Jak wysłać anonimową wiadomość e-mail

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Czy Gmail ujawnia adres IP użytkownika?

Jeśli korzystasz z Gmaila jako usługi poczty internetowej, Twój zewnętrzny adres IP i nazwa hosta nie zostaną ujawnione. Jeśli jednak korzystasz z Thunderbirda lub klienta Outlook do wysyłania wiadomości Gmail przy użyciu protokołu SMTP, Twój adres IP i nazwa hosta zostaną przesłane wraz z wiadomością e-mail. Należy pamiętać, że podczas dochodzenia policyjnego Gmail będzie zmuszony ujawnić adres IP i lokalizację użytkownika.

Jak ukryć swój adres e-mail podczas wysyłania wiadomości?

Nie da się ukryć adresów “Od” podczas wysyłania wiadomości e-mail. Możesz jednak użyć fałszywego adresu, aby oszukać kogoś, że to ktoś inny. Nadal będziesz musiał używać prawdziwej nazwy domeny, ponieważ nieistniejące nazwy domen zostaną przechwycone przez filtry antyspamowe.

Czy można wysłać anonimową wiadomość e-mail w programie Outlook?

Z założenia program Outlook zawsze używa konta e-mail powiązanego z nadawcą. Oznacza to, że niemożliwe jest wskazanie innego “Od” niż używane konto e-mail. Jeśli nie są one zgodne, program Outlook zwróci błąd i wysłanie wiadomości e-mail będzie niemożliwe.

Czy Gmail jest anonimowy?

Gmail nie jest anonimowy, ponieważ Google ma tendencję do zbierania danych i wyświetlania reklam. Można jednak zachować pewien stopień prywatności konta Gmail, używając fałszywego imienia i nazwiska, lokalizacji, daty urodzenia podczas rejestracji i zawsze korzystając z VPN.

Czy mogę ukryć swój adres IP podczas wysyłania wiadomości e-mail?

Możesz użyć VPN lub TOR, aby ukryć swój początkowy adres IP podczas wysyłania wiadomości e-mail, aby wyświetlić adres IP serwera proxy zamiast rzeczywistego domowego adresu IP. Nie spowoduje to publicznego ujawnienia adresu IP podczas wysyłania wiadomości e-mail.

Czym jest konto e-mail typu burner?

Konto e-mail typu burner to oddzielne konto e-mail bez ważnych kontaktów, którego użytkownik może szybko pozbyć się po kilku użyciach. Ma ono tę zaletę, że nie jest powiązane z nazwiskami prawdziwych użytkowników ani ich innymi kontami.

Czy Outlook jest bezpieczniejszy niż Gmail?

Ustawienia bezpieczeństwa Microsoftu są zagadką. Tymczasem polityka prywatności Google jest znacznie bardziej przejrzysta. Poza tym Google oferuje logowanie za pomocą sprzętowego 2FA, które jest bardzo bezpieczną metodą uwierzytelniania. Ponadto, Gmail oferuje doskonałe bonusy, takie jak umieszczanie spamu w osobnym folderze Wiadomości-śmieci zamiast dodawania czerwonej lub żółtej ikony u góry podejrzanych wiadomości e-mail. Oznacza to, że Gmail jest lepszy od Outlooka, jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

Używamy poczty elektronicznej do wielu rzeczy, które wymagają anonimowości. Od listów miłosnych po potwierdzenia kont – nasze skrzynki pocztowe są domem dla naprawdę pikantnych rzeczy!

Jest tylko jeden problem: e-maile z założenia zapewniają możliwą do zidentyfikowania dwukierunkową komunikację. Oprócz adresu nadawcy, e-mail zawiera o wiele więcej informacji, które mogą Cię zidentyfikować. Na przykład, jeśli spojrzysz na pełny nagłówek wiadomości e-mail, możesz znaleźć informacje o routingu. Może to wystarczyć do zidentyfikowania użytkownika i spowodowania różnych problemów.

Jednak nie wszystko stracone! W tym artykule przedstawię prawidłowy sposób wysyłania anonimowych wiadomości e-mail.

Jak wysłać anonimową wiadomość e-mail bez bycia śledzonym?

  • Wybierz bezpiecznego dostawcę poczty e-mail. ProtonMail jest jedną z najlepszych opcji
  • Zarejestruj się w usłudze, aby otrzymać skrzynkę pocztową
  • Zaloguj się na swoje konto
  • Ciesz się nową, bezpieczniejszą komunikacją e-mail!
Czy możliwe jest wysłanie anonimowej wiadomości e-mail?

Wysyłanie prywatnych wiadomości e-mail oznacza ukrywanie prawdziwego adresu IP i korzystanie z bezpiecznego dostawcy usług e-mail. Większość popularnych platform pocztowych, takich jak Google czy Yahoo, jest doskonała pod względem prostoty i przechowywania, ale brakuje im działu prywatności.

Najlepsze blokery reklam dla Twitcha w 2023 roku

Jeśli chcesz zainicjować prywatną rozmowę za pośrednictwem poczty e-mail, możesz zrobić kilka rzeczy. Należy pamiętać, że w większości przypadków nie ma jednego rozwiązania. Najlepsze połączenie prywatności i bezpieczeństwa uzyskasz, jeśli spróbujesz połączyć kilka metod. Pomoże to nie tylko zachować bezpieczeństwo podczas pisania prywatnych wiadomości e-mail, ale także podczas wyszukiwania słabych punktów w codziennym przeglądaniu.

1. Korzystaj z szyfrowanej i anonimowej usługi e-mail

Jak mogę wysłać wiadomość e-mail bez wyświetlania nazwy nadawcy?

Szyfrowana poczta e-mail będzie działać tak samo, jak zwykła usługa, z tą różnicą, że szyfrowanie end-to-end czyni ją znacznie bezpieczniejszą. Takie szyfrowanie obejmuje wiadomości e-mail, skrzynkę odbiorczą i listę kontaktów. Nikt, kto szpieguje twój ruch, nie będzie w stanie odczytać twoich e-maili, w tym nawet usługodawcy (w niektórych przypadkach). Różni dostawcy oferują różne funkcje, ale ProtonMail, Tutanota, StartMail i Guerilla Mail gwarantują większą prywatność niż Gmail czy Yahoo.

8 najpopularniejszych technik łamania haseł: dowiedz się, jak chronić swoją prywatność

Najbardziej anonimowe konta e-mail:

  1. ProtonMail – najlepszy dostawca bezpiecznej poczty e-mail
  2. StartMail – najlepszy, łatwy w użyciu dostawca poczty e-mail
  3. Tutanota – najbardziej anonimowy dostawca poczty e-mail
  4. Guerilla Mail – najlepszy tymczasowy e-mail przeciwko spamowi

2. Używanie wiadomości e-mail z “palnikiem”

Jak wysyłać anonimowe wiadomości e-mail: 5 ukrytych metod

Podobnie jak tanie telefony na kartę są używane w serialach takich jak The Wire i Breaking Bad, wiadomości e-mail z palnikiem są tymczasowo używane, a następnie usuwane. Wygasają one po ustalonym okresie lub umożliwiają wysyłanie wiadomości bez rejestrowania konta, które można prześledzić wstecz. Możesz skorzystać z tymczasowego konta “tylko do wysyłania” w AnonymouseMail.

E-maile typu burner mogą pomóc w walce ze spamem podczas rejestracji w podejrzanych witrynach. Jedyną wadą jest to, że zresetowanie konta zarejestrowanego na burner email może być bardzo trudne w przypadku zapomnienia hasła. Najlepszym sposobem działania byłoby korzystanie z wiadomości typu burner e-mail, gdy wiesz, że istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że będziesz musiał z nich korzystać w przyszłości.

3. Ukryj swój adres IP

Jak wysłać anonimową wiadomość e-mail

Niezależnie od wybranej metody wysyłania anonimowych wiadomości e-mail, Twój adres IP może nadal stanowić zagrożenie. Aby ukryć swój adres IP, należy skorzystać z sieci VPN bez logów lub przeglądarki Tor. VPN szyfruje połączenie i kieruje je przez serwer pośredniczący, ukrywając rzeczywisty adres IP. Przeglądarka Tor przekierowuje połączenie przez kilka węzłów sieci, dzięki czemu użytkownik jest niemożliwy do wykrycia. Istnieją nawet sieci VPN, które wykorzystują te technologie w połączeniu, takie jak Onion over VPN firmy NordVPN.

Jak odblokować YouTube

Jak wysłać anonimową wiadomość e-mail bez bycia śledzonym?

4. Usuń metadane z plików

Jeśli wysyłasz dokument Word, metadane w plikach mogą być Twoją wskazówką. Mogą one zawierać imię i nazwisko oraz inne dane osobowe, których nie chcesz udostępniać. Jeśli są to tylko dokumenty, które chcesz wysłać bez śledzenia, powinieneś zrobić zrzut ekranu i usunąć z niego wszelkie dane EXIF.

1. Korzystaj z szyfrowanej i anonimowej usługi e-mail
Business woman are sending email marketing by digital tablet

W systemie Windows dostępne jest również wbudowane narzędzie do usuwania metadanych o nazwie Inspektor dokumentów. Pomoże ci to przeanalizować to, co zawierasz, dając ci możliwość usunięcia wszystkich informacji z pliku, którego nie chcesz udostępniać.

5. Utwórz nowe konto e-mail

Najprostszym sposobem na anonimowe wysyłanie wiadomości e-mail jest utworzenie nowego konta e-mail. Jeśli musisz korzystać z usług Gmail lub Yahoo, możesz utworzyć wiadomość e-mail przy użyciu fałszywych informacji. Wybierz fałszywe imię i nazwisko, adres domowy, datę urodzenia i nie podawaj numeru telefonu. Należy jednak pamiętać, że nawet przy tych środkach ostrożności usługi te nadal będą śledzić ruchy użytkownika w sieci. Są one również zobowiązane do przekazywania tych informacji organom ścigania.

Najbardziej anonimowe konta e-mail:

Najbardziej anonimowi dostawcy poczty e-mail

Jeśli chcesz wysyłać wiadomości e-mail anonimowo, zawsze sprowadza się to do wyboru bezpiecznego dostawcy poczty e-mail. Nadal mogą oni przechowywać dziennik z Twoim imieniem i nazwiskiem, adresem IP lub lokalizacją, więc musisz wybrać taki, który będzie szanował Twoją anonimowość i nie będzie gromadził Twoich danych.

ProtonMail wykorzystuje szyfrowanie PGP dla wiadomości e-mail, zanim opuszczą one urządzenie. Gwarantuje politykę braku logów, więc nawet jeśli organy ścigania zapukają do drzwi dostawcy, nie będą mieli nic do pokazania.

Najbardziej anonimowi dostawcy poczty e-mail

Należy pamiętać, że po wysłaniu wiadomości e-mail nie będzie ona szyfrować metadanych, nagłówków ani tematów. Dostępny jest bezpłatny i płatny plan (od 3,49 USD miesięcznie), który zwiększa maksymalną liczbę wiadomości, które można wysłać dziennie. Jedynym minusem jest to, że prawdopodobnie poproszą Cię o podanie numeru telefonu w celu potwierdzenia konta.

Jak utworzyć dobre i silne hasło

ProtonMail oferuje również funkcję autodestrukcji wiadomości. Wszystko, co musisz zrobić, to ustawić preferowany czas wygaśnięcia, a gdy nadejdzie czas, ProtonMail usunie wiadomości ze skrzynki odbiorczej odbiorcy.

Czy mogę wysłać anonimową wiadomość e-mail z ProtonMail?

Oprócz tego, ta usługa poczty e-mail oferuje darmową sieć VPN, aplikacje dla systemów iOS i Android oraz szyfrowany kalendarz.

2. StartMail – najlepszy, łatwy w użyciu dostawca poczty e-mail

Czy StartMail może być śledzony?
Wersja bezpłatna:Nie
Platformy:Tylko w Internecie
Przechowywanie:10 GB
Aktualna oferta:Pobierz Startmail, teraz 50% taniej!

StartMail jest tym, czym mógłby być Gmail, gdyby jego firma skupiła się bardziej na prywatności niż na umieszczaniu reklam. Ich firma macierzysta prowadzi nawet Startpage, która jest jedną z niewielu wyszukiwarek przyjaznych prywatności.

Podążając za tym przykładem, StartMail jest jedną z najbardziej prywatnych skrzynek pocztowych, jakie można uzyskać. Obsługuje ona wiadomości typu burner, dzięki czemu można dodawać bariery do skrzynki pocztowej. Nawet jeśli taki e-mail pojawi się na liście spamowej, możesz szybko się go pozbyć i utworzyć inny.

Czy StartMail może być śledzony?

Podobnie jak większość usług poczty e-mail zorientowanych na prywatność, StartMail szyfruje wiadomości lokalnie i wysyła je przez HTTPS. Istnieje również obsługa PGP, ale Twój kontakt będzie musiał również korzystać z pasującej konfiguracji. W przeciwnym razie nie będzie działać.

Jeśli chodzi o ceny, plany StartMail zaczynają się od 2,50 USD miesięcznie. Alternatywnie można skorzystać z 7-dniowego bezpłatnego okresu próbnego, aby najpierw wypróbować wszystkie funkcje premium.

3. Tutanota – najbardziej anonimowy dostawca poczty e-mail

Tutanota - najbardziej anonimowy dostawca poczty e-mail
Wersja bezpłatna:Tak, 1 GB
Platformy:Windows, macOS, iOS, Android
Przechowywanie:1-10 GB
Aktualna oferta:Uzyskaj do 20% zniżki na Tutanota!

Tutanota może zapewnić szyfrowanie end-to-end. W razie potrzeby będziesz mógł wysyłać zaszyfrowane wiadomości nawet do użytkowników spoza Tutanota. Szyfrowanie obejmuje nie tylko skrzynkę odbiorczą, ale także kontakty. Podczas rejestracji konta nie trzeba podawać żadnych informacji umożliwiających identyfikację. Ponadto usunie twój adres IP z wiadomości e-mail. Kod jest otwarty, więc każdy może go sprawdzić.

Czy e-mail Tutanota jest anonimowy?

Ta bezpieczna usługa poczty e-mail jest jedną z najlepszych opcji dla tych, którzy nie chcą wydawać fortuny – lub w ogóle wydawać pieniędzy. Oferuje ona bowiem darmową wersję, która obejmuje 1 GB przestrzeni dyskowej. Jednak ten plan obsługuje tylko jednego użytkownika i ma inne ograniczenia – na przykład przechowuje wiadomości e-mail tylko przez cztery tygodnie. Za dodatkowe funkcje, takie jak konfigurowanie zaszyfrowanych kalendarzy i nieograniczona historia wiadomości e-mail, można zapłacić już od 1,20 USD miesięcznie.

Najlepsze programy do blokowania reklam na iPhone’a

4. Guerilla Mail – najlepszy tymczasowy e-mail przeciwko spamowi

Czy poczta partyzancka jest prawdziwa?
Wersja bezpłatna:Tak
Platformy:Sieć
Przechowywanie:NIE DOTYCZY

Guerilla Mail jest popularnym dostawcą anonimowych wiadomości e-mail od 2006 roku. Różni się on od innych bezpiecznych dostawców poczty e-mail na tej liście, ponieważ zapewnia tymczasowy adres e-mail do anonimowego wysyłania i odbierania wiadomości e-mail. Możesz samodzielnie utworzyć adres e-mail lub pozwolić Guerilla Mail zrobić to za Ciebie, jeśli się spieszysz. Nie musisz nawet posiadać konta, by wysyłać wiadomości, co sprawia, że jest to jeszcze wygodniejsze.

Możesz użyć Guerilla Mail, gdy chcesz zarejestrować się w witrynie, ale nie czujesz się komfortowo, używając swojego prawdziwego adresu e-mail. Innymi słowy, możesz użyć tego dostawcy poczty e-mail jako śmietnika dla niechcianych wiadomości spamowych lub gdy nie ufasz nadawcy.

Czym jest prywatność poczty e-mail?

Najlepszą rzeczą w Guerilla Mail jest fakt, że jest ona całkowicie darmowa – wystarczy wejść na ich stronę i skorzystać z usługi. Do tej pory Guerilla przetworzyła ponad 13 miliardów wiadomości e-mail – a liczba ta stale rośnie.

Znaczenie bezpieczeństwa i anonimowości poczty e-mail

Bezpieczeństwo danych użytkownika, prywatność i anonimowość

Korzystając ze standardowego dostawcy poczty e-mail, w większości przypadków otrzymasz przyzwoitą usługę, ale Twoja prywatność może być zagrożona. Usługi te generują dochód z reklam i muszą znać twoje nawyki przeglądania, aby dostosować te reklamy dla ciebie. Ponadto metadane wiadomości e-mail ujawnią prywatny adres IP każdemu, kto zechce spojrzeć na wiersze X-Originating-IP lub Original-IP. Umożliwi to hakerom (lub odbiorcy) znalezienie miasta, stanu, kodu pocztowego, dostawcy usług internetowych i nie tylko.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject