Hongkong uruchamia pierwsze fundusze ETF Bitcoin i Ether, aby zdominować kryptowaluty

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

W poniedziałek Hongkong zatwierdził szereg wniosków o fundusze ETF (exchange-traded funds) dla bitcoina i etheru, jeszcze bardziej umacniając swoje ambicje, aby stać się kluczowym regionalnym centrum kryptowalut.

China Asset Management, znana chińska firma zarządzająca aktywami, ogłosiła, że jej oddział w Hongkongu uzyskał zezwolenie od Hong Kong Securities and Futures Commission na świadczenie usług zarządzania aktywami detalicznymi w zakresie kryptowalutowych funduszy ETF typu spot. Firma przygotowuje się do uruchomienia funduszy ETF typu spot bitcoin i ether we współpracy z OSL i BOCI International. OSL zadeklarował swoją rolę jako inauguracyjny partner w zakresie handlu aktywami wirtualnymi i subpowiernik dla China Asset Management w związku z nadchodzącymi funduszami ETF.

Ponadto Harvest Global Investments otrzymał zasadniczą zgodę od SFC na swoje dwa kryptowalutowe fundusze ETF, zgodnie z komunikatem firmy. Firma zauważyła, że te fundusze ETF, które mają zostać uruchomione we współpracy z OSL, mają na celu rozwiązanie problemów, takich jak wysokie wymagania dotyczące depozytów zabezpieczających. OSL skomentował współpracę, podkreślając swoją ugruntowaną infrastrukturę, która zapewni bezpieczne warunki handlowe, które są kluczowe dla operacji ETF, zapewniając precyzyjne i niezawodne zarządzanie aktywami bazowymi.

Bosera Asset Management, również mająca siedzibę w Hongkongu spółka zależna dużego chińskiego zarządzającego aktywami, wraz z HashKey Capital poinformowały, że otrzymały warunkową zgodę organu regulacyjnego na wspólne zarządzanie dwoma spotowymi kryptowalutowymi funduszami ETF. Specyfika tego, co pociąga za sobą “warunkowe zatwierdzenie”, nie została natychmiast wyjaśniona przez duet.

Bosera i HashKey podzieliły się również planami uruchomienia Bosera HashKey Bitcoin ETF i Bosera HashKey Ether ETF. Te fundusze ETF mają na celu zaoferowanie inwestorom możliwości bezpośredniego subskrybowania akcji za pomocą bitcoina i eteru. Jednak nie opublikowali jeszcze harmonogramu tych uruchomień.

“Wprowadzenie funduszy ETF Virtual Asset Spot nie tylko zapewnia inwestorom nowe możliwości alokacji aktywów, ale także wzmacnia status Hongkongu jako międzynarodowego centrum finansowego i centrum wirtualnych aktywów” – powiedział Bosera w oświadczeniu.

W przeciwieństwie do rozległych ograniczeń dotyczących handlu i wydobywania kryptowalut na kontynencie chińskim, Hongkong przyjął ostatnio bardziej przyjazne podejście do firm kryptograficznych. W czerwcu 2023 r. region oficjalnie rozpoczął system licencjonowania kryptowalut, umożliwiając licencjonowanym giełdom oferowanie usług handlu detalicznego. Do tej pory licencje zostały przyznane dwóm platformom – HashKey i OSL.

Ether ETF

Adrian Wang, dyrektor generalny Metalpha, azjatyckiej firmy zarządzającej aktywami cyfrowymi, powiedział, że nadchodzące fundusze ETF na eter spot prawdopodobnie spotkają się ze znacznym zainteresowaniem.

“Myślę, że ETF może być bardziej wpływowy i ważny w porównaniu z bitcoinem, ponieważ inwestorzy mają możliwość uzyskania ekspozycji na bitcoiny dzięki akcjom związanym z bitcoinami, takim jak firmy wydobywcze, ale na razie nie ma akcji związanych z ETH” – powiedział Wang.

Angela Ang, były regulator w Monetary Authority of Singapore, a obecnie starszy doradca ds. polityki w firmie blockchain intelligence TRM Labs, dodała: “Zatwierdzenie ETF-ów spot Ether przez Hongkong, które poprzedza podobną decyzję w USA, stanowi znaczący kamień milowy w rozwoju Hongkongu w kierunku stania się wiodącym centrum kryptowalut. Biorąc pod uwagę ograniczone alternatywy dla ekspozycji na Ethereum, te Ether ETF mogą przyciągnąć znaczne zainteresowanie inwestorów”.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject