Złoto kontra Bitcoin 2024: Przewidywania ekspertów

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Wraz z rozpoczęciem 2024 r. analitycy analizują wskaźniki, aby ocenić przyszłe wyniki kluczowych towarów, w szczególności flagowego zdecentralizowanego finansowania (DeFi), Bitcoina (BTC) i wiodącego aktywa pod względem kapitalizacji rynkowej, złota. Oceniają również ich względne wyniki.

W tym kontekście Mike McGlone, starszy ekspert Bloomberga ds. towarów, podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, czy złoto może przewyższyć dominującą kryptowalutę pod względem kapitalizacji rynkowej w 2024 roku. Zasugerował, że “złoto może mieć przewagę nad Bitcoinem w 2024 roku”, jak stwierdzono w niedawnym poście X z 4 stycznia.

Mike McGlone analizuje trendy rynkowe - spostrzeżenia ekspertów na temat złota i bitcoina w 2024 r.
Analityk rynku Mike McGlone – Rozszyfrowanie przyszłości złota i bitcoina

Złoto kontra Bitcoin

McGlone zauważył, że Bitcoin, pionierskie aktywo kryptograficzne, które czeka na zielone światło dla swojego pierwszego spotowego funduszu giełdowego (ETF) w USA, “przewodził spadkowi większości ryzykownych aktywów w 2022 r. i ich wzrostowi w 2023 r.”. Trend ten, jego zdaniem, może wskazywać na wyraźną wrażliwość rynku Bitcoina w porównaniu ze złotem, tradycyjnym magazynem wartości.

Co więcej, analityk towarowy Bloomberga zauważył, że wzajemne oddziaływanie Bitcoina i złota może odzwierciedlać “potencjał powrotu do bardzo stonowanej zmienności na giełdzie”, jak podkreślono w towarzyszącej mu analizie wykresów.

Wykresy cen Bitcoina i złota w 2024 r. - Śledzenie finansowej podróży dwóch tytanów
Krajobraz finansowy 2024 – analiza porównawcza trendów cenowych Bitcoina i złota

Ostatnie wyniki cenowe

Obecnie Bitcoin jest notowany na poziomie 43 343 USD, co oznacza wzrost o 2,08% w ciągu ostatnich 24 godzin, wzrost o 1,2% w ciągu poprzedniego tygodnia i wzrost o 3,53% na wykresie miesięcznym. Jest to godne uwagi, biorąc pod uwagę, że aktywa te straciły 60 miliardów dolarów ze swojej wyceny rynkowej w ciągu jednego dnia po poparciu Jima Cramera.

Jednocześnie złoto jest wyceniane na 2 048 USD za uncję, odnotowując dzienny wzrost o 0,29%, spadek o 2,3% w ciągu ostatniego tygodnia i miesięczny wzrost o 0,31%. Wynika to z rekordowego poziomu 2,093 USD w grudniu, zgodnie z najnowszymi danymi z 4 stycznia.

Ponadto McGlone zauważył wcześniej, że towary zdawały się zmierzać w kierunku znaczącej zmiany, a złoto rosło, podczas gdy wiele jego odpowiedników słabło. Podkreślił “potencjalne przyspieszenie tego trendu w 2024 roku”.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject