4 Sposoby na zabezpieczenie inwestycji w kryptowaluty dla większego spokoju ducha

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Jak zabezpieczyć kryptowalutę?

Na przykład inwestor kryptowalutowy może otworzyć krótką pozycję poprzez sprzedaż Bitcoina, a następnie odkupić go po wyższej cenie, co tworzy kompensacyjny zysk lub stratę na transakcji. Otwieranie transakcji w ten sposób jest znane jako hedging Bitcoins lub dowolnej innej kryptowaluty.

⚡️ Czym jest fundusz hedgingowy kryptowalut?

Fundusz hedgingowy, który inwestuje w bitcoin . Fundusze hedgingowe kryptowalut, podobnie jak tradycyjne fundusze hedgingowe, inwestują w kryptowaluty, a także instrumenty pochodne i kontrakty terminowe na blockchain, natomiast venture capital i private equity dla startupów blockchain.

⚡️ Jak zabezpieczyć swój portfel?

Dywersyfikacja jest jedną z najskuteczniejszych dostępnych długoterminowych strategii zabezpieczających. Ogólna zmienność jest zmniejszona poprzez utrzymywanie w portfelu nieskorelowanych aktywów oraz akcji. Aktywa alternatywne zwykle tracą mniej na wartości podczas bessy, więc zdywersyfikowany portfel będzie miał mniejsze straty całkowite.

⚡️ Jak zabezpieczyć się przed krachem rynkowym?

Jeśli jesteś związany z niektórymi aktywami o wyższym ryzyku, zakup opcji put jest najlepszą metodą ochrony przed potencjalnymi stratami rynkowymi. Opcje put dają Ci wybór sprzedaży, gdy poziom bezpieczeństwa osiągnie pewien niski punkt.

Jak zabezpieczyć swój portfel kryptowalut: wskazówki dotyczące walut kryptowalutowych

Podczas gdy kupowanie i posiadanie aktywów kryptowalutowych jest popularną opcją dla początkujących inwestorów, istnieją inne proste kroki, które możesz podjąć, aby uzyskać znacznie więcej ze swoich inwestycji.

Pomimo faktu, że kryptowaluty nadal stanowią stosunkowo niewielką część ogólnych aktywów inwestycyjnych, zainteresowanie nimi znacznie wzrosło w ciągu ostatnich pięciu lat – obecnie 14% Amerykanów posiada w swoich portfelach aktywa cyfrowe, co stanowi wzrost z 1% w 2016 r. Według niektórych ekspertów branżowych odsetek ten może się podwoić do końca 2021 roku, kiedy to 13% respondentów stwierdziło, że planuje zainwestować w kryptowaluty.

Jak zabezpieczyć swój portfel kryptowalutowy
Czy kryptowaluta jest dobrym zabezpieczeniem

Wielu inwestorów wchodzących na rynek po raz pierwszy pragnie zmaksymalizować potencjalne zyski z aktywów kryptowalutowych, ucząc się, jak najlepiej je wykorzystać. Oto cztery pomocne wskazówki, które pozwolą Ci zacząć.

Dywersyfikacja portfela kryptowalutowego

Inwestowanie w różne kryptowaluty jest jednym z najprostszych sposobów na zmniejszenie ryzyka, a jednocześnie, w niektórych przypadkach, zwiększenie zysków. Dywersyfikacja lub alokacja aktywów to termin używany w poradach dotyczących handlu kryptowalutami dla tej koncepcji. Jeśli rynek spada, celem jest dywersyfikacja aktywów i uśrednienie strat.

Jak zabezpieczyć swój portfel kryptowalutowy
Które fundusze hedgingowe kupują bitcoina

Bob i Alice inwestują 1000 dolarów w kryptowaluty. Bob inwestuje 100 dolarów w dziesięć różnych kryptowalut, podczas gdy Alice inwestuje w jedno aktywo. Alice bierze na siebie szansę poniesienia znacznych strat, jeśli rynek zmieni się w niedźwiedzia, a projekt, w który zainwestowała, doświadczy upadku.Bob, z drugiej strony, rozłożył swoje ryzyko i ma większą możliwość utraty mniejszej ogólnej liczby (w zależności od tego, czy zainwestował inteligentnie). Gdy rynek idzie w górę, może to być również prawdą.

Jaki jest najlepszy fundusz hedgingowy kryptowalutowy
Jak zabezpieczyć pozycję w kryptowalucie

Wybór różnych rodzajów kryptowalut jest typowym podejściem do próbowania zysków, gdy jeden lub więcej sektorów spazmuje. Kiedy jedna lub więcej branż spada, podnosi to również niebezpieczeństwo strat.

Oto kilka przykładów z wielu rodzajów kryptowalut:

Jaki jest najlepszy fundusz hedgingowy kryptowalut?
Czym jest fundusz hedgingowy kryptowalut?
 • Skoki cen: Bitcoin.
 • Niewymienialne tokeny czyli nFT: CryptoPunks
 • Technologia inteligentnych kontraktów Ethereum:ether(ETH)
 • Unisvop (UNI) to zdecentralizowany VPN, który działa na całym świecie, dając Ci dostęp do nieograniczonych danych, jednocześnie chroniąc Twoją prywatność.
 • Monety płatnicze: Lightcoin (LTK)
 • Kryptowaluty: BitcoinDark (DCR) Cenzura odporna.

Warto zauważyć, że choć dywersyfikacja ma na celu zabezpieczenie przed ryzykiem lub stratą, może również zmniejszyć zwrot z inwestycji.

Czym jest hedging w poradach dotyczących handlu kryptowalutami?
Jak zabezpieczyć ryzyko związane z bitcoinem

Porady dotyczące handlu kryptowalutami

Copy-trading, jak sama nazwa wskazuje, jest formą inwestowania, która polega na automatycznym kopiowaniu transakcji inwestora-eksperta. eToro, Coinmatics i 3Commas to przykłady stron, które pozwalają na takie działanie.

Łatwo jest zacząć:

 • Podążaj za traderami w oparciu o takie rzeczy jak wcześniejsze sukcesy, liczba followersów i ogólna ocena ryzyka (jak ryzykowne są zainwestowane aktywa).
 • Aby to zrobić, przejdź do swojego profilu użytkownika i kliknij link “Konto”.
 • Kiedy traderzy kupują lub sprzedają kryptowalutę, Twój portfel robi to samo.
Czy każdy może stworzyć fundusz crypto trading tips?
Jak zabezpieczyć się przed ryzykiem

Jest to całkowicie zautomatyzowane podejście do handlu kryptowalutami, które nie wymaga żadnego badania ani monitorowania rynku.

Po wybraniu tradera (lub traderów), można zdecydować, jaką część portfela przeznaczyć na każdego z nich. Jest to zazwyczaj procent od salda. Tak więc, jeśli masz $1,000 do zainwestowania, na przykład, możesz podzielić go między dwóch inwestorów i 10% innego.Jest to kolejna forma dywersyfikacji, która pomaga w równowadze portfela. Transakcje rozpoczną się automatycznie po zakończeniu inwestycji. Oczywiście, zawsze można zastąpić lub dodać więcej pieniędzy do działającego inwestora.

Nieuniknione jest, że profesjonalni traderzy będą popełniać błędy. Nie można przewidzieć sukcesu tradera lub przyszłego kursu kryptowalut, więc kluczowe jest ustalenie limitu strat. Jest to automatyczne zamówienie, które zatrzymuje Twoją kopię kryptowalutowych porad handlowych, jeśli stracisz określoną kwotę lub wartość aktywów spadnie.

Jak zabezpieczyć ryzyko bitcoina
Zabezpieczanie bitcoinów za pomocą CFD

DeFi Bet Token

Strategie hedgingowe w kryptowalutach
Tu zaczynają się sprawy techniczne.

W kontekście stakingu DeFi, “staking” odnosi się do zamknięcia aktywów kryptowalutowych w wyspecjalizowanych samodzielnych platformach znanych jako “zdecentralizowane aplikacje”. Aby zarobić roczne odsetki, musisz postawić swoje środki w puli stakingowej DeFi.

Zdecentralizowane finanse, lub DeFi, to gałąź sektora kryptowalut, która przekształca konwencjonalne usługi finansowe, takie jak kredyt i ubezpieczenie, w aplikacje oparte na blockchainie. Podstawową różnicą jest to, że zamiast być kontrolowanym lub utrzymywanym przez jakikolwiek pojedynczy podmiot, te zdecentralizowane aplikacje finansowe są uruchamiane przez własne społeczności użytkowników i poprzez automatycznie wykonywalne programy komputerowe znane jako “inteligentne kontrakty”.

Zabezpieczanie bitcoinów za pomocą kontraktów terminowych
Jak zacząć zabezpieczać kryptowaluty

Jeśli jesteś nowy w zdecentralizowanych aplikacjach i inteligentnych kontraktach, sprawdź te artykuły.

Plan 5x/10% to wspaniała strategia, aby uzyskać wynagrodzenie za przechowywane aktywa, jeśli zamierzasz nabyć wyłącznie kryptowaluty i zachować je przez cały rok. Jest to porównywalne do umieszczania pieniędzy na koncie oszczędnościowym, z wyjątkiem tego, że zamiast zarabiać mniej niż 1 procent rocznie, możesz potencjalnie otrzymać do pięciu lub nawet dziesięciu razy tyle.

Jednakże, nie wszystkie kryptowaluty mogą być stakowane. Na tej stronie znajduje się pełna lista obsługiwanych aktywów do stakowania . Kiedy mamy do czynienia z platformami DeFi, istnieje również kilka innych zagrożeń do rozważenia. Oto kilka przykładów:

 • Nie ma żadnych regulacji dotyczących Zdecentralizowanych Urządzeń Sieciowych (DND), co oznacza, że nie mogą być one wspierane przez żadne rządy.
 • Wartość obstawionego aktywa może spaść, w takim przypadku trzeba będzie czekać, aż odzyska ono swoją wartość, aby zarobić na odsetkach.
 • Zawsze istnieje ryzyko, że platforma, na której stawiasz, może upaść lub stać się niewypłacalna.
 • Przed zainwestowaniem upewnij się, że przeprowadziłeś własne badania i stawiasz tylko tyle, na ile możesz sobie pozwolić, aby stracić.
 • Zabezpieczenie inwestycji w kryptowaluty to sprytny sposób na ochronę przed stratami, przy jednoczesnym korzystaniu z potencjału rynku. Poprzez dywersyfikację portfela, copy-trading i korzystanie z platform DeFi staking, możesz zminimalizować ryzyko, jednocześnie maksymalizując zyski. Więc wyjdź tam i zacznij się zabezpieczać.

Jeśli chcesz przechowywać pieniądze na oprogramowaniu do zakładów DeFi, pamiętaj, aby najpierw przeprowadzić szeroko zakrojone badania.

Zabezpieczanie bitcoinów za pomocą kontraktów terminowych
Przewodnik po hedgingu w kryptowalucie

Dowiedz się, jak używać instrumentów pochodnych kryptowalut, aby zabezpieczyć swoje transakcje

Czym dokładnie jest hedging?

Celem hedgingu jest zmniejszenie ryzyka i strat, które mogą wystąpić w wyniku wahań cen rynkowych. Polega on na zawarciu dwóch transakcji w tym samym kierunku, w którym spodziewamy się ruchu rynku, oraz jednej w kierunku przeciwnym.

Jest to druga transakcja rezerwowa, którą umieszczasz w miejscu, jeśli rynek idzie przeciwko Tobie, która ma na celu zrekompensowanie strat z pierwszej transakcji.

Metoda krótkiej sprzedaży
Co to jest cryptocurrency copy trading?

Rynek terminowy jest popularną metodą dla inwestorów kryptowalutowych do zabezpieczania swoich zakładów. Kiedy dwie strony zgadzają się na handel określonym aktywem po określonej cenie i dacie, jest to znane jako tworzenie długiej lub krótkiej pozycji na rynku terminowym.

 • Długa pozycja: Czujesz, że cena aktywa wzrośnie w przyszłości, więc zgadzasz się kupić je po dzisiejszej cenie w ustalonym czasie.
 • Cena ujemna: kiedy uważasz, że wartość aktywa spadnie, zgadzasz się sprzedać je po dzisiejszej cenie w ustalonym okresie czasu.

Futures crypto trading tips to wysoce spekulacyjna i niebezpieczna działalność, w której nowicjusze nie powinni uczestniczyć. Chociaż nie ma limitu, ile pieniędzy można zarobić dzięki handlowi futures (nie ma czegoś takiego jak nieskończona ilość zysku), ma nieskończoną ilość ryzyka. Chociaż oznacza to, że czasami będziesz winien giełdzie więcej niż pierwotnie zdeponowałeś, kwota, którą możesz stracić jest teoretycznie nieskończona.

Czy kopiowanie kryptowalut jest opłacalne?
Co to znaczy inwestować w DeFi?

Dlaczego powinieneś umieścić trochę pieniędzy w funduszach hedgingowych kryptowalut?

Rynek kryptowalut jest notoryczny ze względu na swoją zmienność. Oznacza to, że koszt kryptowaluty może się drastycznie wahać w czasie. Bitcoin, na przykład, wzrósł o 125 procent między 1 stycznia a 15 kwietnia 2021 roku, a następnie spadł o 54 procent. Po spadku ceny wzrosły o około 59%.

Jakie są niektóre przykłady DeFi?

Ze względu na tę nieprzewidywalność, określenie, w którą stronę pójdzie rynek w danym momencie jest trudne, dlatego istnieje duża szansa, że aktywa kryptowalutowe, w które inwestujesz, nie zawsze będą działać tak, jak byś sobie tego życzył. Hedging pozwala mieć pewność, że wszelkie poniesione straty nie będą tak znaczące bez względu na to, jak zmieniają się rynki.

Rynek kryptowalut ciągle się zmienia i rozwija, zapewniając Ci liczne szanse na maksymalne wykorzystanie swoich inwestycji. Ta taktyka to tylko kilka z wielu strategii rozciągania swojej gotówki i uzyskiwania jak najwyższego zwrotu z inwestycji, w zależności od tego, jak duże ryzyko jest dla Ciebie wygodne. Jednak kluczowe jest również pamiętanie o znanym porzekadle dotyczącym inwestowania:Nie przejmuj się zagrożeniem dla swojej pozycji, jeśli się nią przejmujesz. Zamknięcie lub zmniejszenie jej wielkości jest lepszym wyborem niż zamknięcie lub likwidacja Twojej pozycji. Pamiętaj: zawsze inwestuj i handluj za kwotę, na której stratę możesz sobie pozwolić.

czy inwestowanie w kryptowaluty jest bezpieczne
Rosnące protokoły DeFi dla zabezpieczenia ryzyka

Treść jest przeznaczona wyłącznie do celów edukacyjnych i nie powinna być traktowana jako porada inwestycyjna. Nic, o czym mowa w tym fragmencie pisma, nie stanowi wezwania, propozycji ani oferty kupna lub sprzedaży jakiejkolwiek kryptowaluty. crypto trading tips na każdym rynku finansowym wiąże się z nieodłącznym ryzykiem i może spowodować utratę Twoich funduszy. Przed włożeniem pieniędzy w cokolwiek, zawsze powinieneś zrobić znaczące

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject