Kiyosaki przewiduje, że Bitcoin wzrośnie do 2 milionów dolarów!

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośród tragicznych prognoz dotyczących kompleksowego spowolnienia finansowego, znanego jako “krach wszystkiego”, oraz wśród wskazówek zalecających inwestycje w aktywa uważane za bezpieczne przystanie, ceniony inwestor i znany autor najlepiej sprzedającej się książki finansowej “Bogaty ojciec, biedny ojciec”, Robert Kiyosaki, wyraził swoją zgodę z wyjątkowo optymistyczną prognozą dotyczącą Bitcoina (BTC).

Mówiąc dokładniej, Kiyosaki publicznie poparł prognozę sporządzoną przez Cathie Wood, cenioną założycielkę i dyrektor generalną ARK Invest, firmy nadzorującej wiele funduszy giełdowych (ETF). Wood wcześniej przewidywała, że wartość Bitcoina może zdumiewająco wzrosnąć do 2,3 miliona dolarów za monetę. Kiyosaki wyraził swoją zgodę na tę śmiałą prognozę w poście na platformie mediów społecznościowych X, datowanym na 11 kwietnia.

Zdobywanie mądrości poprzez błędy

Ponadto Kiyosaki wychwalał Wood za jej “odwagę do popełniania błędów i uczenia się na nich”. Argumentował, że zdolność do popełniania błędów i wyciągania z nich wniosków jest cechą charakterystyczną sukcesu i zadowolenia w życiu, bezpośrednio krytykując tradycyjny system edukacji za niezdolność do przygotowania jednostek do rzeczywistych wyzwań.

Ponadto skrytykował instytucje edukacyjne za promowanie kultury, w której inteligencja jest utożsamiana z brakiem niepowodzeń, i zachęcał swoich zwolenników do podejmowania ryzyka poprzez inwestowanie w Bitcoin. Stwierdził, że niezależnie od tego, czy prognozy Wooda okażą się trafne, czy nie, akt inwestowania wzbogaci ich o wiedzę, czyniąc ich bardziej wykształconymi, inteligentnymi i mądrymi.

Prognoza ceny Bitcoina

Warto zauważyć, że docelowa cena Wooda w wysokości 2,3 miliona dolarów dla Bitcoina została ustalona pod koniec lutego tego roku, na krótko przed tym, jak kryptowaluta osiągnęła nowy rekord wszech czasów (ATH). Prognoza ta sugerowała potencjalny wzrost o ponad 3600% w stosunku do ówczesnej wartości.

Ta prognoza Wooda jest znacznie bardziej ambitna niż jakiekolwiek wcześniejsze prognozy Kiyosakiego, które obejmowały potencjalny wzrost do 300 000 USD, a nawet spekulacyjny 1 milion USD w przypadku spowolnienia gospodarczego.

W momencie raportowania wartość Bitcoina wynosiła 70 650 USD, co oznacza wzrost o 2,63% w ciągu dnia i wzrost o 6,48% w ciągu poprzedniego tygodnia, pomimo niewielkiego spadku o 1,36% w ciągu miesiąca, zgodnie z najnowszymi danymi dostępnymi na dzień 11 kwietnia.

Biorąc wszystko pod uwagę, tylko czas określi dokładność prognoz Wooda i Kiyosakiego dla Bitcoina. Należy jednak podkreślić, że opieranie decyzji inwestycyjnych na tak konkretnych prognozach wiąże się ze znacznym ryzykiem. Dlatego też przeprowadzenie dokładnych badań i staranne rozważenie tego ryzyka przed dokonaniem inwestycji ma ogromne znaczenie.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject