Zrozumienie początkowych ofert monet (ICO): Czym są, jak działają, jakie są ich zalety i wady

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Co to znaczy ICO?

Wstępna oferta publiczna (IPO) w kontekście rynku kryptowalut jest podobna do wstępnej oferty monet (ICO). Firma chcąca pozyskać fundusze na rozwój nowej waluty, aplikacji lub usługi może to zrobić poprzez ICO.

⚡️ Jaka jest różnica między IPO a ICO?

IPO to sposób, w jaki tradycyjna firma zbiera fundusze, w przeciwieństwie do odpowiednika ICO w branży kryptowalut. Różnica między nimi polega na tym, że w IPO inwestor otrzymuje udział w firmie, podczas gdy w ICO otrzymują token, który nie reprezentuje udziałów w firmie .

⚡️ Czy Bitcoin jest ICO?

Czym jest initial coin offering i na czym polega? Początkowa oferta monet (ICO) to technika zbierania funduszy na kryptowaluty. Kryptowaluty takie jak Bitcoin i Etherium zyskują popularność na całym świecie.

⚡️ Czy ico token są dobrą inwestycją?

Jeśli wiesz, która kryptowaluta jest dobrą inwestycją, mogą one zapewnić duże zyski. Ponieważ kupujesz z wyprzedzeniem, koszty są często niższe, a niektóre ICO dają tokeny z rabatem. ICO są otwarte dla wszystkich. Nie ma ograniczeń co do tego, kto może inwestować w ICO w porównaniu z innymi IPO.

Od kwietnia 2018 r., początkowe oferty monet (“ICO”) – które zdaniem analityków branżowych mogą ostatecznie stać się wielotrylionową przestrzenią – zebrały oszałamiającą kwotę 5 014 952 132 USD. Z całkowitą kapitalizacją rynkową wynoszącą ponad 100 miliardów dolarów, rynek kryptowalut przykuł uwagę wielu, w tym handlowców szukających szybkiej gotówki z niewielką ilością zasad.

Czym jest ICO?
Jaki jest przykład listy monet ico?

Czym są initial coin offerings i jak działają?

ICO to forma kryptowaluty, którą firmy wykorzystują do pozyskiwania pieniędzy. Inwestorzy otrzymują unikalne kryptowaluty “tokeny” w zamian za ich inwestycje pieniężne w firmę za pośrednictwem platform handlowych ICO. Jest to metoda crowdfundingu poprzez tworzenie i sprzedaż cyfrowego tokena w celu sfinansowania rozwoju projektu.

Nowa waluta projektu nazywa się TKY i służy jako jednostka monetarna, która daje inwestorom dostęp do pewnych funkcji projektu, który jest prowadzony przez firmę emitującą. Te tokeny są wyjątkowe, ponieważ pozwalają na finansowanie projektów oprogramowania open source, które w przeciwnym razie byłyby niemożliwe przy użyciu konwencjonalnych instrumentów finansowych.

Czy ICO jest nielegalne?
Jaka jest różnica między IPO a Ico Coins?

Czym są białe księgi i jakie są ich cele?

Kiedy startup kryptowalutowy chce pozyskać pieniądze za pośrednictwem Ico Coins, zazwyczaj publikuje białą księgę, w której przedstawia swoje plany, aby zapewnić inwestorom istotne informacje.

W kompendium znajdą się wszystkie następujące szczegóły: czego dotyczy projekt, jakie cele zamierza osiągnąć po jego zakończeniu, ile pieniędzy jest potrzebnych do realizacji projektu, ile wirtualnych tokenów zatrzymają twórcy, jaka waluta jest akceptowana, jak długo będzie trwała kampania ICO oraz kto stworzył białą księgę.

Czy Bitcoin jest ICO?
Która moneta będzie następnym bitcoinem?

Przed uruchomieniem kryptowaluty, firma musi opublikować białą księgę. Jest to znaczący etap ICO, ponieważ wielu inwestorów chce zobaczyć wstępną białą księgę przed podjęciem decyzji o uczestnictwie lub nie.

Jaka jest różnica między ICO a IPO akcji?

Podstawową różnicą między kryptowalutą Ico Coins a pierwszą ofertą publiczną (“IPO”) jest monitoring regulacyjny. Po pierwsze, każda firma, która chce wejść na giełdę z IPO, musi złożyć “prospekt” do odpowiedniego departamentu rządowego.

Co oznacza termin ICO?
W jaki sposób uzyskać ICO?

Prospekt emisyjny jest prawnie wymaganym dokumentem, który ujawnia zamiar spółki dotyczący publicznej emisji akcji i musi spełniać określone wymogi przejrzystości. Musi on zawierać ważne informacje o firmie, a także istotne szczegóły dotyczące planowanego IPO, aby potencjalni inwestorzy mogli dokonać świadomego wyboru.

W przeciwieństwie do tego, zgodnie z niedawnym ustawodawstwem USA, ICO muszą przestrzegać standardów regulacyjnych tylko wtedy, gdy są oferowane jako tokeny bezpieczeństwa, a nie tokeny usługowe, co zostanie omówione bardziej szczegółowo poniżej .

Jaki jest przykład ICO?
Czy ICO jest nielegalne?

Ponieważ jednak taka działalność regulacyjna jest stosunkowo nowa, ocena i należyta staranność są trudniejsze niż w przypadku kapitałowych IPO, które są regulowane za pomocą rygorystycznych procedur i monitorowane przez firmy księgowe i banki inwestycyjne, co zapewnia inwestorom dodatkowe informacje i ochronę.

Czym jest ICO i jak działa?

Podejście do pozyskiwania funduszy w ramach ICO to nowy sposób pozyskiwania pieniędzy przez firmy poprzez sprzedaż tokenów na blockchainie (lista zapisów zabezpieczonych kryptograficznie), a następnie ich dystrybucję w zamian za wkłady pieniężne.

Jaki jest cel ICO?
Czy ICO jest nielegalne?

Innymi słowy, tokeny cyfrowe mogą wykonywać szeroki zakres usług i mieć wiele różnych zastosowań. Te tokeny, które mogą być wysyłane online i sprzedawane na giełdach kryptowalut, mogą zapewnić użytkownikowi dostęp do konkretnej usługi lub uprawnić go do dywidendy firmy. Tokeny usługowe to te, które reprezentują dostęp do usługi. Tokeny bezpieczeństwa to takie, które gwarantują posiadaczowi określony procent zysków lub kapitału własnego w firmie.

Żetony zależne

Tokeny użytkownika, czasami znane jako “monety aplikacji”, są kolejnym rodzajem kryptowaluty. Tokeny użytkownika reprezentują dostęp do produktu lub usługi firmy w przyszłości. Dzięki tokenom użytkowym firmy blockchain mogą pozyskać pieniądze na rozwój swoich projektów w zamian za przyszły dostęp użytkowników. Tokeny użytkowe nie mają być narzędziami inwestycyjnymi w tym samym sensie, w jakim są certyfikaty akcji; ten typ tokena jest przeznaczony do wydania.

Czym do cholery jest ICO?
Dlaczego ICO jest niebezpieczne?

Tokeny bezpieczeństwa

Inną kategorią waluty cyfrowej jest token bezpieczeństwa, który reprezentuje kontrakt inwestycyjny i może podlegać federalnym papierom wartościowym i regulacjom. Innymi słowy, są to cyfrowe aktywa, które czerpią swoją wartość z zewnętrznego, zbywalnego aktywa. Są one podobne do świadectwa udziałowego w spółce i uprawniają posiadacza do udziału w zyskach, a także do prawa głosu.

Czy Bitcoin miał Ico Coins?
Czy Ico Coins są dobre?

24 kwietnia 2018 roku Overstock ogłosił, że tZERO, jedna z jego spółek portfelowych, przeprowadzi ICO w celu sfinansowania rozwoju regulowanej platformy obrotu tokenami bezpieczeństwa. Tokeny tZERO są emitowane w ścisłej zgodności z przepisami SEC, a Patrick Byrne, dyrektor generalny Overstock, powiedział, że posiadacze tokenów będą otrzymywać kwartalną dywidendę w postaci tokenów tZERO.

Obawy

Model pozyskiwania funduszy ICO przyciąga wiele kontroli regulacyjnych, ponieważ może być wykorzystywany do finansowania projektów bez odpowiedniego ujawnienia lub, co gorsza, do oszukiwania inwestorów. Ponadto tokeny cyfrowe mogą podlegać skrajnej zmienności cenowej i gwałtownie zmieniać swoją wartość.

Czym jest ICO i jak działa?
Jak zarobić na ICO?

Pan Byrne i inni analitycy uważają, że duże firmy ostatecznie wyemitują akcje za pośrednictwem ICO zamiast lub oprócz tradycyjnych ofert publicznych.

Podczas panelu dyskusyjnego na Światowym Festiwalu Nauki w Nowym Jorku Joichi Ito, dyrektor MIT’s Media Lab i profesor praktyki sztuk i nauk medialnych, miał pewne zastrzeżenia do mentalności “gorączki złota”, która napędza sukces Ico Coins. Jego zdaniem kryptowaluty są wykorzystywane w szkodliwy sposób, który szkodzi ludziom i dławi ekosystem internetu.

“To nie jest tak, że jestem przeciwko ICO” – powiedział Ito. “Myślę, że są świetnym narzędziem do finansowania startupów. Po prostu martwię się o szał spekulacyjny, który dzieje się wokół nich”.

Czy ludzie zarabiają pieniądze na Ico Coins?
Jaki jest przykład ICO?

Pan Ito jest zaniepokojony tym, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, jak również inne organizacje rządowe, nie nadążają za ICO, pozwalając firmom na czerpanie zysków poprzez oszukiwanie niedoświadczonych konsumentów poprzez handel bezwartościowymi tokenami. Pan Ito uważa, że interwencje regulacyjne powinny być znacznie bardziej wyrafinowane i technicznie kompetentne.

Tymczasem coraz większa liczba osób dowie się o wzroście cen bitcoina i zdecyduje się na zakup jednego z wielu oferowanych ICO, być może nieświadoma zagrożeń z tym związanych.

Która moneta będzie następnym Bitcoinem?
Czy Bitcoin jest ICO?

Initial Coin Offerings (ICO) to forma crowdfundingu, która wykorzystuje kryptowaluty do pozyskania kapitału

ICO to popularna metoda pozyskiwania pieniędzy w świecie kryptowalut. Większość z nich kończy się niepowodzeniem, ale co jakiś czas pojawia się kilka nieoszlifowanych perełek. Oto kilka bardziej znaczących ICO z ostatnich lat:

  • Etherium : Kiedy ICO Ethereum miało miejsce w lipcu 2014 roku, wielu entuzjastów kryptowalut było zachwyconych jego programowalnym blockchainem i potencjałem, jaki oferował. Ostatecznie zebrał 18,4 mln dolarów i stał się drugą najbardziej wartościową kryptowalutą po Bitcoinie, według CoinMarketCap.
  • Cardano ( CRYPTO:ADA ) :Ma ulepszone elementy Ethereum i miał bardziej udane Ico Coins niż jego konkurenci. Zebrał 62,2 mln dolarów w styczniu 2017 roku, co jest około dwukrotnie więcej niż inne IEO (patrz wykres poniżej).
Czy Ico Coins są opłacalne?
Czy ICO są dobrą inwestycją?
  • Tezos ( CRYPTO:XTZ ) : Tezos zebrał 232 miliony dolarów w lipcu 2017 roku poprzez ICO, ale nie był to pełny sukces. Wystąpiły liczne opóźnienia w dystrybucji tokenów sprzedanych podczas ICO, co spowodowało pozew zbiorowy. Tezos osiągnął ugodę o wartości 25 milionów dolarów ze wszystkimi stronami w 2020 roku.
  • Dragon Coins ( CRYPTO:DRG ) :Dragon Coins jest jedną z najbardziej notorycznych instancji. Uzyskała 320 milionów dolarów w marcu 2018 roku, kiedy po raz pierwszy zaoferowała swoje monety na publicznej giełdzie. Kiedy stała się publiczna, wystąpiła seria problemów, co spowodowało niemal natychmiastowy spadek cen. Jego kapitalizacja rynkowa była poniżej 1 miliona dolarów do 2021 roku.

Ico Coins są poszukiwane przez inwestorów ze względu na możliwość wczesnego nabycia udanej kryptowaluty. Chociaż jest to możliwe, wymaga to znacznych badań i czasu, aby przebrnąć przez setki nadchodzących ICO. Biorąc pod uwagę związane z tym niebezpieczeństwo, zaleca się podjęcie działań z ostrożnością.

Jak wiele monet ico kończy się sukcesem?
Jakie są korzyści z ICO?

Zalety i wady ICO

Podczas gdy wiele ICO odnosi sukces, istnieją wady, które należy wziąć pod uwagę. Poniżej przedstawiono niektóre z korzyści, które zapewniają:

  • ✔️Jeśli możesz zorientować się, która kryptowaluta jest dobrą inwestycją, mają one bardzo atrakcyjne potencjalne zyski. Ponieważ kupujesz z wyprzedzeniem, ceny są często tańsze, a niektóre ICO dostarczają tokeny po obniżonej cenie.
  • ✔️ICO są otwarte dla wszystkich. Nie ma ograniczeń co do tego, kto może inwestować w ICO, w przeciwieństwie do niektórych IPO.
  • ✔️To szybkie i opłacalne podejście do pozyskania gotówki dla nowych firm.
Jakie są plusy i minusy ICO?
Czy warto zrobić ICO?

Poniżej przedstawiamy wady ICO:

  • ❌ Istnieje znaczne ryzyko, że token straci na wartości lub ostatecznie całkowicie upadnie, ponieważ projekty kryptowalutowe są z natury zmienne.
  • ❌Regulacja ma decydujące znaczenie dla powodzenia projektu. W wielu przypadkach niedoświadczeni inwestorzy, którzy nie wiedzą, co robią, są tymi, którzy finansują oszustwa i projekty o niskiej jakości. Sortowanie nadchodzących ICO w poszukiwaniu legalnego projektu może wydawać się jak szukanie igły w stogu siana.
  • ❌An ICO wiąże się z zakupem kryptowaluty. Wiele osób, które są nowe w kryptowalutach, będzie bardziej komfortowo inwestować w akcje kryptowalutowe lub monety w obrocie publicznym, a nie w ICO.

Rozważ użycie powłoki, a może wykończenia, które ma jakąś przyczepność.

Czy wszystkie monet ico są dochodowe?
ICO: co to jest, plusy i minusy

ICO to hybryda IPO i crowdfundingu internetowego dla kryptowalut. W dniu ustalonym przez emitenta tokena można zdeponować “X” ilości istniejącego tokena i otrzymać w zamian “Y” ilości nowego tokena (z określonym przelicznikiem).

Token ten może być wykorzystany na dwa sposoby: jako funkcja użytkowa lub jako funkcja bezpieczeństwa. Tokeny użytkowe są często nieuregulowane i są przekazywane przedsiębiorstwom w zamian za przyszły dostęp do rozwijanej usługi, często w formie nieoprocentowanej pożyczki.Z kolei token bezpieczeństwa jest zwykle traktowany przez regulatorów jako akcja i ma podobne prawa własności. Niektórzy obawiają się rzeczywistej wartości tokenów i tego, jak łatwo emitent może się wzbogacić dzięki ICO, które jest nowym zjawiskiem. Ostatecznie czas pokaże, czy będzie to przyszłość inwestycji w biznesie, czy moda.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject