Prognozy dotyczące kryptowalut na 2022 r.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Czy Ethereum może osiągnąć milion?

Według ostatniej prognozy Big Ideas (BIS) z 2022 roku, bitcoin może wzrosnąć do 1 miliona dolarów do 2030 roku, podczas gdy kapitalizacja rynkowa Ethereum może osiągnąć 20 bilionów dolarów.

⚡️ Czy Bitcoin osiągnie 100k?

Według niektórych ekspertów, bitcoin może osiągnąć 100 000 dolarów do 2022 roku.

⚡️ Czy warto inwestować w bitcoina w 2022 roku?

Możesz być pewien, że zwroty takie jak te są niezwykłe, jeśli jesteś zaznajomiony z rynkiem akcji. W związku z tym Bitcoin jest doskonałą okazją inwestycyjną dla inwestorów unikających ryzyka, ponieważ ma zdolność do generowania zysków, które są większe niż te oferowane przez inne klasy aktywów.

⚡️ Która kryptowaluta będzie rosła w 2022 roku?

Niewątpliwie będzie to ogromna eksplozja, jeśli Ethereum będzie miało kolejne odrodzenie w 2022 roku. Ethereum jest jedną z największych kryptowalut do inwestowania, a także był pierwszym dużym projektem, który uruchomił inteligentne kontrakty, które pozwalają programistom budować zdecentralizowane aplikacje desktopowe i mobilne (dApps) na technologii blockchain.

Prognozy dla kryptowalut

Rynki kryptowalutowe zyskały reputację zmienności w 2018 roku, z cenami wznoszącymi się do rekordów wszech czasów kilka razy podczas hossy w 2021 roku, zanim spadły zaledwie kilka miesięcy później, wbrew oczekiwaniom.

Bitcoin ( BTC /USD), którego kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 70 miliardów dolarów, rozpoczął się na poziomie 68 700 dolarów w listopadzie 2021 roku, a następnie spadł do 33 000 dolarów w styczniu 2023 roku, kiedy dopiero zaczynał.

Jako główna kryptowaluta, bitcoin nadal wpływa na sentyment do tak zwanych “altcoinów”, czyli alternatywnych kryptowalut. Wielu inwestorów jest ciekawych, która kryptowaluta będzie następna w 2022 roku, gdy bitcoin dojrzeje. W tym artykule przyglądamy się kluczowym czynnikom branżowym i przewidywaniom dotyczącym przyszłości kryptowalut.

 Cryptocurrency future forecasts 1 week
 Kryptowalutowe prognozy na przyszłość 1 tydzień
Prognozy przyszłości kryptowalut 1 tydzień
 Cryptocurrency future predictions 1 day
 Przyszłe prognozy kryptowalutowe 1 dzień
Przewidywania dotyczące przyszłości kryptowalut 1 dzień
 Cryptocurrency future predictions 4 hours
 Prognozy przyszłości kryptowalut 4 godziny
Kryptowalutowe prognozy przyszłości 4 godz.
Crypto forecasts of the future of  30 minutes
prognozy dla kryptowalut przyszłości 30 minut
Prognozy dotyczące przyszłości kryptowalut 30 minut

Czy rynek kryptowalut oczekuje wzrostu?

Liczba kryptowalut gwałtownie wzrosła w ostatnich latach wraz ze wzrostem świadomości i rozwojem nowych aplikacji blockchain.

Popularność zdecentralizowanych finansów (DeFi) wywołała ciekawość usług finansowych opartych na blockchainie, które wykorzystują tokeny kryptowalutowe do prowadzenia działalności.

DeFi

prognoza ceny kryptowalut
Prognoza cen Defi

Całkowita zablokowana wartość (TVL) w usługach opartych na blockchainie wykorzystujących DeFi wzrosła z mniej niż 19 miliardów dolarów na zakończenie 2020 roku do prawie 237 miliardów dolarów na koniec 2021 roku, według DeFi Llama.

Użytkownicy mogą korzystać ze zdecentralizowanych giełd do handlu kryptowalutami, zarabiać na lukratywnych stopach procentowych i czerpać zyski z hodowli tokenów. Mogą pożyczać przeciwko swoim aktywom cyfrowym przy niskich stopach procentowych i handlować tokenizowanymi towarami, takimi jak akcje.

NFT

kryptowaluty prognozy
Prognozy kryptowalut cen NFT

Wraz ze wzrostem popularności tokenów nie posiadających tokenów (NFT), tokenizacja staje się coraz bardziej popularna. NFT zostały stworzone w 2017 roku w celu wykorzystania ich jako postaci w grach opartych na blockchainie, a pierwsze z nich zostały wydane.

W świecie sztuki NFT stają się coraz bardziej popularne jako sposób, w jaki artyści mogą sprzedawać cyfrowe prace nabywcom na całym świecie. W marcu 2021 roku artysta Beeple sprzedał dzieło NFT za 69 milionów dolarów, a artysta cyfrowy Pak sprzedał kolekcję NFT o nazwie The Merge za ponad 91 milionów dolarów w grudniu 2021 roku.

Projekty blue chip są definiowane jako te, które mają kolekcje obrazów o profilu NFT (pfp), takie jak Crypto Punks, Bored Ape Yacht Club i Cool Cats. Przy mniejszym niebezpieczeństwie niepowodzenia uważa się, że akcje blue chipów mają największe szanse na wzrost wartości w czasie, a te projekty mają taką samą reputację.

Kupujący wykorzystują social media pfps, aby pokazać swoje wsparcie dla inicjatyw. World of Women (WOW) i Boss Babe próbują wykorzystać to do zbierania pieniędzy na realne projekty, które wspomagają programy społeczne.

Dlaczego ceny NFT ulegają wahaniom?
Szacunki NFT mogą być zmienne

Ceny NFT są niezwykle zmienne, a emocje związane z niektórymi projektami mogą szybko wygasnąć, pozostawiając inwestorów z aktywami, które straciły na wartości.

Według DeFi Llama, dzienny wolumen NFT osiągnął szczyt na poziomie 338 milionów dolarów w sierpniu 2021 roku, ale we wrześniu spadł do 40 milionów dolarów. Wolumen wzrósł do maksimum w lutym – 232 mln USD, ale 12 kwietnia wynosił nieco ponad 354 tys. USD.

Gry: zdecentralizowane aplikacje do przewidywania cen kryptowalut

Kryptowaluty i gry stoją w obliczu gospodarki wysokiego ryzyka
Prognoza cenowa Decentral Games

NFT są kluczowym elementem modeli gier blockchain “play to earn” i “move to earn”, które zyskały na popularności w 2021 roku w wyniku sukcesu gier takich jak Axie Infinity ( AXS/USD ).

Axie Infinity, w którym gracze hodują i walczą z postaciami NFT w meta uniwersum, stworzył gospodarkę w grze, która pozwoliła użytkownikom w krajach takich jak Filipiny zarobić wystarczająco dużo kryptowaluty, aby wygenerować prawdziwe pieniądze.

Popularność podejścia “play to get” zapoczątkowała tworzenie aplikacji, które pozwalają użytkownikom zbierać dane z telefonów komórkowych lub trackerów fitness, zamiast grać w gry online i być nagradzanym za swoją aktywność. Model ten określa się mianem systemu nagród opartego na aplikacjach, ponieważ wykorzystuje on aplikacje zamiast oprogramowania do gier.

Jaka jest najlepsza aplikacja do przewidywania kryptowalut?
Czy ceny tokenów niewymienialnych zależą od kryptowalut?

Cena kryptowalut stworzonych na potrzeby gier NFT i aplikacji meta-uniwersum była niezwykle zmienna, a waluta Axie Infinity AXS wzrosła z 0,59 USD na początku 2021 r. do wysokiego poziomu 160 USD w listopadzie 2021 r., zanim spadła do 45 USD w marcu 2022 r.

Metaverse Indeks ceny kryptowaluty prognozy na 2022 r. 

W dłuższej perspektywie zastosowania duplikatu świata opartego na blockchainie będą miały znaczący wpływ na oczekiwania klientów wobec kryptowalut. Internet trzeciej generacji (Web3) będzie oparty na inteligentnych kontraktach i może zawierać niefunkcjonalne tokeny w celu świadczenia usług, które są dostępne tylko za pośrednictwem protokołu Metaverse. Fidelity, duża amerykańska firma finansowa, uruchomiła exchange-traded fund (ETF), aby dać inwestorom dostęp do przedsiębiorstw tego sektora.

Metaverse Index mvi Przewidywanie cen
Metaverse Index mvi Przewidywanie cen

Po tym, jak firma macierzysta Facebook zmieniła nazwę na Meta Platforms, aby wskazać kierunek swojego przyszłego rozwoju, w listopadzie nastąpił gwałtowny wzrost wartości kryptowalut.

Która kryptowaluta wzrośnie w 2022 roku?

Analitycy są w dużej mierze optymistycznie nastawieni do długoterminowego wzrostu sektora kryptowalut, jednak perspektywy krótkoterminowe są bardziej niepewne. Co zdefiniuje kryptowaluty w 2022 roku: długotrwały rynek niedźwiedzia czy kolejny wzrost cen?

“Ponieważ długoterminowe postrzeganie ryzyka rynkowego i globalnej niepewności prawdopodobnie wpłynęło ostatnio na rynek kryptowalut, tematy te powinny być na szczycie list inwestorów” – powiedział Eberhardt w marcowej notatce.

Krótkoterminowa przyszłość rynku kryptowalut była mniej różowa według współzałożyciela giełdy BitMEX, Arthura Hayesa.

Czy 2022 będzie dobrym rokiem dla kryptowalut?
Jaka jest najbardziej obiecująca kryptowaluta na 2022 rok?

“Brzydka prawda, która prześladuje kryptowaluty w tym czasie, polega na tym, że porusza się w tandemie z rynkami aktywów opartych na długu, takich jak globalne akcje rynków rozwiniętych, które mają unikalne ryzyko” – napisał Hayes na swoim blogu 11 kwietnia.Do końca drugiego kwartału Hayes przewidział, że BTC przetestuje 30 000 USD, a ETH spadnie do 2500 USD.

“To niewygodne, że zacząłem gromadzić altcoiny, ponieważ ich wartości są dość atrakcyjne” – skarżył się Hayes.

“Nawet jeśli niektóre z tych aktywów spadły już o 75% od swojego all-time high, nie wierzę, że mogą uniknąć następującej masakry kryptowalut. W rezultacie kupuję opcje na krach z czerwca 2022 roku zarówno na bitcoinie jak i eterze” – kontynuował.

Czy kryptowaluta jest na rynku niedźwiedzia czy byka?

Czy Stany Zjednoczone to rynek niedźwiedzia czy rynek byka?
Rynki byka i niedźwiedzia: co oznaczają dla Ciebie

Zbadaj kapitalizację rynkową trzech najważniejszych kryptowalut, aby zobaczyć, czy sektor jako całość ma tendencję w jednym lub drugim kierunku. Ponieważ większe monety są w dużym stopniu zależne od mniejszych altcoinów, patrząc na trzy najlepsze według kapitalizacji rynkowej, można uzyskać poczucie, w którą stronę zmierza rynek.

Kursy kryptowalut prognozy
Czy Bitcoin to dobra inwestycja w 2022 roku?

Rynek kryptowalut jako całość jest wyceniany na 1,9 biliona dolarów, według CoinMarketCap, z bitcoinem ( BTC / USD ) prowadzącym pakiet z całkowitą wartością około 780 miliardów dolarów od tego pisania (14 kwietnia). Ether ( ETH / USD ) zajmuje drugie miejsce z 371,2 mld USD, a następnie tether ( USDT / USD ), który ma wartość 82,7 mld USD. Ogólna kapitalizacja rynku kryptowalut wynosiła w tym czasie około 1,9 miliarda dolarów; wzrosła z rekordowego poziomu 2,9 miliarda dolarów podczas listopadowego rajdu.

Cena Bitcoina i innych walut cyfrowych znacznie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat.

Rynek może sięgnąć dna przy 30 tys. dolarów w ciągu najbliższego roku – oceniali w lutym analitycy Bloomberga. 100 tys. dolarów byłoby “kolejnym znaczącym progiem bitcoina” – napisali.

Pomimo obecnego spadku, ankieta ujawniła optymistyczne nastroje w swoich prognozach dotyczących kryptowalut, z “pewną eliminacją spekulacyjnych ekscesów z 2021 roku” przewidywaną jako główna część 2022 roku.

przewidywanie ceny gorących monet
Która kryptowaluta pójdzie w górę w 2022 roku?

“Aprecjacja cen kryptowalut benchmarkowych jest na dobrej drodze do stania się globalnym cyfrowym zabezpieczeniem, a wczesna adopcja i ograniczona podaż nowej technologii/asetu to główne zalety” – wynika z badania.

“Rozprzestrzenianie się kryptowalut świadczy o rosnącej supremacji aktywów cyfrowych, co dobrze wróży dolarowi amerykańskiemu, bitcoinom i ethereum… Ethereum jest najważniejszą platformą dla wirtualnych walut i niewymienialnych tokenów (NFT), a także kluczowym wsparciem dla ceny Ethereum. “Dalej było.

Dlaczego ceny prognozowanych kryptowalut spadają?
Prognozy kryptowalut

Z kolei amerykańska firma zarządzająca inwestycjami Invesco była negatywnie nastawiona do kryptowalut.

Paul Jackson, globalny szef badań nad alokacją aktywów, zauważył w styczniu, że “masowy marketing Bitcoina przypomina działania maklerów giełdowych prowadzące do załamania rynku w 1929 roku.”

 “Wiemy, jak to się skończyło, a bitcoin spadł już do około 42 000 USD (na 7 stycznia 2022 r.), dokładnie podążając za trajektorią spadkową naszego wzorca manii. Wzorzec ten zakłada stratę 45% w ciągu 12 miesięcy od szczytu typowej manii finansowej.

“Jeśli będziemy podążać za tym wzorcem (zakładając, że widzieliśmy już szczyt), cena Bitcoina spadnie do 34 000-37 000 dolarów do końca października…Nie sądzimy, że szczególnie trudno jest wyobrazić sobie spadek Bitcoina poniżej 30 000 dolarów w tym roku.

Ile będą warte bitcoiny w 2022 roku?
Kursy kryptowalut prognozy

Dokonując jakichkolwiek prognoz dotyczących kryptowalut, należy pamiętać, że ceny są bardzo zmienne, co sprawia, że trudno jest dokonać precyzyjnych prognoz krótkoterminowych i prawie niemożliwe jest skonstruowanie kryptowaluty prognozy długoterminowych.

Zdecydowanie zalecamy przeprowadzenie własnego badania przed zainwestowaniem w tokeny kryptowalutowe. Przeczytaj najnowsze trendy rynkowe, wiadomości, badania techniczne i fundamentalne, a także profesjonalne opinie przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. Pamiętaj, że sukces z przeszłości nie jest predyktorem przyszłych wyników.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject