Czy ekstremalna zmienność kryptowalut w pierwszym kwartale dobiegła końca?

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Fundusze inwestycyjne zarządzane przez takie firmy jak Brevan Howard, Pantera Capital i Nickel Digital z powodzeniem osiągnęły znaczące zyski, pomimo okresów dużej zmienności charakterystycznej dla rynków kryptowalut.

Nickel Digital Asset Management wydał ostrzeżenie dla swoich inwestorów, radząc im, aby złagodzili swoje oczekiwania po niezwykłych wynikach funduszu Diversified Alpha w pierwszym kwartale. Fundusz ten, wyceniany na 80 milionów dolarów, osiągnął w tym okresie zwrot netto w wysokości 11%, pomimo zwiększonego poziomu zmienności na rynkach kryptowalut.

Strategia funduszu koncentruje się na wykorzystywaniu nieefektywności cen rynkowych, a typowe cele dla rocznych zwrotów wynoszą od 15% do 20%, jak stwierdził Anatolij Crachilov, dyrektor generalny.

Marzec charakteryzował się jednak wyjątkowym scenariuszem charakteryzującym się znaczną zmiennością, dużymi wolumenami handlowymi i znacznym rozproszeniem rynku, co łącznie przyczyniło się do 5% zysku w tym miesiącu. Szczegóły te zostały podkreślone w prezentacji inwestorskiej, do której dostęp miał Bloomberg.

“Niestety, to nie jest nowa norma, nie będziemy zarabiać 5% każdego miesiąca w przyszłości” – powiedział David Fauchier, zarządzający Diversified Alpha.

W tej samej prezentacji Fauchier zwrócił uwagę na przejściowy charakter tak korzystnych warunków rynkowych, sugerując, że jest mało prawdopodobne, aby się utrzymały. Odniósł się do ostatniego kwartału, zauważając: “Wszystko, czego można chcieć w kwartale, wydarzyło się w pewnym momencie w tym kwartale”.

Oprócz Nickel Digital, inne fundusze, w tym te zarządzane przez Brevana Howarda i Pantera Capital, również odniosły znaczny sukces ze względu na dobre wyniki rynku kryptowalut. W szczególności Bitcoin doświadczył niezwykłego wzrostu o 67% w pierwszym kwartale, znacznie przewyższając większość innych kategorii aktywów.

Pomimo tych imponujących zwrotów, Michael Hall, Chief Investment Officer w Nickel Digital, podkreślił krytyczną potrzebę właściwego zarządzania oczekiwaniami wśród inwestorów. W wywiadzie zwrócił uwagę na znaczenie bycia realistycznym i uczciwym, przyznając, że mogą być miesiące, w których zwroty mogą być ujemne.

“Nie chcemy przekraczać oczekiwań” – skomentował Hall. “Chcemy dać im znać, że mogą mieć również negatywne miesiące. To po prostu bycie uczciwym i bezpośrednim”.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject