Bitcoin wkrótce osiągnie 200 tys. dolarów, mówi Bernstein

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Analitycy z Bernstein skorygowali swoją prognozę ceny Bitcoina (BTC) w górę do 200 000 USD z poprzedniego celu 150 000 USD.

Ci eksperci z Wall Street twierdzą, że Bitcoin i akcje związane z kryptowalutami są nadal niedowartościowane i znajdują się u progu znaczących inwestycji instytucjonalnych, ponieważ wcześniejsze obawy regulacyjne zanikają.

Analitycy podkreślają swoje zaufanie do “tezy nowego cyklu Bitcoina”. Zauważają oni wzrost adopcji przez inwestorów instytucjonalnych i globalnych zarządzających aktywami. Trend ten, według nich, to dopiero początek, a kolejna fala popytu spodziewana jest ze strony tych, którzy obecnie nie są zaangażowani w kryptowaluty.

Bitcoinowe fundusze ETF i zainteresowanie instytucjonalne napędzają ogromne zyski

W swoim raporcie podkreślają, że ETF-y Bitcoin są wciąż na wczesnym etapie rozwoju. Odkąd BlackRock złożył wniosek o ETF Bitcoin 15 czerwca 2023 r., cena Bitcoina wzrosła o 150%.

Początkowo inwestorzy detaliczni byli głównymi czynnikami napędzającymi alokacje ETF Bitcoin, a inwestorzy instytucjonalni stanowili zaledwie 22%.

Bernstein przewiduje znaczny wzrost w najbliższej przyszłości, przewidując, że fundusze ETF Bitcoin uzyskają zatwierdzenie od głównych domów maklerskich i dużych prywatnych platform bankowych do III/IV kwartału. Pomimo pewnego sceptycyzmu, że przepływy ETF nie są autentyczne, Bernstein postrzega początkowe zainteresowanie instytucjonalne, napędzane strategią “cash & carry trade”, jako prekursor szerszego przyjęcia.

Gdy inwestorzy ci poczują się bardziej komfortowo dzięki lepszej płynności ETF, prawdopodobnie rozważą pozycje “długie netto”. Analitycy przewidują przyspieszony napływ Bitcoin ETF w trzecim i czwartym kwartale, zapewniając nowe punkty wejścia przed kolejną falą popytu instytucjonalnego.

Inwestycje w BTC nastawione na dalszy wzrost

Analiza Bernsteina pokazuje, że alokacje portfela Bitcoina mają duży potencjał wzrostu. Zgodnie z dokumentami 13-F, inwestorzy instytucjonalni zarządzają 22% zarządzanych aktywów (AUM), z czego fundusze hedgingowe stanowią około 36%.

Kolejnym logicznym krokiem dla tych inwestorów, według Bernsteina, jest rozważenie “długich” pozycji, co oznacza trzymanie Bitcoina przez dłuższy czas, aby skorzystać z jego potencjalnego wzrostu wartości.

Doradcy finansowi, zwłaszcza ci zarządzający małymi i średnimi portfelami z 0,1-0,3% alokacji w ETF-y Bitcoin, zaczynają napędzać realny popyt. Nota sugeruje, że więksi doradcy, którzy zatwierdzają fundusze ETF i znaczną przestrzeń alokacji w istniejących portfelach, będą kluczowymi czynnikami przyszłego wzrostu.

Analitycy porównują obecne poziomy cen kryptowalut do poprzednich cykli rynkowych. Sugerują, że Bitcoin na poziomie 60 000 USD jest dziś podobny do Bitcoina poniżej 10 000 USD w czerwcu 2020 roku. Pomimo niedawnego wzrostu, postrzegają BTC jako wciąż we wczesnym cyklu i atrakcyjny na obecnych poziomach. Dochodzą do wniosku, że zarządzający aktywami mają silne powody, aby poprawić swoje działania marketingowe i dystrybucyjne w celu rozszerzenia swojej działalności kryptograficznej.

Podsumowując, zmieniona prognoza i analiza Bernsteina przedstawiają przekonujące argumenty przemawiające za potencjałem wzrostu Bitcoina. Podkreślają one rosnące zainteresowanie ze strony inwestorów instytucjonalnych, wczesne etapy ETF-ów Bitcoina oraz znaczny potencjał wzrostu alokacji portfela. W miarę jak obawy regulacyjne zanikają, a adopcja instytucjonalna rośnie, Bitcoin wydaje się być gotowy na znaczny wzrost w przyszłości.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject