SEC zatwierdza ETF Ethereum

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdziła w czwartek, 23 maja, osiem wniosków o fundusze ETF Ethereum. Decyzja ta oznacza poważną zmianę stanowiska regulacyjnego wobec Ethereum, drugiego co do wielkości aktywa cyfrowego.

Zatwierdzenie to umożliwia inwestorom głównego nurtu uzyskanie ekspozycji na Ethereum bez bezpośredniego posiadania kryptowaluty.

Zgłoszenia 19B-4 przedstawiają zmiany zasad i zgodność z przepisami niezbędnymi do notowania i obrotu nowymi funduszami ETF. SEC zauważyła, że propozycje są zgodne z sekcją 6 (b) (5) ustawy o giełdach.

„Po dokładnej analizie Komisja stwierdza, że propozycje są zgodne z ustawą o giełdach oraz zasadami i przepisami mającymi zastosowanie do krajowej giełdy papierów wartościowych”.

SEC zatwierdziła zgłoszenia 19B-4 dla następujących firm:

 
  BlackRock Inc.
  Fidelity
  Grayscale Investments Inc.
  Bitwise Asset Management Inc.
  VanEck Associates Corp.
  Ark Investment Management LLC
  Invesco Capital Management LLC
  Franklin Templeton 

Pomimo tego zatwierdzenia, firmy te nadal potrzebują zgody SEC na złożenie dokumentów S-1. Oświadczenie rejestracyjne S-1 zawiera szczegółowe informacje na temat finansów i operacji biznesowych dostawców ETF, pomagając inwestorom w podejmowaniu świadomych decyzji.

Termin wprowadzenia tych funduszy ETF na giełdę jest niepewny. Analityk ETF Nate Geraci wspomniał, że SEC może opóźnić zatwierdzenie S-1 z powodu braku zaangażowania. Jednak James Seyffart z Bloomberg’s tweetował, że jeśli będą ciężko pracować, proces ten może potrwać kilka tygodni, chociaż w niektórych przypadkach trwał ponad trzy miesiące.

Chociaż zgoda SEC jest znaczącym kamieniem milowym, uruchomienie tych spotowych ETF-ów Ethereum zależy od oczekujących zatwierdzeń S-1. Pomimo niepewności, zatwierdzenie regulacyjne wywołało optymizm w społeczności kryptowalut. Wielu postrzega to jako kluczowy krok w kierunku szerszej akceptacji i przyjęcia Ethereum w tradycyjnych finansach.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject