Inwestorzy napływają do Solany: kolejny wielki boom kryptowalutowy?

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Niedawna ankieta przeprowadzona przez CoinShares ujawniła, że Solana (SOL) doświadcza znacznego wzrostu inwestycji ze strony graczy instytucjonalnych. Zgodnie z wynikami badania Digital Asset Fund Manager Survey, w którym zebrano informacje od 64 inwestorów instytucjonalnych nadzorujących aktywa o łącznej wartości 600 miliardów dolarów, obserwuje się wyraźny wzrost zainteresowania alternatywnymi kryptowalutami, z Solaną na czele tego trendu.

James Butterfill, dyrektor ds. badań w CoinShares, omówił wyniki ankiety, wskazując, że „wśród inwestorów zauważalna jest dywersyfikacja w kierunku altcoinów, a Solana jest świadkiem znacznego wzrostu wsparcia instytucjonalnego”.
Zwrócił uwagę, że prawie 15% uczestników badania uwzględnia obecnie SOL w swoich portfelach inwestycyjnych, co oznacza znaczny wzrost w porównaniu z wcześniejszymi badaniami. Na przykład styczniowa ankieta wykazała całkowity brak inwestycji instytucjonalnych w Solanę.

Podkreślając rosnącą akceptację Solany w kręgach instytucjonalnych, Butterfill zauważył jej rosnącą atrakcyjność, stymulowaną przez ostatnie ulepszenia technologiczne i bardziej znaczącą obecność na rynku. Niemniej jednak Bitcoin nadal utrzymuje swoją wiodącą pozycję, z ponad 25% respondentów zainwestowanych w niego, a tuż za nim znajduje się Ethereum, któremu brakuje zaledwie 25%.

Rosnące portfele inwestycyjne Solana

Pomimo tego, że Bitcoin i Ethereum utrzymują swoją przewagę jako główne aktywa cyfrowe, nastąpiła znacząca zmiana nastrojów inwestorów. Podczas gdy Bitcoin nadal jest preferowany przez 41% inwestorów optymistycznie nastawionych do jego przyszłego wzrostu, liczba ta stanowi niewielki spadek w porównaniu z poprzednimi punktami danych.

Z drugiej strony, zaufanie inwestorów do Ethereum zmniejszyło się, spadając z 35% do około 30%, co zbiega się z rosnącą fascynacją alternatywnymi blockchainami, takimi jak Solana, odnotowanymi ze względu na ich charakterystyczne atrybuty technologiczne i potencjalne zastosowania.

W przeciwieństwie do tego, badanie wskazuje na większy optymizm co do perspektyw Solany, z około 14% respondentów optymistycznie nastawionych do jej potencjału wzrostu, co stanowi wzrost z wcześniejszych 12%.

Perspektywy wzrostu dla aktywów cyfrowych

Ten entuzjazm jest częścią szerszego trendu, ponieważ aktywa cyfrowe stanowią obecnie 3% średniego portfela inwestycyjnego, co jest najwyższym poziomem od czasu rozpoczęcia badania w 2021 roku. Wzrost ten jest w dużej mierze przypisywany uruchomieniu amerykańskich funduszy ETF typu spot Bitcoin, upraszczających instytucjonalny dostęp do Bitcoina.

Badanie wskazuje jednak również na znaczące przeszkody ograniczające szersze wykorzystanie kryptowalut, takich jak Solana. Wyzwania regulacyjne pozostają głównym zmartwieniem inwestorów, jak podkreślił Butterfill, który zauważył, że „przeszkody regulacyjne są nadal postrzegane jako znacząca bariera, chociaż pocieszające jest to, że maleją obawy dotyczące zmienności i kwestii związanych z przechowywaniem”.

Co więcej, ankieta rzuca światło na rosnące wśród inwestorów przekonanie, że kryptowaluty są coraz częściej postrzegane jako wartościowe inwestycje. Pogląd ten wzrósł z mniej niż 15% w styczniu do ponad 20% w kwietniu, napędzany rosnącym popytem ze strony klientów i pozytywnymi ruchami cen.

Patrząc w przyszłość, krajobraz aktywów cyfrowych jest gotowy do szybkich zmian. Inwestorzy instytucjonalni poszerzają swoje portfele o innowacyjne technologie, a altcoiny, takie jak Solana, zyskują na popularności. Jednak tempo adopcji będzie w dużej mierze zależało od zmieniających się ram regulacyjnych i ogólnego klimatu gospodarczego, co stanowi zarówno wyzwania, jak i możliwości dla inwestorów w tej dynamicznej dziedzinie.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject