FTX przedłuża termin dla wierzycieli

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

FTX, giełda kryptowalut, która ogłosiła upadłość, przedłużyła termin składania roszczeń przez wierzycieli. Zmiana ta daje wierzycielom więcej czasu na złożenie roszczeń podczas trwającego postępowania finansowego w sprawie upadku FTX.

Ogłoszono nowy termin

Pierwotnie FTX wyznaczył konkretną datę, w której wierzyciele mogli zgłaszać swoje roszczenia, ale teraz została ona przesunięta na koniec lipca lub początek sierpnia. Przedłużenie to jest zgodne z terminem głosowania wierzycieli w celu zatwierdzenia planu reorganizacji na podstawie rozdziału 11 w USA.

Zasadniczo daje to interesariuszom dodatkowe tygodnie na przygotowanie i złożenie roszczeń w ramach procesu likwidacji na Bahamach, który działa niezależnie od postępowania w USA.

Aktualizacja została przekazana klientom i wierzycielom, wyjaśniając, że nowy harmonogram daje im od 10 do 12 tygodni więcej na złożenie roszczeń.

Klienci FTX, znanej również jako FTX International, mogą zdecydować się na udział w procesie na Bahamach lub w USA, ale nie mogą uczestniczyć w obu. Szczegóły dotyczące wyboru pomiędzy dwoma procesami zostaną podane w czerwcu, dając klientom od sześciu do ośmiu tygodni na podjęcie decyzji.

Mieszane reakcje i nadchodzące plany

Decyzja o przedłużeniu terminu składania długów spotkała się z mieszanymi reakcjami społeczności kryptowalutowej. Niektórzy postrzegają to jako pozytywny krok dla osób dotkniętych upadkiem firmy. Wielu wierzycieli jest jednak niezadowolonych z powodu niepewności co do procesu dystrybucji i potencjalnych opóźnień w otrzymywaniu płatności.

Sunil, znany wierzyciel, wyraził poważne obawy dotyczące planów zaproponowanych przez Sullivan and Cromwell (S&C), zespół prawny reprezentujący dłużników. Zarzuty sugerują, że działania S&C potencjalnie spowodowały szkody przekraczające 10 miliardów dolarów dla wierzycieli FTX.

Ponadto Sam Bankman-Fried, założyciel FTX, przebywa obecnie w więzieniu w ciężkim stanie. Nietypowo dla scenariuszy bankructwa, FTX planuje wykorzystać swoje rezerwy gotówkowe na spłatę odsetek dla około 2 milionów klientów.

Po likwidacji wszystkich aktywów FTX spodziewa się mieć około 16,3 miliarda dolarów w rezerwach gotówkowych do dystrybucji. Szacuje się, że całkowite niespłacone długi wynoszą około 11 miliardów dolarów, należne klientom i innym wierzycielom pozarządowym.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject