Sztuka kryptowalut: Digital Art i NFT

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Czy kryptowaluty są bezpieczne?

To także dość bezpieczna metoda przechowywania bitcoinów, zwłaszcza jeśli korzystasz z cold storage.

⚡️ W jaki sposób kryptowaluty zarabiają na siebie?

Dla niektórych artystów, NFT jest realną opcją generowania dochodów poprzez sztukę cyfrową. Tantiemy mogą być zawarte w projekcie, a zatem wypłacane za każdym razem, gdy praca zostanie sprzedana. Może to być atrakcyjne dla potencjalnych dostawców meme, którzy chcą czerpać zyski ze swojej pracy.

⚡️ Dlaczego crypto-art jest drogi?

Podczas gdy współczesna sztuka cyfrowa może być swobodnie kopiowana, crypto-art jest unikalny na swój sposób. Wartość dzieła sztuki pochodzi z jego unikalności, w przeciwieństwie do konwencjonalnej sztuki cyfrowej, którą można łatwo odtworzyć.

⚡️ Czy łatwo jest sprzedać NFT?

Obracanie pieniędzmi za pomocą NFT nie jest proste. Stworzenie i późniejsza sprzedaż Twojego cyfrowego dzieła będzie miała wpływ na sieć i rynek Ethereum, jak również handel NFT jest niepewny ze względu na zmienność ruchu.

Czym dokładnie jest crypto art i jak wypada w porównaniu z tradycyjną sztuką?

Technologia NFT służy do “bicia” kryptowalut, co odnosi się do sztuki cyfrowej, która została wyprodukowana przy użyciu blockchaina. Jej wartość opiera się na blockchainie, który eliminuje pośrednika i potwierdza pochodzenie lub autorstwo dzieła.

Czym jest CryptoArt? beeple crypto art.
Historia CryptoArt

Jakie są niektóre z zalet tego nowego stylu sztuki cyfrowej?

Otworzył nowy świat dla artystów kryptowalutowych, którzy mogą teraz wystawiać i sprzedawać swoje prace w czasie rzeczywistym na platformach specjalizujących się w sprzedaży i udostępnianiu tego rodzaju sztuki, co eliminuje niektóre trudności, które napotkaliby na rynku konwencjonalnym. Każdy artysta otrzymuje również wynagrodzenie za prawa autorskie ze wszystkich wtórnych sprzedaży swoich prac.

Crypto-art - kierunek we współczesnej sztuce wizualnej
Najdroższe dzieła sztuki

Wynalezienie kryptowalut w 2008 roku zapoczątkowało tworzenie kryptowalut. Dzięki temu stał się trzecim najcenniejszym żyjącym artystą w historii. Chociaż trudno sobie wyobrazić zakup dzieła sztuki, którego nie można dotknąć, kryptowaluta w rzeczywistości demokratyzuje galerie, kolekcje i muzea.

Ilustrator Javier Arres jest kolejnym kryptowalutowym artystą, który zdobył sławę w 2021 roku w wyniku sukcesu swoich kreacji NFT. “Nie miałem nawet galerii w Hiszpanii, a ostatnia kolekcja, którą wystawiłem na sprzedaż, była warta ponad pół miliona dolarów” – wspomniał artysta portalowi eldiario.es.

Czym jest CryptoArt
Cryptoart: sztuka cyfrowa i NFT

W jaki sposób powstają kryptowaluty?

Kiedy generowane jest cyfrowe dzieło sztuki, NFT jest podłączony do pliku i rejestruje token (dzieło sztuki) na blockchainie. Procedura ta gwarantuje, że obraz cyfrowy połączony z NFT został stworzony przez konkretnego artystę. Od 2015 roku nad weryfikacją dzieł sztuki pracuje firma Verisart, która opracowuje szyfrowane certyfikaty cyfrowe dla sektora kultury.

Co to jest kryptowaluta - dzieło sztuki?
Czy kryptowaluty są bezpieczne?
Jak nazywa się krypto-art?
Gdzie można zainwestować w kryptowaluty i gdzie są one wystawiane?

Praca ma gwarancję autentyczności i jest chroniona przed podróbkami przez Cryptoart. Nazwa artysty, liczba razy, które zostały sprzedane, i ceny sprzedaży są rejestrowane. Technologia Blockchain zapewnia, że sieci nie można zhakować, co praktycznie uniemożliwia podrabianie lub replikowanie części bez autoryzacji.

Gdzie można zainwestować w kryptowaluty i gdzie są one wystawiane?

Co to jest kryptowaluta - dzieło sztuki?
Czym jest sprzedaż kryptowalut?

Dwie cyfrowe platformy dla artystów, Rare i Makersplace, zadebiutowały w 2017 i 2018 roku. Jeśli chcesz kupić cokolwiek na tych platformach, będziesz musiał użyć kryptowalut. Jeśli chcesz kupić coś na którejkolwiek z tych platform, musisz użyć wydobytej kryptowaluty Ethereum.

Jak nazywa się krypto-art?
Czy kryptowaluty są bezpieczne?

Od czasu do czasu słyszymy o artystach, którzy próbowali sprzedać swoje prace na stronie i zostali wykluczeni. Słyszeliśmy od jeszcze innego sprzedawcy, że nie był w stanie wystawić swoich przedmiotów na sprzedaż z powodu błędu w algorytmie platformy. Makersplace twierdzi, że jest to “skrzyżowanie Instagrama i Christies” dla kryptowalut.

CO TO JEST kryptowaluta nft art?

W jaki sposób crypto-art zarabia na siebie?
Na czym polega sprzedaż kryptowalut?

Możesz myśleć o blockchainie jako dużej kopii głównej arkusza kalkulacyjnego, do którego każdy może dodać ciąg danych, takich jak unikalny identyfikator NFT, powiązany z kawałkiem sztuki kryptograficznej. Blockchain może zweryfikować dowód własności aktywów cyfrowych poprzez porównanie go z kopią główną.

Ponieważ wszystkie komputery porównują ten arkusz kalkulacyjny ze sobą, aby potwierdzić, co jest prawdziwe, a co nie, prawie trudno jest sfałszować informacje.

Nft crypto art na sprzedaż
Dlaczego kryptowaluty są drogie?

Rozważ to w ten sposób: aby uwierzytelnić Picassa, potrzebujesz specjalisty w sztuce pięknej, który zna historię dzieła sztuki od kolekcjonera do kolekcjonera. Blockchain jest podobny do eksperta od sztuki pięknej w sferze kryptowalut. W późniejszym czasie blockchain wejdzie do gry.

DLACZEGO SZTUKA KRYPTOWALUTOWA JEST WAŻNA?

Dlaczego NFT są tak drogie?
Jak działają NFT?

Niedobór i fakt, że sztuka kryptowalutowa nie może być replikowana ze względu na NFT, są częścią równania wartości. Innym aspektem jest to, że ludzie przypisują mu wartość. O co chodzi z niektórymi prostokątnymi kawałkami tektury ze zdjęciami graczy baseballowych, które są warte setki dolarów? Albo czapeczki dla niemowląt? Albo kart Pokemon? Ponieważ kolekcjonerzy przypisują im wysoką wartość, oto dlaczego.

Czym jest crypto-art i dlaczego motion designerzy powinni się nim interesować
Co to jest crypto-art i jak działa?

To wszystko, co się z tym wiąże. Kolekcjonerzy cenią piksele w świecie sztuki kryptowalutowej. Niektórzy kolekcjonerzy kupują sztukę kryptowalutową po prostu dla przyjemności, podczas gdy inni nabywają kawałki, aby mogli wspierać artystę lub mieć z nimi osobisty związek.

JAKIE SĄ ZWROTY Z INWESTYCJI I INNE KORZYŚCI Z PRODUKCJI I HANDLU KRYPTOWALUTAMI?

Co to jest CryptoArt?
Co to jest crypto-art? Podstawowe wyjaśnienie.

Niezależnie od tego, czy robisz osobistą pracę dla crypto-artTM, czy nie, zawsze jest to pozytywna rzecz do zrobienia. Pozwala przetestować nowe aplikacje, poprawić swoje umiejętności i spróbować rzeczy. Storytellers to jedni z najbardziej znanych artystów w przestrzeni kryptowalutowej. Shams Mechcha i Blake Katherine nieustannie generują prace i zdobywają zwolenników.

W efekcie powstaje spójna historia wywiadu z osobistą narracją. Niektórzy uważają się nawet za swoją własną markę artystyczną. To niesamowite widzieć, jak mentalność motion designera może zmienić się z “Przypuszczam, że jestem tu tylko po to, by pracować dla klienta” na “Jestem tu, by tworzyć sztukę! “

Jak zostać artystą kryptowalutowym?
Jaki jest cel działalności CryptoArt digital art?

Jednym z najbardziej atrakcyjnych aspektów dotyczących sprzedaży sztuki kryptowalutowej jest to, że artysta zachowuje prawa autorskie i otrzymuje tantiemy z każdej sprzedaży na rynku wtórnym. Tymczasem Instagram może wykorzystać Twoją pracę w dowolny sposób, jaki uznają za stosowny, bez konieczności ubiegania się o pozwolenie.

Możesz również modyfikować i ulepszać ich prace lub sprzedawać je od razu! Dzięki sztuce kryptowalutowej artysta może czerpać zyski z własnej pracy. Cóż za wspaniały pomysł!

Jak zarabiać na sztuce kryptowalutowej?
Czy kryptoArt digital art jest prawdziwą sztuką?

Po zakończeniu naszej wycieczki po podstawach sztuki kryptowalutowej, jak mogę przejść do jej sprzedaży?

Słyszałeś o pociągu do sztuki kryptowalut i chcesz do niego dołączyć. W jaki sposób możesz zacząć? Istnieje wiele rynków kryptowalut, na których możesz sprzedawać swoje prace. Potraktuj wszystkie te miejsca jako oddzielne sklepy eBay, z których każdy ma własną politykę sprzedaży lub aukcji.

Jak tworzyć sztukę NFT?
Ile warte jest teraz jedno etherium?

Jedynym minusem jest to, że większość z tych stron to rodzaj murowanego ogrodu, gdzie trzeba się zgłosić i uzyskać dostęp do tych platform tylko przez zaproszenie. Niektóre z nich są łatwe do zdobycia, jak Async.art (programowalny rynek sztuki) i Rarible – niektóre są bardzo trudne.

Ile warte jest 1 NFT? digital art
Czy artyści zarabiają na NFT?

OpenSea jest znanym rynkiem, na którym można kupić przedmioty kolekcjonerskie. SuperRare, KnownOrigin i Nifty Gateway to popularne rynki z kwitnącą społecznością twórczą, jednak trudno do nich dołączyć. OpenSea jest najbardziej znaną platformą dla sztuki kryptowalutowej, pozwalając każdemu na tworzenie własnych dzieł sztuki NFT bez wymogu akceptacji. OpenSea oferuje również szeroki zakres kryptowalutowych przedmiotów kolekcjonerskich poza sztuką, takich jak nazwy domen i przedmioty w grze.

Jak stworzyć swoją NFT? digital art
Czym jest NFT w uproszczeniu?

KRYPTOWALUTA NA ETHEREUM

Ważnym aspektem kryptowalut jest to, że są one kupowane i sprzedawane za pewien rodzaj kryptowaluty o nazwie ether (ETH). Ether to kryptowaluta Ethereum blockchain używana do zakupu NFT. Pomyśl o eterze jak o żetonie w kasynie. Każde kasyno ma swój własny, unikalny chip, który musisz kupić za pieniądze, a następnie użyć jako waluty do płacenia, grania lub kupowania rzeczy w kasynie.

Kryptowaluty czasu rzeczywistego sztuka cyfrowa
Czym są zdjęcia NFT?

Ethereum to zdecentralizowana platforma, która uruchamia inteligentne kontrakty: aplikacje, które działają dokładnie tak, jak zostały zaprogramowane, bez możliwości oszustwa lub ingerencji osób trzecich.

Aplikacje te działają na zbudowanym na zamówienie blockchainie, ogromnie potężnej wspólnej globalnej infrastrukturze, która może przenosić wartość i reprezentować własność nieruchomości.

Możesz sprzedać swoje zyski i odzyskać gotówkę w taki sam sposób, jak żetony w kasynie. Podczas gdy niektóre strony internetowe umożliwiają korzystanie z kart kredytowych do zakupu kryptowalut, kiedy je sprzedajesz, zawsze otrzymujesz ETH jako rekompensatę.

Jak mogę sprzedać krypto-sztukę? sztuka cyfrowa
Jak mogę zainwestować w NFT?

JAK SPRZEDAĆ SWOJE BADANIA NAD KRYPTOWALUTAMI (W STYLU)

Po sprzedaniu przedmiotu otrzymujesz zapłatę w ETH, która zostanie zapisana w Twoim portfelu kryptowalutowym, który połączyłeś z rynkiem, na którym oferowałeś swoje towary. Możesz zatrzymać te pieniądze w portfelu lub przekonwertować je na dolary amerykańskie lub inną nie-kryptowalutę, wysyłając je do witryny handlu walutami, takiej jak Coinbase. ETH jest podobny do Bitcoina w tym, że jest to aktywo cyfrowe, które może być wykorzystane do zakupu towarów i usług.

Czy sztuka kryptowalutowa to dobra inwestycja?
Crypto Invest

Sprzedałem mój pierwszy NTF, Maneki Neko, za 620 dolarów w styczniu 2019 roku. Na dzień dzisiejszy 1 eter jest wart ponad 1350 dolarów. Więc, czy powinieneś przechowywać swoje zarobki w ETH lub spieniężyć je?

Wycofanie się z umowy

Oprócz cyfrowych obszarów sprzedaży dla artystów, istnieją cyfrowe miejsca wystawowe. Is it etic crypto-art? jest jednym z pierwszych tego rodzaju przeznaczonych dla mieszkańców Ameryki Łacińskiej. Na platformie Artinformado kuratorka wystawy Marisol Salanova ogłosiła internetowy exhibiton kryptowalut. “Zastosowano te same kryteria wyboru, co w przypadku każdego innego rodzaju wystawy” – powiedziała. “Szukaliśmy propozycji krypto-artystycznych, które były nowe, niepublikowane i które nie były wcześniej wystawiane”.

Ile warte jest 1 NFT?
Czy sztuka cyfrowa to inwestycja?

Pierwotnie kryptowaluta była nową i nietypową koncepcją. Pomimo tego, że wciąż istnieje wiele problemów do rozwiązania, wydaje się, że jest to metoda, która pozwala twórcom zweryfikować pochodzenie ich prac, a jednocześnie czyni sztukę bardziej dostępną. Zobaczymy, czy w przyszłości wszyscy będziemy mogli mieć kieszonkowe na dzieła sztuki.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject