Gracze kryptowalutowi przejmują kierownicę! Stake przejmuje prawa do nazwy zespołu F1

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Sauber jest teraz znany jako Stake F1 Team po nabyciu praw do nazewnictwa przez platformę zakładów kryptowalutowych i kasyn na lata 2024 i 2025.

Platforma zakładów kryptowalutowych i kasyn, Stake, będzie odgrywać znaczącą rolę w Formule 1 w nadchodzących dwóch sezonach, ponieważ zapewniła sobie prawa do nazewnictwa bolidu F1 Saubera.

Alfa Romeo, poprzedni sponsor, nie przedłużył umowy sponsorskiej z Sauberem po 2023 roku. W związku z tym Sauber przejdzie rebranding jako oficjalny zespół Audi w 2026 roku, tworząc dwuletnie okno dla tymczasowych sponsorów.

Stake, wraz ze swoją platformą do transmisji na żywo Kick.com, po raz pierwszy pojawił się na pojeździe Saubera w 2023 roku z powodu początkowych umów sponsorskich. Zespół będzie teraz formalnie rozpoznawany jako Stake F1 Team Kick Sauber i ma rozpocząć kampanię w 2024 roku wydarzeniem w Londynie w lutym.

Kanadyjski raper Drake wziął udział w noworocznym ogłoszeniu rebrandingu i oczekuje się, że pojawi się na określonych wyścigach F1 w 2024 roku.

Logo zespołu Stake F1
Logo zespołu Stake F1

Ponadto Motorsport.com zauważa, że Kick.com będzie posiadał prawa do nazewnictwa podwozia bolidu Saubera, oznaczonego jako Kick Sauber C44. Biorąc pod uwagę, że zespoły F1 są odpowiedzialne za projektowanie i utrzymanie swoich samochodów, Stake skutecznie wkracza w sferę produkcji pojazdów F1.

Kierowcami zespołu pozostaną były zawodnik Mercedesa Valterri Bottas i były zawodnik F1 Zhou Guanyu.

W ostatnim czasie Formuła 1 odnotowała napływ giełd kryptowalut i przedsiębiorstw, z których wiele stara się zaangażować ogromną globalną publiczność tego sportu poprzez partnerstwa reklamowe i sponsorskie.

Drake ogłasza rebranding Saubera - Stake F1 Team
Gość specjalny Drake ujawnia transformację Saubera w Stake F1 Team

W maju 2022 r. OKX został głównym sponsorem zespołu F1 McLarena, a w 2023 r. jego logo znalazło się na bolidzie MCL60.

Od 2021 r. Crypto.com jest znaczącym sponsorem w Formule 1, a jego branding jest widoczny na różnych torach Grand Prix na całym świecie w ostatnich sezonach. Portfel kryptowalutowy i platforma wymiany wspiera również zespół Aston Martin Aramco Cognizant F1.

Również w marcu 2023 r. giełda kryptowalut Kraken podpisała wieloletni globalny pakt z zespołem Formuły 1 Williams Racing, oznaczający pierwszą dużą umowę sponsorską platformy transakcyjnej.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject