Сrypto dla początkujących: 10 pytań o kryptowaluty

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Czy kupowanie kryptowalut jest bezpieczne?

Inwestowanie w kryptowaluty jest przedsięwzięciem o wysokim ryzyku, ale potencjalnie bardzo lukratywnym. Jeśli chcesz mieć szybki dostęp do popytu na walutę cyfrową, kryptowaluta jest doskonałą inwestycją. Kupowanie akcji w firmach, które zajmują się kryptowalutami, jest bezpieczniejszym zakładem, ale może nie być tak zyskowne.

⚡️ Jak nowicjusze kupują Bitcoiny?

Chociaż nie możesz jeszcze kupić Bitcoina za pośrednictwem swojego banku lub firmy inwestycyjnej, niektóre firmy obecnie pracują nad tym. Na razie będziesz musiał użyć platformy handlowej Bitcoin, aby wymienić dolary amerykańskie na bitcoiny lub inne waluty cyfrowe.

⚡️ Jak długo powinienem trzymać kryptowalutę?

Inwestycja spekulacyjna to taka, w której inwestor oczekuje, że cena wzrośnie z czasem – generalnie jest to pozycja, która musi być utrzymana przez co najmniej sześć miesięcy do roku. Długoterminowi inwestorzy kryptowalutowi są znani z utrzymywania swoich inwestycji przez dziesięciolecia.

⚡️ Kiedy powinienem sprzedać moją kryptowalutę?

Kupują, gdy kryptowaluta jest na szczycie, sprzedają, gdy spada gwałtownie, a następnie przechodzą każdą okazję, jeśli cena się odbija. Jeśli cena spadła i nie wierzysz już w kryptowaluty jako inwestycję, powinieneś ją sprzedać. Z kolei spadająca wartość nigdy nie powinna być wykorzystywana jako pretekst do wyjścia.

Kryptowaluty dla początkujących, które kiedyś były marginalnym aspektem finansów, stają się coraz bardziej popularne.

Pierwszy bitcoinowy ETF zadebiutował na nowojorskiej giełdzie 19 października 2017 roku pod symbolem tickera ” ProShares “, który jest powiązany z kontraktami terminowymi na bitcoiny. Artyści zarabiają miliony, sprzedając “tokenizowane” dzieła cyfrowe. Giełdy kryptowalut są również reklamowane podczas programów telewizyjnych w prime time, wraz z bankami i firmami ubezpieczeniowymi.

Jaki jest najlepszy sposób na zakup kryptowalut?
Ile kryptowalut dla początkujących powinienem kupić ?

Inwestorzy indywidualni, którzy rozważają kryptowaluty dla początkujących, prawdopodobnie napotkają nowy świat w porównaniu z tym, czego doświadczyli w standardowych finansach. Ceny mogą wahać się dziko w krótkiej sprzedaży aktywów polegających tylko na cyfrowych blokach kodu.

Pomimo złożoności, specjaliści, którzy badają tę dziedzinę, uważają, że inwestowanie w kryptowaluty nie różni się tak bardzo od innych inwestycji wysokiego ryzyka, jak niektórzy myślą: nie inwestuj pieniędzy, na których utratę nie możesz sobie pozwolić, upewnij się, że masz inne podstawy finansowe pokryte i bądź cierpliwy.

Czy mogę bezpośrednio kupić kryptowalutę dla początkujących?
Jaką kryptowalutę powinienem kupić jako początkujący?

Większość materiałów, na które natrafiają konsumenci, jest poświęcona handlowi kryptowalutami. Chodzi o to, aby dowiedzieć się, jaka jest następna gorąca kryptowaluta. Wszystko polega na przewidywaniu, która moneta wzrośnie, aby stać się przyszłą gwiazdą. “Inwestowanie w kryptowaluty nie jest takie” – mówi Steve Larsen, certyfikowany planista finansowy ze stanu Waszyngton. “Chodzi o nabycie przedmiotu, który według ciebie stanie się z czasem bardziej popularny i użyteczny, podobnie jak ktoś może zainwestować w akcje”.

Danah, który prowadzi projekt blockchain dla doradców inwestycyjnych, uważa, że podstawowa technologia znana jako blockchain ma obietnicę. Komputery współpracują ze sobą, aby uwierzytelnić transakcje bez pomocy (i znacznych kosztów) centralnych organów, takich jak banki lub regulatorzy rządowi w sieci blockchain.

Jak kupić kryptowalutę
Jak kupić bitcoin

Jak wiele jest kryptowalut?

Istnieją obecnie setki kryptowalut dla początkujących. Wiele z nich ma niewielkich zwolenników, podczas gdy inne, takie jak bitcoin i eter, 1 mają znaczną liczbę użytkowników i inwestorów.

Czym est wydobywanie bitcoinów i jak to działa?

Proces, w którym sieć Bitcoin osiąga porozumienie w sprawie następnego bloku transakcji do włączenia do łańcucha Bitcoin, jest znany jako wydobycie. Aby odkryć rozwiązanie zagadki kryptograficznej, pewne osoby, znane jako górnicy, konkurują ze sobą o każdy nowy blok.

Jak kupić bitcoina i inne kryptowaluty
Czy inwestowanie w Bitcoina ma sens?

Ten, kto pierwszy odkryje rozwiązanie, stworzy nowy blok transakcji i dostarczy go do sieci. Udany górnik bloku otrzymuje jako nagrodę świeżo wybity bitcoin. Jako takie, górnictwo jest również metodą, dzięki której dodatkowe bitcoiny są dodawane do systemu.

Jaka jest dokładnie różnica między bitcoinami a NFT?

Tokeny niewymienialne (NFT) to aktywa blockchain, które trudno wymienić. Z kolei Bitcoin jest tokenem wymienialnym, co oznacza, że może być łatwo wymieniony na innego bitcoina lub dolara kanadyjskiego.

Alternatywne sposoby zakupu bitcoina
Kupno i sprzedaż kryptowalut dla początkujących

Kto ma kontrolę nad oprogramowaniem Bitcoin?

Bitcoin jest projektem open-source bez centralnego organu odpowiedzialnego za sieć Bitcoin. Każdy może spojrzeć na kod Bitcoina i zaproponować modyfikacje, o ile ma pozwolenie od wszystkich, którzy muszą dać pozwolenie. Istnieje kilka kompatybilnych wersji oprogramowania sieci Bitcoin, ale “Bitcoin Core” to nazwa nadana dystrybucji oprogramowania, która zawiera wszystkie inne programy.

Która kryptowaluta dla początkujących eksploduje?
Jaka kryptowaluta przeżyje boom w 2022 roku?

Czy kryptowaluta może być śledzona?

Kiedy kupujesz lub sprzedajesz kryptowaluty, transakcja jest dodawana do publicznej księgi zwanej blockchain. Każda kryptowaluta ma swój własny blockchain, który rejestruje wszystkie transakcje dokonane przy użyciu tej kryptowaluty. Oznacza to, że kiedy kupujesz kryptowalutę, Twój zakup może być prześledzony z powrotem do Ciebie poprzez blockchain.

Co to jest portfel kryptowalutowy i jak go używać?

Portfele kryptowalutowe przechowują klucze użytkownika, hasła, które dają Ci dostęp do Twoich kryptowalut. Portfele kryptowalutowe mogą być gorące lub zimne. Gorące portfele są bardziej podatne na włamania niż zimne, więc warto trzymać swoje bitcoiny w chłodnym portfelu do dłuższego przechowywania.

Czy kryptowaluta dla początkujących wzrośnie ponownie w 2022 roku?
Jak bardzo powinieneś zdywersyfikować kryptowaluty?

Gdzie inwestorzy mogą kupić bitcoina?

Inwestorzy mogą kupić bitcoina na różne sposoby, w tym za pośrednictwem platformy do handlu kryptowalutami bitcoins dla początkujących lub poprzez zakup ETF. Każda metoda ma swoje zalety i wady. Na przykład, bitcoinowe ETF-y mają tę zaletę, że można je trzymać na zarejestrowanym koncie (na przykład TFSA lub RRSP). Bitcoin-ETF, z drugiej strony, oferują

Jaka jest dobra strategia inwestycyjna dla kryptowalut?
Jaki jest najlepszy sposób na dywersyfikację inwestycji?

inwestorzy narażeni na cenę bitcoina bez konieczności bezpośredniego posiadania kryptowaluty.

Czy masz możliwość zakupu kryptowalut?

Jeśli kupisz kryptowaluty dla początkujących, będą one zazwyczaj klasyfikowane jako stosunkowo ryzykowne aktywa w twoim ogólnym portfelu – 5% do 10% to jedna typowa rekomendacja.

Jak stworzyć dobrze zbalansowany portfel kryptowalut?
Czy można przeprowadzić własne badania na temat kryptowalut?

John Larsen, certyfikowany planista finansowy od ponad 20 lat, radzi, że nikt nie powinien inwestować w kryptowaluty dla początkujących, dopóki nie zostaną spełnione zarówno krótko-, jak i długoterminowe cele dotyczące dobrobytu finansowego. Radził inwestorom, aby spłacili wszelkie zadłużenie konsumenckie przed inwestowaniem w kryptowaluty dla początkujących zbyt wiele pieniędzy w dopasowane składki swoich pracodawców, takie jak 401(k)s.

Kupowanie kryptowalut nie wymaga znacznych inwestycji finansowych, co jest kolejną zaletą. Klienci mogą kupować kryptowalutę w porcjach po dolarze lub mniejszych za pośrednictwem niektórych giełd internetowych.

Czy masz swoje własne badania na temat kryptowalut?
Jak badać kryptowaluty?

Odkładanie kilku dodatkowych dolarów każdego tygodnia może pomóc w wejściu w kryptowaluty, według Mati Greenspan, dyrektora wykonawczego firmy badawczej Quantum Economics.

Zrobiłeś swoje badania?

Kupowanie, przechowywanie i sprzedawanie kryptowalut stało się o wiele prostsze w ostatnich latach. Jednak, o ile nie chcesz powierzyć bezpieczeństwa swoich aktywów operatorom giełd, musisz zrozumieć, jak działają cyfrowe portfele i który z nich jest dla Ciebie najlepszy.

Czy warto badać kryptowaluty?
Czy wiesz jak kupić kryptowalutę?

Pomaga również w zrozumieniu, czym jest technologia blockchain, jak różne produkty ją wykorzystują i które z nich mają szansę na sukces. Istnieje również wiele szumu wokół kryptowalut dla początkujących w tej chwili, więc inwestorzy muszą być ostrożni z flagami ostrzegawczymi.

“Ten sektor jest wypełniony monetami, które nie mają żadnego rzeczywistego zastosowania, a w wielu przypadkach są jawnymi oszustwami, wskazując, że są to po prostu ludzie, którzy chcą zdobyć twoje pieniądze” – mówi Greenspan, który ma siedzibę w Tel Awiwie w Izraelu. Kluczem, dodaje, jest znalezienie prawdziwych innowatorów.

Dlaczego nie można kupić kryptowaluty?
Czy każdy może wejść w kryptowaluty?

Podczas gdy znajomość programowania nie jest wymagana, warto spróbować dowiedzieć się, jak wykorzystać kryptowaluty. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest biała księga; często jest to dokument techniczny opisujący sposób funkcjonowania sieci.

Bitcoin, najbardziej znana kryptowaluta, ma być prawdziwą walutą cyfrową, która może być używana do płacenia za przedmioty i usługi. Inne aktywa kryptowalutowe, takie jak Ethereum, są bardziej jak pojazdy inwestycyjne. Są one tworzone w celu rozwiązania konkretnych problemów i mogą być wykorzystywane do płacenia za towary lub usługi w przyszłości.

Jak zacząć kupować kryptowaluty?
Czy inwestorzy mogą kupić bitcoina?

Użytkownicy, którzy świadczą usługi dla sieci Ethereum, mogą być opłacani w eterze, który jest drugą najbardziej wartościową kryptowalutą. Sieć Ethereum jest zaprojektowana do uruchamiania “inteligentnych kontraktów”, które mogą być zautomatyzowane, jeśli spełnione są pewne kryteria.

Jaka jest różnica między aktywami kryptowalutowymi a konwencjonalnymi inwestycjami?

Kryptowaluty nie są obecnie regulowane przez większość rządów, co czyni je inwestycją spekulacyjną. Są one również narażone na dzikie wahania cen, ponieważ nie ma centralnego organu ustalającego ceny.

Gdzie mogę bezpośrednio kupić bitcoiny?
Jak korzystać z portfela kryptowalutowego?

Według Greenspana, dystrybucja podaży kryptowalut jest kolejną ważną kwestią.

Mówi, że takie pytania mogą być czasochłonne, ale “z pewnością rzucą światło na cenę wartości monety w czasie.”

W jaki sposób będziesz dywersyfikować?

Jedno wspólne niebezpieczeństwo stoi przed wszystkimi kryptowalutami: stojąca za nimi technologia blockchain jest stosunkowo nowa i nikt nie wie, czy spełni potencjał ekonomiczny obiecywany przez jej zwolenników.

Co właściwie robi portfel kryptowalutowy?
Czym jest portfel kryptowalutowy i dlaczego go potrzebuję?

“Każda inwestycja w kryptowalutę to ryzyko, że przyszłe transakcje, aktywa i informacje będą przechowywane i przekazywane w blockchainie” – twierdzi Sean Stein Smith, profesor nadzwyczajny w Lehman College w Nowym Jorku.

Nawet jeśli blockchain spełni wysokie nadzieje ludzi, którzy inwestują w tę branżę, nadal będą kryptowaluty, które rozczarują. Greenspan radzi, aby umieścić swoje pieniądze w kilku aktywach, które uważasz, że mają długoterminowe perspektywy.

Nie ma wielu alternatyw kryptowalutowych, które można porównać do funduszy inwestycyjnych lub innych pojazdów inwestycyjnych, które oferują ogólnym inwestorom szeroki dostęp do szerokiego zakresu aktywów.

Czy potrzebujesz portfela kryptowalutowego?
Która kryptowaluta jest najbezpieczniejsza?

Kilka funduszy exchange-traded włącza projekty blockchain do swoich portfeli, oprócz nowego ETF związanego z bitcoinem (ticker: BITO). Inne ETF-y, które zostały przedstawione, niewątpliwie będą obejmować kryptowaluty, ale nie zostały jeszcze autoryzowane. Akcje firm z branży kryptowalutowej, takich jak Coinbase, są również warte rozważenia dla inwestorów.

Dywersyfikacja ma kluczowe znaczenie dla całego portfela, a inwestycje alternatywne powinny zazwyczaj stanowić jedynie niewielki jego procent, niezależnie od tego, jak inwestujesz w kryptowaluty.

Autor zakupił BTC w momencie publikacji. NerdWallet nie zachęca ani nie doradza czytelnikom do kupna lub sprzedaży BTC lub jakiejkolwiek innej kryptowaluty.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject