MicroStrategy zabezpiecza 800 milionów dolarów na zakup większej ilości Bitcoinów

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

MicroStrategy, jeden z największych publicznych posiadaczy Bitcoina, z powodzeniem zakończył nową ofertę zamiennych obligacji, aby kupić więcej BTC.

20 czerwca MicroStrategy oficjalnie ogłosiła zakończenie wcześniej planowanej oferty zamiennych obligacji uprzywilejowanych o oprocentowaniu 2,25%, których termin wykupu przypada na 2032 rok. Oznacza to znaczący krok dla firmy, która nadal intensywnie inwestuje w Bitcoin.

Łączna kwota obligacji sprzedanych w ramach tej oferty wyniosła 800 milionów dolarów. Kwota ta obejmuje 100 milionów dolarów z opcji zakupu dodatkowych obligacji. Pierwsi nabywcy w pełni skorzystali z opcji zakupu 17 czerwca, a dodatkowy zakup nastąpił 18 czerwca. Świadczy to o dużym zainteresowaniu i zaufaniu ze strony inwestorów.

Po odliczeniu rabatów i prowizji początkowych nabywców, a także szacunkowych kosztów oferty, wpływy netto ze sprzedaży wyniosły około 786 mln USD.

MicroStrategy zamierza wykorzystać te wpływy przede wszystkim na nabycie większej ilości Bitcoinów, a także na ogólne cele korporacyjne. To strategiczne posunięcie jest zgodne z ciągłym zaangażowaniem firmy w poszerzanie swoich zasobów Bitcoin.

W osobnym komunikacie MicroStrategy poinformowała, że nabyła dodatkowe 11 931 Bitcoinów za 786 milionów dolarów. Zakup ten został dokonany z wykorzystaniem wpływów z obligacji zamiennych i nadwyżki gotówki, po cenie 65 883 USD za BTC.

Na dzień 20 czerwca łączne zasoby Bitcoinów MicroStrategy wynoszą 226 331 BTC. Zostały one nabyte za około 8,33 miliarda dolarów po średniej cenie 36 798 dolarów za BTC.

Ta seria strategicznych manewrów finansowych podkreśla niezachwiane zaangażowanie MicroStrategy w strategię inwestycyjną Bitcoin. Działania firmy odzwierciedlają jej wiarę w potencjał Bitcoina jako znaczącego magazynu wartości i kluczowego zasobu dla jej strategii korporacyjnej.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject