Jak zlokalizować i użyć bankomatu Bitcoin, aby kupić Bitcoin za gotówkę

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Istnieje kilka sposobów na zakup Bitcoin. Najbardziej powszechnym i wygodnym sposobem zakupu Bitcoin jest wymiana online lub pośrednictwo, na przykład możesz kupić Bitcoin teraz za pomocą karty kredytowej przez Bitcoin.com i uzyskać Bitcoin natychmiast z niewielkim kłopotem.

Jak korzystać z bankomatu, aby kupić bitcoiny za gotówkę?

Czasami jednak ludzie chcą płacić gotówką. Kupowanie Bitcoin za gotówkę nie jest tak trudne jak się wydaje. Jednym ze sposobów, w jaki można kupić Bitcoin za gotówkę jest peer-to-peer, co oznacza, że możesz znaleźć kogoś lokalnie, aby kupić od niego osobiście. Wymaga to trochę więcej pracy niż większość ludzi by się cieszyła. Innym, bardziej wygodnym i mniej inwazyjnym sposobem jest kupienie Bitcoin za gotówkę w bankomacie Bitcoin.

Ten przewodnik obejmie proces bankomatów Bitcoin i przejdzie przez to, jak zlokalizować i użyć jednego, aby kupić Bitcoin za gotówkę.

Krok 1: Znalezienie bankomatu Bitcoin w pobliżu.

Po tym, jak zdecydowałeś, że chcesz kupić Bitcoin za gotówkę za pomocą bankomatu (zwanego również BATM), będziesz musiał znaleźć jeden najbliżej Ciebie. Mamy cię pokryte tutaj, jak mamy mapowane ponad 1200 + Bitcoin ATM na całym świecie z pomocą Coin ATM Radar. Z tej mapy, powinieneś być w stanie znaleźć niektóre BATM blisko swojej lokalizacji.

Krok 2: Rozpoczęcie procesu

Czy można użyć bankomatu, aby kupić bitcoiny za gotówkę?

To może wydawać się zniechęcającym zadaniem, ale kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, zobaczysz, że kupowanie Bitcoin z bankomatu jest szybkie i łatwe. Przed udaniem się do bankomatu Bitcoin, dobrą rzeczą, aby mieć pod ręką z wyprzedzeniem jest portfel Bitcoin już pobrany do urządzenia mobilnego i gotowy do pracy (i kopii zapasowej). W ten sposób, gdy pójdziesz kupić, możesz wygenerować adres odbiorczy portfela Bitcoin, nie martwiąc się o to w BATM. Jeśli pobierzesz portfel Bitcoin.com, możesz zobaczyć, jak go używać tutaj.

Kiedy będziesz gotowy, udaj się do swojego lokalnego bankomatu Bitcoin. Kiedy dotrzesz na miejsce, powinien on wyglądać jak obrazek przedstawiony w linijce (wszystkie lokalizacje będą oczywiście inne). Następnym krokiem będzie rozpoczęcie korzystania z BATM.

Krok 3: Korzystanie z bankomatu Bitcoin

Znalezienie bankomatu Bitcoin w pobliżu

Zacznij od stuknięcia w ekran, na którym chcesz kupić monety. W zależności od BATM, proces ten może być nieco inny dla każdego z nich, ale ogólnie rzecz biorąc, większość maszyn podąża za podobnym procesem kupowania.

W tym momencie BATM zapyta Cię, ile Bitcoinów chcesz kupić i o weryfikację siebie poprzez wpisanie numeru telefonu komórkowego, abyś mógł otrzymać wiadomość tekstową (sms) w celu potwierdzenia. Następnie BATM powinien zapytać Cię, gdzie chcesz, aby Twój Bitcoin został wysłany – w tym miejscu będziesz potrzebował adresu odbiorczego portfela Bitcoin.

Czy bankomaty bitcoinów wymagają dowodu tożsamości?

Aby wygenerować adres odbiorczy portfela, używając Bitcoin.com Wallet, po prostu dotknij “Receive” w lewym górnym rogu. To automatycznie wygeneruje nowy adres dla Ciebie wpisany, a także w formie kodu QR, który można zeskanować. Tutaj będziesz chciał trzymać kod QR, który pokazuje się w portfelu do BATM tak, że może być zeskanowany (więc wiedzą, gdzie wysłać ci Bitcoin).

Będziesz chciał postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie, które mogą czytać coś jak obrazek przedstawiony w linii, aby trzymać kod QR 4-6 cali od skanera. Po zeskanowaniu przez maszynę kodu QR portfela, będzie on musiał potwierdzić adres w portfelu – sprawdź dwukrotnie, aby upewnić się, że jest on poprawny przed kontynuowaniem. Następnym krokiem będzie włożenie do maszyny gotówki, z którą chcesz kupić Bitcoin.

Czy mogę kupić bitcoiny za gotówkę w Walmarcie?

Powinieneś być w stanie włożyć dowolną ilość gotówki, tak długo jak spełnia ona minimalne i maksymalne kwoty dozwolone przez BATM. Na ekranie powinieneś również zobaczyć ilość Bitcoinów, które kupujesz, denominowaną w Twojej lokalnej walucie, a także w ilości tickerów monet (na przykład może powiedzieć 20,00 USD i 0,1387446 BCH). Kiedy będziesz gotowy, zakończ transakcję. Spowoduje to, że maszyna wydrukuje paragon, który pokaże szczegóły transakcji BATM i potwierdzi szczegóły transakcji.

Znajdź bankomat Bitcoin w pobliżu

Po wykonaniu tych czynności otrzymasz swój Bitcoin do portfela w ciągu zaledwie kilku minut. I to wszystko, właśnie kupiłeś Bitcoin z BATM. Nie jesteś pewien, co zrobić ze swoją nową cyfrową walutą? Zacznij tutaj i znajdź kilka miejsc, w których możesz zacząć jej używać!

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject