ETF-y kryptowalutowe: Czym są i jak działają

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Jaka jest największa krypto-ETF?

Największym kryptowalutowym funduszem ETF jest Valkyrie Bitcoin Strategy ETF BTF o wartości 460 mln USD, który posiada 24,10 mln USD aktywów.

⚡️ Czy istnieje ETF dla XRP?

Obecnie nie ma ETF-ów, które śledzą Ripple, ponieważ nie chcesz używać cyfrowego portfela lub zaakceptować tych nowych regulacji. Nigdy nie wiesz, czy Ripple wzrośnie tak wysoko jak bitcoin dzisiaj, a będziesz mógł podziękować sobie za kilka lat, jeśli tak się stanie.

⚡️ Czy Vanguard posiada kryptowaluty?

Klienci Vanguard mogą kupić dowolne fundusze pozagiełdowe bitcoinów lub kryptowalut, takie jak m.in. Bitwise 10 Crypto Index Fund (BITW) czy Grayscale Bitcoin Trust (GBTC). Klienci mogą również kupić akcje publicznie notowanych firm wydobywających bitcoiny, takich jak Riot Blockchain czy Argo Blockchain.

⚡️ Który blockchain ETF jest lepszy?

✔️ Najlepsze blockchainowe ETF-y na maj 2022 r.
✔️ Bats Global Index 500 (BATS) ma już jeden fundusz indeksowy – Bats Global Vectors Junior 20+ ETF (BGVK). Drugim nowym produktem spółki jest BITQ.
✔️ Global X Blockchain ETF (BKCH) to fundusz inwestujący w najlepiej radzące sobie spółki technologii blockchain.
✔️ BLCN to fundusz śledzący akcje, który inwestuje w szerokie amerykańskie akcje i podobne spółki, które są notowane na Nasdaq Stock Market lub NYSE Arca, wśród może innych giełd.
✔️ W dół poszedł także Amplify Transformation Data Sharing ETF (BLOK).
Pierwszy trust SkyBridge Crypto Industry and Digital Economy ETF (CRPT)

Chociaż kryptowalutowe ETF-y są wciąż w powijakach, istnieje wystarczająco dużo danych, aby określić, które z nich prowadzą paczkę pod względem wyników. Oto pięć najlepszych krypto-ETF od początku 2019 r. do 4 lutego 2022 r., w oparciu o zwroty. Oprócz wydajności, bierzemy pod uwagę ważne elementy, takie jak opłaty i aktywa.

Który bitcoin-ETF jest lepszy?
Jaka jest największa kryptowaluta-ETF?

Czym są kryptowalutowe ETF-y i jak działają?

Fundusz giełdowy (ETF), który śledzi cenę jednej lub więcej kryptowalut, jest określany jako ETF kryptowalutowy. Kryptowalutowe ETF-y nie zawierają rzeczywistych kryptowalut; zamiast tego są one wspierane przez rzeczywiste aktywa.

19 października 2021 r. fundusz ProShares Bitcoin Strategy ETF ( BITO ) stał się pierwszym kryptowalutowym funduszem ETF. Do tego czasu 13 nowych aplikacji kryptowalutowych ETF czekało na zatwierdzenie przez SEC. SEC zezwolił tylko na ETF oparty na futures na kryptowalutę bitcoin od grudnia 2021 r., ze względu na fakt, że Stany Zjednoczone pozostają w oczekiwaniu na fizycznie wspierany ETF kryptowalutowy.

Czy będzie istniał bitcoin-ETF?
Inwestowanie w etfy

Niektóre ETF-y dają ograniczony lub pośredni dostęp do bitcoina poprzez inwestowanie w górników blockchain lub firmy, które mogą skorzystać z technologii blockchain. Thesecrypto fundusze są często znane jako “blockchain ETFs”.

Niektórzy inwestorzy mogą inwestować w ETF-y kryptowalutowe, aby uniknąć konieczności samodzielnego obsługiwania lub zarządzania kryptowalutami. Inwestorzy powinni jednak pamiętać, że krypto-ETF-y są inwestycjami spekulacyjnymi o dużym potencjale wahań cen.

Ocena ETF dla kryptowalut

Ta lista kryptowalut-ETF patrzy na wyniki od 1 stycznia 2018 r. do 4 lutego 2022 r.

inwestowanie w etfy
Czy istnieje fundusz indeksowy dla kryptowalut?

Wydatki: Kiedy ETFy śledzą ten sam indeks lub towar, ten o najniższym wskaźniku kosztów generalnie przewyższa te o wyższych kosztach. inwestorzy powinni pamiętać, że dzisiejsze kryptowalutowe etfy mają większe koszty niż tradycyjne ETFy śledzące szeroki indeks giełdowy.

Ponieważ pozwalają one funduszom na posiadanie niewielkiej liczby aktywów bez naruszania normalnych zasad dywersyfikacji funduszu, wiele ETF-ów, które starają się powielać wyniki jednego towaru lub waluty, ma strukturę trustów powierniczych. Niektóre kryptowalutowe ETF-y są zarejestrowane w celu uzyskania efektywności podatkowej, podczas gdy inne są utworzone jako zarejestrowane spółki inwestycyjne.

Czy istnieje kryptowalutowy etfy na blockchainie?
7 najlepszych kryptowalutowych funduszy ETF

Celem tego badania jest identyfikacja najbardziej efektywnych kryptowalutowych funduszy ETF. Na naszej liście znalazły się tylko ETF-y, których celem jest śledzenie ceny jednej lub więcej walut cyfrowych po odjęciu kosztów funduszu. W tym artykule przyjrzymy się konkretnej kategorii lub tematowi, a następnie zbadamy powiązane pomysły z innych kategorii lub tematów.

Fundusze ETF śledzące cenę jednej lub więcej kryptowalut nie zawierają akcji ani obligacji, zamiast tego zwykle zawierają kontrakty futures na kryptowaluty, a także obligacje skarbowe USA lub krótkoterminowe instrumenty pieniężne.

Jaki jest najbardziej efektywny krypto ETF?
Etfy co to

Import: Ważne jest, aby pamiętać, że ETF-y kryptowalutowe nie są gwarantowane, aby śledzić cenę bazowej waluty cyfrowej lub koszyka kryptowalut przez cały czas. Inwestorzy powinni również pamiętać, że rynki futures zapewniają dostęp do aktywów bazowych bez konieczności posiadania ich na własność. Niezależnie od tego, czy inwestor handluje na rynku terminowym bezpośrednio, czy inwestuje w ETF-y, które posiadają przyszłe pozycje, ważne jest, aby zrozumieć różnice między nimi przed podjęciem decyzji.

Pięć najlepiej radzących sobie ETF-ów kryptowalutowych

etfy co to
Czy istnieje ETF dla XRP?
  • Invesco QQQ Trust ( QQQ )
  • SPDR S&P 500 ETF ( SPY )
  • Vanguard S&P 500 Index Fund ETF Shares ( VOO )
  • iShares Core S&P 500 ETF ( IVV )
  • SPDR Dow Jones Industrial Average ETF ( DIA )

Pięć najlepszych ETF-ów kryptowalutowych według wyników

ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO)

ProShares Bitcoin ETF stara się czerpać zyski z aprecjacji cen bitcoina poprzez inwestycje w kontrakty terminowe. BITO jest pierwszym ETF-em opartym na rynku futures dla kryptowalut, z ponad 1 mld USD aktywów pod zarządzaniem.

Jaka jest największa krypto-ETF?
Jaki jest najpopularniejszy bitcoinowy ETF?

Amplify Transformational Data Sharing ETF (BLOK)

Amplify Transformational Data Sharing ETF to aktywnie zarządzany fundusz, który inwestuje w spółki rozwijające lub wykorzystujące technologię blockchain. BLOK ma ponad 600 mln USD aktywów pod zarządzaniem i wskaźnik kosztów (expense ratio) na poziomie 0,65%.

First Trust Index oparty na CBOE Bitcoin Futures (CFBT)

Dlaczego nie powinieneś inwestować w XRP?
Czy XRP to dobra inwestycja w 2022 roku?

First Trust Index Based on CBOE Bitcoin Futures to fundusz indeksowy, który śledzi wyniki kontraktów terminowych na bitcoiny. CFBT ma wskaźnik kosztów 0,50% i jest jedynym ETF-em, który oferuje ekspozycję na kontrakty terminowe na bitcoin.

VanEck Vectors Bitcoin Strategy ETF (KBWB)

VanEck Vectors Bitcoin Strategy ETF to fundusz indeksowy, który śledzi wyniki bitcoina. KBWB ma wskaźnik kosztów 0,55% i jest jedynym funduszem ETF, który oferuje ekspozycję na bitcoina.

Global X Blockchain Thematic ETF (BLOC)

Czy warto kupić XRP?
Jaka jest najlepiej radząca sobie kryptowaluta-ETF?

Global X Blockchain Thematic ETF to aktywnie zarządzany fundusz, który inwestuje w spółki

ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) osiągnął gorsze wyniki od ceny benchmarku bitcoinów w dolarach amerykańskich. Ponieważ bitcoin futures ETF śledzi kontrakty, które spekulują na przyszłej cenie cyfrowej waluty, a nie na bieżącej lub “spotowej” cenie samego aktywa, śledzenie benchmarku może być trudne.

Chociaż BITO jest pierwszym ETF-em Bitcoina, który został zatwierdzony, w każdym roku od swojego powstania osiągał gorsze wyniki niż indeks S&P 500.

Jakie jest 5 najlepszych kryptowalut?
Jaka jest największa kryptowaluta-ETF?

BITTREX został już przez nas szczegółowo omówiony. Jego bezpieczeństwa nie należy jednak traktować lekko.

Bittrex jest jedną z wiodących giełd kryptowalutowych i pozwala na kupno, sprzedaż lub handel aktywami cyfrowymi. Ma szeroki zakres funkcji, które sprawiają, że jest to świetny wybór zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych handlowców.

Platforma pobiera opłatę 0,25% taker fee i 0,15% maker fee od wszystkich transakcji. Bittrex posiada również aplikację mobilną dla urządzeń z systemem Android i iOS.

Bittrex to amerykańska giełda kryptowalutowa z ponad 200 aktywami cyfrowymi do handlu. Platforma pobiera 0,25% opłaty taker i 0,15% opłaty maker na wszystkich transakcjach. Bittrex ma również aplikację mobilną dla urządzeń z systemem Android i iOS.

Bitcoin ETF (BTF) to pojazd spekulacyjny mający na celu zapewnienie inwestorom dostępu do rynku kryptowalut.

Jakie są najbardziej efektywne ETF-y?
Czy powstanie bitcoinowy ETF?

ETF oferuje obecnie ekwiwalent S&P 500 o zwrocie 1,8% rocznie bez konieczności kupowania lub sprzedawania bitcoina. Jest to dobra opcja dla inwestorów, którzy chcą mieć ekspozycję na bitcoina, ale nie chcą się martwić o przechowywanie i handel nim. Bitcoin Strategy ETF to aktywnie zarządzany fundusz notowany na Nasdaq, który inwestuje w kontrakty terminowe na bitcoina. Fundusz ten jest obecnie w górę o ponad 30% od momentu powstania.

VanEck Vectors Bitcoin Strategy ETF (KBWB) to fundusz indeksowy, który śledzi wyniki bitcoina. KBWB ma wskaźnik kosztów 0,55% i jest jedynym funduszem ETF, który oferuje ekspozycję na bitcoina.

Który ETF na etherium jest lepszy?
Jaki będzie najbardziej efektywny ETF w 2022 roku?

BTF, który handluje pod tickerem “VIP”, pozostał w tyle za benchmarkową ceną bitcoina pod względem wyników. Wynika to z faktu, że bitcoin futures ETF śledzi zakłady na przyszłą wartość bitcoina, a nie jego bieżącą lub “spotową” cenę.

BTF, podobnie jak inne kryptowalutowe ETF-y inwestujące w umowy futures na bitcoina, osiągał gorsze wyniki w porównaniu z indeksem S&P 500 przez większą część roku do 2022 r.

ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) to fundusz giełdowy, który śledzi wyniki kontraktów terminowych na bitcoina. BITO ma wskaźnik kosztów 0,50% i jest jedynym funduszem ETF, który oferuje ekspozycję na kontrakty terminowe na bitcoin.

Który ETF jest numerem 1?
Który ETF ma najwyższą rentowność 10-letnią?

First Trust Index Based on CBOE Bitcoin Futures (CFBT) to fundusz indeksowy, który śledzi wyniki kontraktów terminowych na bitcoiny. CFBT ma wskaźnik kosztów 0,65% i jest jedynym ETF-em, który oferuje ekspozycję na kontrakty terminowe na bitcoin.

Global X Blockchain Thematic ETF (BLOC) to aktywnie zarządzany fundusz, który inwestuje w spółki napędzające innowacje w przestrzeni blockchain. BLOC ma expense ratio na poziomie 0,75% i jest jedynym funduszem ETF oferującym ekspozycję na technologię blockchain.

Fundusz obejmujący 10 najlepszych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej

Bitwise 10 Cryptocurrency Index to benchmark, który śledzi dziesięć najlepszych kryptowalut, w tym bitcoin. BITW ma na celu śledzenie indeksu dziesięciu najcenniejszych kryptowalut, a następnie comiesięczne ich prześwietlanie i monitorowanie pod kątem szczególnych zagrożeń, ważonych kapitalizacją rynkową.

Czy istnieje blockchainowy ETF?
Czy istnieje fundusz indeksowy Ethereum?

BITW jest kryptowalutą-ETF, ponieważ nie kupuje kontraktów futures na bitcoiny. Inwestorzy powinni również pamiętać, że BITW jest utworzony jako spółka osobowa, więc inwestorzy otrzymają K-1 na koniec roku podatkowego. Inwestorzy powinni dwukrotnie sprawdzić, czy rozumieją implikacje podatkowe funduszu. Ponadto, wydatki w wysokości 2,50%.

Amplify Transformational Data Sharing ETF (BLOK) to aktywnie zarządzany fundusz, który inwestuje w spółki napędzające innowacje w przestrzeni blockchain. BLOK ma expense ratio na poziomie 0,70% i jest jedynym funduszem ETF oferującym ekspozycję na technologię blockchain.

Czy można kupić ETF Ethereum?
Co to jest fundusz indeksowy Bitwise 10?

SPDR S&P 500 ETF Trust (SPY) to fundusz indeksowy, który śledzi wyniki indeksu S&P 500. SPY ma wskaźnik kosztów 0,09% i jest jedynym funduszem ETF, który oferuje ekspozycję na indeks S&P 500.

iShares Core S&P 500 ETF (IVV) to fundusz indeksowy, który śledzi wyniki indeksu S&P 500. IVV ma wskaźnik kosztów 0,07% i jest jedynym funduszem ETF oferującym ekspozycję na indeks S&P 500.

Vanguard S&P 500 ETF (VOO) to fundusz indeksowy, który śledzi wyniki indeksu S&P 500. VOO ma wskaźnik kosztów 0,04% i jest jedynym funduszem ETF, który oferuje ekspozycję na indeks S&P 500.

Czy Bitwise 10 podlega pod SEC?
Czy mogę zainwestować w Bitwise?

Invesco QQQ Trust (QQQ) to fundusz indeksowy, który śledzi wyniki indeksu NASDAQ-100. QQQ ma wskaźnik kosztów w wysokości 0,20% i jest jedynym funduszem ETF, który oferuje ekspozycję na indeks NASDAQ-100.

iShares Russell 1000 ETF (IWB) to fundusz indeksowy, który śledzi wyniki indeksu Russell 1000. IWB ma wskaźnik kosztów 0,15% i jest jedynym funduszem ETF, który oferuje ekspozycję na indeks Russell 1000.

Wyniki funduszu ETF śledzącego Bitwise 10 Cryptocurrency Index

Bitwise’s 10 Crypto ETF nie osiągnął lepszych wyników niż cena bitcoina w dolarach amerykańskich. Wynika to z faktu, że BITW jest pojazdem, który śledzi indeks składający się z kryptowalut innych niż bitcoiny. W rezultacie inwestorzy mogą porównać i porównać BITW do bitcoinów w dolarach amerykańskich, ale nie powinni oczekiwać, że wydajność będzie odzwierciedlać ten benchmark.

Czy ETF to BITW?
Czy VanEck to dobry ETF?

Przez większą część tego roku oraz do 4 lutego 2022 r. BITW osiągał znaczne gorsze wyniki od indeksu S&P 500.

W ujęciu rocznym BITW jest w dół -53,13%, podczas gdy indeks S&P 500 jest w górę +11,77%.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy BITW jest w dół -51,72%, podczas gdy indeks S&P 500 jest w górę +17,01%.

VanEck SolidX Bitcoin Strategy ETF ( XBTF )

Kto jest właścicielem VanEck ETFs?
Jak mogę kupić XBTF?

VanEck Bitcoin Strategy ETF (ticker VBST) to aktywnie zarządzany exchange-traded fund, który inwestuje w kontrakty terminowe na bitcoin w celu osiągnięcia wzrostu kapitału. Chociaż XBTF ma najniższy wskaźnik kosztów wśród bitcoinowo-kryptokurrency ETF, nie przewyższa innych liderów kategorii.

XBTF ma wskaźnik kosztów na poziomie 0,50% i jest jedynym ETF-em oferującym ekspozycję na kontrakty futures na bitcoina.

Z jaką datą muszę posiadać akcje Global X Blockchain & Bitcoin Strategy ETF (BITS), aby otrzymać najnowszą dywidendę?
Amplify Online Retail ETF (IBUY)

Amplify Online Retail ETF (ticker IBUY) inwestuje w spółki, które czerpią znaczną część swoich przychodów z działalności w zakresie sprzedaży detalicznej online. IBUY zapewnia ekspozycję na firmy, które napędzają innowacje i wzrost w przestrzeni handlu detalicznego online.

Jaki jest dobry blockchainowy ETF?
Czym jest blockchainowy fundusz ETF?

IBUY ma expense ratio na poziomie 0,60% i jest jedynym ETF-em oferującym ekspozycję na internetowych sprzedawców detalicznych.

Jakie są dobre akcje blockchain?
First Trust Dow Jones Internet Index Fund (FDN)

First Trust Dow Jones Internet Index Fund (ticker FDN)

W dolarach amerykańskich fundusz VanEck Bitcoin Strategy ETF ( XBTF ) osiągnął gorsze wyniki niż benchmarkowa cena bitcoina. Wynika to z faktu, że bitcoin futures ETF śledzi kontrakty, które obstawiają przyszłą wartość bitcoina, a nie bieżącą lub “spotową” cenę samego aktywa.

XBTF, podobnie jak inne bitcoinowe ETF-y przechowujące kontrakty futures na bitcoina, w ostatnich tygodniach znacznie zaniżał wyniki indeksu S&P 500.

Czy blockchain to dobra inwestycja?
Jaka jest różnica między blockchain ETF a bitcoin ETF?

W ujęciu rocznym XBTF jest w dół -53,13% w porównaniu do S&P 500 +11,77%.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy XBTF jest w dół -51,72%, podczas gdy indeks S&P 500 jest w górę +17,01%.

First Trust Dow Jones Internet Index Fund (FDN) to fundusz indeksowy, który śledzi wyniki Dow Jones Internet Index. FDN ma wskaźnik kosztów w wysokości 0,47% i jest jedynym funduszem ETF, który oferuje ekspozycję na Dow Jones Internet Index.

Global X Blockchain and Bitcoin Strategy ETF ( BITS )

Global X Bitcoin Strategy ETF – aktywnie zarządzany fundusz typu exchange-traded, który inwestuje w mieszankę przedsiębiorstw z branży technologii blockchain i kontraktów terminowych na bitcoina w celu osiągnięcia wzrostu kapitału – to najnowsza oferta firmy Global X.

Czy ROKT jest dobrą akcją do kupienia?
Najlepsze etfy

Global X Blockchain and Bitcoin Strategy ETF to aktywnie zarządzany fundusz exchange-traded, który inwestuje w mieszankę firm zajmujących się technologią blockchain i kontrakty futures na bitcoina w nadziei na zyskanie aprecjacji kapitału.

Wskaźnik kosztów funduszu wynosi 0,65%.

Reality Shares Nasdaq NexGen Economy ETF ( BLCN )

Reality Shares Nasdaq NexGen Economy ETF – exchange-traded fund, który inwestuje w firmy wiodące prym w rozwoju i wykorzystaniu technologii blockchain – jest jednym z najnowszych funduszy, które trafiły na rynek.

Czy Komp jest dobrym najlepsze etfy
Czy warto kupić bitcoinowy ETF?

Reality Shares Nasdaq NexGen Economy ETF to fundusz typu exchange-traded, który inwestuje w spółki wiodące w rozwoju i wykorzystaniu technologii blockchain. Wskaźnik kosztów funduszu wynosi 0,70%.

SPDR S&P Kensho Final Frontiers ETF ( XKFF )

SPDR S&P Kensho Final Frontiers ETF – fundusz giełdowy inwestujący w spółki zajmujące się eksploracją kosmosu i inne nowatorskie branże – jest jednym z najnowszych funduszy, które trafiły na rynek.

najlepsze etfy
Jakie spółki wchodzą w skład funduszu ROKT ETF?

SPDR S&P Kensho Final Frontiers ETF to fundusz giełdowy, który inwestuje w spółki zajmujące się eksploracją kosmosu i innymi najnowocześniejszymi branżami. Wskaźnik kosztów funduszu wynosi 0,45%.

The Bottom Line

Kryptowalutowe fundusze ETF to nowy i ekscytujący sposób inwestowania w rozkwitającą klasę aktywów cyfrowych. Chociaż obecnie dostępna jest tylko garstka opcji, oferują one inwestorom ekspozycję na szeroką gamę aktywów i strategii.

Czy można kupić etfy Ethereum?
Jakie spółki wchodzą w skład funduszu ROKT ETF?

Z wydatkami w zakresie od 0,45% do 0,70%, te ETF-y są stosunkowo niedrogimi sposobami uzyskania ekspozycji na rynek kryptowalut. Należy jednak pamiętać, że produkty te są wciąż bardzo nowe i wiążą się z wysokim stopniem ryzyka. Jak zawsze, inwestorzy powinni przeprowadzić własne badania przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject