Mt. Gox: Ujawniono nowe daty wypłat Bitcoinów i gotówki

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Klienci zagrożonej cyfrowej giełdy walutowej Mt. Gox otrzymali ostatnio kolejną obiecującą wskazówkę dotyczącą ich perspektyw zwrotu skradzionych środków. Dzieje się tak, ponieważ syndyk Mt. Gox przedstawił kluczowe aktualizacje dotyczące procesu spłaty.

Kilku wierzycieli powiązanych z Mt. Gox odnotowało aktualizacje swoich kont roszczeń, w tym szczegółowe informacje dotyczące zwrotu w Bitcoin, Bitcoin Cash i różnych walutach fiducjarnych. Rozwój sytuacji doprowadził wielu do przewidywania, że spłaty w kryptowalucie mogą nadejść.

Pierwsze doniesienia o takich aktualizacjach pojawiły się około połowy kwietnia na subreddicie dotyczącym niewypłacalności Mt. Gox, gdzie użytkownicy dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat nowo dodanych liczb w tabelach danych dotyczących spłat na ich indywidualnych kontach.

Jeden z wierzycieli udostępnił zrzut ekranu ilustrujący, że konta roszczeń Mt. Gox zawierają teraz tabelę wyświetlającą status spłaty, zakończone spłaty i oczekujące spłaty.

Mt. Gox wprowadził istotne aktualizacje dotyczące procesu zwrotu środków

Dyskusja na forum dotyczącym niewypłacalności Mt. Gox na Reddicie sugeruje, że niektórzy wierzyciele zaczęli już otrzymywać depozyty w walucie fiducjarnej bezpośrednio na swoje konta bankowe.

22 kwietnia wierzyciel Mt. Gox zgłosił otrzymanie środków w USD na konto walutowe HSBC, podkreślając, że transakcja nie wiązała się z żadnymi opłatami. Płatność ta została przetworzona ponad miesiąc po tym, jak pierwsza aktualizacja tabeli spłat została zarejestrowana na ich koncie roszczeń.

“Tabela została zaktualizowana najpierw 15 marca, następnie 8 kwietnia, a następnie 18 kwietnia, kiedy pojawiły się linie BTC” – stwierdził Redditor.

Niedawne dodanie Bitcoina do kont w systemie roszczeń rehabilitacyjnych Mt. Gox stanowi znaczący krok dla wierzycieli, wskazując, że wypłaty zarówno kryptowalut, jak i walut fiducjarnych są nieuchronne, zgodnie z oświadczeniem wierzyciela Mt. Gox.

“Dla porównania, w grudniu ubiegłego roku japońscy wierzyciele otrzymali notatki na swojej stronie i w ciągu dwóch tygodni zobaczyli fiat na swoich kontach za pośrednictwem PayPal i prywatnych banków” – powiedział wierzyciel, dodając: “Miejmy nadzieję, że przelewy kryptowalutowe odbiją się echem od swojego fiatowego poprzednika”.

Pierwotnie założony w 2010 roku, Mt. Gox zdominował globalny rynek wymiany Bitcoinów przed upadkiem, obsługując około 70% wszystkich transakcji BTC, dopóki nie uległ ogromnemu naruszeniu bezpieczeństwa w 2014 roku, co spowodowało utratę 850 000 BTC.

Zgodnie z najnowszymi aktualizacjami, Mt. Gox ma rozdzielić 142 000 Bitcoinów i 143 000 Bitcoinów Cash, wraz z 69 miliardami jenów japońskich (około 510 milionów dolarów) na rzecz swoich wierzycieli do października 2024 roku.

Potwierdzono tożsamość wierzycieli Mt. Gox i powiązanych kont wymiany kryptowalut.

Najnowsze aktualizacje tabel spłat nastąpiły po zakończeniu weryfikacji tożsamości wierzycieli Mt. Gox i potwierdzeniu powiązanych z nimi kont wymiany kryptowalut, które mają spłacić Bitcoin i Bitcoin Cash w styczniu 2024 roku. Platformy dostępne dla tych transakcji obejmują Bitstamp, Kraken, Bitbank, BitGo i SBI VC Trade.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject