2023 bije wszelkie rekordy w płatnościach kryptowalutowych

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Kryptowaluty służą nie tylko jako narzędzia do krótko-, średnio- i długoterminowych spekulacji cenowych; mają różnorodne przypadki użycia, takie jak ułatwianie płatności kryptowalutowych, które napędzają organiczny popyt i kondycję rynku kryptowalut.

Raport CoinGate z 10 stycznia 2024 r. podkreślił ten trend, podkreślając 4 miliony przetworzonych transakcji. Tylko w 2023 roku platforma odnotowała ponad 1,29 miliona płatności kryptowalutowych, średnio jedną transakcję co 24 sekundy.

CoinGate jest liderem w sektorze płatności, konsekwentnie osiągając imponujące wyniki od momentu powstania.

W 2023 r., kluczowym roku dla tego segmentu, stanowił on jedną trzecią wszystkich transakcji na CoinGate. 1 294 058 płatności kryptowalutowych oznaczało wzrost o 40% w stosunku do 928 517 w 2022 roku.

Bitcoin i USDT dominują w transakcjach kryptowalutowych na CoinGate

Biorąc pod uwagę wolumeny transakcji, Bitcoin (BTC) i Tether USD (USDT) zajęły centralne miejsce, zarządzając odpowiednio 35,6% i 25,4% wszystkich płatności na platformie.

Warto zauważyć, że udział Bitcoina spadł z 47,8% w 2022 roku, co samo w sobie było spadkiem z 54,8% w 2021 roku. I odwrotnie, udział USDT wzrósł, zwłaszcza po usunięciu BUSD Binance przez CoinGate.

W poszczególnych miesiącach USDT przewyższył BTC, zajmując odpowiednio 36,5% i 39,1% rynku w listopadzie i grudniu.

Litecoin (LTC) również miał znaczącą obecność w CoinGate 2023, odpowiadając za 9,5% wszystkich transakcji kryptowalutowych, tuż za nim Ethereum (ETH) na poziomie 9,3%, Bitcoin’s Lightning Network na poziomie 7,8% i Tron (TRX) na poziomie 7,1%.

Jeszcze bardziej dywersyfikując krajobraz, usługa płatności Binance przyczyniła się do 8,2% wszystkich transakcji po uruchomieniu Binance Pay w marcu. CoinGate podkreśliło również rosnącą liczbę przyjaznych kryptowalutom sprzedawców korzystających z jego platformy.

“Horyzont 2024 roku już obiecuje nowe możliwości i wyzwania. Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą podróż, koncentrując się na innowacjach i zadowoleniu klientów, ponieważ staramy się, aby płatności kryptowalutowe stały się normą, a nie wyjątkiem”.

Raport CoinGate

Podsumowując, CoinGate przewiduje obiecującą trajektorię zarówno dla konsumentów, jak i sprzedawców decydujących się na kryptowaluty na całym świecie. Dzięki potencjałowi dalszego wzrostu i adopcji, rok 2024 może jeszcze bardziej wzmocnić zaufanie do inwestycji w kryptowaluty.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject