Jak kupić kryptowalutę bitcoin?

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Jak początkujący kupują bitcoina?

Oto jak zainwestować w bitcoina w 5 prostych krokach:
✔️ Dołącz do giełdy bitcoinów.
✔️ Zdobądź portfel bitcoin.
✔️ Połącz swój portfel z kontem bankowym.
✔️ Złóż zamówienie na bitcoiny.
✔️ Zarządzaj swoimi inwestycjami w bitcoiny.

⚡️ Jaka jest minimalna kwota do zainwestowania w bitcoin?

Aktualna minimalna kwota, którą można wysłać lub otrzymać, wynosi 5 460 satoshi (0,0000546 BTC), co zostało ustalone w celu powstrzymania transakcji oszukańczych.

⚡️ Kto posiada najwięcej bitcoinów?

Na szczycie listy znajduje się Satoshi Nakamoto, czyli nazwisko twórcy bitcoina. W swoim posiadaniu mógł zgromadzić nawet 1,1 mln BTC, które najprawdopodobniej są podzielone pomiędzy kilka portfeli.

⚡️ Czy wypłacając bitcoiny płaci się podatki?

Ogólnie rzecz biorąc, bitcoiny są opodatkowane tam, gdzie znajduje się właściciel bitcoina. Oznacza to, że jeśli bitcoiny są sprzedawane, podatki są płacone w kraju zamieszkania, niezależnie od tego, czy transakcje występują na zagranicznych giełdach lub w wirtualnych portfelach poza granicami kraju.

Nie ma chyba miejsca na świecie, do którego nie dotarła fala hype’u na kryptowaluty. Podczas rajdu bitcoina o skokach kursów krzyczy się z każdej gazety informacyjnej. Jedni na tym zarabiają, a inni tracą fortunę. O dziwo, wiele osób wciąż uważa bitcoina za coś eterycznego. A tak nie jest – coraz bardziej zakorzenia się w naszym codziennym życiu – jako inwestycja, środek płatniczy i pojęcie. Jak kupić bitcoina? Ile powinieneś na niego wydać? Jak kupować i sprzedawać bitcoiny? Dowiedzmy się tego.

Czym jest kryptowaluta bitcoin
Satoshi Nakamoto

Czym jest bitcoin?

Bitcoin to zdecentralizowana sieć płatności peer-to-peer, a także waluta o tej samej nazwie. W systemie płatności wykorzystywana jest technologia kryptograficzna.

Do tej pory ani naukowcy, ani rządy nie były w stanie osiągnąć konsensusu co do tego, czym jest bitcoin. Czy jest to aktywo, waluta, towar, a może przedmiot kolekcjonerski? W rzeczywistości bitcoin jest wynikiem technologii blockchain.

Trochę historii:

Technologia, która dała początek bitcoinowi, rozwijała się od dziesięcioleci, a pomysły były udoskonalane przez kryptografów z całego świata.

Kluczowy rozwój w tych projektach nastąpił 13 lat temu. Satoshi Nakamoto (osoba lub grupa osób stojąca za tym pseudonimem nie jest znana) opublikował w 2008 roku plik opisujący sieć bitcoin.

Czym jest kryptowaluta bitcoin i jak działa?
Gdzie kupić bitcoiny?

Urodziny Bitcoina przypadają na 3 stycznia 2009 roku. W tym dniu wygenerowano pierwszy blok, a także pierwsze 50 bitcoinów. Gdy spojrzymy wstecz na historię, globalny kryzys gospodarczy nastąpił mniej więcej w tym samym czasie, który został przedstawiony w filmie “Niska gra”. O tym będzie mowa później.

W istocie bitcoin graph był reakcją na chciwość i skąpstwo, które zainfekowały system bankowy – ludzie są okradani przez banki.

Model zdecentralizowany.

Definicja Decentralizacja Definicja i znaczenie.
Sieć Bitcoin

Sieć bitcoin, w przeciwieństwie do konwencjonalnych walut, nie posiada organu zarządzającego, który ją prowadzi. Sieć jest utrzymywana przez poszczególnych użytkowników – opiekunów. Ponadto, zdecentralizowany system chroni Cię przed niebezpieczeństwem zajęcia Twoich bitcoinów. Tylko ci, którzy mają dostęp do twojego klucza mogą uzyskać dostęp do twoich bitcoinów. Jest to teoretycznie 100 procentowa ochrona. Najważniejszym aspektem jest to, aby trzymać swoje klucze bezpiecznie.

Podwójne wydatki są niemożliwe

Tego problemu nie doświadczyły wszystkie osoby, ale w systemie finansowym regularnie winni są oszuści.

Podstawową zasadą podwójnego wydawania jest to, że możesz wysłać te same pieniądze kilka razy. I choć niektóre banki na to pozwalają, nie będziesz mógł wydać swoich bitcoinów dwa razy w sieci bitcoin.

Czy kryptowaluta bitcoin może zostać zniszczona?
Jak Bitcoin zapobiega podwójnym wydatkom

Podczas gdy sieć Bitcoin weryfikuje transakcję #1, nie będzie można wysłać transakcji #2, dopóki sieć nie zaakceptuje transakcji #1. Z jednej strony naraża to użytkownika na niebezpieczeństwo, ale w równym stopniu wyrównuje szanse wszystkich uczestników płatności.

Transakcje bitcoinowe są nieodwracalne. Po osiągnięciu określonej liczby potwierdzeń możesz mieć pewność, że wysłane do Ciebie bitcoiny są już zapisane na Twoim koncie i nie mogą być przekazywane do innych portfeli bez Twojej zgody.

Anonimowość i stały dostęp do sieci

Podczas gdy transakcje bitcoinowe są anonimowe, zawsze można śledzić pochodzenie, miejsce przeznaczenia i liczbę wysłanych bitcoinów – dziś, wczoraj i 12 lat temu.

Wszystkie dane są przechowywane w sieci blockchain. FBI już wymyśliło, jak odanonimizować portfele, ale nie chodzi o to, byś był anonimowy. Celem Blockchaina jest możliwość udokumentowania wszystkiego, co dzieje się w sieci, ale nie manipulowanie tym.

Bitcoin nie może być wyłączony.

Czym jest kryptowaluta bitcoin
Regulacja Bitcoina

Sieć Bitcoin działa 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, a opłaty za transakcje nie są ustalane z góry. Jeśli wysyłasz dużą sumę pieniędzy, Twoja prowizja jest praktycznie zerowa.

Istnieje pogląd, że bitcoin może zostać zniszczony poprzez odcięcie internetu. (Wątpliwe, by ktoś to zrobił.)

Sieć nie potrzebuje dużych prędkości, aby działać; wystarczy, że wykorzysta istniejącą sieć telefoniczną i fale radiowe, aby nadawać informacje dotyczące transakcji kryptowalutowych bitcoin i kontynuować blockchain.

51% Atak Definicja
Jedynym sposobem na zniszczenie bitcoina jest udany atak na 51%.

Co to jest atak na 51%?

Gdy jedna osoba lub grupa osób posiada ponad 50% mocy obliczeniowej sieci bitcoin, ma możliwość modyfikowania transakcji, a nawet ustanowienia monopolu na wydobycie.

Jednak może to być osiągnięte tylko wtedy, gdy główne pule wydobywcze dojdą do porozumienia. Ponieważ sieć Bitcoin jest już tak duża, takie zamachy wymagają dużej koordynacji w zakresie mocy obliczeniowej.

Czy od kryptowaluty pobierana jest prowizja?
Zrozumienie ataku 51% na blockchaina

Całkiem możliwe, że atak 51 zostanie udaremniony przez modyfikacje oprogramowania bitcoina, a społeczność na to nie pozwoli.

Co więc z opłatami?

Altcoins: Czym są i jak działają
Co to jest prowizja od kryptowalut?

Od nadawcy pobierana jest opłata za każdą transakcję. Jej wysokość natomiast nie jest z góry ustalona ani regulowana. Możesz zapłacić dużą lub małą opłatę prowizyjną. – Nie będzie żadnego wpływu z zerowej procentowej stawki prowizji, ponieważ nie dokonuje twoich transakcji. Stawki prowizji są zasadniczo określane przez to, jak szybko możesz dokonać płatności.

Czym są altcoiny?

Gdzie przechowywać kryptowalutę bitcoin?
Jest to raczej proste:

Altcoiny to wszelkie kryptowaluty, które nie są kryptowalutą bitcoin. Ether, Dogecoin i tak dalej są przykładami altcoinów. Ogólnie rzecz biorąc, każda inna kryptowaluta jest określana jako altcoin. Jest ich nieskończona liczba, a nowe pojawiają się każdego dnia. Jednak nie wszystkie z nich mają wartość.

Niektóre altcoiny, jak bitcoin, są przeznaczone do zarabiania pieniędzy dla ich twórców (są one czasami znane jako shitholes, shits i tak dalej).

Kiedy jest najlepszy czas na inwestowanie w kryptowalutę bitcoin?
Jaki jest sens istnienia altcoina?

Jednak nie wszystkie altcoiny są tworzone z zamiarem wzbogacenia się twórców. Niektóre z nich rozwiązują poważne problemy w kryptowalutach, których bitcoin nie potrafi jeszcze (lub robi to z trudem) rozwiązać.

Było to szczególnie prawdziwe w przypadku inteligentnych kontraktów, wdrażania zdecentralizowanych aplikacji i rozwoju ekosystemu.

Po drugie, ze względu na wysokie opłaty sieciowe, mikropłatności nie są opłacalne. Po trzecie, podczas gdy niskie kwoty transakcji w sieci bitcoin nadal wiążą się ze znacznymi kosztami, niektóre altcoiny mogą być przesyłane bez żadnych kosztów.

Do wydobywania kryptowalut można zastosować kilka podejść. Podczas gdy kryptowaluta bitcoin kopie za pomocą energii elektrycznej i mocy obliczeniowej (przy użyciu algorytmu PoW), altcoiny mogą stosować różne metody, w tym PoS, DPoS i tak dalej (przy użyciu alternatywnego algorytmu).

Zalety i wady obu systemów są porównywalne. Rozróżnienie między nimi jest niewielkie dla przeciętnego człowieka, a główna różnica opiera się na ilości płaconej prowizji.

Jak i gdzie przechowywać bitcoiny?

W rzeczywistości istnieje kilka metod pozyskiwania bitcoinów. Jednak sposób, w jaki przechowujesz swoje bitcoiny, określi, czy są one twoje, czy nie.

Kiedy powinieneś kupić bitcoin?
Jakie są najbezpieczniejsze sposoby przechowywania bitcoinów

Różnica między suchym i mokrym przechowywaniem bitcoinów jest jasno przedstawiona.

Portfele internetowe muszą być zawsze podłączone do Internetu. Giełdy, usługi internetowe i aplikacje mobilne są tego przykładem. Są one przydatne, ale mają poważną wadę: mogą zostać zhakowane.

Najbardziej znaczącą rzeczą do rozważenia jest to, że nie zakłóci to sieci kryptowalut bitcoin; zamiast tego wpłynie na pośrednika, który daje ci portfel.

Przechowuj swoją kryptowalutę w portfelu sprzętowym, a nie w portfelu programowym, który jest bardziej podatny na atak (lub zainscenizowany hack). Będziesz miał dostęp do portfela, a także platformy, na której ufasz, aby przechowywać swoją kryptowalutę. W tym przypadku, jeśli w przyszłości dojdzie do włamania (lub zainscenizowanego hacka), stracisz swoje pieniądze.

Giełdy są zdecydowanie najczęstszym sposobem przechowywania kryptowalut. Jest to korzystne, ponieważ jeśli kurs wymiany się poprawi, możesz szybko zrealizować transakcję sprzedaży lub zakupu kryptowalut. Warto zauważyć, że giełdy mogą być klasyfikowane jako scentralizowane lub zdecentralizowane. Nie będziemy tego ponownie omawiać, ale ogólnie rzecz biorąc, scentralizowane giełdy mają centrum kontroli, podczas gdy zdecentralizowane nie.

Plusy i minusy kryptowaluty bitcoin
Koncepcja bitcoin krypto waluty bezpieczne 3d renderowania obrazu

Z tego powodu, jeśli wykorzystujesz dexes (zdecentralizowany handel), twoja kryptowaluta jest bezpieczniejsza; niemniej jednak, obie są podatne na hakowanie. Zdecentralizowana wymiana jest lepsza do długoterminowego przechowywania kryptowalut. Jeśli nie chcesz zajmować się każdym drawdownem i wzrostem kursu, sprzętowe zimne portfele są lepszą opcją.

Podczas gdy kupowanie kryptowalut jest obecnie głównym trendem, jest to zmienny i ryzykowny wybór inwestycyjny. Jeśli inwestowanie w kryptowaluty na giełdzie lub za pośrednictwem brokera nie wydaje się być dla Ciebie właściwym wyborem, oto kilka opcji https://www.forbes.com/advisor/investing/cryptocurrency/how-to-buy-cryptocurrency/

W przeciwieństwie do gorących portfeli, węzły główne nie wymagają połączenia z Internetem, aby działać. Są to w zasadzie dyski flash z dodatkowym zabezpieczeniem, ale sprzętowe zimne portfele mają różne poziomy ochrony. Program portfela został zainstalowany na sprzętowym portfelu. Konieczne jest zrozumienie, że ten portfel nie obsługuje wszystkich kryptowalut, więc wybierz go zgodnie ze swoimi wymaganiami.

Kiedy warto kupić bitcoina?

Która kryptowaluta jest najlepsza do inwestowania dla początkujących?
Czy powinienem kupić bitcoin, gdy jest niski lub wysoki?

Powiedzmy, że jesteś już na rynku swojego pierwszego bitcoina i może być kuszące, aby kupić trochę. Może również wydawać się trudne zrozumienie, czym jest bitcoin, ponieważ istnieje wiele sposobów na zakup lub wydanie kryptowaluty. Niektóre kraje już uczyniły bitcoin swoją narodową walutą, a więcej państw rozważa zrobienie tego. Teraz, gdy ustaliliśmy, jak korzystne może być inwestowanie w kryptowalutę bitcoin w dłuższej perspektywie, zacznijmy od kupowania niektórych bitcoinów. Kiedy powinieneś je kupić?

Podsumowując, nie ma dobrej odpowiedzi. Istnieją jednak zasady, które zawsze mają zastosowanie oraz kilka sugestii, które można wykorzystać w większości okoliczności.

Spójrz zarówno na stawkę, jak i trend przy określaniu, jak droga jest maszyna.

Kluczowe jest zrozumienie obecnego środowiska rynkowego podczas zakupu bitcoin. Najczęstszym błędem popełnianym przez nowicjuszy jest wpadnięcie w falę hype’u. Tak zwane “jastrzębie” w bitcoinie generują dużo szumu i napędzają cenę. Gdyby bitcoin był piramidą finansową, jego cena bitcoina tylko by wzrosła. Ponieważ jednak bitcoin nie jest piramidą, gdy wchodzą do niego “głupie pieniądze”, to rośnie, a potem gwałtownie spada. Tak stało się na przykład w 2017 roku. Bitcoin wzrósł 20 razy w ciągu roku, a zdecydowana większość z nich przypadła na dwa ostatnie miesiące, od listopada do grudnia. Co stało się później? Bitcoin spadł z 19 000 do 3,5 między końcem stycznia a połową maja.

Jaka jest definicja gry w dół?

Na malejącej kryptowalucie bitcoin zarabiasz, jeśli kupujesz ją z zamiarem zwiększenia jej wartości. To jest tak proste, jak to tylko możliwe. Jeśli uważasz, że bitcoin jest teraz przewartościowany, załóż short i czekaj na załamanie rynku kryptowalut. Następnie po prostu sprzedaj swoje dolary za gotówkę.

Inwestowanie w inne kryptowaluty poza Bitcoinem
Jak nie stracić pieniędzy w kryptowalutach

BTCUSD Chart https://www.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Shorting wydaje się być dobrym pomysłem. Jednak, podobnie jak w przypadku longów, sprzedawcy krótkich pozycji są bardziej narażeni na ogołocenie niż sprzedawcy długich. Jedni i drudzy mogą stracić pieniądze na dzikich ruchach kursu walutowego, dlatego niezbędne jest stosowanie stopów.

Tradycyjnie więcej jest short sellerów niż long traderów. Rynek jest często optymistyczny i lukratywny do gry przeciwko, jeśli masz rację, ale tylko wtedy, gdy masz rację.

Jaka będzie wartość bitcoina w 2022 roku?

Ważne jest również, aby pamiętać, że żaden ekspert nie może zagwarantować, że jego przewidywania są precyzyjne. Bitcoin jest bardzo zmiennym aktywem. Jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, czy kryptowaluta bitcoin osiągnie cele 250 000 i powyżej w dłuższej perspektywie, ale jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, czy będzie w krótkim i średnim okresie.

Mimo to daje przyzwolenie na inwestowanie w waluty alternatywne, a także rozwijające się sektory DeFI i NFT.

W co jeszcze inwestować oprócz bitcoina?

ETH i Binance Coin to dwa pierwsze rzędy.

Altcoins: Czym są i jak działają . cena bitcoina
Binance Coin na Ethereum?

Wszystko to ma sens w tym kontekście. Druga najbardziej kapitalizowana kryptowaluta, ETH, przeżywa gwałtowny wzrost zainteresowania deweloperów i użytkowników.

Co zabawne, na początku 2017 roku ETH był mało znany. Była to kryptowaluta do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji. Brzmiało to atrakcyjnie. Jedynym problemem było to, że nikt nie wiedział, jak to osiągnąć lub co rozwijać. Ale potencjał wydawał się być tam.

Na początku 2017 roku jeden ether był wart 10 dolarów. Ether wzrósł do 1350 dolarów w 2017 roku podczas hossy i hype’u wokół ICO, a następnie spadł z powrotem do poziomu bitcoina.

Od czasu początkowego dokumentu o bitcoinie pojawiło się kilku “zabójców eteru”, którzy mogą wykonać więcej transakcji i po niższych kosztach. Ale eter nadal się rozwija, pojawiają się liczni zabójcy i rywale. Jednak w tej chwili nie ma alternatywy.

Kiedy jest najlepszy czas na inwestowanie w kryptowalutę bitcoin?
Ile warte są Ethers?

Obecna cena ETH wynosi 4,350 dolarów.

Token BEP2 firmy Binance, który jest również znany jako Binance Bitcoin Plus (BEP2), jest natywną kryptowalutą giełdy. Ma kilka zalet, w tym popularność wśród traderów.

Giełda tworzy własną kryptowalutę i wdraża ją za pomocą kilku metod. Launchpad jest najczęściej wykorzystywany do tego celu. Popyt na monety Binance wzrasta przed uruchomieniem jakiegokolwiek Launchpada na Binance, podnosząc cenę.

Drugą unikalną zaletą Binance jest jego Smart Chain. Binance’s Smart Chain jest w zasadzie blockchainowym odpowiednikiem etheru. Może ostatecznie zastąpić eter w przyszłości, ponieważ coraz więcej projektów jest uruchamianych i działa dokładnie na BSC.

Teraz, gdy konkurencja z dnia na dzień staje się coraz większa. Zarówno ETH jak i BNB posiadają funkcję wypalania tokenów. Jest też szansa, że BNB zaimplementuje coś podobnego do mechanizmu ethera.

DOT
DOT jest tokenem kontroli protokołu

DOT

Celem tego projektu jest stworzenie zdecentralizowanego internetu Web 3.0. Projekt ma dobre zaplecze informacyjne (np. aukcje), a kupno DOT wygląda jak doskonała inwestycja na tle dużego spadku. W tym przypadku nacisk kładziemy na technologię i przyszły rozwój.

W chwili pisania tego tekstu kurs wynosi 28,30.

Co to jest token Link?
Co to jest Link token?

LINK

Druga w kolejności moneta z poprzedniej listy. Jego głównym punktem sprzedaży jest to, że pozwala połączyć wiele blockchainów i funkcjonować jako krzyż między nimi. Pozwala to na budowanie baz danych bez ograniczenia przez jedną technologię. Mówiąc inaczej, projekt niszczy bariery między różnymi sieciami i ekosystemami blockchain.

Kurs LINK w momencie pisania tekstu wynosi 22,05

Cake DeFi
Czym jest Ciastko w kryptowalucie?

CAKE

Token handlowy Pancake Swap to kryptowaluta, która wyodrębniła się z projektu DeFI. Główną obietnicą tej inicjatywy jest kontynuacja szaleństwa DeFI w 2022 roku. Jak dotąd rynek wyszedł z pustymi rękami, więc nie ma nic nowego do rozważenia.

Token handlowy Pancake Swap
W chwili pisania tego tekstu CAKE jest warte 11,86 dolarów.

Wniosek

Rzeczywistość, w której bitcoin ma ogromny potencjał rozwoju, jest czymś, co zaakceptowaliśmy. Jest to wpisane w ideę, a nagroda za wydobycie maleje w stałym tempie.

Pod względem spekulacji, bitcoin jest idealny dla inwestorów długoterminowych. Z czasem zwrot z inwestycji w pierwszą wirtualną walutę wzrasta dziesięciokrotnie w porównaniu do dochodów z handlu.

Istnieje kilka opcji zakupu bitcoinów. Możesz iść z dowolną metodą, którą wybierzesz, od wymienników do wymienników bitcoin. Istotne jest, aby zauważyć, że niezależnie od tego, gdzie możesz być na świecie, nie jesteś bezpieczny od wahań historii cen bitcoinów (zmienności).

Zmienność bitcoina spada. Wynika to z obecności dużych inwestorów i rozszerzenia kapitalizacji rynku. Im większy rynek, tym trudniej o wzrosty i spadki. Bitcoin natomiast charakteryzuje się bardzo dużą zmiennością w porównaniu z rynkami akcji.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject