Ranking giełd kryptowalut Top Best

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Jaka jest najbezpieczniejsza platforma kryptowalutowa?

Najlepsze giełdy kryptowalutowe z 2024 r.
✔️ Najlepsza ogólnie i najlepsza dla początkujących: Coinbase.
✔️ Najlepsza aplikacja mobilna: Crypto.com.
✔️ Najlepsza pod względem bezpieczeństwa: Gemini.
✔️ Najlepszy dla altcoinów: BitMart.
✔️ Najlepszy dla niskich prowizji i najlepszy dla doświadczonych traderów: Kraken.
✔️ Najlepszy dla bitcoinów: Cash App.
✔️ Najlepsza zdecentralizowana giełda: Bisq.

⚡️ Jak działa jaka giełda kryptowalut?

Giełda kryptowalut to rynek, na którym można handlować kryptowalutami. Możesz użyć giełdy do wymiany jednej kryptowaluty na inną, na przykład z Bitcoinów na Lightcoiny lub odwrotnie. Giełdy wyświetlają aktualną wartość rynkową kryptowalut, które oferują.

⚡️ Kto jest największą giełdą kryptowalut?

Coinbase to giełda aktywów cyfrowych, która ma ponad 30 kryptowalut dostępnych do handlu i ponad 3 miliony użytkowników. Jest to największa giełda kryptowalut w Stanach Zjednoczonych, z możliwością handlu ponad 30 różnymi walutami cyfrowymi.

⚡️ Czy kryptowaluty to dobra inwestycja?

Nie da się ukryć, że kryptowaluty są inwestycją o bardzo wysokim ryzyku i spekulacyjnym charakterze. Mogą się bardzo opłacić, jeśli jesteś skłonny zaakceptować fakt, że są one ryzykowną grą z szansą na spłatę, ale istnieje również szansa, że stracisz wszystko. Kluczowe jest, aby nie zamykać oczu podczas inwestowania w bitcoiny lub inne

⚡️ Czy binance jest dla nas bezpieczny?

Binance jest uważany za bezpieczną giełdę, która pozwala chronić swoje konto za pomocą dwuskładnikowego uwierzytelniania.

Giełdy kryptowalut stają się coraz bardziej popularne każdego dnia, ponieważ ludzie szukają sposobów na kupno i sprzedaż kryptowalut. Istnieje wiele różnych typów giełd, ale dwa najbardziej popularne to scentralizowane i zdecentralizowane giełdy. W tym wpisie na blogu porównamy i ocenimy najlepsze scentralizowane giełdy kryptowalut 2024. Omówimy również korzyści i wady obu typów giełd, abyś mógł zdecydować, który z nich jest dla Ciebie najlepszy.

Zalety giełd scentralizowanych

Zalety scentralizowanych giełd
Ranking giełd kryptowalut

W tym regionie nie ma żadnych ograniczeń, więc możesz wpłacać i wypłacać pieniądze w dowolnym momencie. Jeśli Twoja waluta nie jest obsługiwana, istnieje duża szansa, że zostanie podwójnie przeliczona. Będzie Cię to kosztować więcej, ale praca z walutami fiat na scentralizowanych giełdach jest często dość prosta.

Wygodny interfejs

Najczęściej na giełdach scentralizowanych łatwiej jest zacząć pracę. Są one przyjaźniejsze dla nowicjuszy niż giełdy zdecentralizowane.

Dodatkowe zastosowania i pary handlowe

Czym jest giełda scentralizowana i zdecentralizowana?
Aplikacja do handlu kryptowalutami

Duża liczba par handlowych jest dostępna za pośrednictwem scentralizowanych giełd. Podczas gdy niektóre dexy mogą wysunąć to twierdzenie, scentralizowane giełdy kryptowalut mają inną znaczącą przewagę nad zdecentralizowanymi. Na konwencjonalnych giełdach płynność jest większa, a wolumeny transakcji pozwalają na szybsze transakcje. To może być kluczowe, zwłaszcza jeśli mówimy o czasie traderów. Kluczowe jest szybkie zakończenie transakcji, jeśli chodzi o pracę tego typu.

Istnieje jeden (dominujący) operator.

jaka giełda kryptowalut
Czym są scentralizowane giełdy kryptowalut?

Giełdy scentralizowane są kontrolowane z góry (stąd ich nazwa). Oznacza to, że wszystkie działania, aktualizacje i transakcje mogą być zarządzane przez przedstawicieli firmy, która jest właścicielem giełdy. To daje firmom przewagę w przypadku problemów. Na przykład, użytkownik ma możliwość odzyskania dostępu do swojego konta poprzez kontakt z obsługą klienta.

Kolejną korzyścią jest obecność osoby prawnej i możliwość pozywania.

Chociaż nie możesz nic zrobić w sądzie, jeśli giełda kryptowalut oszuka cię z pieniędzy – przynajmniej ta możliwość nieco cię chroni.

Wady scentralizowanych giełd

Jakie są największe problemy z kryptowalutami?
Czy lepsza jest giełda scentralizowana czy zdecentralizowana?

Jak stwierdziłem wcześniej, zapewniają one te same korzyści.

Możesz zostać zablokowany.

Tak, to z pewnością – kluczowa wada scentralizowanych giełd. Możesz stracić dostęp do swoich funduszy i zamknąć swoje konta; naprawdę trudno jest coś z tym zrobić. W takim przypadku trzeba po prostu złożyć pozew. Jednak będzie to kosztowne i mało prawdopodobne, że się uda.

Przyczyny blokad mogą być różne. “Brudna waluta” to tylko jeden z przykładów. Mówiłem o tym w moim poście na temat bitcoina. W skrócie, “brudna kryptowaluta” to taka, która została uzyskana w wyniku oszustwa. Skradziona na przykład z giełdy kryptowalut. Obecność takiej kryptowaluty w Twoim portfelu wskazuje, że cała Twoja kryptowaluta może być pozyskana nielegalnie. Jest nieprawdopodobne, że będziesz w stanie wykazać, że jest inaczej, więc będziesz musiał ją wziąć (lub pójść do sądu).

Ranking giełd kryptowalut
Czy kryptowaluty są bezpieczne na giełdach?

Powinieneś również wiedzieć, że możesz zostać zbanowany przez przypadek. Mogłeś nieumyślnie spowodować problem z wymianą kryptowaluty. Być może uzyskałeś bitcoin nielegalnie i zostałeś następnie zbanowany przez system. Giełdy kryptowalut doświadczają problemów, więc jest prawdopodobne, że zostaniesz zbanowany przez pomyłkę. Z drugiej strony scentralizowane giełdy są w stanie to zrobić i istnieje możliwość, że twoje konto zostanie zablokowane w wyniku zablokowania konta; ale to niebezpieczeństwo jest niewielkie w porównaniu z utratą pieniędzy w wyniku zamknięcia konta.

Weryfikacja jest wymagana przez prawo.

Giełdy kryptowalut ranking
Czy kryptowaluty wymagają weryfikacji?

Jest to konieczne przez prawie wszystkie scentralizowane giełdy. Niektóre mają ją od zawsze. Inne, gdy osiągają pewien poziom dostępu lub chcą dodatkowych funkcji. Na przykład Binance (scentralizowana giełda kryptowalut) umożliwia wykonywanie tylko ograniczonych zadań, a aby uzyskać dostęp do reszty, musisz wypełnić procedurę KYC.

KYC i dodatkowa weryfikacja są wykorzystywane przez giełdy kryptowalutowe oprócz AML. Zostaniesz poproszony o przedstawienie selfie z paszportem, a także wyciągu bankowego i swojego adresu, oprócz programu AML. To Twoje prawo, jeśli nie dbasz o ochronę swoich danych osobowych i uważasz, że są one bezwartościowe. Jednak to właśnie wtedy dokumenty w sieci mogą wyciec i zostać wykorzystane przez oszustów do prowadzenia nielegalnej działalności. To właśnie wtedy Twoje dane mogą zostać wykorzystane do wykonania papierowej roboty, założenia kont bankowych lub zaangażowania się w nielegalne transakcje

Słowo przestrogi: jeśli chcesz korzystać ze scentralizowanej giełdy kryptowalutowej z KYC, wybierz dobrze znaną. Topowe giełdy kryptowalutowe bardziej dbają o swoją reputację i bezpieczeństwo danych niż mniejsze.

Kryptowaluta na scentralizowanych giełdach kryptowalutowych jest możliwa do zhakowania, a ty nie jesteś jej właścicielem.

Wszystko zależy od klucza prywatnego. Ktokolwiek ma dostęp do klucza prywatnego, jest właścicielem kryptowaluty. Istnieją dwa główne problemy ze scentralizowanymi giełdami kryptowalut jednocześnie:

Scentralizowane giełdy krypto
Dlaczego KYC jest obowiązkowe dla większości giełd kryptowalutowych
  • Nie jesteś właścicielem pieniędzy na scentralizowanej giełdzie.
  • Są one częścią giełdy, są przechowywane w jej portfelach i w każdej chwili mogą zostać przekazane do portfeli osób trzecich. Nie masz kontroli nad kluczem prywatnym i nie możesz samodzielnie wykonywać transakcji.

Wymiana w tym systemie służy jako brama do interakcji z Twoją kryptowalutą. Jednak kryptowaluta na Twoim saldzie nie jest Twoja; może zostać skradziona zarówno przez giełdę kryptowalutową, jak i oszustów, którzy uzyskują dostęp do Twoich danych osobowych dzięki…

Scentralizowane giełdy kryptowalut mogą zostać zhakowane

Giełda kryptowalut jedynie przydziela miejsce w swoim portfelu kryptowalutowym, gdzie przechowuje Twoje monety. Nie masz do nich dostępu, niezależnie od tego, jak bardzo starasz się przekonać siebie, że jest inaczej.

Binance scentralizowana giełdy krypto
Czy możliwe jest zhakowanie giełdy kryptowalut?

Karykatury handlowe

Scentralizowane giełdy mają możliwość korygowania transakcji i dokonywania wymian w sposób, który przynosi korzyści samej giełdzie. Na przykład załamać wartość aktywa na chwilę, aby kaskada upłynnień przyniosła więcej dochodów dla giełdy. Te manipulacje mogą się różnić w zależności od giełdy krypto walutowej. Kiedyś popularne było podrasowywanie wolumenów handlowych i do tego zadania używano botów. Sztucznie zawyżone wolumeny tworzyły pozory wiarygodności. Wolumen handlowy jest nadal jednym z najważniejszych wskaźników oceny kryptowaluty. Ale w dzikim 2017-2018 roku wiele giełd przeceniało wolumen dziesiątki razy.

Serwisy analityczne śledzą dziś rzeczywiste wolumeny handlowe, dlatego zmiany tego wskaźnika nie są tak częste.

Jako przyczynę podawano trudności techniczne po stronie użytkowników. Z drugiej strony, scentralizowane giełdy mają wszystkie narzędzia niezbędne do wyłudzania i składania zleceń w celu przesunięcia cen w korzystnym kierunku. Jest to szczególnie widoczne w grze leveraged futures, gdzie można zyskać na wezwaniu do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego, a następnie znaleźć się wyrzuconym z otwartej pozycji?

Ranking scentralizowanych giełd kryptowalut 2023-2024 r.

Korzyści z handlu siatkowego na Binance
Binance – giełda kryptowalut, recenzja

Binance nadal pozostaje jedną z największych scentralizowanych giełd kryptowalutowych w 2024 roku, oferując rozległy zakres funkcji i usług. Jest to nadal jedna z najpopularniejszych giełd, utrzymująca wysoką płynność na rynku. Należy jednak zauważyć, że od czasu ostatniego rankingu, Binance wprowadziło szereg ulepszeń w celu zwiększenia bezpieczeństwa swoich użytkowników.

Bezpieczeństwo Binance

Chociaż Binance pozostaje scentralizowaną giełdą, firma intensyfikuje wysiłki w zakresie zabezpieczeń. Po wcześniejszych incydentach związanych z hakiem, Binance wdrożyło dodatkowe środki bezpieczeństwa, takie jak rozbudowane systemy monitoringu i zabezpieczeń przed atakami hakerskimi. Pomimo pewnych ryzyk związanych z centralizacją, Binance pozostaje kluczowym graczem w ekosystemie kryptowalut, utrzymując stabilność i zaufanie inwestorów.

Korzyści na Binance

Istnieje token natywny specyficzny dla Binance Chain, który zawiera narzędzia do handlu marginesem i potencjał do pasywnego zysku poprzez inwestowanie w projekty. Giełda kryptowalut utrzymuje konkursy i regularnie promuje rozwój społeczności.

Perspektywy na 2024 rok:

W perspektywie 2024 roku, Binance planuje dalszą ekspansję, wprowadzając innowacyjne funkcje handlowe i usprawniając swoje usługi. Jednak inwestorzy powinni nadal być świadomi możliwych ryzyk związanych z centralizacją i monitorować rozwój sytuacji na rynku kryptowalut.

Binance scentralizowana giełda kryptowalut
Czy opłaca się kupować na Binance?

Token Binance Bitcoin (BNB) jest jedną z najlepszych dostępnych inwestycji. Wynika to po części z możliwości wpływania na cenę przez giełdę kryptowalut. Holding na stronie IDO wyróżnia się wśród takich narzędzi. Typowe jest, że wartość kryptowaluty rośnie tuż przed ogłoszeniem IDO. Kiedy jednak IDO jest ogłoszone, cena BNB zwykle rośnie. Kiedy użytkownicy otrzymują przydział na IDO – BNB zaczyna się sprzedawać wkrótce po tym. Jest to już częste zjawisko w przypadku kryptowalut

Wypalenie BNB w Binance to kolejny element naliczania przychodów. W tym przypadku wszystko jest proste, ponieważ im mniejsza liczba monet w obiegu, tym większa ich wartość. Algorytm spalania zostanie zmieniony tak, aby naśladował logikę Etheru, dzięki czemu będzie się powtarzał. Teraz płynnie przechodzimy do pomysłów Binance.

Waluta dąży do wyparcia ETH. Dąży do tego BSC (Binance Smart Chain), blockchain zaprojektowany w celu uruchomienia swoich inicjatyw kryptowalutowych.

Binance tworzy swój własny ekosystem z platformą dla całego sektora kryptowalut. Mimo że jest to scentralizowana giełda kryptowalut (ze wszystkimi wadami, które się z tym wiążą), nadal zajmuje czołową pozycję w branży. Przede wszystkim ze względu na swoją popularność.

Bybit scentralizowana giełda kryptowalut Bybit
Bybit: różnice, zalety, wady

Bybit to kolejna popularna scentralizowana giełda kryptowalut, która oferuje wiele funkcji i usług. Jest dostępny w większości krajów i ma dobrą płynność. Jednak Bybit pobiera wysokie opłaty za niektóre transakcje.

Scentralizowana giełda kryptowalut Coinbase
Przegląd giełdy Coinbase

Coinbase jest jedną z najbardziej znanych giełd kryptowalut, ponieważ umożliwia kupowanie kryptowalut za walutę fiat (USD). Coinbase ma również dobrą płynność i wiele funkcji. Jednak Coinbase pobiera wysokie opłaty i nie jest dostępny we wszystkich krajach.

Gemini to najbardziej godna zaufania giełda kryptowalut na świecie. Jego wyróżnikiem jest to, że całkowicie przestrzega praw narodów, w których działa. I, co bardziej znaczące, jest całkowicie legalny na terytorium Stanów Zjednoczonych. To stawia użytkowników i korzyści w sprzeczności. Brak anonimowości i silny nadzór regulacyjny należą do wad. Użytkownicy muszą regularnie przedkładać informacje regulatorom, a także dokumentację finansową. Nie ma opcji, aby obejść się bez KYC. Oprócz zwykłej procedury fotografowania paszportu, użytkownicy będą również zmuszeni do przedstawienia wszystkich niezbędnych informacji do kontroli AML. Giełda pozna Twoje dane osobowe, takie jak miejsce pracy i zamieszkania. Wszystkie dane zostaną wysłane do organów podatkowych (więc bądź przygotowany na to, że wszelkie zarobki będą wypłacane w kryptowalutach).

Wiele osób jest niezadowolonych z poziomu wsparcia zapewnianego przez giełdy kryptowalut. Jednak kluczowe jest, aby pamiętać, że ta kwestia dotyczy praktycznie każdej giełdy kryptowalut. Ogólnie rzecz biorąc, większość trudności użytkowników wynika z błędów użytkownika, co sprawia, że rozwiązywanie ich jest trudne dla pracowników obsługi klienta, niezależnie od tego, jak przyjemne lub szybkie są.

Jeśli jednak wszystko zostanie dostosowane z pomocą technologii, istnieje znaczna korzyść ze ścisłej legalizacji wymiany kryptowalut. Na przykład Coinbase oferuje 250 000 dolarów ubezpieczenia dla mieszkańców USA. Musisz użyć do tego portfela dolarowego Coinbase.

Konta użytkowników są również przechowywane na specjalnym koncie bankowym. Dzięki temu giełda kryptowalut jest bardziej bezpieczna od oszustw, ponieważ salda użytkowników są przechowywane na osobnym koncie bankowym. Kradzież Bitcoina w Coinbase nie jest tak prosta lub lukratywna, jak może być na małych giełdach kryptowalut i giełdach.

FTX scentralizowana giełda kryptowalut
FTX Crypto Exchange

FTX to nowsza giełda kryptowalut, która oferuje wiele funkcji, w tym handel marginesami i instrumenty pochodne. FTX jest dostępny w większości krajów i ma dobrą płynność. Jednak FTX pobiera wysokie opłaty za niektóre transakcje.

Tether to kryptowaluta, która umożliwia inwestorom kupowanie lub sprzedawanie aktywów cyfrowych za walutę fiat. Platforma Tether umożliwia inwestorom angażowanie się w handel instrumentami pochodnymi kryptowalut. Jest to instrument, którego wartość pochodzi z upadku i wzrostu kryptowalut. FTX daje klientom możliwość handlu opcjami, kontraktami futures, instrumentami pochodnymi, tokenizowanymi akcjami przedsiębiorstw, zakładami na zdarzenia i innymi.

W czerwcu 2021 roku handel akcjami z wykorzystaniem standardu Bitcoin stał się dostępny. Wśród nich są Tesla, Google, Netflix i inne firmy. Handel odbywa się błyskawicznie, żeby nie powiedzieć błyskawicznie.

Możemy również mówić o Alameda Research, która jest firmą specjalizującą się w handlu i zarządzaniu aktywami. Codziennie obracają wolumenem wartym miliardy dolarów. Doszło tam do drobnego zamieszania, które przeszło obok większości osób niezauważone.

Wady polegania na FTX – wysokie koszty wypłaty w porównaniu do rywali.

Kraken scentralizowana giełda kryptowalut
Czy Kraken to dobra giełda?

Kraken to kolejna znana giełda kryptowalut, która oferuje wiele funkcji i usług. Kraken jest dostępny w większości krajów i ma dobrą płynność. Jednak Kraken pobiera wysokie opłaty za niektóre transakcje.

Giełda umożliwia zarówno handel kryptowalutami, jak i walutami fiat, a także transakcje terminowe, transakcje z depozytem zabezpieczającym i transakcje pozagiełdowe. Opłaty za transakcje są ustalane na podstawie wolumenu. Wady obejmują potrzebę walidacji i niebezpieczeństwa związane ze scentralizowanymi giełdami kryptowalut.

Giełda kryptowalut ma wysoki wolumen obrotu i odpowiednią płynność, co pozwala na szybkie dokonywanie transakcji.

Czy Kraken jest zdecentralizowaną giełdą?
Czy Kraken ma DeFi?

Fajne jest to, że giełda jest stara i jej zamiarem jest wejście na rynek giełdowy. Tutaj najbardziej oczywistą zaletą jest troska o reputację. Na pewno wszelkie ostre zakręty giełda będzie starała się wygładzić, więc jej reputacja nie ucierpi i nie obniży oceny projektu. 

Oprócz scentralizowanych giełd kryptowalut, istnieją zdecentralizowane giełdy kryptowalut. Zrozummy, jakie są ich zalety i wady, i dokonajmy ich oceny

Zdecentralizowane giełdy kryptowalut to giełdy, które nie są prowadzone przez jedną firmę lub podmiot. Te giełdy są zwykle mniej płynne niż scentralizowane, ale oferują więcej prywatności i bezpieczeństwa. Jednak zdecentralizowane giełdy mogą być trudne w użyciu i często mają niski wolumen obrotu.

Najlepsze zdecentralizowane giełdy kryptowalut w 2023 – 2024 roku to:

Uniswap giełda zdecentralizowana
Czym jest Uniswap i jak go poprawnie używać

Uniswap to zdecentralizowana giełda kryptowalut, która pozwala na handel różnymi aktywami kryptowalutowymi. Jest dostępny w większości krajów i ma dobrą płynność. Jednak Uniswap pobiera wysokie opłaty za niektóre transakcje.

Czym jest giełda Sushiswap
SushiSwap – SUSHI Cryptocurrency Exchange Overview

Sushiswap to kolejna zdecentralizowana giełda kryptowalut, która oferuje wiele funkcji i usług. Jest dostępny w większości krajów i ma dobrą płynność. Jednak Sushiswap pobiera wysokie opłaty za niektóre transakcje.

  • Wniosek

Wnioski: Istnieje wiele różnych typów giełd kryptowalutowych, ale dwa najbardziej popularne to scentralizowane i zdecentralizowane giełdy. W tym wpisie na blogu porównaliśmy i oceniliśmy najlepsze scentralizowane giełdy kryptowalut w 2023 roku. Omówiliśmy również korzyści i wady obu typów giełd, abyś mógł zdecydować, który z nich jest dla Ciebie najlepszy.

Margin Trading Exchange dYdX
Czym jest dYdX

ETHD oferuje lewarowany handel marginesem poprzez ETHD jest zdecentralizowaną wymianą, która działa w sieci Ethereum. Możesz używać dźwigni i kontraktów terminowych na tym dexie, w przeciwieństwie do konkurentów.

Kilka zdecentralizowanych giełd służy do generowania płynności. Oczekuje się, że DyDx przejmie rynek i będzie dominować. Przede wszystkim dzięki temu, że ta zdecentralizowana giełda kryptowalut ma znajomy UI i poziom funkcjonalności do swoich scentralizowanych odpowiedników, będzie w stanie przyciągnąć klientów niemal natychmiast.

Co to jest 1inch Exchange
1Inch.Exchange – Przegląd zdecentralizowanego agregatora
  • 1 cal Wymiana

Binance Coin (BNB) to zdecentralizowana giełda kryptowalut. Ona, podobnie jak Uniswap, również oparta jest na blockchainie Ethereum. Jest zbudowana na dApps (zdecentralizowanych aplikacjach). – wsparcie multichain, dzięki czemu giełda może pracować z tokenami BSC i Polygon.

Zdecentralizowana giełda Binance opiera się na trzech platformach: Binance, Wanchain i Ethereum.

  • Liquidity Protocol to protokół płynności, który wykorzystuje automatycznego animatora rynku do zapewnienia i wydobycia płynności. Użytkownicy są nagradzani jednym calem krypto za tworzenie puli płynności.
  • Protokół akumulacji jest odpowiedzialny za dostarczanie płynności z innych zdecentralizowanych giełd. Giełda lokalizuje najbardziej dochodowe oferty na rynku.
  • Protokół zleceń Stop Loss, Stop Orders i aukcji umożliwia stosowanie stop lossów, zleceń stop i aukcji.

Na początek przyjrzyjmy się kilku podstawowym terminom.

Scentralizowane giełdy kryptowalut są bardziej jak banki

Istnieje wyraźna osoba kontrolująca, która jest odpowiedzialna za twoje aktywa, ale może również je ukraść. Na scentralizowanych giełdach kryptowaluta nie należy do użytkowników.

Większość zdecentralizowanych giełd jest nieporęczna w użyciu i brakuje im istotnych funkcji dla klientów.

Co stanie się z giełdami kryptowalut w 2022 roku?
Plusy i minusy zdecentralizowanych giełd (DEX)

Idealną opcją jest korzystanie z giełdy, która obsługuje zarówno kryptowaluty, jak i waluty fiat. Idealnym rozwiązaniem jest połączenie giełd kryptowalutowych. Jeśli płynność jest dla Ciebie kluczowa, najlepszym wyborem na razie jest dalsze korzystanie z platform scentralizowanych. Użyj Dex, jeśli handlujesz rzadko. DEX to najlepsza platforma handlu kryptowalutami, która pozwala użytkownikom na interakcję ze sobą bez znajomości ich kluczy prywatnych.

Spór o to, które platformy są lepsze, nigdy nie zniknie. Każda giełda kryptowalut ma swój własny zestaw cech.

Co stanie się z giełdami kryptowalut w 2022 – 2024 roku?

W 2022 – 2024 roku można przewidywać dalszy rozwój i ewolucję giełd kryptowalut, przy równoczesnym utrzymaniu współistnienia modeli CEX (scentralizowane giełdy) i DEX (zdecentralizowane giełdy). Oba modele mają swoje unikalne cechy i przewagi, które przyciągają różne grupy inwestorów.

CEX, takie jak Binance czy Coinbase, oferują wygodę, wysoką płynność, zaawansowane funkcje handlowe i wsparcie dla wielu kryptowalut. Są także poddane regulacjom, co może wprowadzać dodatkowe poczucie bezpieczeństwa dla niektórych inwestorów. Jednak są one również narażone na ryzyko hakerskich ataków i problemów związanych z centralizacją.

DEX, z drugiej strony, charakteryzują się większą prywatnością, brakiem centralnej władzy oraz kontrolą nad własnymi kluczami prywatnymi, co jest zgodne z duchem decentralizacji kryptowalut. Niemniej jednak, DEX mogą napotykać na wyzwania związane z płynnością rynku, interfejsem użytkownika, a także są mniej przyjazne dla mniej doświadczonych inwestorów.

Prognozuje się, że rozwój technologii blockchain i kryptowalut będzie prowadził do powstawania hybrydowych modeli giełd, łączących korzyści obu światów. Kombinowanie cech CEX i DEX może prowadzić do bardziej kompleksowych, innowacyjnych platform handlowych, które zaspokoją różnorodne potrzeby różnych inwestorów.

Ostatecznie, współistnienie obu modeli stwarza zdrową konkurencję, co przyczynia się do dalszego rozwoju infrastruktury kryptowalutowej. Inwestorzy powinni monitorować postęp technologiczny oraz zmiany regulacyjne, które mogą wpływać na dalszy kształt giełd kryptowalut.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject