Sprzedaż NFT spadła o 44% w drugim kwartale, ponieważ memecoiny przyciągają uwagę rynku

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pomimo szerokiego spadku na rynku, PolitiFi i memecoiny o tematyce zwierzęcej odnotowały duże zyski w drugim kwartale. Wzrost ten nastąpił nawet wtedy, gdy sprzedaż niewymienialnych tokenów (NFT) odnotowała gwałtowny spadek.

Według Henrika Anderssona, dyrektora inwestycyjnego Apollo Crypto, napływ ten, w połączeniu z ogólnym spowolnieniem na rynku kryptowalut, przyczynił się do 44% spadku sprzedaży NFT w drugim kwartale. Dane z CryptoSlam ujawniają, że sprzedaż NFT gwałtownie spadła z 4,14 mld USD w I kwartale do 2,32 mld USD w II kwartale.

Henrik Andersson komentuje spadek sprzedaży NFT w Q2.

Wyzwania rynkowe

“Drugi kwartał był trudny, a Bitcoin spadł o 15%, a wiele altcoinów radziło sobie jeszcze gorzej” – powiedział Andersson Cointelegraph. Zauważył również, że memecoiny prawdopodobnie przyciągają część uwagi rynku, która w przeciwnym razie mogłaby trafić do NFT.

Podczas gdy sprzedaż NFT spowolniła, memecoiny nadal kwitną, z wolumenem obrotu wynoszącym 3,4 miliarda dolarów tylko w ciągu ostatnich 24 godzin, według CoinGecko. Wzrost liczby memecoinów PolitiFi związanych z wyborami prezydenckimi w USA oraz nowe tokeny celebrytów na Ethereum i Solana napędzają ten trend. Znane memecoiny, takie jak MAGA (TRUMP) i Pepe, odnotowały wzrost cen w drugim kwartale.

Rozwój opartych na Bitcoinie Ordinals może również odwrócić uwagę od tradycyjnych NFT w nadchodzących miesiącach, zauważył Andersson. Jednak aktywność na Ordinals i Runes spadła w ostatnim czasie, a transakcje Runes spadły o 88% w porównaniu ze szczytem w czerwcu.

Inskrypcje Ordinals i Runes przyniosły mniej niż 2 Bitcoiny (BTC) dziennie w opłatach górniczych w ciągu ostatniego tygodnia.

Nadzieja na odrodzenie NFT

NFT odnotowały niewielkie odrodzenie w ostatnim kwartale 2023 roku, a ich sprzedaż przekroczyła 3 miliardy dolarów. Obejmuje to miesiąc sprzedaży o wartości 1,77 miliarda dolarów w grudniu 2023 roku, najwyższy od czasu, gdy lato NFT zaczęło spadać w czerwcu 2022 roku.

Główne kolekcje NFT, takie jak CryptoPunks i Bored Ape Yacht Club, nadal utrzymują znaczną kapitalizację rynkową wynoszącą odpowiednio 994,9 mln USD i 345,9 mln USD, zgodnie z danymi CoinGecko.

Odrodzenie sprzedaży NFT pod koniec 2023 r.

Największe projekty Ordinals, NodeMonkes i Bitcoin Puppets, mają kapitalizację rynkową w wysokości 121,1 mln USD i 94,2 mln USD.

Pomimo ostatnich wyzwań, istnieje nadzieja, że NFT mogą odrodzić się w drugiej połowie 2024 roku.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject