Współzałożyciel Tether uważa tokenizację za największy skok od czasów Fiata

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Członek zarządu Tether stwierdził niedawno, że przekształcenie walut fiducjarnych, takich jak dolar amerykański, w tokeny cyfrowe jest wielką innowacją. Powiedział, że zmiana ta może mieć znaczący wpływ na globalne finanse w przyszłości.

William Quigley, który pomógł założyć firmę kryptowalutową Tether i zdecentralizowaną giełdę WAX, uważa, że światowe gospodarki mogą zacząć korzystać z cyfrowych, tokenizowanych pieniędzy w ciągu następnej dekady. Wysoko ocenił tę technologię podczas dyskusji na szczycie FT Crypto and Digital Assets Summit w dniu 9 maja.

Quigley wyjaśnił, że tokenizacja walut fiducjarnych może je ulepszyć, umożliwiając takie możliwości, jak zarabianie odsetek na tych cyfrowych formach pieniądza. Podkreślił, że ta innowacja nie ma żadnych wad, a jedynie korzyści.

Współzałożyciel Tether stwierdził:

„Zastanawiałem się, dlaczego moje konto czekowe nigdy nie wypłaciło mi odsetek. Odpowiedzieli mi, że to wspaniałe korzyści płynące z bankowości elektronicznej. Więc w pewnym momencie może się to zdarzyć. Ale w tej chwili ludzie są tak zadowoleni z tokenizacji swoich dolarów, że pomysł rezygnacji z odsetek od nich nie był tak naprawdę przekonującą kwestią”.

William Quigley omawia tokenizację na szczycie FT Crypto and Digital Assets Summit

Zwrócił również uwagę, że biliony dolarów znajdują się na amerykańskich rachunkach bankowych bez oprocentowania. Ludzie używają tych kont do swoich potrzeb bankowych, takich jak dostęp do bankomatów i płatności elektroniczne, mimo że nic nie zarabiają na swoich pieniądzach.

Podczas tego samego wykładu Quigley podzielił się tym, jak zaangażował się w kryptowaluty i pomógł założyć Tether. Obecnie Tether jest największym stablecoinem pod względem wielkości rynku i najczęściej wymienianą kryptowalutą.

Quigley przypisuje swoje wczesne zainteresowanie grami wielu swoim pomysłom. Pod koniec lat 90. handel przedmiotami w grze stał się popularny. On i jego partner dostrzegli potrzebę cyfrowej usługi płatniczej, ponieważ w tamtym czasie nie było prostej metody korzystania z waluty fiducjarnej online. Doprowadziło to do ich pomysłu stworzenia cyfrowej usługi escrow do kupowania przedmiotów w grze za gotówkę. Quigley wspomniał również, że był jednym z pierwszych głównych inwestorów w PayPal.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject