, wszystkie zagrożenia związane z torrentowaniem są znacznie zmniejszone. Będziesz całkowicie ukryty przed dostawcą usług internetowych, cyberprzestępcami i właścicielami praw autorskich. Złośliwe oprogramowanie zostanie zablokowane przed zainfekowaniem twoich urządzeń i nie będziesz musiał znosić rozpraszających wyskakujących reklam.

Która sieć VPN sprawdza się w przypadku torrentów?

Narzędzia te są łatwe w użyciu, mają dobry stosunek jakości do ceny i są bardzo skuteczne. VPN pomoże również zalogować się do witryn, które mogą być zablokowane lub ograniczone geograficznie w Twojej lokalizacji. Jeśli chcesz bezpiecznie pobierać torrenty, ukrywając się przed dostawcą usług internetowych i optymalizując je z najlepszymi prędkościami – potrzebujesz VPN.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject