Robert Kiyosaki ostrzega: Chiński rynek akcji na krawędzi

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Robert Kiyosaki, słynny inwestor i autor odnoszącego ogromne sukcesy arcydzieła z zakresu finansów osobistych “Bogaty ojciec, biedny ojciec”, od dawna utrzymuje ostrożne stanowisko zarówno wobec amerykańskiej gospodarki, jak i globalnych systemów finansowych, aczkolwiek z ukrytym optymizmem. Jego krytycy konsekwentnie podkreślają jego niedźwiedzi punkt widzenia w tych kwestiach, jednak zawsze udaje mu się wplatać pełne nadziei perspektywy.

W czwartek, 21 marca, Kiyosaki wybrał platformę mediów społecznościowych X, aby wyrazić swoje poglądy na temat prób chińskiego rządu, zainicjowanych na początku 2024 roku, w celu zapewnienia stabilności na wahającym się rynku akcji. Opisał te środki jako błędne i cuchnące desperacją.

Zagłębiając się głębiej, Kiyosaki argumentował, że wyzwania nękające chińską gospodarkę wykraczają poza załamanie na giełdzie, które doprowadziło do oszałamiającej straty w wysokości około 7 bilionów dolarów od 2021 roku. Wskazał, że sednem sprawy jest znaczny spadek globalnego popytu konsumpcyjnego.

Robert Kiyosaki dzieli się kluczowymi spostrzeżeniami inwestycyjnymi

Pomimo swojej krytycznej analizy, Kiyosaki odradza kupowanie akcji i obligacji w tym momencie. Zamiast tego opowiada się za inwestowaniem w towary, takie jak złoto i srebro, wraz z wiodącą kryptowalutą Bitcoin (BTC). Jego bycze stanowisko w sprawie tych aktywów jest niezachwiane od kilku lat, a Kiyosaki nieustannie dzieli się spostrzeżeniami na temat tego, dlaczego stanowią one najbardziej rozważne wybory inwestycyjne. W szczególności podkreślił srebro jako szczególnie atrakcyjną okazję inwestycyjną od marca 2024 roku.

Kiyosaki często omawia to, co przewiduje jako “największy krach w historii”, ale jego nadrzędne przesłanie jest przepojone optymizmem. Uważa on, że spowolnienie gospodarcze stanowi wyjątkową okazję dla bystrych traderów do nabycia cennych aktywów po znacznie obniżonych cenach.

Jego przewidywania zaczęły się sprawdzać; na przykład złoto wykazało solidne wyniki, stale rosnąc i po raz pierwszy przekraczając poziom 2200 USD 20 marca. Co więcej, Bitcoin osiągnął nowy rekord wszech czasów, zbliżając się do progu 73 000 USD na początku marca.

Podczas gdy Kiyosaki wyraził ostrą krytykę strategii Chin mającej na celu wzmocnienie ich rynku akcji, inicjatywa ta wykazała oznaki skuteczności. Po burzliwym styczniu, w którym z wyceny giełdowej usunięto około 1 biliona dolarów, kolejne miesiące przyniosły niezwykły zwrot. W szczególności jeden z kluczowych benchmarków dla akcji na kontynencie, CSI 1000, odnotował swój najbardziej udany dzień do tej pory 6 lutego, chociaż nie udało mu się jeszcze w pełni odrobić strat z 2024 roku.

Podobnie, inne znaczące indeksy, takie jak CSI 300 i HSI, wykazały pozytywne reakcje na interwencję rządu, ze wzrostami od początku roku odpowiednio o 5,75% i 0,44%.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject