Założyciele Glassnode ujawniają wzorzec gwałtownego wzrostu cen Bitcoina i odważny cel

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Współzałożyciele Glassnode, znanej firmy analitycznej zajmującej się kryptowalutami, przewidują potencjalnie transformacyjną trajektorię dla Bitcoina (BTC) w oparciu o powtarzający się wzorzec. Podkreślając powiedzenie “Historia się nie powtarza, ale często się rymuje”, często przypisywane Markowi Twainowi, Jan Happel i Yann Allemann, którzy posługują się uchwytem Negentropic na platformie mediów społecznościowych X, wskazują na rozwój byczej flagi BTC na wykresie tygodniowym. Wzór ten przypomina zachowania obserwowane na ostatnich dwóch rynkach byka, sygnalizując potencjalny prekursor parabolicznego wzrostu.

“BTC przesunął się do rozszerzenia Fibonacciego 6,618 po korekcie byczej flagi. Obecnie znajdujemy się w niewielkiej korekcie, podobnie jak pod koniec 2017 i pod koniec 2020 roku.
Czy historia zrymuje się w 2024 r. – a BTC przesunie się do przedłużenia Fib 6.618 na tym rynku byka? To dałoby nam cel na poziomie ~ 120 000 USD. Czas pokaże!”

W analizie technicznej inwestorzy często wykorzystują rozszerzenia Fibonacciego do szacowania celów zysku i przewidywania cofnięć cen, opierając się na współczynnikach Fibonacciego w celu uzyskania wglądu. Obserwacja współzałożycieli Glassnode jest zgodna z tą metodą, sugerując, że Bitcoin może przygotowywać się do znacznego ruchu w górę.

Pomimo tej krótkoterminowej fluktuacji, współzałożyciele Glassnode pozostają optymistami, nie tylko w odniesieniu do Bitcoina, ale także wyrażają bycze nastawienie do akcji.

“Podążanie za trendami to silna strategia inwestycyjna! Zadaj sobie pytanie: “Dlaczego jestem niedźwiedzi w obecnej sytuacji technicznej?”. Nasdaq właśnie przekroczył dawne rekordy wszech czasów. Jest powyżej swojej trzymiesięcznej SMA [prosta średnia krocząca] i 12-miesięcznej SMA. Trzymiesięczna SMA znajduje się powyżej 12-miesięcznej SMA.
RSI (Relative Strength Index) wynosi 66 (= silna dynamika). MACD (dywergencja zbieżności średniej ruchomej) jest bycza i rośnie. Patrząc z perspektywy podążania za trendem…., dlaczego miałbym spodziewać się tutaj krachu?”.

Analizując dynamikę cen, kluczowym wskaźnikiem jest Relative Strength Index (RSI). Odczyt poniżej 30 sugeruje warunki wyprzedania, podczas gdy poziom powyżej 70 wskazuje na potencjalne warunki wykupienia. Jednocześnie dywergencja średniej ruchomej (MACD) jest tradycyjnie wykorzystywana do identyfikacji odwrócenia trendu i weryfikacji trwających trendów.

Podsumowując, współzałożyciele Glassnode wskazują na możliwość, że Bitcoin będzie odzwierciedlał historyczne wzorce, przedstawiając byczy scenariusz z potencjalnym impetem wzrostowym. Narzędzia analizy technicznej dodatkowo wspierają ich optymistyczne prognozy, oferując wgląd w potencjalne cele zysku i potwierdzenie trendu.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject