Top 5 najbardziej zmiennych kryptowalut i co sprawia, że są takie: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin i Shiba Inu

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Co wpływa na zmienność kryptowalut?

Prawo podaży i popytu jest jednym z najważniejszych czynników stojących za kursami kryptowalut: gdy popyt rośnie, a podaż maleje, cena idzie w górę; odwrotnie, jeśli popyt jest wysoki, ale produkcja jest niska, wartość aktywa spadnie.

⚡️ Czym jest Cryptocurrency Screener?

Screener to narzędzie dla traderów krótko- i średnioterminowych, które wyświetla wolumeny głównych graczy kryptowalutowych. Możesz użyć screenera, aby podążać za strategią opartą na gęstościach. Zajmuj pozycje w kategoriach rozkładających się i odbijających.

⚡️ Czym jest scalping kryptowalut?

Scalping to metoda handlu, w której trader zatrudnia do zarabiania częstych malutkich zysków z małych wahań cen, które sumują się do większej kwoty w czasie. Ze względu na wysoką zmienność, technika ta jest szczególnie popularna na rynku kryptowalut.

⚡️ Jak bardzo zmienny jest Dogecoin?

Kryptowaluty to inwestycje o wysokim ryzyku i spekulacyjne. Dogecoin ma szczególnie dzikie huśtawki, ponieważ nie ma limitu akcji. Oto jak to działa: kiedy cena Dogecoin wzrasta, inwestorzy muszą natychmiast nabyć więcej monet, aby utrzymać lub nawet zwiększyć stabilność.

W praktycznie każdej wirtualnej walucie zmienność cen jest nieunikniona. Ponadto aktywa cyfrowe są zależne od Bitcoina, podstawowej kryptowaluty. Kiedy cena BTC wzrasta lub spada, ma to porównywalny wpływ na altcoiny.

Jaka jest najbardziej zmienna kryptowaluta?

Mówiąc najprościej, zmienność kryptowalut to tempo, w jakim zmieniają się ceny wirtualnych aktywów. Na przykład, jeśli cena Bitcoina wynosiła 1000 dolarów dzisiaj i wzrosła do 1100 dolarów jutro, byłaby to pozytywna zmiana +$100 lub +11%. Jeśli jednak cena spadłaby do 900 dolarów, byłaby to negatywna zmiana o -$100 lub -11%.

Dlaczego bitcoin jest tak zmienny?
Jaka jest średnia zmienność Bitcoina?

Bitcoin

Bitcoin to najcenniejsza kryptowaluta, której kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 140 mld dolarów. Waluta wzrosła o ponad 102,3 miliona razy między swoim debiutem a jesienią 2021 roku. W tym samym okresie żadna akcja na żadnym tradycyjnym rynku nie dokonała takiego wyczynu. Bitcoin uderzył w rekord wszech czasów na poziomie 63 314 dolarów w kwietniu 2021 roku. Cena spadła do 30 000 USD w maju i od tego czasu wahała się między tymi dwoma punktami.

Kryptowaluty doświadczyły znacznych wahań cen, co czyni je atrakcyjnymi inwestycyjnie, a jednocześnie wiąże się z wysokim stopniem ryzyka.

Ethereum kryptowaluty zmienność 2024 r.
Jaka jest zmienność Etherium?

Ethereum

Na drugą najcenniejszą kryptowalutę wpływają również szerokie trendy rynkowe. Ethereum wybiło swój pierwszy szczyt w styczniu 2018 roku i od dwóch lat znajduje się w trendzie spadkowym. ETH skoczyło do 4168 dolarów na krótki okres w maju 2021 roku. Etherium w czerwcu 2021 roku było notowane na poziomie 1817 tysięcy dolarów. W listopadzie 2021 r. cena kryptowaluty wynosiła 752 USD.

Inwestorzy muszą mieć na uwadze, że kryptowaluty mogą w krótkim czasie stracić duży procent swojej wartości.

Cena XRP nie była tak zmienna w ostatnim czasie
Czy XRP jest zmienny?

Ripple

Zmienność kryptowalut Bitcoina jest nieco bardziej ekstremalna niż odpowiadających mu giełd komercyjnych (CEX). Ripple, na przykład, wykazał znaczną zmienność kryptowalut w notowaniach. W grudniu 2017 roku wykres doświadczył dużego wzrostu. Wartość monety wzrosła z 0,22 USD do 3,37 USD w ciągu jednego miesiąca. Liczby niemal wróciły do grudniowych poziomów jesienią 2018 r., ale w ostatnich miesiącach odzyskały swoją wartość.

Cena XRP nie była ostatnio tak zmienna
Zmienność kryptowaluty Litecoin (LTC) według miesięcy

Litecoin

Drugim wariantem projektu jest Litecoin. Ponieważ ma wysoką płynność, LTC można porównać do wirtualnego aktywa o przyzwoitej płynności. Według Crypto.ru, Litecoin jest jedną z 30 najlepszych kryptowalut, co świadczy o wierze handlowców w ten projekt. Waluta ta wykazuje jednak znaczne wahania cen. Od 2017 roku LTC miał trzy szczyty cenowe. Pierwszy miał miejsce w grudniu, kiedy wartość aktywa wzrosła z 55 dolarów do 370 dolarów. Drugi pojawił się w maju 2019 roku, kiedy Litecoin skoczył do 146 dolarów.

Rynek jest niezwykle zmienny, z dziennymi wahaniami w zakresie 2-4%. Po ogłoszeniu przez Walmart, że zacznie akceptować płatności Litecoin, cena Litecoin wzrosła z 175 do 223 dolarów w ciągu jednego dnia we wrześniu 2021 roku. Roszczenie to zostało zdementowane przez firmę. W kolejnych dniach wykres stopniowo wracał do swoich zwykłych granic.

Elon Musk udostępnił na Twitterze wpis ze zdjęciem Flocky'ego
Elon Musk podzielił się na Twitterze wpisem ze zdjęciem Flocky’ego

Shiba Inu.

Post Elona Muska ze zdjęciem szczeniaka Shiba Inu.

Wpływ pola informacyjnego widać w zmieniających się po tweecie Elona Muska notowaniach meme-coina. Kryptowaluta w ciągu kilku dni wzrosła dziesięciokrotnie, a jej kapitalizacja rynkowa wynosi około 41 miliardów dolarów. Traderzy obstawiający szybki zysk są przykładem spekulacji na ruchu wykresu Shiba Inu z października 2021 roku.

Zmienność kryptowalut: PIĘĆ CZYNNIKÓW WPŁYWAJĄCYCH NA ICH CENĘ

Ruch rozkładowy Shiba Inu w październiku 2021 - 2024 r.
Czym jest zmienność kryptowalut?

PRAWO PODAŻY I POPYTU

Prawo podaży i popytu jest jednym z najważniejszych czynników napędzających cenę kryptowalut: gdy popyt rośnie, a podaż maleje, cena idzie w górę; gdy popyt spada, a podaż rośnie, wartość aktywa spada. Podaż kryptowalut jest zawsze skończona, w przeciwieństwie do walut fiat (tradycyjnych).

W związku z tym popyt na nią nie będzie się zmniejszał. W tym samym czasie zainteresowanie różnymi kryptowalutami może być bardzo różne. Możesz wejść na stronę Changelly.com, aby poznać aktualne kursy głównych kryptowalut, a także handlować cyfrową walutą po niskiej cenie.

Czy istnieją sposoby na zmniejszenie zmienności kryptowalut?

KOSZT WYDOBYCIA CYFROWEJ WALUTY JEST OGROMNY.

Kryptowaluta o wysokiej zmienności
Zmienność kursów najważniejszych kryptowalut

Bitcoiny i inne kryptowaluty nie powstają same z siebie. Górnicy (znani również jako górnicy) używają specjalistycznego sprzętu do wydobywania bitcoinów i innych kryptowalut. Złożoność tego procesu rośnie z czasem. W rezultacie cena kryptowalut będzie miała wpływ, jeśli koszty wydobycia wzrosną.

ZASADY I PROCEDURY

Innym kluczowym elementem, który ma znaczący wpływ na ceny kryptowalut, są różnego rodzaju przepisy i standardy władz krajowych. Cena kryptowalut może spaść, jeśli zostaną one zaostrzone, podobnie jak wszelkie potencjalne reperkusje. Jeśli jednak przemysł kryptowalutowy otrzyma korzystne traktowanie ze strony rządu, aktywa te będą się dobrze rozwijać.

MEDIA POWER.

Działania mediów, które odgrywają znaczącą rolę w nastrojach inwestorów, mogą również mieć wpływ na cenę rynku kryptowalut. Na popyt na kryptowaluty wpływa to, jak i co się o nich pisze; dobre wiadomości mogą go podnieść, natomiast złe mogą wywołać panikę na rynku. Powoduje to napływ inwestorów, po którym następują gwałtowne spadki cen.

Jednocześnie media informacyjne odgrywają również istotną rolę w edukacji społeczeństwa na temat funkcjonowania kryptowalut, co skutkuje większym zrozumieniem kryptowalut i chęcią inwestowania.

Kryptowaluta o wysokiej zmienności
Jakie są potencjalne problemy, które mogą wynikać z kryptowalut o wysokiej zmienności?

KRYZYSY FINANSOWE

Cena kryptowalut jest również określana przez stan globalnej gospodarki. Kiedy konwencjonalny system finansowy zaczyna upadać, inwestorzy stają się przerażeni i zwracają się w stronę alternatywnych aktywów, aby zaoszczędzić pieniądze. W takich sytuacjach bitcoiny stają się znacznie lepszą formą oszczędzania kapitału inwestycyjnego niż inflacyjny pieniądz fiat. W efekcie kryzysy mają pośredni wpływ na cenę bitcoina.

Podsumowując, zmienność kryptowalut jest spowodowana wieloma czynnikami. Najważniejsze z nich zostały wymienione powyżej. Zmienność jest zarówno wrogiem, jak i przyjacielem kryptowalut. Z jednej strony przyciąga inwestorów szukających szybkich zysków. Z drugiej strony odstrasza tych, którzy nie rozumieją natury kryptowalut i boją się ryzyka. Społeczność kryptowalutowa powinna nauczyć się wykorzystywać zmienność kryptowalut.

Co przyniesie przyszłość dla zmienności bitcoina?

Ponieważ bitcoin wciąż znajduje się we wczesnym stadium rozwoju jako aktywo, przewidywanie, jak będzie wykorzystywany w przyszłości, jest trudne. Dzisiejsza niepewność wpływa na nastroje rynkowe i powoduje zmienność kryptowalut, która zacznie się zmniejszać, gdy pozycja bitcoina w oczach opinii publicznej stanie się bardziej ugruntowana.

Bitcoin kryptowaluta zmienność: What It Is, And How To Benefit From It
Kryptowaluta Volatility

Wraz z dalszym rozwojem zasad i wejściem na rynek inwestorów instytucjonalnych, konsumenci staną się bardziej komfortowi z bitcoinem i dostrzegą jego potencjał jako alternatywnej klasy aktywów, a zatem zmienność kryptowalut w końcu ustąpi.

Jak zarabiać na zmienności bitcoina już teraz

Możliwe jest czerpanie zysków z wahań cen kryptowalut. Takie podejście do zarabiania polega na śledzeniu wiadomości o rynku cyfrowych aktywów i otwieraniu pozycji na giełdzie w odpowiednim czasie. Nie trzeba być ekspertem, aby przewidzieć, jak pewne wydarzenia wpłyną na pozycję w kryptowalucie. Na przykład, w drugiej połowie 2023 roku, ogłoszenie o rozwoju nowych technologii blockchain wraz z legalizacją bitcoina w kilku dużych krajach znacząco wpłynęło na wzrost wartości kryptowalut.

  • Wsparcie rządu dla instrumentu finansowego jest porównywalne z legalizacją tego instrumentu.
  • Z błogosławieństwem rządu, nowe regulacje na przełomie 2023 i 2024 roku umożliwiły inwestorom legalne korzystanie z bitcoina. Wielu wcześniejszych unikających zakupu z powodu obaw inwestorów zaczęło inwestować zgodnie z prawem. To wsparcie rządowe przyczyniło się do stabilności rynku kryptowalut.
  • Rosnący popyt na bitcoina nadal napędza kurs kryptowalut w dalszym wzroście.

W 2024 roku zauważamy, że rosnące zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych oraz rozwój ekosystemu decentralized finance (DeFi) przyspieszyły popyt na bitcoina. To z kolei wpłynęło na zwiększenie wartości kryptowalut, co potwierdza związek między popytem a wzrostem kursu.

Im wyższa zmienność, tym więcej można w tej sytuacji zarobić.

zmienność kursów najważniejszych kryptowalut
Czy kryptowaluty mają wysoką czy niską zmienność?

Zmienność kryptowalut, zwłaszcza tych najważniejszych, pozostała na stosunkowo wysokim poziomie. W drugiej połowie 2023 roku i na przestrzeni 2024 roku, zwiększone zainteresowanie inwestycjami alternatywnymi przyczyniło się do utrzymania wysokiej zmienności. Inwestorzy, wykorzystując dynamiczne ruchy cenowe, mieli możliwość osiągania większych zysków.

W 2024 roku, mimo pewnych prób regulacyjnych, kryptowaluty nadal pozostają rynkiem o znacznej zmienności. Innowacje technologiczne, nowe projekty blockchain i globalne zjawiska nadal wpływają na rynki cyfrowe. Inwestorzy muszą być gotowi na dynamiczne zmiany, które mogą stworzyć okazje do osiągnięcia zysków.

Okazja do czerpania zysków z wahań cen aktywów cyfrowych może się czasem pojawić. Niestety, aby pracować na większości giełd kryptowalutowych, musisz przejść przez proces identyfikacji-weryfikacji. Proces ten, choć nadal wymagany, stał się bardziej efektywny i krótszy dzięki postępującej cyfryzacji. Mimo to, bezpieczeństwo danych pozostaje priorytetem, a inwestorzy powinni świadomie podejść do udostępniania swoich informacji na platformach kryptowalutowych.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject