Mt. Gox rozpoczyna spłaty: Co czeka rynek kryptowalut?

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Mt. Gox, giełda kryptowalut, która upadła w 2014 roku z powodu masowego włamania, rozpoczyna spłatę wierzycieli na początku lipca. Spłaty te, wynoszące łącznie około 9 miliardów dolarów, zostaną dokonane w Bitcoinie (BTC), Bitcoin Cash (BCH) i gotówce.

Kontekst historyczny

Mt. Gox przetwarzał kiedyś ponad 70% wszystkich transakcji Bitcoin, ale ogłosił bankructwo w 2014 roku po utracie 850 000 BTC. Incydent ten ujawnił znaczące luki w zabezpieczeniach rynku kryptowalut, prowadząc do szeroko zakrojonych postępowań sądowych i działań naprawczych.

Obawy rynkowe

Analitycy obawiają się, że nagły napływ BTC na rynek może doprowadzić do wyprzedaży, powodując zwiększoną zmienność. Niektórzy uważają jednak, że rynek uwzględnił już to wydarzenie, potencjalnie zmniejszając jego wpływ. Wielu wierzycieli może zdecydować się na zatrzymanie swoich BTC, oczekując przyszłej aprecjacji cen.

Reakcje branży

Alex Thorn, szef działu badań w Galaxy Digital, omówił potencjalny wpływ na rynek na Twitterze, wywołując dyskusje na temat przyszłej stabilności cen Bitcoina.

Co stanie się z Bitcoinem w lipcu?

Mark Cullen przewiduje, że Bitcoin będzie nadal spadał w lipcu, prawdopodobnie spadając do 57 000 USD z powodu puli płynności działającej jako magnes dla kursu kryptowaluty.

Trader Doctor Profit zgadza się z prognozą Cullena, ale uważa, że BTC jest blisko lokalnego minimum i wkrótce osiągnie nowy rekord wszech czasów. Zaleca wykorzystanie obecnego spadku do zakupu większej ilości bitcoinów.

Wpływ wypłat na cenę Bitcoina

Po ogłoszeniu przez menedżera giełdy Mt. Gox o rozpoczęciu wypłat odszkodowań, Bitcoin spadł o 3%, spadając poniżej 58 000 USD, po czym odzyskał powyżej 61 000 USD.

Bitcoin-Price-Chart-After-Mt.-Goxi-Release

Szersze implikacje

Rozpoczęcie spłat przez Mt. Gox jest znaczącym wydarzeniem w świecie kryptowalut, rozwiązującym jeden z największych kryzysów finansowych w historii kryptowalut. Wpłynie to na przyszłe środki regulacyjne i bezpieczeństwa oraz przetestuje dojrzałość i stabilność rynku.

Wraz z rozpoczęciem spłat, społeczność kryptowalutowa będzie uważnie monitorować reakcję rynku i działania nowo zrekompensowanych wierzycieli. Wnioski wyciągnięte z tego epizodu będą miały kluczowe znaczenie dla przyszłego rozwoju rynku kryptowalut.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject