Cena Bitcoina spada poniżej 62 500 USD wśród zawirowań na rynku

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Cena Bitcoina spadła poniżej 62 500 USD. Jest to jeden z największych spadków wartości waluty cyfrowej w tym roku. Obecnie Bitcoin jest wart około 62 490 USD. Ten spadek ceny nastąpił po sześciu dniach, kiedy więcej osób sprzedawało ETF-y Bitcoin w USA niż kupowało. Ludzie nie są również pewni, co stanie się z polityką pieniężną, ponieważ w ciągu ostatniego tygodnia cena Bitcoina spadła o 6%.

Ethereum, druga co do wielkości waluta cyfrowa, również straciła 6% swojej wartości w ciągu ostatniego tygodnia. Na początku miesiąca był bliski 4000 USD, ale teraz spadł do 3360 USD.

Rezerwa Federalna postanowiła nie zmieniać głównej stopy procentowej.

Planują obniżyć ją tylko raz w tym roku. To mniej niż trzykrotna obniżka, którą zakładano wcześniej. Ceny nie rosną tak szybko jak wcześniej, ale nadal są wyższe niż 2% cel Fed. Gdy stopy procentowe pozostają wysokie, ludzie mogą nie chcieć inwestować w ryzykowne rzeczy, takie jak waluty cyfrowe.

Szerszy rynek kryptowalut również przeżywa spowolnienie.

Łączna wartość wszystkich walut cyfrowych spadła o 3,5% w ciągu ostatniego dnia i wynosi obecnie 2,39 bln USD. W szczególności BNB, Solana i XRP, między innymi, odnotowały znaczne spadki wartości, ze stratami 6,6%, 16% i 4% w ciągu ostatniego tygodnia.

Rynek kryptowalut jest w fazie spadkowej

TON, cyfrowa waluta z Telegramu, również straciła na wartości. Spadła ona o 13% z najwyższej ceny 8,25 USD na początku miesiąca.

Nawet pozornie odporne monety memowe, takie jak Dogecoin, Shiba Inu i PEPE, nie są odporne na zmienność rynku. W ciągu zaledwie jednego dnia odnotowały one straty w wysokości 5%, 6% i 11%. Dogwifhat, kolejna moneta memowa, odnotowała szczególnie gwałtowny spadek, tracąc około połowy swojej wartości z zeszłego tygodnia.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject