Moment wybicia Bitcoina: Ostatnia szansa na masowy wzrost?

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Bitcoin (BTC) stabilizuje się obecnie poniżej progu 65 000 USD, uznawanego obecnie za nowy poziom oporu. Uczestnicy rynku aktywnie badają możliwość zidentyfikowania dna cenowego, które mogłoby ustabilizować walutę i potencjalnie katalizować nowy trend wzrostowy.

W tym kontekście znany ekspert ds. handlu kryptowalutami z TradingShot przedstawił kilka szczegółowych spostrzeżeń na temat obecnej sytuacji Bitcoina w poście na TradingView z 29 kwietnia. Ekspert zwrócił szczególną uwagę na zbliżającą się ocenę dolnej granicy wstęg Bollingera (BB) na wykresie trzydniowym.

Ocena ta, oznaczająca pierwsze wystąpienie od trzech miesięcy, wskazuje na zwiększoną kompresję między BB a jego dolnymi granicami, co tradycyjnie wskazuje na potencjalny punkt odwrócenia, w którym ceny zaczynają rosnąć.

Z analizy wynika, że Bitcoin wykazuje oznaki byczej perspektywy. Kryptowaluta wykazała gwałtowną trajektorię wzrostową, począwszy od swoich minimów w listopadzie 2022 r., podkreślając silny optymistyczny sentyment rynkowy.

W dalszej części analizy, stosując poziomy rozszerzenia Fibonacciego, analityk zauważył, że ruch wzrostowy Bitcoina był silny, ze znaczącym szczytem osiągniętym w połowie marca 2024 r., Który przekroczył znacznik 1,5 Fibonacciego. Patrząc w przyszłość, ekspert przewiduje kontynuację fazy zwyżkowej, w której Bitcoin może nie tylko osiągnąć, ale prawdopodobnie przekroczyć poziom 2,0 Fibonacciego.

Potencjalny wzrost ceny Bitcoina o 75%

Potencjalny wzrost Bitcoina o 75%

Następnie analityk zasugerował, że te wskaźniki techniczne kładą podwaliny pod ambitny cel cenowy w wysokości 110 000 USD, co oznacza potencjalny wzrost o około 75% w stosunku do obecnej ceny rynkowej.

„110 000 USD jest bardzo realistycznym celem w tych warunkach i nie powinniśmy zapominać o konsolidacji BB Width (BBW) na jej dnie, co ponownie wiąże się z wysoką aktywnością byczą i akumulacją, gdy jest wykonywana na zielonej linii BB” – powiedział ekspert.

Obecnie zwolennicy Bitcoina starają się utrzymać cenę kryptowaluty powyżej poziomu 60 000 USD. Warto zauważyć, że niektórzy analitycy rynkowi, w tym Alan Santana, uważają, że Bitcoin może stanąć w obliczu znacznych wyprzedaży, o ile pozostanie poniżej 64 560 USD.

Niemniej jednak, pośród trwającej konsolidacji Bitcoina, wyczuwalne jest poczucie niepewności co do tego, czy rzeczywiście znalazł się on w najniższym punkcie. Jednocześnie główni uczestnicy rynku wyrażają zaniepokojenie dominującymi niedźwiedzimi trendami wpływającymi na Bitcoina, przypisując obecne ruchy cenowe korektom po ostatnim spadku o połowę.

Analiza ceny Bitcoina

Zgodnie z najnowszymi aktualizacjami, cena Bitcoina wynosi 62 241 USD, doświadczając prawie 2% spadku tylko dzisiaj. W ciągu ostatniego tygodnia Bitcoin odnotował spadek o ponad 5%.

Analiza ceny Bitcoina

W tych warunkach zarówno byki, jak i niedźwiedzie na rynku kryptowalut uważnie obserwują, aby ustalić, który kierunek zdominuje dynamikę Bitcoina w najbliższej przyszłości.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject