Co można kupić za Bitcoin: Przewodnik dla początkujących, jak wydać swoje BTC

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

W ciągu ostatniej dekady Bitcoin rozwinął się jako magazyn wartości i przeszedł modernizację, aby poprawić swoje możliwości przetwarzania transakcji. Różne firmy akceptują teraz Bitcoin (BTC) jako metodę płatności, zarówno osobiście, jak i online.

Pomimo posiadania wyższych opłat niż wiele innych kryptowalut, BTC może być pomocny w przypadku większych transakcji – zwłaszcza biorąc pod uwagę jego imponujące bezpieczeństwo. Przez dużą część swojego istnienia społeczność Bitcoina pokładała wiele wiary w to, że kryptowaluta stanie się realną alternatywą dla wielu scentralizowanych systemów płatności istniejących na rynku. Jednak BTC jest obecnie używany przede wszystkim jako długoterminowa inwestycja, aktywa znacznie podobne do złota lub akcji.

Czy można zamienić Bitcoin na gotówkę?

Głównym problemem jest liczba transakcji, które sieć może przetworzyć: Absolutna maksymalna przepustowość Bitcoina to zaledwie siedem transakcji na sekundę. Tymczasem Visa obsłużyła w 2019 roku ponad 185 miliardów transakcji.

Należy zauważyć, że transakcje kartami kredytowymi nie są rozliczane od razu. Te transakcje są w niektórych przypadkach ustawiane w kolejce na wiele dni, podczas gdy Bitcoin jest krytykowany za ustawianie transakcji w kolejce na wiele godzin w czasach zatłoczenia. Podobnie jak w przypadku kart kredytowych, Bitcoin ma transakcje oczekujące i transakcje zakończone; ludzie często mylą te dwie rzeczy.

Gdy coraz więcej osób zaczyna używać Bitcoina i wysyłać transakcje, sieć staje się rozdęta. Wraz z liczbą transakcji, czas oczekiwania i – co najważniejsze – opłaty transakcyjne rosną w czasach przeciążenia sieci i spadają, gdy użycie słabnie. 

Czy można używać Bitcoin na Amazon?

Klasycznym przykładem tego było, gdy opłaty transakcyjne BTC gwałtownie wzrosły z powodu zwiększonego użycia i handlu w 2017 roku, czyli w okresie, w którym cena tokena gwałtownie wzrosła. To sprawiło, że ludzie kwestionowali rentowność Bitcoina, a kilka dużych firm przestało akceptować go jako metodę płatności.

Bitcoin ma rozwiązanie skalowania, które ma to zmienić: nazywa się Lightning Network i wykorzystuje kanały państwowe do przeprowadzania transakcji niemal natychmiast, z nominalnymi opłatami. Sieć ta aktualizuje stan blockchaina Bitcoina po zakończeniu transakcji. 

Brak przyjazności dla użytkownika ogranicza adopcję sieci Lightning. Użytkownicy muszą obecnie tworzyć i wpłacać do swoich kanałów Lightning, zanim będą mogli przeprowadzić transakcję. Muszą również utrzymywać kanał otwarty do momentu zakończenia transakcji.

Czy można kupić samochód za Bitcoin?

Sieć Lightning skorzysta z Taproot, aktualizacji Bitcoina, która poprawia prywatność, czyniąc transakcje Lightning nieodróżnialnymi od konwencjonalnych transakcji BTC. Pojawią się również portfele, których celem jest ułatwienie ludziom kupowania rzeczy za BTC przy użyciu Lightning, co jest obiecującą perspektywą dla przyszłości Bitcoina.

Najbardziej znaczącym problemem, który Lightning rozwiązuje, jest uczynienie BTC opłacalnym dla maleńkich transakcji, takich jak filiżanka kawy. Jeśli Lightning nie będzie używany do tych małych, częstych transakcji, wysokie opłaty za Bitcoin mogą pomnożyć ceny.

Drugą najistotniejszą kwestią jest czas transakcji w sklepach stacjonarnych. Przykładowo, stanie za użytkownikiem Bitcoina w kolejce do kasy i czekanie ponad 10 minut na przejście transakcji byłoby bardzo irytujące.

Dlaczego ludzie kupują Bitcoin?

Lightning może potencjalnie wyeliminować oba powyższe problemy, jeśli stanie się bardziej przyjazny dla użytkownika. Po pełnym wdrożeniu, jego zwolennicy mają nadzieję, że Bitcoin może faktycznie dać Visa bieg na swoje pieniądze.

Z drugiej strony, transakcje przeprowadzane online są nadal łatwe do wykonania za pomocą Bitcoin ze względu na brak oczekiwania w kolejce – zwłaszcza jeśli płacisz za pomocą kodu QR przy użyciu portfela mobilnego. Wzrost zakupów online może wpłynąć na rentowność płatności BTC, zwłaszcza że sklepy ceglane i stacjonarne są na wyczerpaniu.

Sklepy internetowe, które akceptują Bitcoin

Jak mogę kupić coś za Bitcoin?
 • Overstock – wybitny sprzedawca internetowy akceptuje i w pełni obsługuje płatności Bitcoin.
 • Home Depot – sieć sklepów z artykułami wyposażenia wnętrz, największa w Stanach Zjednoczonych.
 • Newegg – elektroniczny gigant detaliczny akceptujący płatności Bitcoin za większość swoich akcji.
 • Shopify – platforma e-commerce, która umożliwia użytkownikom tworzenie własnych sklepów internetowych, podobnych do Etsy i eBay.
 • Microsoft – jedna z największych firm na świecie, umożliwia użytkownikom dodawanie pieniędzy do swoich kont za pomocą Bitcoina.
Czy mogę dokonać zakupów na Amazon za pomocą Bitcoin?

Większość głównych sprzedawców internetowych nadal nie akceptuje BTC jako formy płatności, ale istnieje sposób na zakup produktów od nich przy użyciu waluty cyfrowej: Możesz robić zakupy za pomocą Bitcoin, używając kart podarunkowych.

Rzeczywiście, znaczna część transakcji związanych z Bitcoin to zakupy kart podarunkowych. Karty podarunkowe to najprostszy sposób wykorzystania kryptowaluty do zakupu produktów od globalnych firm i małych lokalnych przedsiębiorstw, online i offline.

Usługodawcy, którzy akceptują Bitcoin

Akceptacja Bitcoina jako opcji płatności różni się w zależności od firmy. Stąd nie ma określonych rynków, na których BTC jest powszechnie akceptowany. Zamiast tego istnieją różne firmy w różnych sektorach, które chcą rozszerzyć swoje bazy klientów poprzez wprowadzenie walut cyfrowych jako nowej opcji płatności:

Co właściwie można kupić za Bitcoiny?
 • AT&T – dostawca usług telefonii komórkowej.
 • Twitch – platforma do streamingu na żywo.
 • Dish Network – amerykański dostawca usług satelitarnych typu direct-broadcast.
 • ExpressVPN – szybka, bezpieczna sieć VPN.
 • NordVPN – dostawca no-log VPN z Malty.
 • ProtonMail – dostawca poczty elektronicznej szyfrowanej end-to-end.
 • Vultr – firma zajmująca się hostingiem stron internetowych.
 • WordPress – system zarządzania treścią typu open-source, który pozwala użytkownikom tworzyć strony internetowe i blogi.
 • Reddit – możesz kupić funkcje premium za pomocą Bitcoina.
 • Namecheap – dostawca usług hostingowych i domen internetowych.
 • Bloomberg, Chicago Sun-Times – użyj Bitcoin do subskrypcji internetowego punktu informacyjnego.
Które strony internetowe akceptują bitcoiny jako płatność?

Kupowanie gier wideo za pomocą Bitcoina

W przeszłości, trzeba było odwiedzić fizyczny sklep, aby kupić grę wideo. Dziś jednak większość graczy kupuje w sieci. Gry wideo stają się cyfrowym posiadaniem, podobnie jak same waluty cyfrowe. Więc to naturalne, że coraz więcej wiodących platform sprzedaży gier akceptuje Bitcoin.

 • Xbox – używaj Bitcoina do płacenia za gry, dodatki i subskrypcje Xbox Live.
 • Humble Bundle – cyfrowy sklep, który część swoich dochodów przekazuje na cele charytatywne.
 • Big Fish Games – firma zajmująca się grami casualowymi z siedzibą w Seattle w stanie Waszyngton.
Czy można robić zakupy w Internecie za pomocą bitcoinów?

Firmy turystyczne, które akceptują Bitcoin

Istnieje wiele konkurencyjnych usług związanych z podróżami, a większość z nich oferuje bardzo podobne zestawy narzędzi. Zapewnienie alternatywnych sposobów płatności to świetny sposób na przyciągnięcie nowych klientów. Niektóre usługi, w których możesz zarezerwować swoje wymarzone wakacje i zapłacić za nie za pomocą Bitcoin, obejmują:

 • Expedia – jedna z największych na świecie internetowych agencji rezerwacji podróży obecnie akceptuje BTC dla rezerwacji hotelowych i planuje wprowadzić go jako opcję płatności za loty, zajęcia i więcej
 • AirBaltic – pierwsza linia lotnicza w historii, która akceptuje płatność Bitcoin za różne loty.
 • Virgin Galactic – pierwsza na świecie komercyjna linia kosmiczna, której właścicielem jest miliarder magnat biznesowy Richard Branson, akceptuje Bitcoin.
Które strony internetowe akceptują bitcoiny jako formę płatności?

Organizacje non-profit, które akceptują Bitcoin

 • Wikimedia Foundation – organizacja non-profit zajmująca się wspieraniem wzrostu, rozwoju i dystrybucji wolnych, wielojęzycznych treści edukacyjnych.
 • Wikileaks – międzynarodowa organizacja non-profit, która publikuje tajne informacje, przecieki wiadomości i tajne media dostarczane przez anonimowe źródła.
 • The Giving Block – platforma ułatwiająca organizacjom non-profit i darczyńcom odpowiednio przyjmowanie i przekazywanie darowizn w kryptowalucie.

Przekazywanie pieniędzy na cele charytatywne często wiąże się z ogromnymi opłatami. Ponadto, niektórzy ludzie woleliby zachować anonimowość swoich darowizn z tego czy innego powodu. Przekazywanie pieniędzy za pomocą Bitcoin zapewnia sposób na uniknięcie obu tych obaw.

Ile firm akceptuje BTC?

Restauracje i supermarkety, które akceptują Bitcoin

 • Subway – możesz kupić kanapki za Bitcoin w różnych lokalizacjach na całym świecie.
 • Burger King – duża międzynarodowa sieć restauracji typu fast food, która sprzedaje burgery, frytki i inne.
 • Whole Foods – sieć supermarketów, która sprzedaje ekologiczne artykuły spożywcze.

Taksówki

Czy firmy hazardowe akceptują bitcoiny?

Kilka usług wysyłki taksówek i transportu lotniskowego w różnych częściach świata akceptuje Bitcoin jako metodę płatności.

Edukacja

 • Treehouse – specjalista od edukacji interaktywnej przyjmujący Bitcoin na różnorodne kursy.
 • Curtin University – duży uniwersytet w Australii z kursami obejmującymi architekturę, biznes, inżynierię, technologie informacyjne i inne.
 • The King’s College – chrześcijańska uczelnia liberal arts z siedzibą w Nowym Jorku.
 • European School of Management and Technology (ESMT) – niemiecka uczelnia z wieloma międzynarodowymi studentami.

W 2013 roku University of Nicosia, prywatna szkoła na Cyprze, stała się pierwszą uczelnią oferującą program Master’s in Blockchain and Digital Currency. Oczywiście, możesz zapłacić czesne w Bitcoin.

Czy mogę kupić PS5 za kryptowaluty?

Agregatory sklepów z bitcoinami

 • Where to Spend Bitcoins U.K. – katalog sklepów, pubów, stron internetowych i innych miejsc w Wielkiej Brytanii, które akceptują Bitcoin.
 • useBitcoins – platforma z ponad 5.000 wyszczególnionych biznesów, które akceptują BTC.
 • Coinmap – mapa firm na całym świecie akceptujących Bitcoin.
 • Spendabit – wyszukiwarka potrafiąca znaleźć konkretne towary dostępne do kupienia za Bitcoin.
Agregatory sklepów Bitcoin

Luksusowe sposoby na wydanie Bitcoina

 • BitCars – giełda internetowa, która sprzedaje samochody za pomocą Bitcoina.
 • AutoCoinCars – rynek internetowy, który sprzedaje samochody i podaje ich ceny w BTC, wśród innych kryptowalut i walut fiat.
 • Bithome – internetowa, szwajcarska giełda nieruchomości, na której można kupić i sprzedać nieruchomość za pomocą Bitcoin.
 • Prestige Cars Kent – dealerstwo, które umożliwia klientom zakup samochodów za pomocą Bitcoin.
 • Prestige Time – sklep umożliwiający zakup luksusowych zegarków za pomocą Bitcoina.
 • Denison Yacht Sales – firma, która umożliwia zakup jachtów za pomocą Bitcoina.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject