Nowy plan PayPala może przekształcić wydobywanie bitcoinów: Przejdź na ekologię już teraz!

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pojawienie się sieci Bitcoin wywołało poważne obawy dotyczące środowiskowych konsekwencji jej praktyk wydobywczych, w szczególności emisji dwutlenku węgla wynikających z energochłonnego procesu proof-of-work (PoW).

Aby zaradzić tym obawom środowiskowym, Paypal’s Blockchain Research Group wyraziła pilną potrzebę działania i nawiązała współpracę z Energy Web i DMG Blockchain Solutions w celu stworzenia systemu, który zachęca górników do korzystania z ekologicznych źródeł energii. Inicjatywa ta ma na celu nakierowanie branży na wykorzystanie bardziej zrównoważonych opcji energetycznych poprzez uczynienie procesu ekologicznego wydobycia ekonomicznie korzystnym.

Autorzy najnowszego artykułu z tej grupy nakreślili rozwiązanie mające na celu zachęcenie górników do przejścia na niskoemisyjne źródła energii. Zaproponowany przez nich system autonomicznie nagradza górników bitcoinami za zweryfikowane wykorzystanie znacznej ilości energii odnawialnej w swoich operacjach, eliminując w ten sposób potrzebę zaufania do strony trzeciej w celu dystrybucji tych nagród.

System nagradzania ekologicznych górników bitcoinów.

W tym modelu górnicy, którzy z powodzeniem wykazują wykorzystanie zweryfikowanych niskoemisyjnych rozwiązań energetycznych, nazywani są „zielonymi górnikami” i otrzymują nagrody w postaci bitcoinów (BTC). Zachęty te są dystrybuowane za pośrednictwem pionierskiej struktury krypto-ekonomicznej, która obejmuje adres wypłaty z wieloma podpisami (multi-sig).

Ta konfiguracja preferencyjnie kieruje transakcje do zielonych górników, którzy następnie mogą ubiegać się o nagrody, przetwarzając te transakcje. Naukowcy są optymistami, że strategia ta nie tylko będzie promować czystsze techniki wydobywcze, ale także skieruje większą liczbę transakcji do tych ekologicznych górników, zwiększając ogólny zrównoważony rozwój branży.

Protokół zielonego górnictwa integruje kilka skomplikowanych elementów technicznych. Wykorzystuje platformę walidacyjną Energy Web do dokładnej identyfikacji zielonych górników i wykorzystuje klucze publiczne powiązane z wykorzystaniem zielonej energii, aby ułatwić właściwe zarządzanie i przydzielanie zachęt.

Gwarantuje to, że tylko ci górnicy, którzy spełniają zielone kryteria, mogą ubiegać się o nagrody. Dodatkowo, system emituje transakcje z niższymi opłatami, aby zniechęcić nie-zielonych górników do angażowania się w nie, kierując w ten sposób zachęty specjalnie do zielonych górników.

„Kiedy zielony górnik otrzymuje transakcję w mempool, identyfikuje ją jako zieloną transakcję na podstawie adresu wypłaty multi-sig” – czytamy w artykule. „Górnik będzie musiał uwzględnić transakcję podczas składania bloku i uwzględnić dodatkową transakcję wykupu w tym samym bloku, aby zużyć UTXO, które zablokowało bitcoiny w adresie wypłaty”.

Paypal’s Blockchain Research Group dodaje:

”Ta dodatkowa transakcja będzie miała adres odbiorcy należący do zielonego górnika. W rezultacie tylko zielony górnik, który zawiera zieloną transakcję, transakcję wykupu i pomyślnie wydobywa następny blok, ma pewność, że otrzyma nagrodę w postaci bitcoinów”.

Wykorzystując technologię blockchain i zachęty kryptoekonomiczne, zwolennicy tej inicjatywy są zdeterminowani, aby katalizować przejście na odnawialne źródła energii w branży wydobywczej. Jednak rzeczywiste zastosowanie i skuteczność tych propozycji dopiero się okaże, ponieważ koncepcje omówione w dokumencie badawczym tego lidera technologii płatności są nadal teoretyczne i czekają na praktyczne potwierdzenie w rzeczywistym krajobrazie górniczym.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject