Kryptowaluty zdominują erę sztucznej inteligencji: Balaji Srinivasan wyjaśnia dlaczego

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Były dyrektor wykonawczy Coinbase, Balaji Srinivasan, uważa, że kryptowaluta stanie się podstawową formą pieniądza w erze sztucznej inteligencji (AI).

Srinivasan podzielił się ze swoimi milionem obserwujących na platformie mediów społecznościowych X, że postrzega kryptowalutę jako “cyfrowy niedobór”, a sztuczną inteligencję jako “cyfrową obfitość”. Zwraca jednak uwagę, że sztuczna inteligencja nie sprawi, że wszystkiego będzie pod dostatkiem.

Wyjaśnia: “Czym są pieniądze w erze generatywnej sztucznej inteligencji i robotyki? Zasadniczo staje się kryptowalutą. Tak jak inteligencja zamienia się w energię elektryczną, tak pieniądze przekształcają się w kryptowalutę”.

Oto jego kluczowe punkty:

  1. Kryptowaluta i niedobór: W świecie, w którym sztuczna inteligencja sprawia, że wielu rzeczy jest pod dostatkiem, kryptowaluta pozostaje rzadkością. Ten niedobór jest korzystny. Na przykład rzadkie aktywa kryptograficzne mogą weryfikować ludzką tożsamość, gdy narzędzia sztucznej inteligencji ułatwiają fałszowanie bycia człowiekiem.
  2. Pieniądz jako pomost: Pieniądze łączą różne podmioty gospodarcze. Nie musisz płacić swojej ręce, aby się poruszać, ani robotowi, którego jesteś właścicielem. Ale robot należący do kogoś innego będzie wymagał zapłaty, aby go użyć. Tak więc, aby odblokować i użyć tego drona, należy wysłać monetę.
  3. Stały niedobór: Wysoki poziom niedoboru nie znika, więc pieniądze pozostają niezbędne. Jednak wiele rodzajów niedoboru może zniknąć. Na przykład stacjonarne roboty domowe, takie jak pralki, mogą zostać zastąpione mobilnymi robotami domowymi, które mogą chodzić i wykonywać różne zadania.

Srinivasan wspomina również, że backendy web3, takie jak Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH), oferują lepsze bezpieczeństwo w porównaniu z jakimkolwiek systemem web2. Argumentuje, że w erze sztucznej inteligencji najważniejszą formą niedoboru będą kryptowalutowe klucze prywatne, które będą wykorzystywane do kontrolowania robotów i zautomatyzowanych systemów.

Podsumowując, Srinivasan przewiduje przyszłość, w której kryptowaluta będzie podstawą transakcji gospodarczych w świecie zdominowanym przez sztuczną inteligencję, zapewniając bezpieczeństwo i utrzymując koncepcję niedoboru.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject