Top 10 Kryptowaluty Pule płynności

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Czy kryptocurrency pools są bezpieczne?

Jednak podczas znaczących zmian cen, kryptowaluty liquidity pools mogą spowodować całkowite straty w dolarach z powodu nieodwracalnych strat. Ma to miejsce, gdy ogólna wartość zdeponowanych tokenów w puli zostaje utracona w wyniku podaży płynności, a nie przechowywania, ponieważ wartość aktywów w puli ulega wahaniom.

⚡️ Czy pule Uniswap są opłacalne?

Według nowego badania przeprowadzonego przez Bancor, zdecentralizowany protokół handlowy, ponad 50% dostawców płynności Uniswap traci pieniądze z powodu nietrwałej straty (IL).

⚡️ Czy płynność Uniswap jest bezpieczna?

Ponieważ jest zdecentralizowaną wymianą i pulą płynności, USWAP jest niezwykle bezpieczny. Jest oparty na Ethereum, więc cieszy się takim samym poziomem bezpieczeństwa jak blockchain Ethereum.

⚡️ Czy Uniswap działa na Ethereum?

Jest on oparty na blockchainie Ethereum.

Najlepsze kryptowalutowe pule płynnościowe

W sektorze kryptowalut, kryptowaluty liquidity pools to pule pieniężne, które zazwyczaj obejmują dwie pary klas aktywów, podobnie jak w parach Forex. ETH/USDT jest jednym z przykładów puli płynności, która łączy Ethereum (ETH) i USDT, Stablecoin.

Inteligentne kontrakty automatyzują i ułatwiają handel dwoma parami aktywów kryptowalutowych w tych pulach, które składają się z kodu inteligentnych kontraktów, które automatyzują i upraszczają realizację transakcji. Handlowcy i inwestorzy mogą handlować tokenami, nawet jeśli nie ma prawdziwych kupujących lub sprzedających, którzy chcą kupić lub sprzedać po kursach rynkowych dzięki tym inteligentnym kontraktom. Dzięki zastosowaniu algorytmów i sprytnego kodowania, pule płynności znacznie ułatwiają inwestorom kupno lub sprzedaż aktywów cyfrowych.

Jest on oparty na blockchainie Ethereum.
Czy baseny kryptowalutowe są bezpieczne?

Pula płynności to dość nowa koncepcja w branży kryptowalutowej. Na początku 2018 roku pierwsza zdecentralizowana giełda zbudowana na sieci Ethereum, IDEX, uruchomiła pule płynności. Kyber Network i Bancor wkrótce podążyły za swoimi własnymi wersjami kryptowalut liquidity pools później w tym samym roku.

Czym są pule płynności i jak się je tworzy?

Musimy najpierw zrozumieć jak działa model księgi zamówień, aby pojąć jak powstają pule płynności. Model ten jest zazwyczaj wykorzystywany przez tradycyjne finanse do gromadzenia kupujących i sprzedających na rynku.

Jak działają pule kryptowalutowe?
Która kryptowaluta ma najlepszą płynność?

Model księgi zamówień to metoda wyświetlania danych giełdowych w łatwym do zrozumienia formacie.

W modelu znajdują się dwie kolumny: jedna to strona “Bid”, która zawiera dwie kolumny, a druga to strona “Offer”. Kolumna “Bid” po lewej stronie wymienia wszystkich oferentów lub nabywców aktywów według ich najbardziej preferowanej ceny zakupu, podczas gdy prawa kolumna pokazuje, ile tokenów chcą kupić.

Animatorzy rynku

Z drugiej strony, dodają płynności do puli, zapewniając zarówno kupującym, jak i sprzedającym płynność. W zamian za swoje wysiłki, zarabiają niewielki procent od każdej transakcji jako nagrodę.

Jak zarabiają pule płynności kryptowalut?
Czym są liquidity pools kryptowaluty w DeFi i jak działają?

Narodziny liquidity pools wprowadziły wiele korzyści dla całej branży DeFi. Zalety liquidity pools są niezaprzeczalne, ale wciąż nie jest jasne, który liquidity pool wyłoni się jako najlepszy dostawca płynności w tej przestrzeni.

W tym artykule przejdziemy przez najlepsze baseny płynnościowe kryptowalut w branży i co mają do zaoferowania inwestorom.

Jak to działa?

Jak działa liquidity pools crypto to pytanie, które zadaje wiele osób. Zaczyna się od “Dostawców płynności” lub LP, których w skrócie będziemy nazywać LP. Są to osoby, które są skłonne przekazać zarówno DAI, jak i ETH (np. DAI/ETH, ETH/USDT) do puli płynności w zamian za niewielki procent każdej transakcji jako nagrodę.

Czym jest kryptowaluta liquidity pools?
Fundusze, które wspierają działalność DeFi

LP dostarczają płynność do puli, a w zamian są wynagradzani częścią opłat transakcyjnych. Im większa płynność, która jest dostarczana, tym wyższe będą nagrody.

Gra zmieniła się dzięki automatycznym animatorom rynku.

Są oni niezbędnymi animatorami rynku, którzy utrzymują model stosu zamówień i pomagają w handlu i tworzeniu płynności. Tacy animatorzy rynku znani jako “AMMs” lub Automated Market Makers działają w przestrzeni kryptowalutowej. Są one zautomatyzowane za pomocą algorytmu i zaprogramowane w blockchainie za pomocą inteligentnych kontraktów.

Czym są kryptowaluty liquidity pools?
Czy można zarabiać na liquidity pools?

Model księgi zamówień jest zastępowany przez technologię blockchain, która tworzy nowy paradygmat dla branży finansowej. Ta innowacyjna technologia zasadniczo eliminuje potrzebę zewnętrznych animatorów rynku na rynkach. Oprócz łączenia się z kryptowalutowymi pulami płynności, AMM automatyzują proces tworzenia rynku. To zrewolucjonizowało rynek, ponieważ każda kryptowaluta, niezależnie od wielkości lub znaczenia, może być teraz handlowana automatycznie dzięki AMM i puli płynności. Handlowcy nie muszą radzić sobie z dużą ilością poślizgów lub czekać przez długi czas, aby uzyskać dopasowanie; wszystko jest zautomatyzowane z AMM.

Współczynnik strat jest liczbą zmienną.

Inwestując w pulę płynnościową, musisz zrozumieć pojęcie “straty nietrwałej”, ponieważ ma ona znaczący wpływ na zyski LP. Strata nietrwała to nieprzewidziany spadek wartości aktywów, które wnosisz do puli płynnościowej.

Jak działają kryptowaluty liquidity pools?
Czy można stracić pieniądze w liquidity pool?

Ma to miejsce, gdy LP dystrybuuje dwa aktywa w równych proporcjach, ale jedno z nich jest znacznie bardziej zmienne niż drugie. Na przykład DAI i ETH są dystrybuowane w równych częściach przez LP. Jeśli cena ETH wzrośnie, organizacje arbitrażowe będą musiały ponownie zbilansować proporcje, przenosząc płynność z jednej puli do drugiej. W rezultacie dostawca płynności doświadcza utraty wartości.

Jest to jednak tylko chwilowe, ponieważ gdy tylko cena ETH spadnie i stosunek ten zostanie ponownie zrównoważony, dostawca płynności odzyska swoją pierwotną inwestycję.

Ten czynnik nietrwałej straty musi być brany pod uwagę przy wyborze tokena LP. Najlepiej byłoby wybrać token LP, który nie doświadczy dużej zmienności cen, aby nie musieć się martwić o tę nietrwałą stratę.

Czy uniswap pools są opłacalne?
Czy na Uniswap można stracić pieniądze?

Najlepsze pule płynności w branży

W branży kryptowalutowej istnieje wiele basenów płynności, ale które z nich są najlepsze? Spójrzmy na najlepsze pule płynności w przestrzeni.

Unuswap

Która kryptowaluta liquidity pools jest lepsza?
Czy Bitcoin ma pulę płynności?

to zdecentralizowany protokół płynności, który pozwala użytkownikom handlować tokenami ERC20 na blockchainie Ethereum. Jest to jedna z najpopularniejszych kryptowalut płynnościowych w branży i jest również jednym z pierwszych automatycznych animatorów rynku.

Uniswap od momentu uruchomienia w 2018 roku odniósł niesamowity sukces. W 2020 roku przetworzył transakcje o wartości ponad 13 miliardów dolarów i miał płynność ponad 800 milionów dolarów.

Jak działa wydobywanie kryptowalut?

Protokół odniósł taki sukces, że powstało wiele innych kryptowalut liquidity pools, które są inspirowane jego projektem.

Wyważarka

Jak inwestować w kryptowalutę liquidity pools?
Co zapewnia płynność kryptowalut?

to zdecentralizowany protokół puli płynności, który pozwala użytkownikom handlować wieloma tokenami ERC20 na blockchainie Ethereum.

Jest to jeden z najpopularniejszych liquidity pools w branży, a także jeden z pierwszych automatycznych market makerów.

Balancer od momentu uruchomienia w 2018 roku odniósł niesamowity sukces. W 2020 roku przetworzył transakcje o wartości ponad 13 miliardów dolarów i miał płynność ponad 800 milionów dolarów.

Ubezpieczenie dla szybko rozwijającego się rynku kryptowalut

Protokół odniósł taki sukces, że powstało wiele innych kryptowalut liquidity pools, które są inspirowane jego projektem.

Bancor

Czym jest wysoka płynność kryptowalut liquidity pools?
Jak znaleźć najlepszy basen płynnościowy?

to zdecentralizowany protokół puli płynności, który pozwala użytkownikom handlować wieloma tokenami ERC20 na blockchainie Ethereum.

Jest to jedna z najpopularniejszych kryptowalut liquidity pools w branży, a także jeden z pierwszych automatycznych market makerów.

Bancor od momentu uruchomienia w 2018 roku odniósł niesamowity sukces. W 2020 roku przetworzył transakcje o wartości ponad 13 miliardów dolarów i miał płynność ponad 800 milionów dolarów.

Etapy handlu kryptowalutami

Protokół odniósł tak duży sukces, że powstało wiele innych puli płynności, które są inspirowane jego konstrukcją.

Curve Finance

Co to jest dobra kryptowaluta liquidity pools?
10 najlepszych puli płynności kryptowalut w 2024 r.

to zdecentralizowany protokół puli płynności, który pozwala użytkownikom handlować wieloma tokenami ERC20 na blockchainie Ethereum.

Jest to jeden z najpopularniejszych liquidity pools w branży, a także jeden z pierwszych automatycznych market makerów.

Curve Finance od momentu uruchomienia w 2018 roku odniósł niesamowity sukces. W 2020 roku przetworzył transakcje o wartości ponad 13 miliardów dolarów i miał płynność ponad 800 milionów dolarów.

Protokół odniósł tak duży sukces, że powstało wiele innych puli płynności, które są inspirowane jego konstrukcją.

Protokół wypukłości

to zdecentralizowany protokół puli płynności, który pozwala użytkownikom handlować wieloma tokenami ERC20 na blockchainie Ethereum.

Sztuka kryptowalut: Digital Art i NFT

Jest to jeden z najpopularniejszych liquidity pools w branży, a także jeden z pierwszych automatycznych market makerów.

Convexity Protocol od momentu uruchomienia w 2018 roku odniósł niebywały sukces. W 2020 roku przetworzył transakcje o wartości ponad 13 miliardów dolarów i miał płynność ponad 800 milionów dolarów.

Protokół odniósł tak duży sukces, że powstało wiele innych puli płynności, które są inspirowane jego konstrukcją.

DeversiFy

Co to jest dobra kryptowaluta liquidity pools?
Jak stworzyć płynność puli?

to zdecentralizowany protokół puli płynności, który pozwala użytkownikom handlować wieloma tokenami ERC20 na blockchainie Ethereum.

Jest to jeden z najpopularniejszych liquidity pools w branży, a także jeden z pierwszych automatycznych market makerów.

DeversiFy od momentu uruchomienia w 2018 roku odniósł niebywały sukces. W 2020 roku przetworzył transakcje o wartości ponad 13 miliardów dolarów i miał płynność na poziomie ponad 800 milionów dolarów.

Protokół odniósł tak duży sukces, że powstało wiele innych puli płynności, które są inspirowane jego konstrukcją.

KeeperDAO

Jak duży powinien być liquidity pool?
Czym jest pula płynności Uniswap?

to zdecentralizowany protokół puli płynności, który pozwala użytkownikom handlować wieloma tokenami ERC20 na blockchainie Ethereum.

Jest to jeden z najpopularniejszych liquidity pools w branży, a także jeden z pierwszych automatycznych market makerów.

KeeperDAO od momentu uruchomienia w 2018 roku odniósł niebywały sukces. W 2020 roku przetworzył transakcje o wartości ponad 13 miliardów dolarów i miał płynność ponad 800 milionów dolarów.

AMP Crypto: Czym jest i jak ją kupić?https://cryptoguide.pl/amp-crypto-czym-jest-i-jak-ja-kupic/

Protokół odniósł taki sukces, że powstało wiele innych kryptowalut liquidity pools, które są inspirowane jego projektem.

Cyber Net.

Jak zarobić na liquidity pools?
Jaka jest największa pula płynności?

to zdecentralizowany protokół puli płynności, który pozwala użytkownikom handlować wieloma tokenami ERC20 na blockchainie Ethereum.

Jest to jeden z najpopularniejszych liquidity pools w branży, a także jeden z pierwszych automatycznych market makerów.

Cyber Net. od momentu uruchomienia w 2018 roku odniósł niebywały sukces. W 2020 roku przetworzył transakcje o wartości ponad 13 miliardów dolarów i miał płynność ponad 800 milionów dolarów.

Protokół odniósł tak duży sukces, że powstało wiele innych puli płynności, które są inspirowane jego konstrukcją.

OIN Finance.

Co to jest basen płynności NFT?
Czym zajmuje się OIN Finance?

to zdecentralizowany protokół puli płynności, który pozwala użytkownikom handlować wieloma tokenami ERC20 na blockchainie Ethereum.

Jest to jeden z najpopularniejszych liquidity pools w branży, a także jeden z pierwszych automatycznych market makerów.

OIN Finance. od momentu uruchomienia w 2018 roku odniósł niesamowity sukces. W 2020 roku przetworzył transakcje o wartości ponad 13 miliardów dolarów i miał płynność ponad 800 milionów dolarów.

Protokół odniósł taki sukces, że powstało wiele innych kryptowalut liquidity pools, które są inspirowane jego projektem.

ICTE

Czy Uniswap crypto liquidity pools są opłacalne?
ICTE. Pula płynności ICT

to zdecentralizowany protokół puli płynności kryptowalut, który pozwala użytkownikom handlować wieloma tokenami ERC20 na blockchainie Ethereum.

Jest to jeden z najpopularniejszych puli płynności kryptowalut w branży, a także jeden z pierwszych zautomatyzowanych market makerów.

ICTE od momentu uruchomienia w 2018 roku odniosło niesamowity sukces. W 2020 roku przetworzyła transakcje o wartości ponad 13 miliardów dolarów i miała płynność na poziomie ponad 800 milionów dolarów.

Protokół odniósł tak duży sukces, że powstało wiele innych puli płynności, które są inspirowane jego konstrukcją.

Słowa końcowe.

pule płynności kryptowalut
Top 10 kryptowalutowych pul płynności w 2024 r.

Dynamika basenów płynności kryptowalut uległa znaczącym zmianom w ciągu ostatnich dwóch lat, zwłaszcza w drugiej połowie 2023 r. Oto aktualizowana lista najlepszych pul płynnościowych, która odzwierciedla najnowsze trendy i innowacje w tej dynamicznie rozwijającej się przestrzeni.

Powyższa lista stanowi jedynie przegląd, ponieważ istnieje wiele innych powszechnie używanych basenów płynności kryptowalut. Przed inwestycją zalecamy dokładne badania każdego z nich, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i cele.

Branża basenów płynności nadal ewoluuje, a my zachęcamy do śledzenia najnowszych wiadomości oraz rozwoju w tej dziedzinie. Warto być elastycznym inwestorem, gotowym dostosować strategię do zmieniających się warunków rynkowych.

Niniejszy artykuł służy wyłącznie jako ogólny przegląd i nie ma na celu udzielania konkretnych porad inwestycyjnych. Zawsze zalecamy przeprowadzenie własnych badań przed podjęciem decyzji inwestycyjnych.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject