Przesunięcie Bitcoina o 9,6 mld USD: czy wierzyciele Mt. Gox w końcu otrzymają zapłatę?

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Mt. Gox, upadła giełda kryptowalut, przeniosła Bitcoiny o wartości 9,62 miliarda dolarów do nowego portfela, budząc nadzieje wierzycieli.

141 686 Bitcoinów zostało skonsolidowanych w portfelu „1Jbez” z różnych innych zimnych portfeli powiązanych z Mt. Gox.

Transfery te sugerują, że użytkownicy, którzy nie mogli uzyskać dostępu do swoich środków od 2014 r., kiedy to Mt. Gox zawiesił handel i wypłaty, mogą w końcu zostać spłaceni.

Jest to pierwszy ruch środków z giełdy w łańcuchu od ponad pięciu lat. Jest to zgodne z planami Mt. Gox dotyczącymi spłaty wierzycieli do końca października 2024 roku.

Rezerwa na zakłady bitcoinowe Mt. Gox

Konsolidacja prawdopodobnie wskazuje na zamiar Mt. Gox spłacenia swoich użytkowników, według Anndy Lian, eksperta i autora blockchain. Lian powiedział:

„Jest to pierwszy ruch aktywów z cold walletów Mt. Gox od ponad pięciu lat. Moim skromnym zdaniem jest to prawdopodobnie część planu dystrybucji aktywów z powrotem do wierzycieli przed obiecanym terminem 31 października 2024 r. „.

Wkrótce po tych doniesieniach syndyk masy upadłościowej Mt. Gox, Nobuaki Kobayashi, potwierdził, że konsolidacja jest częścią planów spłaty giełdy. Nie sprecyzował jednak, kiedy rozpoczną się spłaty. Kobayashi napisał w komunikacie z 28 maja:

„Powiernik Rehabilitacji przygotowuje się do dokonania spłaty części roszczeń o rehabilitację kryptowalut, do których przypisana jest kryptowaluta. Ponieważ powiernik rehabilitacji kontynuuje przygotowania do powyższych spłat, prosimy o chwilę oczekiwania na dokonanie spłat”.

Obecny termin może jednak ulec dalszym opóźnieniom. Został on ustalony na wrzesień 2023 r., miesiąc przed pierwotnym terminem spłaty wierzycieli przez Mt. Gox do 31 października 2023 r.

Mt. Gox jest winien Bitcoin o wartości ponad 9,4 miliarda dolarów około 127 000 wierzycielom. Czekali oni ponad 10 lat na odzyskanie swoich środków po upadku giełdy w 2014 roku z powodu wielu niezauważonych włamań.

Mt. Gox była jedną z pierwszych giełd kryptowalut i kiedyś obsługiwała ponad 70% wszystkich transakcji blockchain.

Poważne włamanie w 2011 roku doprowadziło do upadku witryny w 2014 roku. Dotknęło to około 24 000 wierzycieli i spowodowało utratę 850 000 BTC.

Rynki reagują na potencjalną spłatę Mt. Gox

Po pierwszej partii przelewów Mt. Gox, cena Bitcoina spadła o 2% w dniu 28 maja, spadając do dziennego minimum poniżej 67 500 USD, po czym odbiła się nieco powyżej 68 000 USD, zgodnie z CoinMarketCap.

Reakcja rynku na potencjalną spłatę Mt. Gox

Spadek ten może wskazywać, że rynek bierze pod uwagę potencjalną spłatę przez Mt. Gox, według Liana:

„Rynek zareagował na te ruchy z lekkim niedźwiedzim sentymentem, ponieważ cena Bitcoina spadła o około 2,1% do poziomu 67 505 USD po transferze. Może to wynikać z oczekiwań presji sprzedażowej ze strony wierzycieli po otrzymaniu spłat”.

Pomimo niewielkiego spadku ceny, Lian powiedział, że potencjalna spłata rozwiązałaby jedną z najbardziej palących i długotrwałych kwestii w branży kryptowalut.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject