Najlepsze sieci VPN do torrentów w 2024 roku

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Czy torrentowanie jest bezpieczne z VPN?

Tak, torrentowanie z VPN sprawia, że jesteś o wiele bezpieczniejszy. Twoja tożsamość jest ukryta i niemożliwa do zidentyfikowania, więc prawdopodobieństwo otrzymania grzywny lub próby włamania się na Twoje urządzenie jest znacznie mniejsze.

Czy można zostać przyłapanym na torrentowaniu z VPN?

Nie, jeśli korzystasz z renomowanej sieci VPN do torrentowania, takiej jak NordVPN, i masz włączony wyłącznik awaryjny, torrentowanie nie może zostać wykryte przez VPN.

Czy za torrentowanie można trafić do więzienia?

Zależy to od kraju i innych szczegółów. Jeśli pobierzesz piosenkę, nie wylądujesz w więzieniu. Jeśli jednak nadzorujesz jeden z największych publicznych trackerów torrentów, jest to przestępstwo podlegające karze (o czym Peter Sunde i inni założyciele The Pirate Bay przekonali się w 2009 roku).

Jaka jest najlepsza sieć VPN do torrentów w 2024 roku?

NordVPN to najlepsza sieć VPN do torrentów. Dzięki specjalnie zbudowanym serwerom, stworzonym specjalnie do torrentów, ta sieć VPN oferuje szybkie i stabilne pobieranie.

Czy VPN ukryje moją aktywność podczas torrentowania?Czy VPN ukryje moją aktywność podczas torrentowania?

Niezawodna sieć VPN szyfruje i ukrywa połączenia P2P przed dostawcą usług internetowych. Dzięki temu nie doświadczysz żadnych ograniczeń prędkości lub, jeśli torrentowanie jest nielegalne w twoim kraju, reperkusji prawnych. Ogólnie rzecz biorąc, tak, dobra sieć VPN ukryje twoją aktywność torrentowania legalnych i wolnych od praw autorskich plików.

Czy torrentowanie z VPN jest legalne?

Tak, torrentowanie z VPN jest całkowicie legalne w większości krajów – nielegalne jest tylko tam, gdzie torrentowanie jest zabronione. Problemem nie jest sama technologia torrentowania, ale pobierane treści. Jeśli udostępniasz lub pobierasz wideo chronione prawem autorskim, najprawdopodobniej jest to niezgodne z prawem.

Czy VPN wpływa na szybkość pobierania torrentów?

Tak, VPN może wpływać na szybkość Internetu i torrentów. Może nieznacznie spowolnić pobieranie plików, ale nie powinno to być widoczne w przypadku najszybszych sieci VPN. W rzadkich przypadkach VPN może zwiększyć prędkość torrentów, jeśli dostawca usług internetowych ogranicza prędkość.

W ostatnich latach wzrosło ryzyko i regulacje związane z torrentami. Podczas pobierania torrentów, adres IP użytkownika i jego aktywność P2P mogą być łatwo śledzone, umożliwiając przestępcom internetowym i innym zainteresowanym stronom atakowanie użytkownika i jego danych.

Jeśli dostawca usług internetowych zauważy, że pobierasz pliki P2P, może nawet spowolnić połączenie lub całkowicie zabronić korzystania z udostępniania P2P. Dlatego też korzystanie z VPN do pobierania torrentów jest obecnie niezbędne. A znalezienie najlepszej sieci VPN zapewni prywatność danych i bezpieczeństwo aktywności online – przy jednoczesnym zachowaniu szybkich i niezawodnych prędkości pobierania.

Najlepsze programy do blokowania reklam w Safari

Nie pochwalamy piractwa internetowego – ale wspieramy prywatność i bezpieczeństwo online. Aby ci w tym pomóc, przedstawiamy tutaj niektóre z najlepszych sieci VPN do torrentowania. Szybkie, bezpieczne i łatwe w użyciu, wszystkie są idealnymi towarzyszami do pobierania plików P2P.

Jakie funkcje sprawiają, że VPN świetnie nadaje się do torrentowania?

Najlepsze sieci VPN do torrentowania – nasza krótka lista:

 • NordVPN – najlepsza wszechstronna sieć VPN do torrentów
 • Surfshark – szybki i tani VPN dla torrentów
 • Atlas VPN – tania sieć VPN do pobierania plików P2P
 • ExpressVPN – VPN do bezpiecznego torrentowania
 • CyberGhost – bogata w funkcje sieć VPN do torrentów

Czego należy szukać w najlepszej sieci VPN do torrentów?

Czy korzystanie z VPN do torrentowania jest legalne?

Jeśli szukasz sieci VPN do torrentowania, musisz odpowiednio dostosować kryteria wyszukiwania. Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze:

Torrentowanie:Specjalistyczne serwery (zoptymalizowane pod kątem P2P)
Funkcje bezpieczeństwa:Wyłącznik awaryjny, ochrona przed zagrożeniami
Funkcje prywatności:Polityka braku logów, niezależny audyt
Szyfrowanie:AES-256
Protokoły szybkiego tunelowania:WireGuard
Serwery:Obfuskacja, tylko pamięć RAM
 • Obsługa P2P. Chociaż połączenie P2P może być mniej bezpieczne dla danych osobowych, jest to najszybszy sposób udostępniania plików lub torrentów. Warto więc szukać sieci VPN z dedykowanymi serwerami P2P, które zapewnią wysokie prędkości i solidne bezpieczeństwo danych.
 • Bezpieczeństwo. W przypadku torrentów należy zawsze wybierać bezpieczną sieć VPN, która oferuje wyłącznik awaryjny. Pomaga to zapobiegać wyciekom danych w przypadku awarii sieci VPN. Korzystne są również takie dodatkowe środki bezpieczeństwa, jak ochrona przed zagrożeniami.
Której sieci VPN powinienem używać do torrentowania?
 • Prywatność. Wybrana sieć VPN powinna zawierać politykę prywatności, która wyraźnie stwierdza, że nie przechowuje żadnych dzienników. Jeszcze lepiej, jeśli polityka ta jest niezależnie kontrolowana.
 • Szybkość. Podczas korzystania z torrentów oczekujemy szybkiego pobierania plików. O to właśnie chodzi. Z tego powodu należy szukać szybkiej sieci VPN, która nie spowolni połączenia.
 • Przekierowanie portów. Jeśli priorytetem jest niezawodne i szybkie pobieranie torrentów, a nie bezpieczeństwo online, warto wybrać VPN z funkcją przekierowania portów. Funkcja ta może poprawić jakość korzystania z torrentów.
 • Stosunek jakości do ceny. Ważne jest, aby rozważyć, co oferuje VPN i za jaką cenę. Wybieraj tylko te VPN, które nie są zbyt drogie.
Czy VPN jest dobry do torrentowania?

Najlepsze sieci VPN do torrentów – nasza szczegółowa lista

Wszystkie sieci VPN twierdzą, że ukrywają tożsamość użytkownika, ale nie wszystkie będą działać z sieciami P2P. To sprawia, że znalezienie dobrej sieci VPN do torrentowania jest nie lada wyzwaniem. Aby jednak ułatwić to zadanie, przygotowaliśmy krótką listę 6 najlepszych opcji. Jeśli więc zastanawiasz się, która sieć VPN jest najlepsza do torrentowania, sprawdź nasze najlepsze typy poniżej.

1. NordVPN – najlepsza sieć VPN do torrentów

Czy NordVPN nadaje się do torrentowania?
Z siedzibą w:Panama
SOCKS5 proxy:Tak
Dzielone tunelowanie:Tak (Windows, Android)
Aktualna oferta:Pobierz NordVPN z 63% zniżką + 3 miesiące GRATIS 🔥

Odwiedź NordVPN

NordVPN to jedna z najlepszych sieci VPN do torrentów. Obsługuje P2P na swoich wyspecjalizowanych serwerach i oferuje jedne z najlepszych prędkości połączenia spośród wszystkich dostawców na tej liście.

Środki bezpieczeństwa: Ten dostawca VPN ma ścisłą politykę braku logów, dzięki czemu możesz torrentować anonimowo i bez żadnego ryzyka. Serwery NordVPN nie mają mechanicznych dysków twardych i działają tylko na pamięci RAM. Ponadto ich polityka prywatności została dwukrotnie skontrolowana przez PwC (jedną z największych agencji księgowych).

Czy VPN działa w przypadku torrentów?

Specjalistyczne serwery: Ponad 5500 serwerów w 60 krajach sprawia, że masz z czego wybierać. Ponadto NordVPN obsługuje P2P na swoich wyspecjalizowanych serwerach.

Szybkość: NordVPN działa w oparciu o protokół tunelowania NordLynx nowej generacji. W naszych testach okazało się, że jest to najlepsza sieć VPN do torrentowania, z prędkością pobierania sięgającą 29 MB/s, co jest idealne do torrentowania. Dostępny jest również serwer proxy SOCKS5 dla tych, którzy nie dbają o szyfrowanie i preferują lepsze prędkości.

Dodatkowe funkcje: Ten dostawca ma wyłącznik awaryjny, który wyłączy połączenie internetowe, aby zapobiec niepożądanym wyciekom IP. Ponadto funkcja dzielonego tunelowania umożliwia dodanie klienta torrentowego do listy tunelowania, a tylko ruch P2P będzie szyfrowany, co czyni tego dostawcę atrakcyjną siecią VPN do torrentowania.

Wszystko to sprawia, że NordVPN jest doskonałym wyborem dla torrentów. Usługę można nabyć za 3,29 USD/miesiąc, obejmuje ona do 6 jednoczesnych połączeń, a dodatkowym atutem jest 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy. Możesz więc cieszyć się silnym szyfrowaniem danych i niesamowicie szybkimi prędkościami nawet podczas torrentowania.

Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź naszą recenzję NordVPN.

Która sieć VPN jest lepsza do torrentowania?

Plusy

 • SOCKS5 proxy
 • Specjalistyczne serwery P2P
 • Brak wycieków DNS
 • Dzielone tunelowanie dla aplikacji/stron internetowych
 • Audytowana polityka braku logów

Wady

 • Zniżki dotyczą tylko dłuższych subskrypcji

2. Surfshark – jedna z najtańszych sieci VPN umożliwiających torrentowanie

Czy Surfshark to dobra sieć VPN do torrentów?
Z siedzibą w:Holandia
SOCKS5 proxy:Nie
Dzielone tunelowanie:Tak (Windows, Android)
Aktualna oferta:Zyskaj 82% ZNIŻKI Surfshark + 2 miesiące GRATIS🔥

Odwiedź Surfshark

Surfshark to jedna z najtańszych opcji na tej liście. Ponadto jest to również jedna z najlepszych sieci VPN do torrentowania.

Środki bezpieczeństwa: Surfshark umożliwia przełączanie się między szyframi AES-256-GCM i Chacha20Poly1305, niemożliwymi do złamania nawet przy użyciu najpotężniejszego nowoczesnego sprzętu. Wszystkie serwery działają w oparciu wyłącznie o pamięć RAM, co oznacza, że nie można zapisywać żadnych logów w celu ich późniejszego odzyskania. Dodano również zaawansowaną ochronę przed wyciekiem DNS.

Serwery dedykowane: Możesz wybierać spośród floty ponad 3200 serwerów w 100 krajach. Zapewnia to wystarczającą różnorodność dla różnych przypadków użycia. Surfshark pozwala na torrentowanie na każdym ze swoich serwerów, porty nie zostaną zamknięte. Firma posiada również dedykowane serwery P2P, które są zoptymalizowane specjalnie do użytku z klientem torrent.

Która sieć VPN jest lepsza do torrentów?

Prędkość: ta usługa VPN jest jedną z najszybszych, jakie testowaliśmy, więc prędkości nie powinny stanowić problemu. Mają jeden z najszybszych protokołów tunelowania WireGuard, dzięki czemu prędkość torrentowania pozostanie dość solidna.

Dodatkowe funkcje: Surfshark ma wyłącznik awaryjny, który wyłącza połączenie, gdy tylko połączenie między urządzeniem a serwerami VPN zostanie przerwane. Jeśli potrzebujesz VPN tylko do torrentowania, dostępna jest funkcja Whitelister. Dzięki niej można używać połączenia VPN tylko do stron i aplikacji torrentowych. W ten sposób reszta ruchu pozostaje nietknięta.

Surfshark można kupić już za 2,30 USD miesięcznie i zapewnia on nieograniczoną liczbę jednoczesnych połączeń. Dostępna jest również 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Sprawdź naszą pełną recenzję Surfshark, aby uzyskać więcej wspaniałych funkcji.

Czy VPN może być używany do torrentowania?

Plusy

 • Niska cena
 • Dedykowane serwery P2P
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Dzielone tunelowanie
 • Konfigurowalne metody szyfrowania

Wady

 • Brak proxy SOCKS5

3. Atlas VPN – tania sieć VPN przyjazna torrentom

Czy Atlas VPN pozwala na pobieranie torrentów?
Z siedzibą w:Stany Zjednoczone
SOCKS5 proxy:Nie
Dzielone tunelowanie:Nie
Aktualna oferta:Pobierz Atlas VPN, teraz 85% ZNIŻKI + 3 miesiące ZA DARMO 🔥

Odwiedź Atlas VPN

Chociaż Atlas VPN nie ma wyspecjalizowanych serwerów P2P, nie oznacza to, że nie nadaje się do torrentowania. Wręcz przeciwnie.

Środki bezpieczeństwa: Atlas VPN wykorzystuje szyfr AES-256, dodatkowo posiada szyfr ChaCha20 z uwierzytelniaczem Poly1305 dla jeszcze lepszego bezpieczeństwa danych, co jest szczególnie ważne podczas torrentowania. Ścisła polityka braku logów zapewnia, że informacje o użytkowniku nie są gromadzone.

Serwery dedykowane: Atlas VPN oferuje 1000 serwerów w 42 krajach, czyli nieco mniej niż można oczekiwać od zwykłej usługi VPN. I chociaż nie ma dedykowanych serwerów P2P, Atlas VPN umożliwia torrentowanie na wielu swoich serwerach.

Prędkość: Ten dostawca wykorzystuje protokół WireGuard, który oferuje świetne prędkości. Ale w przypadku torrentów zawsze będzie nieco wolniej. Podczas naszych testów prędkość pobierania była całkiem dobra, ale nie ekstremalnie szybka – 4-6 MB/s.

Której sieci VPN powinienem używać do torrentowania?

Dodatkowe funkcje: VPN ma również wiele funkcji, takich jak blokowanie złośliwego oprogramowania, sprawdzanie naruszenia danych i wyłącznik awaryjny. W swoich aplikacjach na Androida i Windows oferuje nawet rotację adresów IP. To fakt, że można korzystać z jej darmowej wersji do połączeń P2P, co jest dość rzadkie w świecie VPN.

Najlepszą rzeczą w Atlas VPN jest jego cena. Dzięki nieograniczonej przepustowości i ekscytującym funkcjom możesz zapłacić zaledwie 1,82 USD miesięcznie – ale tylko wtedy, gdy zainwestujesz w najdłuższą subskrypcję. Istnieje również 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy, jeśli nie spodoba ci się ta sieć VPN.

Więcej informacji można znaleźć w naszej recenzji Atlas VPN.

Czy mogę zaufać Atlas VPN?

Plusy

 • Darmowa wersja obsługuje torrenty
 • Przystępna cena
 • Blokada złośliwych stron
 • Nieograniczona liczba jednoczesnych połączeń

Wady

 • Z siedzibą w kraju Pięciu Oczu
 • Niewiele serwerów

4. ExpressVPN – szybka sieć VPN do torrentów

Czy mogę używać ExpressVPN do torrentowania?
Z siedzibą w:Brytyjskie Wyspy Dziewicze
SOCKS5 proxy:Nie
Dzielone tunelowanie:Tak
Aktualna oferta:Kup ExpressVPN, teraz 49% zniżki na roczny plan!

Odwiedź ExpressVPN

Jeśli szukasz przyzwoitej sieci VPN do torrentowania, ExpressVPN jest godnym wyborem. Umożliwia ona udostępnianie plików P2P na wszystkich serwerach na całym świecie. I chociaż można z niej korzystać tylko na 5 urządzeniach jednocześnie, można skonfigurować ExpressVPN na routerze.

Środki bezpieczeństwa: Oprócz standardowego w branży szyfrowania AES-256, dostawca oferuje niezawodny wyłącznik awaryjny, ochronę przed wyciekiem IP i DNS oraz szyfrowanie ChaCha20. Ponadto ExpressVPN posiada niezależnie audytowaną politykę braku logów. A jeśli to nie wystarczy, możesz użyć Threat Manager, aby poradzić sobie z wścibskimi trackerami i złośliwym oprogramowaniem.

Czy ExpressVPN działa w przypadku torrentów na reddit?

Flota serwerów: Ostatnim razem, gdy sprawdzaliśmy, ExpressVPN posiadał ponad 3000 urządzeń rozmieszczonych w 94 krajach. Tak więc, gdziekolwiek jesteś, serwer prawdopodobnie będzie w pobliżu. Co więcej, istnieją pewne wyspecjalizowane serwery, które lepiej nadają się do przesyłania strumieniowego.

Szybkość: ExpressVPN jest dość szybki dzięki wewnętrznemu protokołowi tunelowania Lightway. Podczas testów średni spadek prędkości pobierania wyniósł 34%. Nie można jednak powiedzieć tego samego o szybkości wysyłania. ExpressVPN zachowywał średnio około 49% prędkości wysyłania, co jest nieco rozczarowujące.

Dodatkowe funkcje: Oprócz rzeczy wymienionych powyżej, ExpressVPN oferuje dzielone tunelowanie. Jest to przydatne, gdy chcesz, aby tylko aplikacja torrentowa przechodziła przez VPN. Co więcej, chociaż nie ma zaciemniania serwerów, ExpressVPN nadal jest w stanie ominąć zapory ogniowe i chronić przed DPI.

Sytuacja staje się nieco lepka, jeśli chodzi o ceny. Najtańsza subskrypcja ExpressVPN wynosi 6,67 USD miesięcznie, co jest dość drogie w porównaniu z innymi usługami. Niemniej jednak, jeśli chcesz go wypróbować, możesz to zrobić z 7-dniowym bezpłatnym okresem próbnym i 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Dowiedz się więcej z naszej recenzji ExpressVPN.

Czy ExpressVPN jest lepszy niż NordVPN do torrentowania?

Plusy

 • Doskonały zasięg na całym świecie
 • Protokół tunelowania Lightway
 • Serwery proxy HTTP i SOCKS5
 • Godne zaufania funkcje bezpieczeństwa
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Wady

 • Tylko 5 jednoczesnych połączeń
 • Niespójne prędkości wysyłania
 • Brak darmowej wersji

5. CyberGhost – torrentowa sieć VPN pełna funkcji

Czy CyberGhost współpracuje z uTorrent?
Z siedzibą w:Rumunia
SOCKS5 proxy:Tak
Dzielone tunelowanie:Tak (Windows i Android)
Aktualna oferta:Pobierz CyberGhost VPN, teraz 83% OFF + 2 miesiące GRATIS🔥

Odwiedź CyberGhost VPN

CyberGhost to świetna sieć VPN do regularnego torrentowania. Oferuje wyspecjalizowane serwery P2P, które sprawią, że korzystanie z sieci będzie znacznie płynniejsze. Co więcej, nie rozbije banku i zapewni ci bezpieczeństwo.

Środki bezpieczeństwa: Dostawca wykorzystuje szyfrowanie AES-256, zapewniając, że nikt nie będzie mógł łatwo uzyskać twoich danych. Co więcej, ochrona przed wyciekiem IP i DNS oraz wyłącznik awaryjny zapobiegną poważnym katastrofom, jeśli coś pójdzie nie tak. Ad-blocker zapobiega irytującym reklamom.

Czy mogę używać VPN do torrentowania?

Flota serwerów: Będziesz mieć wiele opcji do wyboru, ponieważ CyberGhost oferuje ponad 9700 serwerów w 91 krajach. Jak już wspomniano, dostawca posiada wyspecjalizowane serwery do torrentów, gier i streamingu. Dodatkowo dostępna jest opcja dedykowanego adresu IP, z którego możesz korzystać tylko ty.

Szybkość: dzięki protokołowi tunelowania WireGuard powinieneś uzyskać stosunkowo szybkie i stabilne prędkości. Niemniej jednak CyberGhost jest daleki od najszybszej sieci VPN na liście. Podczas testów średnia prędkość pobierania wynosiła 9,3 Mb/s przy połączeniu z serwerem w Wielkiej Brytanii i 6,5 Mb/s przy połączeniu z serwerem w USA.

Dodatkowe funkcje: Jeśli szukasz czegoś dodatkowego, CyberGhost jest do Twojej dyspozycji. Serwery NoSpy są szybsze, bardziej prywatne i bezpieczniejsze. Ponadto inteligentne reguły pomogą zautomatyzować CyberGhost, co jest bardzo wygodne dla użytkowników VPN. Wreszcie, otrzymasz 7 jednoczesnych połączeń lub możesz skonfigurować usługę na swoim routerze.

Jeśli więc uważasz, że CyberGhost jest najlepszym wyborem dla Ciebie, możesz uzyskać subskrypcję już za 2,19 USD miesięcznie. Alternatywnie, możesz przetestować go z 45-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy i bezpłatną wersją próbną.

Więcej informacji można znaleźć w naszej pełnej recenzji CyberGhost.

Która sieć VPN jest lepsza do torrentowania?

Plusy

 • Niezależnie audytowana polityka zerowych logów
 • Specjalistyczne serwery P2P
 • Mnóstwo serwerów na całym świecie
 • Opcja dedykowanego adresu IP
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Wady

 • Należący do Kape Technologies
 • Problemy z połączeniem WireGuard na komputerze Mac
 • Trudny w użyciu w systemie Linux

6. PureVPN – przyzwoita sieć VPN do torrentów

Czy PureVPN nadaje się do torrentowania?
Z siedzibą w:Brytyjskie Wyspy Dziewicze
SOCKS5 proxy:Nie
Dzielone tunelowanie:Tak (tylko dla użytkowników Androida)
Aktualna oferta:Pobierz PureVPN, teraz 81% taniej + 3 miesiące GRATIS 🔥

Odwiedź PureVPN

PureVPN to dobra opcja do regularnego torrentowania. Chociaż nie wszystkie serwery obsługują P2P, nadal można znaleźć wystarczającą liczbę wyspecjalizowanych serwerów do pobierania preferowanych treści.

Narzędzia bezpieczeństwa. Dostawca nie bawi się, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Korzysta z wojskowego szyfrowania AES-256, zawsze włączonego audytu i niezawodnych protokołów tunelowania, takich jak WireGuard i OpenVPN. Dodatkowo, funkcje takie jak wyłącznik awaryjny gwarantują bezpieczne korzystanie z sieci torrent.

Duża flota serwerów. PureVPN oferuje dość niezwykłą flotę 6500 serwerów w 78 krajach, co świetnie nadaje się do torrentowania. A P2P jest niedostępne tylko w wybranych lokalizacjach serwerów (a dokładniej w tych, które zakazały torrentowania).

Prędkość. Mimo że prędkości są stabilne, nie są to najszybsze prędkości, jakie można uzyskać. Korzystając z tunelu WireGuard, średnia prędkość pobierania wynosiła 11-12 MB/s, co wyraźnie wskazuje na przestrzeń do poprawy.

Czy PureVPN jest dobry do torrentowania reddit?

Dodatkowe funkcje. PureVPN ma funkcję dzielonego tunelowania, która pozwala wybrać ruch, który będzie przechodził przez VPN (należy pamiętać, że dzielone tunelowanie nie działa z WireGuard). Możesz także włączyć funkcję zaciemniania z dodatkową warstwą wieloportową (tylko dla protokołu tunelowania OpenVPN), aby pozostać niewidocznym podczas korzystania z VPN i zmieniać serwery bez rozłączania.

Wreszcie, cena PureVPN jest dość ekscytująca, ponieważ za 2-letnią subskrypcję zapłacisz zaledwie 2,08 USD miesięcznie i 31-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. A biorąc pod uwagę wszystkie funkcje, cena staje się jeszcze przyjemniejsza!

Dowiedz się więcej z naszej recenzji PureVPN.

Czy VPN może być używany do torrentowania?

Plusy

 • Dedykowane serwery P2P
 • Tunel WireGuard
 • Obsługa przekierowania portów
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Brak wycieków DNS

Wady

 • Niektóre funkcje nie działają z WireGuard
 • Brak darmowej wersji

Porównanie najlepszych sieci VPN do torrentów

NordVPNSurfsharkAtlasVPNExpressVPNCyberGhostPureVPN
Marka
Obsługa P2PTakTakTakTakTakTak
RejestrowanieBrak dzienników, niezależnie audytowany dwukrotnie przez PwCBrak rejestrów, niezależnie audytowany przez DeloitteBrak dzienników, brak audytuBrak dzienników, niezależnie audytowane przez Cure53Brak rejestrów, niezależnie audytowany przez DeloitteBrak logów, zawsze włączony audyt KPMG
SerweryPonad 5500 serwerów w 60 krajachPonad 3200 serwerów w 100 krajachPonad 1000 serwerów w 42 krajachPonad 3000 serwerów w 94 krajachPonad 9700 serwerów w 91 krajachPonad 6500 serwerów w 78 krajach
Połączenia jednoczesne6Bez ograniczeńBez ograniczeń5710
Bezpłatny okres próbnyTak, 7 dniTak, 7 dniTak, bez ograniczeńTak, 7 dniTak, 1 dzień na komputerze stacjonarnym, 3 dni na Androidzie i 7 dni na iOSTak, 7 dni
Cena (najniższa cena za miesiąc)3,29 USD/miesiąc2,30 USD/miesiąc1,82 USD/miesiąc6,67 USD/miesiąc2,19 USD/miesiąc2,08 USD/miesiąc
RecenzjaRecenzja NordVPNRecenzja Surfshark VPNPrzegląd Atlas VPNRecenzja ExpressVPNRecenzja CyberGhostRecenzja PureVPN

Zwycięzca

Jak wybraliśmy i przetestowaliśmy te sieci VPN do torrentowania?

Która sieć VPN jest najszybsza do torrentowania?

Wybierając najlepszą sieć VPN do torrentów, nadaliśmy priorytet określonym funkcjom, które są najbardziej istotne dla pobierania P2P. Tak więc, jeśli usługa VPN jest wyżej w rankingu, to dlatego, że usługa ta wyróżnia się w tych kluczowych obszarach:

 • Przyjazny dla torrentów. Przetestowaliśmy każdego dostawcę na naszej liście, aby upewnić się, że zezwala na torrentowanie. NordVPN i Surfshark były dwiema najlepszymi opcjami. NordVPN umożliwia torrentowanie na wyspecjalizowanych serwerach, co pozwala uzyskać naprawdę imponujące prędkości pobierania. Z drugiej strony, Surfshark nie zawodzi pod względem prędkości na żadnym ze swoich serwerów przyjaznych P2P.
 • Bezpieczeństwo. Wszyscy dostawcy na naszej liście zapewniają doskonałe bezpieczeństwo danych, niezależnie od tego, czy chodzi o szyfrowanie danych, pracę na serwerach z pamięcią RAM, czy też audytowaną politykę braku logów, aby zapewnić, że żadne z danych nie zostaną zanotowane i przechowywane gdzieś do wykorzystania w przyszłości.
 • Wydajność. Aby zapewnić najlepsze prędkości pobierania podczas torrentowania, wybraliśmy tylko tych dostawców VPN, którzy mają najlepsze prędkości połączenia. NordVPN i Surfshark są szczególnie szybkimi dostawcami, więc ci dwaj zapewnią najlepsze wrażenia z udostępniania plików P2P.
Czy VPN faktycznie pomaga w torrentowaniu?
 • Wartość. Najdroższa sieć VPN nie oznacza, że jest najlepsza, dlatego wybraliśmy tylko tych dostawców, którzy oferują najlepszy stosunek jakości do ceny. Tak więc, niezależnie od tego, którą sieć VPN wybierzesz do torrentowania, będziesz wiedział, że otrzymujesz najlepszą usługę z doskonałymi dodatkowymi funkcjami. Na przykład antywirus Surfshark lub funkcja ochrony przed zagrożeniami NordVPN.

Inne sieci VPN, które przetestowaliśmy pod kątem torrentów

Chociaż na liście znalazło się tylko 5 sieci VPN, przetestowaliśmy i zbadaliśmy również dziesiątki innych usług. Odkryliśmy na przykład, że IPVanish współpracuje z kilkoma klientami torrentowymi i zapewnia dobre prędkości torrentowania. Nie posiada jednak wyspecjalizowanych serwerów torrentowych.

Tymczasem wszystkie serwery (5700+) Ivacy VPN umożliwiają połączenia P2P. Jednocześnie nie radzi sobie dobrze pod względem prędkości. Nie ma protokołu WireGuard, a prędkość torrentów wynosiła około 4,5-5 MB/s (36-40 Mb/s) przy podstawowym połączeniu 300 Mb/s.

Jak wybraliśmy i przetestowaliśmy te sieci VPN do torrentowania?

Podobnie było z Hotspot Shield VPN – pozwala on na torrentowanie, ale nie należy oczekiwać dużych prędkości. Podczas naszych testów osiągnęła ona około 2,3 MB/s (18 Mb/s).

Jak mogę korzystać z VPN podczas torrentowania?

Zastanawiasz się, czy możesz korzystać z VPN podczas udostępniania plików P2P? Korzystanie z sieci VPN podczas pobierania torrentów jest proste – wystarczy skonfigurować ją przed rozpoczęciem pobierania. Istotne jest jednak, by zapewniała ona przyzwoite prędkości, posiadała silne zabezpieczenia i serwery zoptymalizowane pod kątem torrentów. Oto krótki przewodnik pokazujący, jak korzystać z torrentowej sieci VPN:

 1. Pobierz i zainstaluj torrentową sieć VPN, taką jak NordVPN.
 2. Połączenie z wyspecjalizowanym serwerem P2P
 3. Przejdź do jednej z witryn z torrentami i pobierz wybranego klienta torrent.
 4. Rozpocznij pobieranie torrentów!
Jak mogę korzystać z VPN podczas torrentowania?

Jeśli masz problemy lub potrzebujesz pomocy w konfiguracji sieci VPN, zapoznaj się z naszym kompletnym przewodnikiem na temat bezpiecznego torrentowania w 2024 roku.

VPN nie działa podczas torrentowania – co robić?

Jeśli twój VPN nie działa podczas torrentowania, nie rezygnuj jeszcze z niego. Istnieje kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu. Oto, co możesz zrobić:

 • Sprawdź, czy Twoja sieć VPN obsługuje torrenty.
 • Przełącz się na inny serwer.
 • Zmiana protokołu tunelowania.
 • Upewnij się, że pobrałeś najnowszą wersję swojej sieci VPN.
 • Sprawdź, czy połączenie internetowe działa prawidłowo.
 • Wybierz lepszą sieć VPN do torrentowania, taką jak NordVPN – teraz 63% OFF!
Najlepsze kraje VPN dla torrentów i ruchu P2P

Najlepsza sieć VPN do torrentów

NordVPN to najlepsza sieć VPN do bezpiecznego i szybkiego torrentowania. Oferuje mnóstwo wyspecjalizowanych serwerów P2P, doskonałą wydajność i zaawansowane środki bezpieczeństwa.

 • Doskonała sieć VPN do torrentów
 • Duża flota serwerów
 • 7-dniowy bezpłatny okres próbny i 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Który kraj VPN jest najlepszy pod względem szybkości pobierania torrentów?

Odwiedź NordVPN

Najlepsze kraje VPN dla torrentów i ruchu P2P

Niektóre kraje mają luźniejsze przepisy dotyczące pobierania plików z Internetu niż inne. Oto niektóre z najlepszych krajów do torrentowania i ich stanowisko dotyczące torrentowania:

KrajCzy torrenty są legalne?
SzwajcariaPobieranie materiałów chronionych prawem autorskim do użytku osobistego jest legalne.
HiszpaniaPobieranie materiałów chronionych prawem autorskim do użytku osobistego jest legalne.
PolskaNie można korzystać z utworów chronionych prawem autorskim bez zezwolenia. Istnieją jednak pewne wyjątki, takie jak przypadki użytku prywatnego.
MeksykOd 2019 r. w Meksyku nie obowiązują żadne przepisy ani regulacje zakazujące udostępniania plików.

Sieci VPN, których nie polecamy do torrentowania

Który VPN pozwala na P2P?

Wiele usług, których nie uwzględniliśmy na tej liście, może być nadal wykorzystywanych do torrentowania. Nie dotyczy to jednak tych sieci VPN, które mają poważne luki. Mogą one być zarówno darmowe, jak i płatne, więc należy zachować ostrożność.

Na przykład Hola VPN jest jedną z najgorszych opcji, jakie można wybrać. Wykorzystuje sieci P2P do nawiązania połączenia. Szyfrowanie jest dodawane tylko dla użytkowników premium i nie ma żadnych środków zaradczych przeciwko wyciekom IP. Co gorsza, ich polityka prywatności stanowi, że zbierają dzienniki użytkowników.

Betternet VPN jest również kiepskim wyborem do torrentowania. Ta sieć VPN ma dość wysoką cenę, ale brakuje jej podstawowych funkcji bezpieczeństwa. Nie otrzymasz wyłącznika awaryjnego, co oznacza, że twoja anonimowość będzie zależeć od tego, czy flota serwerów Betternet zawsze działa bez zarzutu. Nawet wtedy ich sieć serwerów jest zbyt mała, aby rozważyć tę opcję dla niezmiennie dużych prędkości pobierania.

Która lokalizacja serwera VPN jest najlepsza do torrentowania?

Kolejnym wyborem jest SuperVPN – nasz zespół redakcyjny odkrył, że dane uwierzytelniające użytkowników tego dostawcy wyciekły i zostały sprzedane w ciemnej sieci. Jednak w Google Play usługa ma ponad sto milionów instalacji. Wygląda na to, że usługodawca rejestrował dane, mimo że jego polityka prywatności stanowi inaczej.

Pokazuje to, że nie wszystkie sieci VPN są sobie równe i zawsze należy przeprowadzić badania przed podjęciem decyzji o długoterminowym korzystaniu z usługi.

Jaka jest najlepsza darmowa sieć VPN do torrentów?

Większość darmowych sieci VPN, które byłyby wystarczająco bezpieczne do regularnego użytku, nie pozwala na torrentowanie. Jak już wspomnieliśmy, połączenia P2P mogą zużywać dużo przepustowości, pogarszając komfort innych użytkowników. Z tego powodu jest ona zwykle traktowana jako funkcja premium i zarezerwowana dla płatnych użytkowników.

Czy VPN ukrywa ruch P2P?

Nie jest jednak niczym niezwykłym znalezienie darmowej sieci VPN, która działa z połączeniami torrentowymi. W takich przypadkach należy postępować ostrożnie. Torrentowanie jest zadaniem wymagającym dużej ilości zasobów, zwłaszcza w przypadkach, gdy jest oferowane za darmo. Możliwe więc, że dane użytkownika są rejestrowane i sprzedawane. Jeśli jakaś oferta brzmi zbyt dobrze, by mogła być prawdziwa, zwykle tak jest.

Właśnie dlatego nie polecamy darmowych sieci VPN do torrentowania. Zamiast tego możesz wybrać dostawców freemium. Zbadaliśmy i przetestowaliśmy różne darmowe sieci VPN obsługujące połączenia P2P i ich niezawodność podczas torrentowania. Oto nasze najlepsze darmowe sieci VPN do udostępniania plików P2P:

 1. Atlas VPN – najlepsza darmowa sieć VPN do szybkiego torrentowania
 2. Proton VPN – darmowa sieć VPN obsługująca połączenia P2P
 3. Windscribe VPN – darmowa sieć VPN do torrentów bez limitów danych
Sieci VPN, których nie polecamy do torrentowania

Podczas gdy freemium VPN oferują bardziej ograniczone bezpłatne wersje swoich subskrypcji premium, przynajmniej wiesz, że są one bezpieczne w użyciu. Ponadto dostawcy ci nie będą musieli sprzedawać twoich danych, ponieważ uzyskują fundusze z subskrypcji premium.

Recenzja wideo: najlepsze sieci VPN do torrentów

Dolna linia

Niezależnie od tego, co zamierzasz pobierać za pośrednictwem torrentów, pamiętaj o zachowaniu ostrożności. Chociaż może się to wydawać nieszkodliwe, jeśli nie jesteś ostrożny, możesz skończyć w większych kłopotach, niż kiedykolwiek mogłeś sobie wyobrazić. Dotyczy to zarówno kwestii prawnych, jak i samych plików, które często są źródłem złośliwego oprogramowania. Nie wspominając już o tym, że twój prawdziwy adres IP jest ujawniony, więc stajesz się łatwiejszym celem.

Jaka jest najlepsza darmowa sieć VPN do torrentów?

VPN może zminimalizować liczbę potencjalnych zagrożeń dla Twojej aktywności online, ale powinna to być usługa, której możesz zaufać. W przeciwnym razie po prostu wpadniesz z patelni w ogień. Zrób więc rozeznanie i wybierz usługę, która będzie Cię chronić nawet w sieci P2P.

Naszym najlepszym wyborem do bezpiecznego anonimowego torrentowania jest NordVPN. Ta sieć VPN ma dedykowane serwery P2P i silne funkcje bezpieczeństwa, takie jak między innymi automatyczny wyłącznik awaryjny. Ponadto możesz cieszyć się niesamowicie szybkimi prędkościami połączenia, a dzięki funkcji ochrony przed zagrożeniami NordVPN Twoje urządzenie będzie zabezpieczone przed złośliwym oprogramowaniem.

W roku 2024, NordVPN utrzymuje swoją pozycję jako lider wśród sieci VPN do torrentów. Dzięki systematycznym aktualizacjom i innowacjom w dziedzinie bezpieczeństwa, NordVPN nadal oferuje niezawodną ochronę przed zagrożeniami online. W drugiej połowie 2023 roku firma wprowadziła dodatkowe serwery o wysokiej przepustowości specjalnie dostosowane do obsługi ruchu P2P, co przekłada się na jeszcze szybsze pobieranie plików torrentowych. Ponadto, NordVPN nadal angażuje się w rozwój funkcji ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, zapewniając kompleksową obronę przed potencjalnymi zagrożeniami online.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject