Altseason Alert: Oznaki nadchodzącego wzrostu kryptowalut

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Bitcoin osiągnął niedawno rekordowy poziom 73 750 USD, a następnie spadł do 61 000 USD. Rozpoczęło to rozmowy wśród fanów kryptowalut i ekspertów na temat możliwego początku „Altseason”.

Bitcoin zazwyczaj rozpoczyna cykle rynkowe od gwałtownych wzrostów. Jednak najbardziej interesująca aktywność ma miejsce, gdy cena Bitcoina stabilizuje się. To właśnie wtedy inne kryptowaluty, znane jako altcoiny, często zaczynają zyskiwać na wartości. Kilka czynników sprawia, że ten wzorzec jest bardziej zauważalny. Obejmują one szersze wykorzystanie i uznanie altcoinów ze względu na zdecentralizowane finanse (DeFi), lepszą technologię blockchain i zwiększone wykorzystanie inteligentnych kontraktów.

Podstawowe wskaźniki rynkowe do monitorowania

Eksperci rynkowi obserwują kilka kluczowych znaków, które mogą wskazywać na nadchodzący rajd altcoinów.

Jednym z ważnych sygnałów jest 20-dniowa wykładnicza średnia krocząca (EMA), która koncentruje się na ostatnich zmianach cen i pomaga przewidywać rajdy. Jeśli EMA wykazuje tendencję zwyżkową, a całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut również wykazuje podobne oznaki, może to oznaczać, że rajd jest bliski.

Innym sygnałem jest Stochastic RSI, narzędzie mierzące wydajność wskaźnika siły względnej (RSI) w czasie. Pozytywny znak w tym obszarze sugeruje, że altcoiny mogą wkrótce odnotować znaczny wzrost cen.

Udział Bitcoina w rynku, znany również jako dominacja Bitcoina, wynosi 52,92%. Spadek tej liczby może wskazywać, że inwestorzy przenoszą swoje zainteresowanie na altcoiny, potencjalnie rozpoczynając Altseason.

Całkowita wartość altcoinów, nie licząc 10 najlepszych, spadła o 17,55% w ciągu ostatnich 30 dni do 266,47 mld USD, według TradingView. Nadal jednak znajduje się powyżej poziomu wsparcia 250 miliardów dolarów. Trader Rekt Capital uważa, że oznacza to, iż rynek może przygotować się na trend wzrostowy.

Opinie ekspertów na temat nastrojów rynkowych

Opinie na temat prawdopodobieństwa wystąpienia Altseason są zróżnicowane. Niektórzy analitycy uważają, że może on doprowadzić do kapitalizacji rynkowej na poziomie 4 bilionów dolarów. Inni, jak Benjamin Cowen, ostrzegają, że rynek nie wykazuje jeszcze silnych oznak Altseason, co sugeruje, że Bitcoin może dłużej utrzymać swoją przewagę.

Wykres sezonu altcoinów

Indeks Altcoin Season Index opracowany przez Blockchain Center, który stwierdza, że Altseason ma miejsce, jeśli 75% z 50 najlepszych monet pokona Bitcoina w ciągu 90 dni, obecnie pokazuje, że tylko 41% tego dokonało. Oznacza to, że oficjalnie nie jesteśmy jeszcze w Altseason.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject