Zakup Bitcoina za 400 milionów jenów przez Metaplanet: Azjatycka MicroStrategy uderza ponownie

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Metaplanet, spółka publiczna w Japonii, która początkowo rozpoczęła działalność jako operator hotelowy, ogłosiła niedawno, że zakupiła dodatkowe 400 milionów jenów (2,5 miliona dolarów) w Bitcoinie. Nabycie to jest kontynuacją strategii firmy polegającej na przyjęciu Bitcoina jako aktywa rezerwy skarbowej.

Pomimo spadającego rynku Bitcoin, Metaplanet ujawnił, że 8 lipca nabył 42,466 więcej Bitcoinów. Ten najnowszy zakup zwiększa całkowity stan posiadania do około 203 BTC. Firma zainwestowała łącznie 2,05 miliarda jenów (12,7 miliona dolarów) w te monety, przy średniej cenie zakupu wynoszącej 10 milionów jenów (62 000 dolarów) za monetę.

Metaplanet naśladuje MicroStrategy, amerykańską firmę programistyczną znaną ze znacznej akumulacji Bitcoinów. Od 2020 roku MicroStrategy zgromadziła ponad 200 000 Bitcoinów, obecnie wycenianych na 15 miliardów dolarów, co czyni ją największym korporacyjnym posiadaczem Bitcoinów.

Cena akcji Metaplanet często odzwierciedla wahania cen Bitcoina, ponieważ inwestorzy postrzegają ją jako wskaźnik ekspozycji na Bitcoina. Korelacja ta podkreśla silny związek między wynikami firmy a rynkiem kryptowalut.

Japońska firma uważa, że nabycie Bitcoina pomaga złagodzić ryzyko związane ze słabnącym jenem, zwłaszcza w obliczu przedłużających się niskich stóp procentowych w Japonii. Ponadto podejście to zapewnia inwestorom krajowym możliwość uzyskania ekspozycji na Bitcoin za pośrednictwem spółki notowanej na giełdzie, co wiąże się z korzystniejszym traktowaniem podatkowym.

W 2022 r. jen doświadczył dramatycznego spadku, osiągając najniższe poziomy w stosunku do dolara i euro, których nie widziano od dziesięcioleci. Bank Japonii utrzymał luźną politykę pieniężną, w przeciwieństwie do polityki zacieśniania przyjętej przez inne duże gospodarki.

Podczas gdy zakupy Bitcoina przez Metaplanet są na tym etapie stosunkowo niewielkie, bieżące inwestycje firmy pokazują silne zaangażowanie w tę strategię, nawet na niestabilnym rynku.

Znany jako “azjatycka MicroStrategy”, Metaplanet pozycjonuje się tak, aby wykorzystać przyszłe fale adopcji Bitcoina. Ta strategiczna pozycja może umożliwić firmie czerpanie znaczących korzyści w miarę potencjalnego wzrostu akceptacji i wartości Bitcoina w nadchodzących latach.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject