Wieloryby Bitcoin przygotowują się do halvingu

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

W miarę zbliżania się oczekiwanego halvingu Bitcoina, w ciągu ostatniego tygodnia nastąpił znaczny wzrost w nabywaniu znacznych ilości Bitcoina przez wieloryby. Z około tygodniem pozostałym do czwartego halvingu Bitcoina – który zmniejszy nagrodę za blok do 3,125 BTC – obserwuje się wzrost popytu ze strony tych dużych posiadaczy, sygnalizując bycze perspektywy dla rynku.

Dane dostarczone przez firmę analityczną CryptoQuant ujawniają, że popyt ze strony wielorybów Bitcoina osiągnął bezprecedensowy poziom.

Po raz pierwszy popyt ze strony “stałych posiadaczy” przewyższył podaż nowo wydobytych Bitcoinów. Rozwój ten sugeruje, że tempo produkcji nowych Bitcoinów poprzez działalność wydobywczą jest niewystarczające, aby zaspokoić potrzeby inwestorów kryptowalutowych, wskazując na rosnący niedobór, który ma się nasilić po halvingu Bitcoina.

Ten rosnący popyt ze strony wielorybów BTC, w połączeniu ze zwiększonym napływem Bitcoinów spot, prawdopodobnie wywrze presję wzrostową na cenę tej wiodącej kryptowaluty. W perspektywie średnio- i długoterminowej trend ten może znacząco podnieść wartość Bitcoina.

Halving Bitcoina jest kluczowym wydarzeniem w ekosystemie kryptowalut, zazwyczaj charakteryzującym się znacznymi wahaniami cen przed i po tym wydarzeniu.

Historycznie rzecz biorąc, hossa rozpoczęła się kilka miesięcy przed halvingiem, napędzana oczekiwaniem na malejącą podaż BTC. Po halvingu ceny Bitcoina historycznie rosły, wzmacniane przez zmniejszoną podaż i powiększającą się lukę między podażą a popytem.

Oprócz wpływu na bezpośrednią podaż Bitcoina, halvingi BTC wpływają również na górników, którzy weryfikują transakcje i dodają nowe bloki do łańcucha bloków.

Każdy halving zmniejsza o połowę zarobki górników, zwiększając tym samym koszty związane z wydobywaniem nowych Bitcoinów. W rezultacie ceny Bitcoinów muszą osiągnąć pewien próg, aby utrzymać rentowność operacji wydobywczych.

Obecnie średni koszt wydobycia jednego Bitcoina wynosi około 49 000 USD, co pozostaje opłacalne przy obecnej cenie transakcyjnej oscylującej wokół 70 000 USD. Jednak po halvingu ceny Bitcoina muszą przekroczyć 80 000 USD, aby operacje wydobywcze pozostały opłacalne finansowo.

Faza akumulacji wielorybów jest pozytywnym wskaźnikiem dla rynku kryptowalut, sugerującym, że główni posiadacze Bitcoinów przenoszą swoje aktywa do zimnych portfeli w oczekiwaniu na przyszłe wzrosty cen.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject